Growieq a pomlouvání

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Příspěvekod Host » Pá Črv 13, 2008 20:13

ahoj, je zvláštní, že před nedávnou dobou Žanda prodávala Kryštofa, a sondovala o každém, jaký má chov, aby ho nikdo nepoužil na mláďata.
A to si říkáte chovatelky, vždyť si samy vy dvě odporujete, nebo za těch pár měsíců zkvalitněl. Vždyť jste s ním nadělaly miminek až hanba, a to jste ho vydávaly za mazlíka. :roll: Jak lidi jako vy dvě mohou pak někoho poučovat, o tom jak je správná váha a věk a podobně.
je mi tohle vážně líto, ale pro prachy všechno. :x

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črv 13, 2008 22:02

Ahoj, jednoduše ti to vysvětlim. Lwici prodala Kryštofa žandě, protože Kryštof u ni neprosipival, byl hubeny a měl pouze 450g. Poté co přišel k žandě, začal růst. žanda ho dostala na 500g a tak sem souhlasila s tim, že si ho pujčim. Bohužel jsme zjisitli, že kryštof, jakmile je se samici a nebo z jinou činičlou, tak hubne na 400g a proto ho žanda prodala na mazlika, protože 100g zhubnutí je velký ubytek a tak aby mohl vklidu prospívat, šel na mazlika. Tak než začneš krytizovat a někoho soudit, zjisti si fakta ;-) Jinak je zajimavy, že píšeš ze stejny ip adresy jak Growieq ;-)

Host

Příspěvekod Host » Pá Črv 13, 2008 22:05

ahoj, dost lidí ví, že jsou to obě moje přezdívky, mám dokonce 3, a to přece nevadí, nebo ano??? Já nevěděla, že je to zakázaný. A to že u samičky hubne. Věděla žanda už předtím. :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črv 13, 2008 22:09

můžu se zeptat o co ti teda jde? Jestli o to, aby si mě pomluvila...tak nevim co ti na to říct..ja sem si ho dala do chovu, když měl 500g....sameček má ve dvou měsících 230g, takže roste moc pěkně. A to, že máš tři přezdivky nevadi....ale nechapu, na co je máš ;-)

Disable adblock

Host

Příspěvekod Host » Pá Črv 13, 2008 22:14

koukám, že to krásně umíš okecat, pomlouvat tě nechci, nebudu, nemám to zapotřebí.... lidé co ví, že nejste fér sem stejně už nechodí, a zbytek na to časem přijde sám, protože lidé jsou chytří..... :D
příšte až budete někoho kritizovat za malé a nevhodné klece, samotné si prohlédněte fotky od sebe doma, kde je vidět, že i vy máte malé klece na hlodavce-....viz fotky na rajčeti apod..... přeji mnoho dalších chovatelských úspěchů :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črv 13, 2008 22:19

Arixie napsal:koukám, že to krásně umíš okecat, pomlouvat tě nechci, nebudu, nemám to zapotřebí.... lidé co ví, že nejste fér sem stejně už nechodí, a zbytek na to časem přijde sám, protože lidé jsou chytří..... :D
příšte až budete někoho kritizovat za malé a nevhodné klece, samotné si prohlédněte fotky od sebe doma, kde je vidět, že i vy máte malé klece na hlodavce-....viz fotky na rajčeti apod..... přeji mnoho dalších chovatelských úspěchů :lol:


Hej tyjo, ja nikoho nenutím, aby poslouchal mé rady a rozhodně se neminim před tebou obhajovat. mysli si co chceš.... ..jinak jestli jsou pro tebe klece 90x90x60 a 70X80x60 moc maly, ok....jja si myslim, že stači. ;-)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Črv 13, 2008 22:23

Jestli má Marťa nebo Žanda mali klece tak sem Einstein :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Plačková Kamila dne So Črv 14, 2008 8:40, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Črv 13, 2008 23:11

Arixie napsal:ahoj, dost lidí ví, že jsou to obě moje přezdívky, mám dokonce 3, a to přece nevadí, nebo ano??? Já nevěděla, že je to zakázaný. A to že u samičky hubne. Věděla žanda už předtím. :D

To jsem předtím nevěděla, zjistila jsem to až když byl u Martiny. U mě byl skoro 3 měsíce bez samičky a pak si ho Marťa odvezla k sově, kde nehorázně zhubnul.

