nová rohová klec

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

nová rohová klec

Příspěvekod tuta » Čt Kvě 24, 2007 12:28

ahoj, budu s přítelem stavět novou klec. Bude pro 2 a 2 činče, tudíž musí být rozpůlená. Kvůli místu musí být rohová, délka strany je 1 m.
Poraďte mi prosím jakým způsobem ji mám rozdělit, v jedné půlce budou 2 Barča a Matylda, v 2. p. Alexandr s divoškou Terkou - kteří budou mívat mimča.
Čím mám klece oddělit? Čím je vybavit, aby to ani divoké Terezce nemohlo ublížit?
Předem děkuji za odpovědi
Ť.

Disable adblock

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Re: nová rohová klec

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 12:32

tuta napsal:ahoj, budu s přítelem stavět novou klec. Bude pro 2 a 2 činče, tudíž musí být rozpůlená. Kvůli místu musí být rohová, délka strany je 1 m.
Poraďte mi prosím jakým způsobem ji mám rozdělit, v jedné půlce budou 2 Barča a Matylda, v 2. p. Alexandr s divoškou Terkou - kteří budou mívat mimča.
Čím mám klece oddělit? Čím je vybavit, aby to ani divoké Terezce nemohlo ublížit?
Předem děkuji za odpovědi
Ť.


Zkus si to nakreslit na kus papiru, nebo v PC.
Píšeš rohova klec a délka metr ... to si nedokaži ani představit. Myslíš metr na každou stranu z rohu, nebo metr celkově?
Rozdělit. Jak rozdělit? Vertikalně, nebo horizontalně?
Jaký materiál chceš použít?

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Kvě 24, 2007 13:02

materiál sklo, plech, pletivo, dřevo, možná umělá hmota, kovové tyče, možná plexisklo (prostě co dům dá)... klec bude mít tvar pravoúhlého trojúhelníku (aby se mi vešla do rohu), 1 strana (zadní u okna) musí mít 1 m (aby se klec vešla mezi roh a parapet).2. stranu můžu natáhnout (až do 130 cm - podle toho jak to bude vypadat). Jak přepůlit ještě nevím, to potřebuji radu, když by jedni bydleli nad sebou, tak by byl problém s navracením domů z vycházky, a ještě by rušili svým dupáním spodní patro - takže dělit nejspíš vertikálně... Jo výška té klece 120 - 170 cm...
Ť.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 13:44

tuta napsal:materiál sklo, plech, pletivo, dřevo, možná umělá hmota, kovové tyče, možná plexisklo (prostě co dům dá)... klec bude mít tvar pravoúhlého trojúhelníku (aby se mi vešla do rohu), 1 strana (zadní u okna) musí mít 1 m (aby se klec vešla mezi roh a parapet).2. stranu můžu natáhnout (až do 130 cm - podle toho jak to bude vypadat). Jak přepůlit ještě nevím, to potřebuji radu, když by jedni bydleli nad sebou, tak by byl problém s navracením domů z vycházky, a ještě by rušili svým dupáním spodní patro - takže dělit nejspíš vertikálně... Jo výška té klece 120 - 170 cm...
Ť.


Snad jsem to pochopil dobře...

Tak pokud to nechceš "patrově" rozdělovat, tak co něco takovéhlo?
Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 13:45

Jen z toho materiálu vynech PLAST a PLEXISKLO

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Kvě 24, 2007 13:48

heh, moc hezký, zapoměla jsem napsat, že přední strana bude rovná... tudíž to bude mít opravdu tvat pravoúhlého trojúhelníku...
Ale jde mi spíš o ty vychytávky, aby si Terezka se svou hyperaktivitou neublížila (ani sobě ani mimčům)
Ť.
PS: proč vynechávat plast a plexisklo?

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 13:51

...
Naposledy upravil(a) Sepp dne Čt Kvě 24, 2007 13:55, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 13:54

tuta napsal:heh, moc hezký, zapoměla jsem napsat, že přední strana bude rovná... tudíž to bude mít opravdu tvat pravoúhlého trojúhelníku...
Ale jde mi spíš o ty vychytávky, aby si Terezka se svou hyperaktivitou neublížila (ani sobě ani mimčům)
Ť.
PS: proč vynechávat plast a plexisklo?


Tak trojúhelník snad ne?

Spíše bych to pak viděl takto, ne?
Obrázek

A rozdělit to můžeš takto:
Obrázek

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 14:00

Plast stejně jako plexisklo bude činčilu lákat k okusování.

