3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Út Zář 17, 2013 21:00

To není problém udělat kolonku.Jo a ještě k posuzování byla jsem na výstavách i v cizině ( Německo,Polsko) a všude posuzují nejméně tři posuzovatelé a mají tam svá zvířata.

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Kobylatko » Út Zář 17, 2013 21:06

Ale to pak nemá cenu tam jezdit když si někdo umístí svou činčilu

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 21:13

A proč by si měli umístit svojí činčilu? Od toho je tam posuzovatelů více (často se ani neznají), aby nějaké neupřednostňovali. Zvířat se vystavuje hodně a anonymně, takže je na pováženou, zda opravdu své zvíře najde. Navíc posuzovatelé mají průkaz posuzovatele, prošli školeními, výstavami a zkouškou a očekává se od nich férovost a serióznost.

Kobylatko napsal:Právě to mě naštvalo že díky tomu většina neměla šanci na umístění a doce mě to mrzí že to tak je :( .

Kde a proč většina neměla šanci?

Proč by nemělo cenu tam jezdit? Nejedu na výstavu přece pro cenu ale proto, abych věděla, jak na tom činčilka je. Nemusím dostat pohár, ale i dobré bodové hodnocení / třída je úspěch.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 17, 2013 21:31

Logicky, když máš doma 2 činčilky, tak šance na umístění je mizivá, pokud na výstavu někdo dotáhne 25 zvířat...
Líbilo se mi omezení počtu vystavovaných zvířat, aby všichni měli stejné šance...

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Út Zář 17, 2013 23:01

Wulfina: přesně! Omezení na počet vystavovaných zvířat bylo super... každý měl obdobné možnosti...
Minlub:to myslíš vážně že jediný kdo vystavuje z posuzovatelů v Srchu je p. Pytlík???? To jako letos, nebo jak to myslíš???

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Stř Zář 18, 2013 7:40

A vystavují? Ne, vystavují rodinný příslušníci, kteří všude vystupují jako majitelé. Musel by být zákaz na konkrétní CHS. Spíš nechápu, proč bych automaticky měla předpokládat, že bude posuzovatel nečestný a nebude objektivní. A že jeho zvíře vyhraje? Jedno z více co veze? Proč by nemohlo? Jako znalec ví, co si ho chovu vybrat, co vybrat k vystavení a jak to připravit.
Je moc nechápu, proč neustále řešíš pouze Srch. V Brně jsi vystavovovala, tak se ptám- tam je v pořádku, že si hodnotitel posuzuje i svá zvířata?

Kristina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Čt Zář 12, 2013 19:35

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Kristina » Stř Zář 18, 2013 9:35

Zdravím.
To se takhle hádáte po každé výstavě?
Už jsem se těšila,že se na nějakou zajedu podívat,ale nějak mě přechází chuť..... :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Stř Zář 18, 2013 10:06

To není hádání, to je spíše diskuze k zlepšení výstavy... :)
Hádky vypadaj jinak :wink:

Kristina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Čt Zář 12, 2013 19:35

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Kristina » Stř Zář 18, 2013 10:08

To jako že při hádkách lítají i chlupy,jo? :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Stř Zář 18, 2013 10:12

No, občas :D
Přiznávám, že to může působit, jako drsně, ale ve skutečnosti je to normálka debata... :)
Je důležité si říct, co bylo fajn, co ne, co je potřeba zlepšit a proč.. činčilářů je hodně a je potřeba dělat to,c o je v zájmu nás všech, abychom jsme se někam dopracovali :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Stř Zář 18, 2013 10:17

Přesně :D Činčilářů je hodně a tím pádem i hodně úhlů pohledů a názorů. Divila bych se, kdyby se všichni shodli. Je dobré vědět názor ostatních, pomůže to ke zlepšení a bez diskuze to nejde.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 18, 2013 10:18

Pokud se bavíme o zlepšení, tak bych měla z jiného soudku a to, že by bylo fajn, kdyby byl nějaký doprovodný program. Přece jen posuzování od 9 do 16 je zdlouhavé a není úplně co dělat. Fajn, že je tam automat na kafe a nápoje, dokonce i dovoz pizzy nebyl problém.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Stř Zář 18, 2013 10:58

Kristýna: někdy ne jen chlupy :-D :-D :-D
nee v pohodě, jen tak debatujem :-)
my se vlastně ani neumíme hádat, že??? :-D

minlub: chceš říct, že když jsou manželé chovatelé, co se živí chovem a je to psaný na manželku protože manžel posuzuje, že je v tom rozdíl????
Podle mě není!!!!
Víš, nechcu to tu řešit,ale nedocházelo by k situacím jako při volbě šampiona, kdy vyhrála tvoje BD!!
Zučastnění ví o čem mluvím, to byl podle mě trapas na entou.
Dva posuzovatelé měli zvířata na stole a třetí málem nechal hlasovat lidi a tvoji BD vybral proto, že zbytek cen měl druhý posuzovatel... to se nezlob to mě nepřijde ani objektivní ani profesionální...
A schovávat to za to, že to jsou vlastně rodinní příslušnici a tím tu mást lidi že vlastně nevystavují...???
k tomu nemám co dodat.