Co se týká klecí, tak mám svědomí čisté.

Ano, soudila jsem činčilky podle velikosti ale po jisté události (zkušenosti) jsem upravila své názory a nároky.

Co se týká vydělávání. K dnešnímu dni jsem prodala 4 mláďata v celkové hodnotě 1000Kč (za 3 roky) + jednou jsem vykoupila nemocnou činčilu ze zverimexu za 500 Kč, léčila ji pod dozorem veterináře a prodala ji za 400Kč. Nakoupila jsem si činčilky ani nevim v jaké hodnotě a nebudu to počítat, protože to číslo by bylo asi docela vysoké. To co jsem "vydělala" mi nikdy nepokrilo ani krmivo pro moje myšičky. Pro prachy to opravdu nedělám.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » So Črv 14, 2008 13:32

Plačková Kamila napsal:Jestli má Marťa nebo Žanda mali klece tak sem Einstein :lol: :lol: :lol:
Plně souhlasím :wink: :wink: :wink:

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » So Črv 14, 2008 18:53

parisse napsal:
Plačková Kamila napsal:Jestli má Marťa nebo Žanda mali klece tak sem Einstein :lol: :lol: :lol:
Plně souhlasím :wink: :wink: :wink:
Lenčo ještě sem musí napsat jedna osoba,že plně souhlasí 4 je málo 5 je víc :lol: :lol: :lol: no koukal jsem na inzerci je taky standardka 3 měsíce stará a taky není nějak velká,když někdo soudí chov podle velikosti a váhy,.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » So Črv 14, 2008 19:02

jestli myslis moji tak ja mam mali cincilky nepotrebuju mit obry :wink: nevim podle ceho soudis ze ja soudi podle vahy a velikosti to nechapu nebo jestlis to nekde slysel nebo cet tak mi to preposli rada si to prectu :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » So Črv 14, 2008 20:08

Plačková Kamila napsal:jestli myslis moji tak ja mam mali cincilky nepotrebuju mit obry :wink: nevim podle ceho soudis ze ja soudi podle vahy a velikosti to nechapu nebo jestlis to nekde slysel nebo cet tak mi to preposli rada si to prectu :lol: :lol: :lol:
nene Kamčo o ty váze není o Tobě,já u jednoho páru mám veliký mládata a u druhýho páru ,měli před týdnem poprvé mládata,dvojčátka standardi,a když jsem porovnával s druhým párem,tak vypadají něco jako Tvůj přírustek,hlavně,že jsou zdraví,tomu Tvojemu mrnousku přeji at má hodnýho majitele,mě je jedno malá nebo velká,ale tu jsou lidi co si myslí ,že mají činči nejlepší,ale na druhý straně,jaký se jim nelíbí tak se jich zbavují,a pak něco říkají o lásce k činčile,... :wink: :lol: neboj o Tobě to nebilo... :wink: :wink:

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » So Črv 14, 2008 20:13

Ahojky, myslím že by si měl někdo sáhnout do svědomí. Je fakt, že s tím Kryštofem to bylo hodně zajímavé. Nebudu nikoho napadat, ale je fakt, že jsem pozorovala dlouho jak jste ho prodávaly a jen na mazlíka a každýmu vlejvaly do mozku jak musí na mazla a najednou s ním děláte divy. Je mi to fuk, ale docela mě to mrzí, když je někdo tahanej za nos. Jinak je fakt, že už odsud odešlo dost skvělých lidí a dost to tady upadá. Je to škoda, ale co je tady ještě seppovo fórum. :lol:

No a to, že tady má někdo více přezdívek to už jsme tady zažili, tak nevím o co jde. Je tady spoustu lidí co je mělo. A proč? Jednoduchý....Už je to tady unavovalo a nebo se báli vám říct co si myslí, protože se do nich okamžitě pustila známá banda. I když si myslím, že Arixie se vás nebojí a vím že nemá čeho. Moc dobře jí znám a je férová. Je to super holka a někdo ji chtěl s prominutím ,,ochcat''. Přijde mi to sprostý od holek, který si hrajou na super chovatelky.....
:lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » So Črv 14, 2008 20:17

mirdulinda napsal:Ahojky, myslím že by si měl někdo sáhnout do svědomí. Je fakt, že s tím Kryštofem to bylo hodně zajímavé. Nebudu nikoho napadat, ale je fakt, že jsem pozorovala dlouho jak jste ho prodávaly a jen na mazlíka a každýmu vlejvaly do mozku jak musí na mazla a najednou s ním děláte divy. Je mi to fuk, ale docela mě to mrzí, když je někdo tahanej za nos. Jinak je fakt, že už odsud odešlo dost skvělých lidí a dost to tady upadá. Je to škoda, ale co je tady ještě seppovo fórum. :lol:

No a to, že tady má někdo více přezdívek to už jsme tady zažili, tak nevím o co jde. Je tady spoustu lidí co je mělo. A proč? Jednoduchý....Už je to tady unavovalo a nebo se báli vám říct co si myslí, protože se do nich okamžitě pustila známá banda. I když si myslím, že Arixie se vás nebojí a vím že nemá čeho. Moc dobře jí znám a je férová. Je to super holka a někdo ji chtěl s prominutím ,,ochcat''. Přijde mi to sprostý od holek, který si hrajou na super chovatelky.....
:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :wink: :lol: :lol:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » So Črv 14, 2008 20:26

mirdulinda napsal:
Ahojky, myslím že by si měl někdo sáhnout do svědomí. Je fakt, že s tím Kryštofem to bylo hodně zajímavé. Nebudu nikoho napadat, ale je fakt, že jsem pozorovala dlouho jak jste ho prodávaly a jen na mazlíka a každýmu vlejvaly do mozku jak musí na mazla a najednou s ním děláte divy. Je mi to fuk, ale docela mě to mrzí, když je někdo tahanej za nos. Jinak je fakt, že už odsud odešlo dost skvělých lidí a dost to tady upadá. Je to škoda, ale co je tady ještě seppovo fórum. Laughing

No a to, že tady má někdo více přezdívek to už jsme tady zažili, tak nevím o co jde. Je tady spoustu lidí co je mělo. A proč? Jednoduchý....Už je to tady unavovalo a nebo se báli vám říct co si myslí, protože se do nich okamžitě pustila známá banda. I když si myslím, že Arixie se vás nebojí a vím že nemá čeho. Moc dobře jí znám a je férová. Je to super holka a někdo ji chtěl s prominutím ,,ochcat''. Přijde mi to sprostý od holek, který si hrajou na super chovatelky.....
:lol: :lol: :lol:
OkoTygra napsal:
:lol: :lol: :wink: :lol: :lol:


ted jsou spatne ty , ktere se tu o to starají a radí lidem... na oplatku podrazy , vysmechy apd. ... aspon , ze se bavite :roll:

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » So Črv 14, 2008 20:28

myslím, že někteří neví jak to všechno bylo....ty maily jsem viděla a neboj vím o co jde.....

Growieq
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Bře 30, 2008 13:25

Příspěvekod Growieq » So Črv 14, 2008 20:34

daly jste tomu krásný název "growieq a pomlouvání". jsem na sebe hrdá :lol: někdo zaměňuje pojmy, sdělování pravdy s pomlouváním
děláte všem činčilářům ostudu :? se nedivím, že velkochovatelé o vás mluví jako o verbeži

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 20:46

Mirko, tys četla mejli mezi mlou a Pavlínou V.? Pokud ano, tak asi nejsi oběktivní. To že si slečna mohla Kryse vyzvednout osobně a ani mne o této možnosti neinformovala. A když jsem chtěla zálohu z toho důvodu, že by ji moje kamarádka vezla činčilu a já chtěla jistotu, aby si ji vyzvedla, to je něco divného? To měl být podvod? A pak další věc, když mi chtěla dát peníze na cestu a já ji ho měla dovést - to ty peníze nemohla vzít a dojet si sem sama. Celé mi to přišlo, že to byl podvod na mě! A pak mi vyčítala cenu a jak vydělávám! - jasně, já ho koupila za 2000 a prodávala za 1000.

