Standard a Standard Sapphire Carrier

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Standard a Standard Sapphire Carrier

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Ne Ún 03, 2008 19:27

Naše Sylvinka je standart a Dusty je Standard Sapphire Carrier + 50% Ebony Carrier. Jaké barvy mohou být mláďata?

Disable adblock

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Je to správně?

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Ne Ún 03, 2008 19:35

Tak jsem se dívala, že by polovina měla být Sapphire a polovina jako Dusty. Je to tak?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Ún 03, 2008 19:48

Budeš mít vždy jen standardy s 25 % možnosti saphyr genu a 25% ebony genem. To zanmená, že nikdy nevíš jestli bdueš prodávat obyčejného standarda a nebo genoveho

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Cena?

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Ne Ún 03, 2008 19:59

Pokud bych se rozhodla mládě prodat, jakou cenu mohu požadovat? Taťka činčilák je papírovej...

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Ún 03, 2008 20:02

za cenu klas. standarda..nevíš jakej má gen a jakej ne..z celého vrhu nemusí mít gen ani jedna činčilka. Já mám také papírový činčily,ale standarda budu prodavat za 3 stovky ;-)

Avatar uživatele
Equiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Čt Pro 13, 2007 16:16
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Equiska » Ne Ún 03, 2008 21:17

Martej napsal:za cenu klas. standarda..nevíš jakej má gen a jakej ne..z celého vrhu nemusí mít gen ani jedna činčilka. Já mám také papírový činčily,ale standarda budu prodavat za 3 stovky ;-)


Můžu se na něco zeptat?? Ono to bude znít asi blbě.. doufám, že nikoho neurazím, ale když se bavíte o "papírových" činčilách, tak myslíte zaregistrované v neoficiální evidenci činčil nebo něco jiného?? :roll:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Ún 03, 2008 21:26

Papírová činčila je zatím v čechách činčila ke které dostaneš papíry - rodokmen (chovatel si vede doma papíry o svých činčilách a pak mláděti vypíše rodokmen). Není ale může být zaregistrovaná. To je už věc každého, jestli si ji člověk zapíše do neoficiální evidence.
Naposledy upravil(a) žanda dne Ne Ún 03, 2008 21:27, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Ún 03, 2008 21:27

Equiska napsal:
Martej napsal:za cenu klas. standarda..nevíš jakej má gen a jakej ne..z celého vrhu nemusí mít gen ani jedna činčilka. Já mám také papírový činčily,ale standarda budu prodavat za 3 stovky ;-)


Můžu se na něco zeptat?? Ono to bude znít asi blbě.. doufám, že nikoho neurazím, ale když se bavíte o "papírových" činčilách, tak myslíte zaregistrované v neoficiální evidenci činčil nebo něco jiného?? :roll:


Jiné...z evidence dostaneš rodokmen, ale ten je pouze informativní a nelze na jeho zakladě navýšit cenu.
Simča má od paní muselové standarda, který je po papírových rodičích, které má paní muselová zaregistrované v neznámém rakouském klubu.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to správně?

Příspěvekod lwici » Po Ún 04, 2008 13:17

Simona Obrdlíková napsal:Tak jsem se dívala, že by polovina měla být Sapphire a polovina jako Dusty. Je to tak?


Z tohoto spojeni se ti nenarodí mutace Sapphire! Je to recesivní mutace a když je nosičem pouze jeden z rodičů tak se mohou narodit zase jen nosiči. V kombinaci standard a standard ST/ET nebo SC/EC(značení) se narodí:

Standard 25%
Standard ST 25%
Standard ST/ET 25%
Standard ET 25%


Nikdo není schopen vizuálně poznat jestli je mláďe nositelem safír genu nebo je to klasický standard. Bohužel v tomto případě budeš pravděpodobně nucena mláďata prodat jako standardy. K tomu aby se ti narodila mutace Sapphire nebo 100% nosič potřebuješ druhého partnera Sapphire. Doporučuji ti si takového partnera pořídit, popř. aspoň druhého nosiče, protože jinak jsi vyhodila hodně peněz za nic. (Sorry je to tvrdé, ale taková je realita). Před koupí doporučuji prostudovat nejdříve genetiku a zjistit si "co" kupuju a co se mi "po tom" narodí a jestli mám vhodného patrnera k tomu "co" chci vyprodukovat.