Jinak ke srovnání teda by mě zajímalo kolik zvířat měli na výstavě posuzovatelé v Srchu(nebo rodina) z celkového počtu zvířat a kolik Betty, když to chceš srovnávat!!!!!!!
Budu ráda když na tohle odpovíš minlub.Prostě fakta.....

Každopádně si myslím, že by nebylo ke škodě věci aspon limitovat počtem zvířat...
protože je fakt jak psala Wulfina, že když přijedou velkochovatelé s 25 zvířaty a přijede jich několik, tak ostatní jsou spíše do počtu.... :-)
A myslím že Betty to myslí dobře v tom, že proč dělat pro cizince výstavu???
Pozvat velkochovatelé ze zahraničí... co pak chovatle tu co jedou s 1-2 činčilama??
Proč když dělíte mezinárodní a česká proč to neuděláte uplně odděleně???
něco jako čeští učastníci a zahraniční??
protože mít to tak jako že vlastně 4 místo je 1 české a 6místo je 3 místo české???
to snad ani ty české ceny nemůžou těšit ne???
to spíš je diskriminační ne??? :-D ceny útěchy......

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 18, 2013 11:20

Omezení počtu vystavovaných zvířat jednou chs je dobré v případě, že na více zvířat nemáte kapacity, nebo chcete-li dát cenu každé činčile. Jinak je to ale nesmysl, ve smyslu aby měli šanci i ostatní. To by pak muselo být omezení né celkového počtu, ale počtu na danou kategorii, a i tak by si jistě každý chovatel vybral do dané kategorie to nejlepší zvíře, které by tu cenu i tak dostalo. Na další místa by pak sice měli šanci i ostatní vystavovatelé, ale zase ne každý má v chovu všechny mutace vypsaných kategoríí, pak by se také mohlo lehce stát, že ve vypsané kategorii by bylo málo zvířat a někteří chovatelé by třeba vezli jenom jednu dvě činčily, takže by to zase bylo nefér vůči nim. A nakonec u výstavy opravdu nejde o poháry v první řadě, to už je jen takový pozlátko. Nejdůležitější je ohodnocení činčil jako takové, a nevidím jediný důvod někomu zakazovat nechat si ohodnotit činčilu, zvláště pak je-li to jeho odchov a když s ní třeba počítá do dalšího chovu :wink:
Jinak uvádění vystavovatele i chovatele by pro ostatní jistě nebylo špatné, v katalogu by se určitě trochu místa ještě našlo.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 18, 2013 11:29

Dora napsal:Proč když dělíte mezinárodní a česká proč to neuděláte uplně odděleně???
něco jako čeští učastníci a zahraniční??


Ale ony jsou oddělené přeci, nejdříve se posuzují všechna zvířata mezinárodní (tj zahraniční i česká, však jsme taky národ ne?) a poté se posuzují jen česká, může se pak stát, že jedno zvíře získá cenu i v mezinárodní i v české, jde ale pořád o to, že se vybírají nejlepší zvířata ze všech zvířat v mezinárodní výstavě a nejlepší česká zvířata v české výstavě, což je důležité hlavně pro nás české chovatele, proto toto rozdělení také vzniklo. Abychom kromě toho, že víme že má zvíře 1. třídu také věděli, že je třebas ještě o fous lepší než jiné, které má také 1.třídu :wink:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Stř Zář 18, 2013 11:35

ale k ohodnocení chovu přece slouží v ZO uchovňování ne?? :-)
tak proč to pletete do výstav??To se dá dělat uplně samostatně...
mě teda přijde zvláštní, ale každý to vidí asi jinak... když lidi budou brát stále stejné své činčily, které mají v chovu (koupené) a opakovaně je dávat na vystavu??? Kčemu je to dobré, to pak můžete jet X kilometru aby jste viděli pokaždé stejné činčily + činčily velkochovatelů?
A všem to přijde v pořádku a normální??

