SJEDNOCENÍ NÁZVŮ BAREV

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Dub 11, 2008 21:12

mhm, do Anglie... Ale to mám trošku z ruky... A letadlem bych takový prtě špatně vezla... A kolik váží taková činča?
M.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 11, 2008 21:28

okolo 250g :-)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Dub 11, 2008 21:40

tak já začnu shánět nedorostlý činče, a časem vypěstuju brněnskýho trpaslíka...
PS: je to škoda, takový trpaslíky bych mohla mít v menší volieře souběžně s Barčou a Matyldou... No co se dá dělat... Anglie je daleko... Vlastně tak mě napadá.... Jak je to s převozem činči letadlem? Musí tam být karanténa?
M.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 11, 2008 21:47

to nejsou zakrsly, ale je to jakoby další mutace, která dává ten gen pro 250g, nejde dát malinkou činčilu na malinkou ;-)
Když převezeš činčilu tak myslim, ti choděj kontroly z higieny, jestli je máš v karanteně a máš je dobře ubytovane...ale to si nejsem jista :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Dub 11, 2008 22:00

:-O a jak pak rodijou ty samičky co sou z velkym samcem :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Dub 11, 2008 22:19

to je teda fakt divný... Mutace zvolna začínám chytat... Ale že nejdou křížit malé činči? To jim dávaj hormony aby nevyrostly? Já nenašla o téhle mutaci nic, kromě nápisu... Jestli někdo najdete nějaký odkaz na tuto malou mutaci dejte mi prosím vědět
M.
PS: karanténa v malém bytě není dost možná a ode mě z bytu se nedostanou, nepouštím ani ke stupačkám...
Naposledy upravil(a) tuta dne Pá Dub 11, 2008 22:24, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 11, 2008 22:23

Plačková Kamila napsal::-O a jak pak rodijou ty samičky co sou z velkym samcem :lol: :lol: :lol:


když máš trpaslici cincu, tak ji s velkym nedas:-)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Dub 11, 2008 22:25

Martej napsal:
Plačková Kamila napsal::-O a jak pak rodijou ty samičky co sou z velkym samcem :lol: :lol: :lol:


když máš trpaslici cincu, tak ji s velkym nedas:-)


takže samičky nikdy nemaj miminka? to bych byla bez miminek tak jako teď... nebo bych holky mohla potěšit malým klukem

našla jsem stránky http://www.spoiledchins.net/chinsales.htm a některé mají 380 g.... Při mém štěstí bych si dovezla prcka a vyrostla by mi z něj velká činčila...
M.
Naposledy upravil(a) tuta dne Pá Dub 11, 2008 23:01, celkem upraveno 1 x.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Dub 11, 2008 22:38

:D :lol: Spise si myslim, ze to bylo mysleno, ze dam trpaslici samicku na trpasliciho samce, a ne trpaslici samicku na normalniho samce...nejak ty samicky urcite rodit musi :D ..nejsou ze zkumavky...teda doufam :D :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 11, 2008 23:19

tuta napsal:
Martej napsal:
Plačková Kamila napsal::-O a jak pak rodijou ty samičky co sou z velkym samcem :lol: :lol: :lol:


když máš trpaslici cincu, tak ji s velkym nedas:-)


takže samičky nikdy nemaj miminka? to bych byla bez miminek tak jako teď... nebo bych holky mohla potěšit malým klukem

našla jsem stránky http://www.spoiledchins.net/chinsales.htm a některé mají 380 g.... Při mém štěstí bych si dovezla prcka a vyrostla by mi z něj velká činčila...
M.


nn. to sem neřekla :-) jenom sem chtěla říct, že nedáš darf činčilu na normalni..za prve by se ti narodili jen velky, protože je to recesivni mutace.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Dub 12, 2008 7:43

o.k. tak už to chápu... Takže za pár let budou i u nás trpasličí činčile. Jen si udělat výlet... Akorát se budu bát, že se rozežerou a vyrostou...
M.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Dub 12, 2008 9:01

tuta napsal:o.k. tak už to chápu... Takže za pár let budou i u nás trpasličí činčile. Jen si udělat výlet... Akorát se budu bát, že se rozežerou a vyrostou...
M.


nevyrosotou, ty dwarf činčily maj i malý nožičky, to je jako u lidi liliput - taky když bude hodně jist, nevyroste, ale ztloustne ;-)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Dub 12, 2008 10:31

no malej člověk má malý nožky, velkej velký... Já se na to dívala... Ale poměrem k tělíčku zase až tak maličké nejsou...
M.
PS: ale určitě bych si je vykrmila

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Ne Dub 13, 2008 10:27

Ty dwarf činčilky jsou boží! (která činčila ale ne :)) Jenom škoda, že se u nás zatím nechovají.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Ne Dub 13, 2008 10:32

