**Varování** - závěsná koule na seno

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Po Črv 22, 2009 14:48

Moc je mi to líto a přeji ať to brzo přebolí,taky jsme nedávno stratili činčilku tak vím jak ti asi je :( A takhle jí ráno najít to musí být hrozný!!!

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Bezpečné uchycení seníku

Příspěvekod Ivy » Po Črc 13, 2009 15:02


Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Po Črc 13, 2009 17:35

nojo, ale jak to mam uchytit, kdyz mam drevenou klec?. Nemate nekdo fotecku, jak to mate uchyceny v dreveny??

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črc 13, 2009 17:45

podle mě, je jedno, jak to uchitíš, tam jde o ty díry. Ja bych volila jiny seníček.

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Po Črc 13, 2009 17:48

No, nebezpečná je u tohohle jen jedna díra, ta plnící. Dá se to řešit tímto uchycením, popřípadě si z drátu vyrobit nějaké "zavírání". Jinak u dřevěné klece by to mělo jít přichytit k pletivu...?

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Po Črc 13, 2009 21:02

takze, kdyz mam ten senicek co se plni oteviracimi dvirky, tak je to v poho, a nemusim se tim zabejvat?

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Po Črc 13, 2009 22:18

Nevím jak vypadá ta zavírací, ale pár lidí tu už psalo, že ty jsou bezpečné ;)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Črc 13, 2009 22:46

Já mám zavírací. Není tam ta větší plnící díra, takže pokud činča necpe silou mocí rypák dovnitř :twisted: , tak je to v pohodě. A zavěšenej ho mám na žebříčku nad siporexovým tunelem.

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Út Črc 14, 2009 21:02

moment, siporexovej tunel?? kde se to da sehnat??

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črc 14, 2009 21:08

Řekla bych, že ho Styro vyrobil ;-).

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Črc 15, 2009 8:20

u Petry Hrušecký ho normálně i prodávali, já mám velkou Siporexovou jeskyni s třema dírama :)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Črc 15, 2009 10:03

Terezka napsal:Řekla bych, že ho Styro vyrobil ;-).

Ano, domácí výroba. Ale inspirace byla od Petry.

Avatar uživatele
karas.Martinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: So Ún 14, 2009 9:50
Místo/Bydliště: Adamov (Blansko)

Příspěvekod karas.Martinka » So Pro 12, 2009 10:34

musím se taky přidat
mě se to stalo asi před týdnem!!
šla jsem spát hodně brzo (už kolem deváté) a zkoušelaj sem jedno meditační cvičení a ... usnula jsem :roll: a najednou slyším děsné rány, jsem zvyklá, že Rooibosek občas dělá hroznej čurbes, ale tohle bylo fakt moc, okřikla jsem ho z postele a on asi na minutku přestal, ale potom se zvaly ještě větší rány.
vylezla jsem z postele rozsvítila a mžourala do klece, kde ten Royík vůbec je, a on na mě koukal vyděčenýma očičkama a na hlavě měl tu kouli a připomínal mi nějakého hokejistu s helmou.
nevím jak ppsat ty pocity, musela jsem se usmát (já vím ... :oops: :oops: ale vypadal hrozně směšně) ale zárověn jsem byla vyděšená k smrti, jestli se mu něco nestalo, ten malej chudáček hlavou narážel na stěnu klece (je udělaná ze skříně takže narážel do dřeva) aby to sundal - to byly ty děsný rány. hnedka jsem si vzpomněla jak jsem tady četla tu úvodní příhodu...
podařilo se mi ho chytit a než jsem se odvážila mu to sundat, si to pacičkami nějak sundal sám (byl hodně vyděšený, vzteklý, a do všeho kousal)

chudáček pak byl celou noc ticho...

chtěla bych podotknout, že Rooibosek je rok starý činčilák, a tu závěsnou kouli měl čas od času v kleci i prázdnou a nic takového se nestalo!! tedka si dávám hodně velký pozor a koule už je vždycky plná k prasknutí

nechci si ani představit, co by se stalo, kdybych se neprobudila nebo kdybych náhodou spala u přítele (a to mě v ten den zrovna přemlouval at knim jedu :? )