Možná jak píšeš by to vyřešilo spíše omezení pro kategorii, na 3ks a je to :-)
však at vezmou to nejlepší, ale když tam někdo bude mít příklad v kategorii 10 zvířat a zbytek zvířat od ostatních lidí je 5, tak je to hloupý ne????

ale jinak je to vaše věc, jak to chcete, tak to budte mít, mě je to celkem fuk :-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Stř Zář 18, 2013 11:36

Ne, jen konstatuju, že přímo posuzovatel nemá přihlášená zvířata. Nebo ano? Neříkám, že je podle mě v tom rozdíl. I jsem psala, že by se musel zákaz vztahovat na danou CHS.
Jsem ráda, že máš všem tak jasno, asi to víš lépe jak ostatní :) Kterou cenu ještě zkritizujete? Mangelbergrovi, Pytlíka, Czyz, Jana, Anička, já, toho už moc nezbylo. Zapomněli jste Jitku. O cenu přece nejde, jde o to, jak na tom činčila kvalitativně je. Ať má pohár nebo diplom s 1. tř, pro mě je to stejný úspěch. Fakt nechápu tu zlobu....
Ono je velmi snadné kritizovat vše okolo, rozhodnutí o ceně a chování druhých. Ale něco udělat, vzít zvířata a vystavit a snést rýpaný, které je vždy to je jiná.

Na celkový počet zvířat na výstavě Betty (lehce přes 50) a na celkový počet zvířat v Srchu (i přes 150) to vyjde skoro stejně :wink:

Jak víš, že počet zvířat není limitován? Větší přihlášky se řeší individuálně, protože jsme se všemi v kontaktu.

Zřejmě jsi rozdělení česká a mezinárodní nepochopila nebo nechtěla???

Dost mě udivuje to, že měníš postoje k výstavám na obranu kamarádky. Pokud se mi nějaká věc nelíbí, nelíbí se mi všude, ne jen u někoho!
Takže bych se zeptala znova:
Proč neustále řešíš pouze Srch? V Brně jsi vystavovovala, tak se ptám- tam je v pořádku, že si hodnotitel posuzuje i svá zvířata? Že neposuzuje zkušený posuzovatel? Styl hodnocení?
A dodám, jezdíš na koukání po zahraničních výstavách, které všude chválíš: tam je v pořádku že vystavují větší i menší chovatelé a mazlíčkáři nemají šanci???? Na kolik mají omezený počet činčil???

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Stř Zář 18, 2013 11:38

Dora napsal:ale k ohodnocení chovu přece slouží v ZO uchovňování ne?? :-)
tak proč to pletete do výstav??To se dá dělat uplně samostatně...

Jak samostatně? Ohodnocení/uchovnění činčily je možné pouze na výstavě. Je to součást výstavy, nechápu, proč by se to mělo plést?

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Stř Zář 18, 2013 12:12

minlub:
neobkecávej to a neházej počty vystavovaných, ptala jsem se na to, kolik činčil z celkového počtu měli na výstavě posuzovatelé????? nebo li to nazvi rodiní příslušnici, pro mě je tohle jen klička, kterou tu mateš lidi, protože jde o CHS a ne kdo se napíše do papíru ne???

Klidně bych vzala zvířata do Srchu a snesla rýpaní o to přece nejde, pro mě je každé zvíře krásné :-)
A každá kritika posune člověka dopředu..
Ale ještě mě nic nepřesvědčilo o tom, proč bych to měla dělat........???
A hlavně kdo mě to zhodnotí???
Jaké máte mezinároní posuzovatelé jaké maji licence k tomu???Na jaké barevné mutace???
Kdo bude hodnotit moje zvířata a mít právo je zařazovat od tříd????
Proč to nikde nenapišete???
Zatím co jsem viděla, tak mě profi nepřišlo a odradilo mě to jezdit dále do Srchu jestli to chceš vědět....
což asi víš.....

Betty hodnotí zvířata po svém, podle svých pravidel, výstava je v úplně jiném duchu než ta vaše atd atd..
Tak o co ti de???
Nikdy Betty se nenazvala oficiální či mezinárodní atd atd.... je to pojaté jako klubová výstava čímž také je
Ale ta vaše je taky stejná klubová výstava.... akorát to prezentujete jinak!!!

Ano do zahraničí jezdím pravidelně na mezinároní výstavy, proto taky dokážu porovnat posuzování.