Ono to sice vypadá hezky - mám činčilu se zahraničníma papírama a je nosič toho a toho... a s kulatým razítkem. Hodnota těchto rodokmenů - průkazů původu, rodných listů, výpisu předků nebo jak se to všechno jmenuje je pouze informativní! Má stejnou hodnotu jako rodokmen, který mi chovatel předá při koupi činčilky u nás nebo neoficiální evidence.

Neexistuje rovnost mezi kvalita a Průkaz původu. Kvalitu garantuje pouze posouzení zvířete na výstavě!

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Výdělek není důležitý

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Po Ún 04, 2008 17:05

Já se ptala pouze informativně. Nepotřebujeme na zvířátkách vydělávat. Chceme, aby byli spokojení a měli se dobře. S těma barvama jsem to blbě pochopila já. Informace od chovatelky byly správné.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdělek není důležitý

Příspěvekod lwici » Po Ún 04, 2008 17:39

Simona Obrdlíková napsal:Já se ptala pouze informativně. Nepotřebujeme na zvířátkách vydělávat. Chceme, aby byli spokojení a měli se dobře. S těma barvama jsem to blbě pochopila já. Informace od chovatelky byly správné.


Neboj Já to rozhodně nechápu, takže že chceš na činčilách vydělávat. A myslím, že nikdo tady. Tvůj myšák má velmi dobrý potenciál a je škoda, že ho nemůžeš využít. O té safírce bych popřemýšlela, je to velmi krásná mutace :wink:.

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Safírka

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Po Ún 04, 2008 18:45

A kolik vlastně safírka stojí?

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Ún 04, 2008 19:04

Kolem 1800 Kč :wink: :wink:

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Po Ún 04, 2008 19:14

Já si nemůžu dovolit takovou investici. Jedině, když by někdo byl ochoten platbu na dvakrát... Ale to možná někdy časem. Prý je safírová dost vzácná mutace.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Ún 04, 2008 19:18

To je důvod prroč ji taky nemám.Nebo vieleta.Ta pořizovací cena.No jo co naděláme,je jich málo,tak jsou drahé :roll: :roll: :roll:

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Po Ún 04, 2008 19:26

Simona Obrdlíková napsal:Já si nemůžu dovolit takovou investici. Jedině, když by někdo byl ochoten platbu na dvakrát... Ale to možná někdy časem. Prý je safírová dost vzácná mutace.
nebo si přej na narozeniny,třeba by se někdo našel kdo by ji koupil na narozky. :wink:

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Po Ún 04, 2008 20:42

parisse napsal:Kolem 1800 Kč :wink: :wink:


no.. jestli znáš chovatele, který prodává za tuhle cenu safíry.. tak klobouk dolů.. :) cena čistých safírků se pohybuje o něco výše (do 200 eur) a to taky hodně záleží na kvalitě..!! V čr bych řekla tak kolem těch 5000 - 6000 tisíc.. :wink:

Potom jsou různé kombinace jako safír velvet, safír ebony, apod.. no a za ty zaplatíš ještě více..

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Ún 04, 2008 20:50

Jé,já jsem popleta.Za těch 1800 jsem viděla violeta. :oops: :oops: :oops: .Hlavně,že jsem si to po sobě přečetla a v klidu odeslala.Stydím se :oops: :oops: :oops:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Ún 04, 2008 20:52

Denča Bártková napsal:
parisse napsal:Kolem 1800 Kč :wink: :wink:


no.. jestli znáš chovatele, který prodává za tuhle cenu safíry.. tak klobouk dolů.. :) cena čistých safírků se pohybuje o něco výše (do 200 eur) a to taky hodně záleží na kvalitě..!! V čr bych řekla tak kolem těch 5000 - 6000 tisíc.. :wink:

Potom jsou různé kombinace jako safír velvet, safír ebony, apod.. no a za ty zaplatíš ještě více..


