Krmivo...

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Metlina
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 11, 2010 16:56
Místo/Bydliště: Opava

Krmivo...

Příspěvekod Metlina » Čt Srp 12, 2010 16:42

Kupuju většinou krmení na váhu, kde je hodně zrní a granulí ze sena, semtam nějaký ten oříšek nebo slunečnice... Jenže činča mi vyjídá jenom právě tyhle tučné věci... Když jsem jí zkoušela koupit vyloženě krmivo s peletami, pekelně drahé, vůbec se toho nedotkla... Vojtěšková kolečka taky nejí, ani ty zavěšovací tyčinky... Tak nevím, jak ji mám (po 5 letech) naučit na ty pelety, neporadíte někdo? Nebo jí stačí dávat jenom seno? Strašně mě to štve, protože vím, že ty oříšky a slunečnice nejsou zdravé, ale nic jiného nechce, a je mi líto nechat ji "o hladu"...

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Srp 12, 2010 16:45

Ty oříšky a slunečnice jí pomalu zabíjí-tuk se usazuje v játrech.Dej jí jen zelené lisované granulk,seno a vodu.Ona hlady neumře,jakmile bude mít hlad,začne to papat.Jde o to kdo z koho-kdo bude mít nervy vydržet.Ale uděláš něco pro její zdraví.
Když budeš přecházet postupně-mixovat-bude vybírat to tučné co chce a nepodaří se ti to.Je potřeba přejít okamžitě i za cenu toho,že pár dnů nebude papat.Spíš si dá seno,tak ho dej opravdu dostatek.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Srp 12, 2010 19:45

nic nemixuj :twisted: normálně jí seber všechno, krom vody, sena a čistých granulí - však hlad ji do 3 dnů naučí
u nás to zabralo taky tak, neboj, trápení to není, ona činča pochopí velmi brzy, co je dobré a co má jíst :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Srp 12, 2010 19:53

přesně. dva dny bych ji nedavala ani seno...aby ji to opravdu donutilo ty granule sníst. Taky malému dítěti nebudeš furt dávat sladkosti, protože mu to chutna ;-)

Disable adblock

Metlina
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 11, 2010 16:56
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Metlina » Čt Srp 12, 2010 20:03

Díky, zrovna jsem spotřebovala všechno žrádlo, tak od zítřka jí to začne :twisted: .. Jo a ještě dotaz, může sušené švestky? Samozřejmě pokrájené :)

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Re: Krmivo...

Příspěvekod neprodejny vzorek » Čt Srp 12, 2010 23:19

Metlina napsal:Vojtěšková kolečka taky nejí, ani ty zavěšovací tyčinky...


To taky nesmí. Myslím ty zavěšovací tyčinky. A švestky bych ji taky nedávala. Krm ji granulema a senem a povolených mlsek je opravdu hodně. Zkus si to tady pročíst.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Pá Srp 13, 2010 7:41

Jedině dávat granulky, ale pozor některé značky moc nechutnají patří k nim např Darwin. Zkus koupit apetit ten je dobrý já jsem teď začala objednávat granulky z farmy Bobina a po těch se můžou utlouct nebo jsou dobré i granulky ze Zbyšova. Takže to pak chce zkoušet, co nejvíc bude chutnat. Chtělo by to dát i trošku Ostropestřec Mariánský na pročištění jater. Někde tady určitě najdeš dávkování, je to jen pár zrníček za měsíc.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Srp 13, 2010 9:33

ale pozor některé značky moc nechutnají patří k nim např Darwin


Hmm...tak nevím ale jednomu činčilákovi chutná apetit sem tam si ďobne darwina a druhý papká jenom Darwin a apetit rád nemá, Darwin rozhodně není krmivo, které by čnčilkám nechutnalo, používá ho víc lidí.

Apetit není až tak moc dobrý není moc výživný, tak jim ještě proto dávám vitakraft kuličky...

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Pá Srp 13, 2010 9:56

Chce to vyzkoušet, co sedne. Ale Vitakraft je asi nejlepší akorát strašně drahý na normální krmení :/

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 13, 2010 10:52

já bych apetitem taky nekrmila :-) My bere granule ze zbýšova a činčilky i ja sme spokojeny :-)
Reňo, proč nekupuješ kvalitnější granule ? Třeba od těch žaludů a nebo biostan ? Jsou to dobrá krmiva, které tě vyjdou levněji.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Pá Srp 13, 2010 11:32

Martej napsal:Reňo, proč nekupuješ kvalitnější granule ? Třeba od těch žaludů a nebo biostan ? Jsou to dobrá krmiva, které tě vyjdou levněji.


No mám jenom 2 činčilky a je pro mě zbytečné kupovat toho hodně od velkých chovatelů. Biostan po něm se podívám máme velký zverimex v Ostravě tak kuknu, nebo na internetu?