A tím končím už se k tomu vracet nechci! Dělejte si to jak chcete, jen neoblbujte lidi, to mě vadí :-)

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 18, 2013 12:43

Tak mi to teda nedalo a vyhrabala jsem katalog, žádných 20 činčil nikdo nepřivezl, a hlavně jsem teda ještě doplnila počet cen u každého vystavovatele, aby všichni viděli, že i s jednou činčilou lze získat cenu :wink: a hlavně že vysoký počet činčil výhru nezaručí, zas tak velký rozdíl v počtech není, a také je potřeba si uvědomit v kolika kategoriích jednotliví vystavovatelé vystavovali. A ocenění posuzovatelů napadat nemusíte, jejich činčilky si to opravdu zasloužili a není to tak, že by si prostě jen sami sobě dávali ceny. Vysoký počet cen je také dán tím, že zatím bohužel jezdí málo zahraničních chovatelů, pak by hodnocení asi vypadalo ještě trochu jinak.

posuzovatelé:

F. Pytlík - 4 - 2 ceny
Czyzovy - 10 - 6 cen + šampion, vše standart
Mangelbergerovy - 12 - 7 cen

ostatní:

E.Gunter - 7 - 4 ceny
M. Bartoš - 4
J. Zetek - 7 - 2 ceny + šampion CZ
J. Urbanec - 3
R. Žaludová - 13
A. Šlesingerová - 6 - 3ceny
Ž. Vondráčková - 4
J. Šenfeldová - 7 - 4 ceny
M. Valentová - 5 - 4 ceny
M. Fazekašová - 5 - 3 ceny
V. Weber - 5 - 1 cena
M. Tejnilová - 3
M. Šlachtová - 2
E. Černá - 3
M. Hečová - 3
S. Kupčíková - 2
T. Vojtěchovská - 1 - 1 cena
A. Křepinská - 1
L. Bezděková - 1 - 1 cena

Jinak Terezko samozřejmě si to nepsala ty, nechápu proč citace vytáhla tvé jméno, když byl citovám příspěvek někoho jiného :|

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 18, 2013 12:45

V poho, už jsem to opravila a svůj příspěvek odstranila kvůli přehlednosti.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Stř Zář 18, 2013 12:48

Kdybych mátla lidi, tak to nenapíšu celé. Psala jsem, že pokud by byl zákaz, tak by musel být na danou CHS (ne osobu).
Katalog u sebe nemám, ale narozdíl od tebe ti odpovím a zjistím to.

Ano, každá výstava je jiná, ale některé věci jsou stejné. Proto nechápu, proč to kritizuješ pouze na jedné a vyhneš se otázkám na druhou. Pokud ti vadí, že v Srchu posuzovatelé posuzují i svá zvířata (i když je jich víc a neznají se), proč ti to nevadí i v Brně???
Ano, hodnotí sama s kamarádkou, zatím bez zkušeností, podle svých sebou stanovených pravidel. To je v pořádku. Ale odbornost dalších posuzovatelů jinde zpochybňuješ.
Ano, jezdíš po výstavách a můžeš srovnávat, tak proč srovnáváš (a kritizuješ) jen jednu organizaci/výstavu? Naposledy jsi byla v Srchu na III. výstavě a hodnotíš pořád jen dle toho. Za sebe jsem ráda, že se výstavy vyvíjejí a vychytávají se mouchy, řekla bych že jsou čím dál lepší.

Řeší se tu jen a jen ceny. Na výstavě přece nejde jen o to, kdo dostane pohár. Jde o to, abych věděla jak kvalitní činčilku s jakými předpoklady do chovu mám! Proto se v Srchu rozdělují všechny vystavené do tříd- 1. tř. bez vady, 2.-3. s drobnými vadami, další jsou už s velkými vadami, nechovné. Nejedu tam s tím, že chci pohár, jedu tam proto, abych věděla jakou třídu která má, což je pro chov a další párování přínosné.
Třeba výstava s bodovým hodnocením by mi moc nedala. Např. tam přivezu 2 činčily bez vady (1. tř.), mezi dalšími ve stejné kvalitě se jedna umístí až na posledním místě. Ale všechny budou 1. tř. Teď bych si myslela, že když zkončila na posledním místě je to špatné a uvažovala, zda jí dát do chovu. Přitom to tak není.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Stř Zář 18, 2013 13:00

Naše výstavy musí být dle pravidel ČSCH nemůžeme si dělat co chceme a pan Pytlík i Czyz mají platné průkazy na posuzování.Pan Mangelberger je zatím adept a zkouška bude dělat.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Stř Zář 18, 2013 15:23