Pod 200 euro za kvalitního safíra se nedostaneš.

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Út Ún 05, 2008 7:15

Tak to si už vůbec nemohu dovolit. :roll: Já tak maximálně 1500 a to nevím, jestli se dá nějaká jiná barvička než Standard sehnat... :?:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Út Ún 05, 2008 9:25

Další barvičky jsou black velvet (300-750 kč,co vím já),Beige (700 kč -od chovatelky),wilson white (700 kč-od chovatelky ),pink white 1000 kč - od chovatelky).Pak jsou ebonci a jejich vzájemné mutace.Ceny co jsou v zárovkách jsou kolik jsem za zvířata zaplatila já.Ten black velvet je kolem těch 750 kč,ale můžeš sehnat i za těch 300 kč jako já - bylo to akutní,proto ta nízká cena.Pokud jsem nějakou barvičku vynechala,určitě mě někdo doplní,že? :wink: :wink:

P.S.: Ve zverimexech jsou ceny o hodně vyšší. :roll: :roll: :roll:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Út Ún 05, 2008 10:11

ale zase je otázkou kolik těch činčilek chceš a jestli je máš jako mazlíky... Jestli se mi narodí (někdy v budoucnu doufám) mimča možná zase budou mít barvičku po p. Alexandrovi...
M.

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Út Ún 05, 2008 18:42

parisse napsal:Další barvičky jsou black velvet (300-750 kč,co vím já),Beige (700 kč -od chovatelky),wilson white (700 kč-od chovatelky ),pink white 1000 kč - od chovatelky).Pak jsou ebonci a jejich vzájemné mutace.Ceny co jsou v zárovkách jsou kolik jsem za zvířata zaplatila já.Ten black velvet je kolem těch 750 kč,ale můžeš sehnat i za těch 300 kč jako já - bylo to akutní,proto ta nízká cena.Pokud jsem nějakou barvičku vynechala,určitě mě někdo doplní,že? :wink: :wink:

P.S.: Ve zverimexech jsou ceny o hodně vyšší. :roll: :roll: :roll:

Tak to jsou levný byl jsem u několika chovatelů a ty ceny byly o několik stovek vyšší,jen standard 750kč,ale zase kvalita :wink: :lol: :lol:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Út Ún 05, 2008 20:44

Simona Obrdlíková napsal:Tak to si už vůbec nemohu dovolit. :roll: Já tak maximálně 1500 a to nevím, jestli se dá nějaká jiná barvička než Standard sehnat... :?:

Ještě je tu možnost koupit druhého nepříbuzného gena.

Mělo by se narodit: 50% genových safírů a 25% obyčejných standardů a 25% Safírů. Safírek se nemusí narodit hned v prvním vrhu. Pravděpodobnost že se narodí je 1:4.

Někdo tvrdí že safírci z tohoto spojení jsou neživotní, ale někdo jiný zase tvrdí, že jsou to ta nejhezčí a nejkvalitnější zvířata. Se šlechtěním přes dva geny zkušenosti nemám, a tak nemohu říct co je pravda. Ale spíše se kladním k názoru, že úmrtnost takto vyšlechtěných mláďata je způsobená spíš nekvalitním genetickým materiálem, přílišným přešlechtěním a příbuzností po více generací než kombinací dvou recesivních jedinců.

Např. u morčat se takto někdy řeší ruská kresba (příliš mnoho příbuzných zvířat). O tom, že by mořčata takto vyšlechtěná byly neživotná nebo nějak postižená jsem neslyšela.

Avatar uživatele
Simona Obrdlíková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: Ne Led 20, 2008 16:59
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Simona Obrdlíková » Stř Ún 06, 2008 6:45

Ještě je čas to řešit. Možná v budoucnu. Zatím budou stačit 2 činčilky. Přítel je navíc proti prodeji. Je ochotný případné mladé nechávat zdarma...Nechce na zvířátkách vydělávat...

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”