Prodala jsem ho na mazlika z toho důvodi, že u Martiny zubnul, jak "trdkal" A pokud sama víš, tak miminka se rodí až po 111 dnech. To že se pak z jeho pobytu něco narodilo se dalo čekat. Tobě to vadí?

PS: Jestli chceš, vložim ti sem všechny mejli mezi mnou a Pavlínou. :wink: Já osobně mám svědomí čisté! Sama Pavlína pak přiznala svoji chybu a omluvila se mi za svoje jednání. :wink:
Naposledy upravil(a) žanda dne Ne Črv 15, 2008 18:40, celkem upraveno 1 x.

Growieq
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Bře 30, 2008 13:25

Příspěvekod Growieq » So Črv 14, 2008 20:53

taaaak to pozor, omluvila jsem se, páč mi poradili abych se nad ubohost povznesla, a to že jsi chtěla peníze, a kamarádka by ho nepobrala, pak byly prázdniny, a tak podobně, a každej se nefláká doma, aby mohl jezdit po republice, jsem sice student ale i pracující, víš.....
klidně je zveřejni, pokud chceš, byla jsem protivná, ale ty jsi byla divná :? koneckonců, každej je, když z něj někdo tahá prachy :roll: , ale o to tady nešlo přece, šlo o váhu a miminka :x

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 21:08

Tak za prvý jsem ti napsala, že kamarádka ho veme hned, že to je domluvený. Za druhý zálohy jsou úplně běžná věc u většiny chovatelů. Tys měla šanci se tady zastavit a myšáka si vzít, ale vůbec si mi o tom neřekla, což mi přišlo hodně divný. Ale co... (klidně jsme mohly napsat smlouvu podepsat a poslat poštou, abys měla něco v ruce, když si mi nevěřila, ale místo toho jsi mě začala urážet). Já sem taky student a nemůžu lítat na písknutí jak hadr na holi.

Co se týká váhy, tak tam šlo o to, že Krys a samice dohromady znamenalo, že by mu to ubližovalo a mohl by umřít. Šlo mi jen o něj! Co se týká váhy, tak proč ne menšího samce, když se na něj dá velká samice, aby se to vykompenzovalo (jenže Kryštov u samice hubnul až moc a tak jsem rozhodla tak, aby se mu neubližovalo byť nevědomky). Ale nikdy nedávat malou samici (do 450 je málo) do chovu aby při porodu neumřela. Zase tu jde jen o život té činčilky. Jestli s tim nesouhlasíš, budiž! delej co chceš a ryskuj!

Co se týká miminek, tak já na své samičce neodchovala jediné miminko od Kryse. Martině se narodily miminka od samiček, které jsou velké (650g). A tim, že byl u martiny, jsem zjistily, jak to s nim a tim hubnutím je. Dřív jsme to nevěděli!
Naposledy upravil(a) žanda dne So Črv 14, 2008 21:10, celkem upraveno 1 x.

orlando
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: So Črv 23, 2007 21:52

Příspěvekod orlando » So Črv 14, 2008 21:09

Jesse napsal:
mirdulinda napsal:
Ahojky, myslím že by si měl někdo sáhnout do svědomí. Je fakt, že s tím Kryštofem to bylo hodně zajímavé. Nebudu nikoho napadat, ale je fakt, že jsem pozorovala dlouho jak jste ho prodávaly a jen na mazlíka a každýmu vlejvaly do mozku jak musí na mazla a najednou s ním děláte divy. Je mi to fuk, ale docela mě to mrzí, když je někdo tahanej za nos. Jinak je fakt, že už odsud odešlo dost skvělých lidí a dost to tady upadá. Je to škoda, ale co je tady ještě seppovo fórum. Laughing

