nechce nektere krmivo vetsi kusy

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod jasmin » Út Dub 17, 2012 22:19

Nevim co mam delat.Koupili jsme te nasi potfurce takove velke granule, valecky to jsou spise zelene, myslim, od Versale Laga, ale nevim uz jiste, obal jsme vyhodila.Je to pro cincily i osmaky,delsi obdelnicky zelene,ale ona mi to nechce.Dokonce pohrda i jinou znackou, ktere jsou petrzelove, nebo podobne, jen jako doplnek, ale nechce mi nic vetsiho.Nakousne a vyhodi, coz me stve, staly docela dost.Dela to nekomu cincila take, ze nechce vetsi kousky krmiva?Co ted s tim?

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod martej » Út Dub 17, 2012 22:27

neobjevili se opět problémy se zuby? :-(když to předtím žrala, tak bych to spíš viděla na nějaky problém se žranim.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 22:55

Mě skoro nikdo nežere větší kusy. Kuličky od Vitakraftu dávám jen pro mimča všem, ty velké nakousnou a zahodí. A ostatní ti žere? Hlodá? Co váha?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod saskie » Stř Dub 18, 2012 0:18

Jestli to byly od Versele Laga Chinchila a Degu Pro http://krmivo-hlodavci.heureka.cz/verse ... g/galerie/ tak si z toho nic nedělej, naše činči to nechtěli, slyším to často, že to nechtějí. Ono to teda není až zas tak kvalitní krmivo, jako třeba Versele Laga Complete. Ale podobně velké granule jsou teřba tyto http://cincilka.cz/p/314/cincila-grainl ... ete-1350-g a to si u nás činči dají, ale dávám toho jen pár granulek. Z kuliček od Vitakraftu mají také raději ty pro mimča než regular, ale baští i ten. Doufám, že to nebude něco se zuby, jak tu píší holky.

Disable adblock

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod lara » Stř Dub 18, 2012 9:08

u nás je to stejné , taky mi nebaští od versele laga to pro činči a osmáky , a to sem si myslela jakou jim tim neudělám radost...vitakraft baští bez problémů jak pro mimča tak regular :)
Držim palce aby to bylo jen to že jim to nechutná a ne problém se zoubkama!

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 19, 2012 10:18

moji tyto http://krmivo-hlodavci.heureka.cz/verse ... g/galerie/ taky nebaští ;) ale voní nádherně

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 19, 2012 21:42

Jo Saso byly to ony.Ani ty velke kulicky moc nechce, nakousne a nachazim je dole na dne.Ty male brala vpohode.
A nechavaji vam nekomu cinci nakousnute granule, nebo i nadrobene castecne?Tohle dela nekolik let, ikdyz se zubama problem nebyl zadny.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod minlub » Čt Dub 19, 2012 21:50

Velké kuličky od Vitakraftu když si dají mi trochu drobí a nechávají zbytky.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod saskie » Čt Dub 19, 2012 22:44

Teda s drobením, to mě trochu vyděsil Čiky. Misku má přidělanou ke kleci nad vyšší poličkou, která je jinak úplně čistá (bez sena etc.), takže je kolem té misky pěkně vidět, jak tam nadrobil. Ale tak my když jíme něco křupavého, tak také drobíme, že jo, takže ono to asi musí drobit. Jinak co ty nové pelety od Vitakraftu http://cincilka.cz/p/290/professional-p ... ncila-800g ty také nejsou úplně malinké, ne? Ty baští/baštila?

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod tarja666 » Čt Dub 19, 2012 23:06

Já nedávno vzala tyhle http://www.eliscinobchudek.eu/zakladni- ... 800g-i118/ na zkoušku a mají činčáci je rádi a skoro nedrobí :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: nechce nektere krmivo vetsi kusy

Příspěvekod Lenca » Pá Dub 20, 2012 8:01

u nás polovinu rozdrobí a se zubama problém není. Prostě nakousnou granulku,padá jim to všude kolem a zahodí ji a vezmou si další,rozdrobí ji,kus zahodí a takhle celou misku :D ty velké kuličky jsem slyšela,že moc činčilek nepapá, u nás teda jedou. Dokonce malá mi nejí vitakraft for kids od mala, nechutnají ji, je divná :roll: a včera jsem ji viděla,jak první co si vzala z misky,byla ta velká pro dospělé a tu snědla, žrout muj hamižnej :* ta byla pro Alfonska :twisted: :D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”