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » So Pro 12, 2009 13:29

Nezlob se ale nechápu jak ho tam můžeš nechat po tom všem, těžko v noci uhlídáš kolik tohosena sní :( :roll:

ardno123
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Ne Črc 25, 2010 16:49

Příspěvekod ardno123 » Po Črc 26, 2010 9:23

upřímnou soustrat

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: **Varování** - závěsná koule na seno

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 26, 2010 9:58

Upřímnou soustrast...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 26, 2010 10:01

Martej napsal:podle mě, je jedno, jak to uchitíš, tam jde o ty díry. Ja bych volila jiny seníček.


není, tyhle seníčky mám, a mám je chycené tak, aby se činča k němu dostala jen ze spoda a pochybuju, že spodem tam tu hlavu nějak narve...
Nicméně, klasika je klasika :-)

giliene
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Čt Led 27, 2011 21:04

Příspěvekod giliene » Čt Led 27, 2011 21:36

To je mi líto chudáček...nevim co bych ďála já mám je naproti posteli kluky a jakmile v noci něco slyšim hned tam letim jesli sou v pořádku ... ze začátku jsem dávala seno taky jen volně na zem... dokud se Mickey neškrábl do očička zřejmě nějakým silnějším stéblem jak v noci běhaj po voliéře... naštěstí to nezasáhlo panenku tak má očičko v pořádku dostal antibiotika (kapky).. tak mají teď jen seníček v rohu aby měli co nejvěčí výběh a seno se jim nepletlo když seskočej z poliček na dno ... a hlavně pořád obrušuju větve užší větvičky ohlodávaj tak že z toho udělaj hřebík :D ...

Avatar uživatele
soarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: So Lis 20, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Sokolov

Příspěvekod soarka » Po Led 31, 2011 17:15

Upřímnou soustrast. To asi opravdu nebyl nezký obrázek :( Otevírací seníček mám také a zatím v poho. Teď mám navíc silnější stébla sena a jak to trčí ven, tak ohlodává to venku a nikam se nesnaží dostat. Ale už předtím jsem chtěla zkusit normální seníček, jen jsem ho ještě nesehnala :-/

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Ún 02, 2011 12:14

Závěsné koule máme a jen u této koule stačí stlačit ty drátky k sobě, tak vzniknou větší díry a činčila se z koule lehce vyvlíkne... protože díra je větší než její hlava...
Nicméně, tak nebo tak, stejně radši doporučuji klasické seníčky...

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Re: **Varování** - závěsná koule na seno

Příspěvekod Radka » So Črv 04, 2011 19:40

domcha napsal:Prosím všechny, aby věnovali pozornost tomuhle varování a tím třeba i předešli tomu, co se přihodilo mně :idea:

O pár témat níže jste řešili závěsný seníček - kouli... Z vlastní, a ne zrovna příjemné, zkušenosti, bych vás všechny chtěla varovat před tímto seníčkem. Jde o to, že činčila je zvídavý a zvědavý tvor a vyzkouší cokoliv aniž by se zamýšlela nad tím, je-li to pro ní bezpečné!
Bohužel jsem tento závěsný seník měla v kleci, za těch pár let, co klec mám a seník v ní je od samého začátku, tak nikdy nebyl žádný problém, měla jsem za to, že seník je umístěn tak, aby se nemohlo nic přihodit... Bohužel, dnes ráno jsem našla jednoho z mých činčiláků doslova oběšeného na tomto seníku. Hlavu měl strčenou v té kouli a bohužel jsem přišla pozdě, muselo se to stát někdy v noci, neslyšela jsem nic podezřelého!!! Podotýkám, že šlo o dospělou činčilu!!!!! i když je to tak dávno je mi to moc líto a taky jsem si ho chtěla koupit ale když čtu tohle nikdy to nekoupím :(

Tímto vás všechny varuji a prosím, abyste si rozmysleli, jestli dál budete tento seník používat! Věřte mi, že ten obrázek mám pořád před očima a nikomu bych to nepřála!!! Nehledě na tu hrůzu, co si činčilák musel prožít... :cry:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”