No a to, že tady má někdo více přezdívek to už jsme tady zažili, tak nevím o co jde. Je tady spoustu lidí co je mělo. A proč? Jednoduchý....Už je to tady unavovalo a nebo se báli vám říct co si myslí, protože se do nich okamžitě pustila známá banda. I když si myslím, že Arixie se vás nebojí a vím že nemá čeho. Moc dobře jí znám a je férová. Je to super holka a někdo ji chtěl s prominutím ,,ochcat''. Přijde mi to sprostý od holek, který si hrajou na super chovatelky.....
:lol: :lol: :lol:
OkoTygra napsal:
:lol: :lol: :wink: :lol: :lol:


ted jsou spatne ty , ktere se tu o to starají a radí lidem... na oplatku podrazy , vysmechy apd. ... aspon , ze se bavite :roll:


ted jde hlavne o to, jestli jsou to dobré rady.....

Host

je to bída

Příspěvekod Host » So Črv 14, 2008 21:09

ahoj, taky se přidávám k Pavlíně, protože jí taky dost dobře znám. A můžu vám říct, že bych se zachovala stejně. Chtít po mě někdo zálohu za činču, kterou mi doveze nějaká kamarádka (přestože já jsem domluvená s někým jiným) a peníze dopředu, tak od toho taky slušně odstoupím, což Pája udělala. V dnešní době se prostě nedá důvěřovat cizí osobě, poznaný na netu, ač je to milovnice činčil.

(ty mejly jsem viděla taky a byla ze začátku opravdu slušná, co bylo potom tak bylo podle přísloví ,,na hrubý pytel hrubá záplata")

a pokud řešíte váhu miminek a i dospělých činčil, tak si myslím že je to vééélmi individuální záležitost, která se nedá škatulkovat, jakože takhle činča váží tolik tak je zdravá a ta co váží míň tak je jen na mazlíka...

Přece jen si myslím že tu převažujou lidi, co mají myšáky pro radost a nesledují každej jejich dekagram... nejde spíš o tu váhu radosti kterou vám myšáci každej den dávají?

Growieq
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Bře 30, 2008 13:25

Příspěvekod Growieq » So Črv 14, 2008 21:15

ale sím tě, vidíš, sama jsi teď psala, že ti šlo o jeho život, že by zhubnul, přitom zase nakonci tvdíš, že jste to zjistily až u Martiny, chjo fakt.....mě je fuk, co děláte, máte přece vlastní hlavu, jen mi to prostě přišlo divný..... že nakonec taková změna, jste nějaký háklivý na cizí názory
a promiň já činčily nepáruju jak na běžící páse, a rozhodně neriskuju, kdo moje myšky viděl, tak může teprve soudit
jinak za tu dobu, co činčily mám, po mě NIKDO, NIKDY zálohu nechtěl ani tady ani v Německu, ani v Rakousku...... stačí se s chovateli domluvit (i když v zahraničí je to běžný)
a jestli chcete mít monopol na činčily, tak to jste tu hodně pozdě děvčata :D
jinak, koukám, že jste prudily do každýho lepšího chovatele v Čechách (kvůli cenám, názorům, chovu, i tomu, že vám neříkají informace)
:roll:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črv 14, 2008 21:15

Growieq, to že tu seš pod více přezdívkama vím, ale nechápu, proč pod tou jinou přezdívkou (flora) píšeš na sebe obhajobu, to mi už uniká. Nevim to podle IP adresy, ale podle toho, že na Kryse jsi mi odepisovala z této přezdívky (flora).

orlando
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: So Črv 23, 2007 21:52

Příspěvekod orlando » So Črv 14, 2008 21:16

Tak jsem si to tady přečetla, vím o co jde....Žando, opravdu mi nepřijde normálná vybírat zálohy. Nevím o nikom, kdo by to dělal, nikdy jsem o tom neslyšela...Já bych nikomu peníze jako zálohu nedala, i kdyby ta činčila byla nejkrásnější na celém světě. Lidi znáš jen podle přezdívky a jinak jsou cizí. Hezky z ruky do ruky.

Navíc - pokud mám zájemce na zvířátko, mám jednoho - pokud potrvdí, nehledám dalšího. Pokud odřekne, hledám dalšího.

Podle váhy nesoudím chov. Já mám dva kluky a oba patří k těm drobnějším a rozhodně se o ně nestarám špatně!

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”