Mám menší přepravní klec a ta má plastové dno s plastovým šuplíkem a už je vidět, že to zkoušela okusovat.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Kvě 24, 2007 14:14

Seppe, vypadá to moc dobře :wink: Přesně takle jsem si to představila u prvního popisu. A taky bych to rozdělila takto. :D

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 14:17

žanda napsal:Seppe, vypadá to moc dobře :wink: Přesně takle jsem si to představila u prvního popisu. A taky bych to rozdělila takto. :D


No ono to asi ani jinak nejde rozdělit, když je to "tojúhelník" ... s "EL-kem" by se dalo vymyslet i víc možností.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 14:24

Sepp napsal:
žanda napsal:Seppe, vypadá to moc dobře :wink: Přesně takle jsem si to představila u prvního popisu. A taky bych to rozdělila takto. :D


No ono to asi ani jinak nejde rozdělit, když je to "tojúhelník" ... s "EL-kem" by se dalo vymyslet i víc možností.


Dělení "EL-ka" na tři různé způsoby /a tři různé velikosti/
Obrázek

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Kvě 24, 2007 14:29

nevím, plexisklo přežilo i osmáky a pak měla Barča po nich klec - bok a půlka vrchu byla z plexiskla. Plexisklo dohnalo újmy jen po zásahu pejsinky - mělo vylomený roh...
Ť.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 14:44

tuta napsal:nevím, plexisklo přežilo i osmáky a pak měla Barča po nich klec - bok a půlka vrchu byla z plexiskla. Plexisklo dohnalo újmy jen po zásahu pejsinky - mělo vylomený roh...
Ť.


Ale já ti přeci nevnucuji, že to z toho nemáš dělat. Bylo to doporučení. Sklo je mnohem vhodnější, ikdyž váhově těžší.

Pokud jsi z plexiskla měla celou stěnu a činčila se zuby nedostala ke hraně, je jasné, že hladkou stěnu nerozkouše.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Kvě 24, 2007 15:17

Seppe moc díky za rady, potřebuju ale spíš poradit čím tu klec vybavit... a jak vyřešit aby si Terezka neublížila, když seskoky jsou pro ni i pro mimča nebezpečný... Nehcci aby si ublížila

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 24, 2007 15:21

tuta napsal:Seppe moc díky za rady, potřebuju ale spíš poradit čím tu klec vybavit... a jak vyřešit aby si Terezka neublížila, když seskoky jsou pro ni i pro mimča nebezpečný... Nehcci aby si ublížila


Vybavit? Hlavně poličky. Podívej se na moje stránky a tam najdeš, jak jsem je udělal, aby činčila neřízeně nepadala.

Pokud to plánuješ těch 1.700 mm, asi by se ti vyplatilo udělat to jako já. Rozpůlit to horizontálně na 1/2 s průlezovým otvorem.

Avatar uživatele
domcha
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 714
Registrován: Po Črv 05, 2006 21:28
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod domcha » Čt Kvě 24, 2007 19:25

Jestli plánuješ mikroše a máš klec s výškou 170 cm, tak z vlastní zkušenosti doporučuju přepůlit horizontálně (tudíž jeden kotec bude mít výšku 85 cm). Není příjemný vidět mimča jak šplhají do vyšších polic za matkou a pak volným pádem dolů. A cestou se stihnou praštit do překážejících poliček :?

Avatar uživatele
dadla
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Kvě 25, 2007 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod dadla » Pá Kvě 25, 2007 13:32

To je pravda, prdi jsou schopni peknych "drskopadu", ale z meho osobniho odpozorovani to obcas nevyjde i dosplakum a to si myslim, ze klece mame tak nejak normalni. Asi bych si pro "prdy" schovala mensi klec, pokud mozno obalenou pletivem pro kraliky (s malymi oky) a vzdy je tam i s maminou premistla - kdyz preklenou cca 3 - 4 tydny, tak se jejich pohybove schopnosti vyrazne zlepsi; pak bych to asi prepulila spis vertikalne.
Ja bych chtela vyuzit tema zakladani klece (protoze take jednu pripravujeme zprovoznit; bude to premiera klece drevene) a nevim co s dnem. Nechala jsem si zadat k vyrobe dno z pozinkovaneho plechu; nevite jak dlouho to vydrzi?Budu tam mit dva kluky (kteri toho nacuraji o poznani mene nez samicka, ale stejne...). A co presne davate do dna - koukala jsem, ze nekdo tam ma i noviny (a pak az hobliny ci kukurici)???...Dik a omlouvam se pokud jsem diskuzi odvedla moc jinam.
Naposledy upravil(a) dadla dne Pá Kvě 25, 2007 13:40, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Pá Kvě 25, 2007 13:36