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Pá Srp 13, 2010 11:52

Nemusíš si kupovat pytel po 25kg, třeba Žaludovi ti pošlou i menší množství :)

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Srp 13, 2010 11:52

já občas kupuju Biostan v Obi, půl kila stojí 22,- Kč (jsou tam krom granulí namíchaný jakýsi žlutý suchý "cosi" a troška svatojánského chleba, ale to není problém vybrat a dát třeba králíkovi

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 13, 2010 11:58

Reňaaa napsal:
Martej napsal:Reňo, proč nekupuješ kvalitnější granule ? Třeba od těch žaludů a nebo biostan ? Jsou to dobrá krmiva, které tě vyjdou levněji.


No mám jenom 2 činčilky a je pro mě zbytečné kupovat toho hodně od velkých chovatelů. Biostan po něm se podívám máme velký zverimex v Ostravě tak kuknu, nebo na internetu?


přesně :-) si můžeš obejdat klidně 5 kilo :-) Nehledě na to, že u Ostravy Bydlí jak farma bobina, tak lidá v šenově a můžeš se snima dohodnout, jestli by ti třeba jednou za 3 měsíce, nenechali 5 kilo ;-)

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Pá Srp 13, 2010 12:11

Já tam byla teď o víkendu na Bobině, vzala jsem si 5 kilo, ale v pohodě posílají i poštou myslím, že do těch 5 kg je to za 120. Ale pokud bydlíš v Ostravě není problém tam dojet. Hlavně jim to moc chutná vždy je úplně vybílena miska

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » So Srp 14, 2010 10:27

Tak jsem se rozhodla že koupím ten Biostan, je teda Kvalitní protože nezdá se mi že by byl nějak drahý...

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » So Srp 14, 2010 10:31

Graule mají třeba tady http://www.e-petshop.cz/product.php?url ... 10ks-v-bal

Tu jejich směsku nekupuj :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » So Srp 14, 2010 10:35

romana napsal:Graule mají třeba tady http://www.e-petshop.cz/product.php?url ... 10ks-v-bal

Tu jejich směsku nekupuj :wink:


Ale to je 10kg, ja chtěla první jen na zkoušku jestli to budou vůbec jíst třeba 1kg koupím a pokud budou tak koupím když tak ten větší.

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuckova Veverka » So Srp 14, 2010 11:14

Taky jsem byla před týdnem ve zveráku pro apetit (nic jiného mi činče nejí), neměli ho, tak mi prodavačka nabízela nějakou směsku, kde bylo, tak 5% granulí, tak jsem jí řekla děkuji a odešla jsem.
Nikdy jsem takovy věci činčám nekoupila, takže mi pěkně jí granule. Nikdy bych jim to nedala. Když jim chci dát něco na zub, tak jedině domácí sušenou mrkev nebo jablíčko a to jen občas. Jinak milují sušený šípek(nejlepší je když jim panička vydlabe ze vnitřku to chmíří,které je lechtá) po něm se můžou utlouct.
Asi před rokem jsem se bavila s kamoškou, že doma chovali činče, ale že je museli dát pryč, že jim lezli do peněz, že prej ty směsky jsou strašně drahý.
Zeptala jsem se jí kdo jí řekl, že má dávat činčám směsky. Že chovatel, který je chova ve velké. Je toto možné? :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Srp 14, 2010 19:24

Tak to nechápu,že některý chovatel (zrovna když chová ve velkém jí řekl tohle).Jestli on tím krmí činči a má jich moc tak to ho musí zruinovat :)

Metlina
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 11, 2010 16:56
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Metlina » So Srp 14, 2010 20:40

Tak jsem koupila granule anima, protože v tom zverimexu krom toho nic moc neměli (akorát nějaké polské granule, ale nevím no...). Zatím to nechce, tak snad dostane brzy hlad :)

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » So Srp 14, 2010 22:40

U nás to nechtěl Kryštof taky,dokonce ani osmák.Mě se moc nelíbili(když jsem je přelomila,byli uvnitř bílé :roll: ),ale nikde nic jiného nebylo k mání...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Srp 14, 2010 22:54

Metlina napsal:Tak jsem koupila granule anima, protože v tom zverimexu krom toho nic moc neměli (akorát nějaké polské granule, ale nevím no...). Zatím to nechce, tak snad dostane brzy hlad :)


zkus napsat Radce Pustkové www.opachin.wu.cz . Je z Opavi a v jednom zverimexu kupuje darwin :-)

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Ne Srp 15, 2010 12:48

Darwina musí někde v Opavě mít. Já jsem kupovala v Krnově na staré tržnici a tam mají vždy. A v Opavě je dobrý zverak kousek od Bredy,na Olomoucké :-)

Metlina
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Srp 11, 2010 16:56
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Metlina » Po Srp 16, 2010 13:49

Tak už jsem ji přistihla, jak ty granule naštvaně chroupe... :D Jinak díky za rady, příště asi budu muset skočit na tu Olomouckou, i když to mám trochu z cesty:)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”