dávkovanie vitamínových doplnkov,pomoc pri prújmu

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

wera
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Út Kvě 25, 2010 21:01
Místo/Bydliště: ul.Mederčská 73/5 945 01 Komárno Slovensko

dávkovanie vitamínových doplnkov,pomoc pri prújmu

Příspěvekod wera » Ne Kvě 30, 2010 21:36

Ahjte. Ako som už písala moja malá činčilka ma hnačku. Ovela sa to uz zlepsilo.. dostávala seno a vodicku. Predpokladám,že to mohlo byt stresom,nedostatkom pohybu,prejedaním sa alebo niečím podobným nakolko som ju kupila vo velkochovni. Pre istotu som dnes nakúpila susený hermánek,susené čučoriedky, ovsené vločky. Nakúpila som vsak aj dalsie veci ktoré mi boli odporučené a chcela by som sa spýtať na ich dávkovanie. Na hnačku mi bola doporučená smecta, ktorou sa lieči aj akútna hnačka u detí.. neviem však kolko by som jej mala primiesat cincilke aby bola ucinna a neublizila. Dalej som jej kupila B-komplex v dražé ktorému tiež neviem presné dávkovanie činčilke, kupila som aj JBL Rodvitol-vitaminový doplnok výživy,ktorý tiez obsahuje vitamíny a je vhodný aj pre činčilky. je na nom napísané davkovanie. Chcela by som sa ale spýtat či mate s Rodvitolom skúsenosti a ako často a ako by som mala kombinovat tieto pripravky,aby cincilke neuskodili ale pomohli k lepsiemu zdraviu. Najprv by som samozrejme chcela uplne vyriesit jej hnačku. Momentálne má v klietke len seno, vody a trochu ovsených vločiek a hermánku. Mám jej k tomu podat aj tu smectu a cucoriedky? Naozaj to nechcem prehnat. Bolo mi doporučené všeličo, zaobstarala som si vsetko..je lepsie mat to poruke keby niečo. a este posledná otázka- susené čučoriedky su pomiesané s ibištekom. neublíži ibištek činčilke? Vopred velmi pekne dakujem za rady :)

Disable adblock

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Po Kvě 31, 2010 7:15

Borůvky dávat sušené a trošku, ať z toho nemá naopak zácpu :wink: . S tím ostatním nevím

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Re: dávkovanie vitamínových doplnkov,pomoc pri prújmu

Příspěvekod Zuzana27 » Pá Srp 06, 2010 15:49

wera napsal:Ahjte. Ako som už písala moja malá činčilka ma hnačku. Ovela sa to uz zlepsilo.. dostávala seno a vodicku. Predpokladám,že to mohlo byt stresom,nedostatkom pohybu,prejedaním sa alebo niečím podobným nakolko som ju kupila vo velkochovni. Pre istotu som dnes nakúpila susený hermánek,susené čučoriedky, ovsené vločky. Nakúpila som vsak aj dalsie veci ktoré mi boli odporučené a chcela by som sa spýtať na ich dávkovanie. Na hnačku mi bola doporučená smecta, ktorou sa lieči aj akútna hnačka u detí.. neviem však kolko by som jej mala primiesat cincilke aby bola ucinna a neublizila. Dalej som jej kupila B-komplex v dražé ktorému tiež neviem presné dávkovanie činčilke, kupila som aj JBL Rodvitol-vitaminový doplnok výživy,ktorý tiez obsahuje vitamíny a je vhodný aj pre činčilky. je na nom napísané davkovanie. Chcela by som sa ale spýtat či mate s Rodvitolom skúsenosti a ako často a ako by som mala kombinovat tieto pripravky,aby cincilke neuskodili ale pomohli k lepsiemu zdraviu. Najprv by som samozrejme chcela uplne vyriesit jej hnačku. Momentálne má v klietke len seno, vody a trochu ovsených vločiek a hermánku. Mám jej k tomu podat aj tu smectu a cucoriedky? Naozaj to nechcem prehnat. Bolo mi doporučené všeličo, zaobstarala som si vsetko..je lepsie mat to poruke keby niečo. a este posledná otázka- susené čučoriedky su pomiesané s ibištekom. neublíži ibištek činčilke? Vopred velmi pekne dakujem za rady :)



Ibištek kvet sušený činčilka môže, ja jej ho dávam a neuškodí, naopak má veľmi veľa vitamínu C, ešte viac ako šípky.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: dávkovanie vitamínových doplnkov,pomoc pri prújmu