Dobře tak ale p. Pytlík a p.Czyz jsou kožkaři, nejsou posuzovatelé na barevné mutace a p.Mangelberger je adept na posuzovatele, tak kdo teda ohodnotí barevné mutace... ?
A minlub proč je dávat hned do tříd???
Přece na jedné výstavě může mít honocení činčila nějaké a druhé jiné, tak proč jí má dávat do tříd někdo kdo na to nemá papiry ??? Tohle třeba nechápu ... třeba až to pochopím, tak s tím budu souhlasit :-)
Proč nestačí jak v zahraničí bodování?? Kdyby jste se drželi standardu, tak přece ti k posouzení kvality stačí vědět kolik má bodu!!! Ne??
Zase to může být suběktivní názor posuzovatele, nebo jak píšeš hodnotitele, taky zvíře zrovna může být hůř připravené, nebo v horší kondici, nebo chovatel nemá tolik zkušeností a neodhadne jako kožkař zralost srsti atd.... je spousta věcí který ti to v daný okamžik můžou ovlivnit!!!
Proto nechápu proč zvíře škatulkovat, taky v mládí může být super a v roce už ne... je to činčila...
Vem si že někomu pak dáte zvíře do 3-4 třídy a třeba by to někdo jiný viděl jinak, nebo za rok to může být super zvíře,ale to už se nikdo nedozví, protože od vás bude nějak ocejchované...
Ale beru že každý má jiný názor a pohled na věc....

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 18, 2013 16:15

Dora napsal:Dobře tak ale p. Pytlík a p.Czyz jsou kožkaři, nejsou posuzovatelé na barevné mutace a p.Mangelberger je adept na posuzovatele, tak kdo teda ohodnotí barevné mutace... ?


Posuzovatelé mají průkaz na posuzování kožešinových zvířat - specializace činčila jihoamerická, to jestli posuzují standarty nebo barvy už je jedno, stejně jako je jedno že to jsou kožkaři, např. pan Pytlík chová kromě standartů také moc pěkné ebony, violety, safíry.. nechápu tedy, proč si myslíte, že nedokážou posoudit barevnou mutaci. Nehleďe na to, že to jsou již velmi zkušení chovatelé, kteří vědí na co a jak se zaměřit.
Dora napsal:Přece na jedné výstavě může mít honocení činčila nějaké a druhé jiné, tak proč jí má dávat do tříd někdo kdo na to nemá papiry ???

Oni ale právě na hodnocení papíry mají, jestli je hodnocení formou třídy nebo bodů už je jedno.
Dora napsal:Zase to může být suběktivní názor posuzovatele, nebo jak píšeš hodnotitele, taky zvíře zrovna může být hůř připravené, nebo v horší kondici, nebo chovatel nemá tolik zkušeností a neodhadne jako kožkař zralost srsti atd.... je spousta věcí který ti to v daný okamžik můžou ovlivnit!!!
Proto nechápu proč zvíře škatulkovat, taky v mládí může být super a v roce už ne... je to činčila...
Vem si že někomu pak dáte zvíře do 3-4 třídy a třeba by to někdo jiný viděl jinak, nebo za rok to může být super zvíře,ale to už se nikdo nedozví, protože od vás bude nějak ocejchované...

Samozřejmě že činčily nemají stejnou kvalitu celý život ani během roku, záleží na hodně okolnostech, proto třeba není uplně férové někomu vyčítat, že s jednou činčilou jede na výstavu výcekrát ;) Na výstavu jede právě proto, že chovatel neodhadne kvalitu, a bez posouzení s jinými zvířaty to ani dost dobře nejde. Hodnocení zvířat se ani nikam nezapisuje, je to pouze informace pro chovatele, a je jen na něm, jak s ní naloží. Pokud ale bude chovat na zvířeti, které má vážné vady, tudíž 4. a horší třídu (takové jsou na výstavě naštěstí opravdu vyjímkou), nemůže pak čekat zkvalitnění jeho chovu.
Hodnocení se do PP píše jen v případě, že si chovatel přeje činčilu tzv. uchovnit, neznamená to že neuchovněné čičily do chovu nesmí, ale to, že má hodnocení dané činčily potvrzené právě oficiálním posuzovatelem. Toto ale není poviností chovatele, je to jen možnost, jak může dále nezpochybnitelně prokazovat, že je zvíře do chovu vhodné.
Jinak z Vašich komentářů, Doro, mám skoro pocit, že by jsme se všichni měli na nějaké výstavy vykašlat. Pak ale nechápu, proč jezdíte na výstavy do zahraničí, vždyť i tam se vystavují zvířata s různou, a hlavně proměnlivou kvalitou. Jestli se mílím, tak mě klidně opravte.
Ještě se omlouvám, že reaguji, i když dotaz byl vznešen na Minlub, ale prostě mi to nedalo..

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”