Ještě taková otázka, neslyšeli jste někdo o mutaci Anitytl (nebo tak nějak)? Kdysi jsem na ni narazila na jedněch stránkách. Zkusila jsem ji tady hledat, ale nic mi vyhledávač nenašel. Takže to asi bude nějaká blbost. Ani bych se nedivila, úroveň těch stránek nebyla moc valná. :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Dub 13, 2008 11:20

nikdy jsem o ničem takovém neslyšela:-)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Dub 13, 2008 11:38

Dwarf chinchilla

Chov: mládata se rodí stejně velké jako "normální činčilata.proto by se pravé minisamice nikdy neměly rozmnožovat, protože jejich pánev nemusí být dostatečně velká pro normální mrňata. Nejlépe je chovat chovnou činčilici a chovného minisamečka. Mějte na paměti že minisamečci mají velmi krátké nohy a nemůžou se pářit s velkými samicemi

Angličtina mi moc nejde, ale tato varianta je zde popírána, tak jsem tomu rozuměla já... toto je překlad učitelky angličtiny...
Zdroj: http://www.spoiledchins.net/dwarf_chinchillas.htm
pod breeding...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Dub 13, 2008 12:47

tyjo dik Marti, tuhle stranku sem nikde nenašla. Takže je to opravdu tak jak říkáš. Činčilky se rodi stejně velký jako u normálních činčilek a protože dwarf samice maji panev, jako mládě, nemůže mimina porodit, protože ji ma moc uzkou a tak podkud někdo chce tuto mutaci chovat, je dobré je vychovat z genu. a nebo z dwarf samce a genové normálni samice:-)

a na fotce jde vidět nohy mládat stejně starých, jen horní packy jsou ,, normální " činčily a dolni dwarf :-)

Obrázek

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Ne Dub 13, 2008 13:39

jsou moc roztomili, ale zaroven si myslim, ze jsou mnohem vic nachylni k nemocím, urazům...

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Dub 13, 2008 19:45

není zač, na tyhle stránky jsem psala odkaz nahoře. Píší tam taky, že činče nejsou náchylnější než ostatní činči (prostě je to "jen" jiná mutace)... Tímto tedy končí můj zájem chovat činčily (jako mutace) a zůstanu u svých dvou šedivek...¨
M.

Denebola
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: Po Ún 19, 2007 15:33
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denebola » Ne Dub 13, 2008 20:07

Děkuju převelice a chválím, že se v tom udělá pořádek a už se budu moci orientovat :D :D :D

Já bych určitě přidala něco jako slovníček pojmů, neboť já osobně nemám ani páru, co je TOV (někdo by mi to mohl objasnit :) ) nebo TAN (nebo tan, nebo Tan...). Že třeba Carrier znamená, že činčila je "nosič genu", to mi došlo, ale někomu jinému nemusí...

A asi bych nějak eliminovala hovorové názvy, protože podle mě málo lidí pochopí, co je Blond, Pinky, Apricot... Jakože ani já v tom nějak nemám jasno. :roll:

A psala bych to s velkým počátečním písmenem (vypadá to líp :) ), a samozřejmě cizí názvy, nejlépe angličtina. :)

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Dub 13, 2008 20:24

Ty menší dwarf činčilky jsou roztomilé , ale není nad pořádnou českou obří činču :lol:.Já bych neměnil:).

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Dub 13, 2008 20:29

to ne Barču ani Matyldu bych nevyměnila za 20 trpaslíků... Ale byla to fajn alternativa a menší voliera by se mi vešla do pokoje vedle sedačky
M.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Dub 13, 2008 21:32

Denebola napsal:Já bych určitě přidala něco jako slovníček pojmů, neboť já osobně nemám ani páru, co je TOV (někdo by mi to mohl objasnit :) ) nebo TAN (nebo tan, nebo Tan...). Že třeba Carrier znamená, že činčila je "nosič genu", to mi došlo, ale někomu jinému nemusí...


TOV = Touch of Velvet, v překladu "dotek velveta" - prostě činčila s velvetími znaky. třeba TOV white je to samé jako white velvet. Používá se prostě proto, že je to kratší (takže hlavně v kombinaci s více dalšími barvami).

tan je anglický výraz pro opálený (sluncem 8) ). Neměl by být tedy velkými písmeny jako zkratka TOV. Používá se pro brown nebo beige ebony - znamená to tedy, že je činča celá hnědá - asi se opaluje bez plavek, protože má hnědý i celý bříško :D . Většinou se stejně jako u ebonků upřesňují odstíny - light, medium, dark a extra dark, ale pro extra dark tan se často používá pojem "chocolate" - prostě čokoláda :). Jinak ten pojem se používá i v kombinacích s dalšíma barvama - například moje Sára je medium tan white, takže střední ebonek, béžová a bílá dohromady.

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”