dadla napsal:To je pravda, prdi jsou schopni peknych "drskopadu", ale z meho osobniho odpozorovani to obcas nevyjde i dosplakum a to si myslim, ze klece mame tak nejak normalni. Asi bych si pro "prdy" schovala mensi klec a vzdy je tam i s maminou premistla - kdyz preklenou cca 3 - 4 tydny, tak se jejich pohybove schopnosty vyrazne zlepsi. Jinak by mi asi prislo skoda delat kvuli tomu klec mensi, kdyz prostorove moznosti jsou.
Ja bych chtela vyuzit tema zakladani klece (protoze take jednu pripravujeme zprovoznit; bude to premiera klece drevene) a nevim co s dnem. Nechala jsem si zadat k vyrobe dno z pozinkovaneho plechu; nevite jak dlouho to vydrzi?Budu tam mit dva kluky (kteri toho nacuraji o poznani mene nez samicka, ale stejne...). A co presne davate do dna - koukala jsem, ze nekdo tam ma i noviny (a pak az hobliny ci kukurici)???...Dik a omlouvam se pokud jsem diskuzi odvedla moc jinam.


V kleci mám taky pozinkový šuplík, navíc natřený barvou. Na dno jsem dával směs hoblin a dřevěných odštěpku a sena.. Vydržel mí pře pět let a je jako nový, takže je to nezničitelné.

Teď mám klec dřevěnou a na dně není nic, jen v rohu skleněná miska, co slouží jako záchod, zatím spokojenost. Můžeš se kouknou na mé stránky a třeba načerpat inspiraci.

Avatar uživatele
dadla
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Kvě 25, 2007 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod dadla » Pá Kvě 25, 2007 13:44

Hele a Seppe,neoziraji ti z nej ten lak. Jedna z mych cincilek se naucila ohlodavat topeni - bohuzel to naucila i ostatni - pominu -li zdravotni hledisko, stalo nas velke usili ho natrit a nyni je vse vnivec - at je hlidam jak je hlidam, topeni vypada priserne (a driv nic) - hnusne zazloutle topeni je nijak nevzrusovalo...tak se bojim to natirat.
Mohl bys dat tip na barvu, co si pouzil - barva na topeni (reditelna vodou) fakt neni vubec vhodna.
Nedat tam nic bych se asi bala - Arnostek je dost "prase" a budu rada, kdyz to naraficim tak aby necural na policky (on si proste musi alespon oznackovat prostor kolem misky se zradlem - prevychovu jsem rozhodne vzdala). Osvaldek jiz takove prase neni, ale to je pak stejne jedno.

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Pá Kvě 25, 2007 13:51

dadla napsal:Hele a Seppe,neoziraji ti z nej ten lak. Jedna z mych cincilek se naucila ohlodavat topeni - bohuzel to naucila i ostatni - pominu -li zdravotni hledisko, stalo nas velke usili ho natrit a nyni je vse vnivec - at je hlidam jak je hlidam, topeni vypada priserne (a driv nic) - hnusne zazloutle topeni je nijak nevzrusovalo...tak se bojim to natirat.
Mohl bys dat tip na barvu, co si pouzil - barva na topeni (reditelna vodou) fakt neni vubec vhodna.
Nedat tam nic bych se asi bala - Arnostek je dost "prase" a budu rada, kdyz to naraficim tak aby necural na policky (on si proste musi alespon oznackovat prostor kolem misky se zradlem - prevychovu jsem rozhodne vzdala). Osvaldek jiz takove prase neni, ale to je pak stejne jedno.


Když se na tu mou klec podíváš, tak uvidíš, že je to kupovaná voliéra pro ex. ptáky. Takže ta barva není ani natřená, ani nastříkana, ale je to prášková barva, která se vypaluje.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Kvě 25, 2007 13:53

já mám šuplík tuším z nerezu (v nové kombinované kleci) v Nové rohové budu mít taky věci z nerezu (přítel má možnost fasovat v práci :oops: )
Do malé klece Terezku nemůžu dát, v té by se se svou hyperaktivitou umlátila... Neustále běhá a skáče...
Ť.
PS: Topení by možná pomohlo obalit jej přes léto nějakou hadrou (prý jim nechtná fleece

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Pá Kvě 25, 2007 15:04

[quote="tuta"]já mám šuplík tuším z nerezu (v nové kombinované kleci) v Nové rohové budu mít taky věci z nerezu (přítel má možnost fasovat v práci :oops: )

to se někdo má :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Příspěvekod Alexandrius » Út Kvě 26, 2009 12:52

Já budu dělat tu samou klec rohovou metr na každou stranu ale bude vysoká 2.30 Mám kluk a a pořizuji mu Holčičku ale ta je mladoučká tak je musím nechat od děleně tudíž musím také rozdělit klec ale dám tam pletivo orámované dřevem aby se vyděli a zvykli si na sebe po roce pudou k sobě a uvidíme jak to snima bude 8)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 26, 2009 12:54

jestli bude tak vysoka, tak doporučuju cca v 1 m udělat plné patro s dirou, aby se zabranilo úrazu, kdyby činča spadla ;-)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”