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 06, 2010 16:56

Jojo, se Smectou mám dobrou zkušenost, normálně to rozmícháš podle návodu a do injekční stříkačky natáhneš 2ml a opatrně jí to dáš do tlamičky, hodně moc nám Smecta pomohla :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Srp 06, 2010 17:07

Ibišek bych když má průjem nedávala-má mít dietu,jen seno,granulky,vodu,vločky a heřmánek.Do napáječky se může dát černý čaj.Já mám taky dobré zkušenosti se Smwectou-3xdenně 1ml.Můžeš jí dát i živočišné uhlí,bude jí chutnat.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: dávkovanie vitamínových doplnkov,pomoc pri prújmu

Příspěvekod martej » So Srp 07, 2010 9:42

wera napsal:Ahjte. Ako som už písala moja malá činčilka ma hnačku. Ovela sa to uz zlepsilo.. dostávala seno a vodicku. Predpokladám,že to mohlo byt stresom,nedostatkom pohybu,prejedaním sa alebo niečím podobným nakolko som ju kupila vo velkochovni. Pre istotu som dnes nakúpila susený hermánek,susené čučoriedky, ovsené vločky. Nakúpila som vsak aj dalsie veci ktoré mi boli odporučené a chcela by som sa spýtať na ich dávkovanie. Na hnačku mi bola doporučená smecta, ktorou sa lieči aj akútna hnačka u detí.. neviem však kolko by som jej mala primiesat cincilke aby bola ucinna a neublizila. Dalej som jej kupila B-komplex v dražé ktorému tiež neviem presné dávkovanie činčilke, kupila som aj JBL Rodvitol-vitaminový doplnok výživy,ktorý tiez obsahuje vitamíny a je vhodný aj pre činčilky. je na nom napísané davkovanie. Chcela by som sa ale spýtat či mate s Rodvitolom skúsenosti a ako často a ako by som mala kombinovat tieto pripravky,aby cincilke neuskodili ale pomohli k lepsiemu zdraviu. Najprv by som samozrejme chcela uplne vyriesit jej hnačku. Momentálne má v klietke len seno, vody a trochu ovsených vločiek a hermánku. Mám jej k tomu podat aj tu smectu a cucoriedky? Naozaj to nechcem prehnat. Bolo mi doporučené všeličo, zaobstarala som si vsetko..je lepsie mat to poruke keby niečo. a este posledná otázka- susené čučoriedky su pomiesané s ibištekom. neublíži ibištek činčilke? Vopred velmi pekne dakujem za rady :)


Ahoj,
pokud sis kooupila činčilku z chovu, tak raději sesbírej trus a nech ho u veterináře vyšetřit - může mít giardie a nebo jiné parazity.

Pokud jde o zastavení průjmu - je dobré jí davat k jídlu seno, vodu, granule (nezapomen hlavně na ty granule, protože tam má nezbytné vitaminy a mineraly). Dále pak můžeš zmíněnou smectu naředíš podle návodu a třikrát denně ji dáš 1ml a nebo dvakrát denně dva milimetry. Živočišné uhlí některým chutná, ale některým vůbec. Dal ji do granulí zamíchej jednu lžici vloček a jako pamlsek ji boruvku klidně dát můžeš. Heřmánek dávej jen do napáječky jako čaj - hodně lidi to neví, ale způsobuje v žaludku plísně, takže snim při zažívacích obtížích opatrně. Do napaječky bych ji dala vyluh z černého čaje - dáš do dvoudecového hrníčku na 10 minut vylouhovat sáček s čajem a pak ten a samý sáček vylouhuješ znova v druhém hrničku na dvě minuty a tento dvouminutovy vyluh ji dáš do napaječky:-)
Jinak s Rodvitolom zkušenosti nemam a b-komplex je dobrý pouze na zvíšení chuti k jídlu a na sniženy vyskytu nervovych křeči, ale ne na průjem.

Takže doporučuju zajit k veterináři s bobkama a činčilce dát seno, vodu, granule a jednu lžici vloček, do napaječky ji dát slabej vyluh z černého čaje a třikrát denně smectu. Jako pamlsek můžeš dát denně 2-3 boruvky.
Pokud by se do tři dnů průjem nezlepšil, vem činčilu a zajdi k veterináři, at ji pichne nějaké vitaminy a udělá bakterologické vyšetření.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”