Pár otázek ohledně mutací

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Pár otázek ohledně mutací

Příspěvekod Reňaaa » Út Srp 03, 2010 19:45

Ahoj
začala jsem se teď trošku zajímat o barevné mutace činčil a mám pár otázek:
1)jaký je rozdíl mezi Violet, Afro Violet a Deutsch Violet?
2)někde jsem četla že je Black ebony a když jsem viděla foto tak vypadal jak normální extra d. ebony?
3)mám samečka Standart po rodičích Hetero beigeXWilson white tak že kdybych časem k němu chtěla koupit samičku, tak nesmím dát Wilsona, kvůli lethal faktoru? a ani Beige? Mám trošku v tom letalním faktoru zmatek :D
Jaká mutace by byla k němu nejvhodnější, zajímá mě to kvůli jeho rodičům.
4)Homo beige je Pink white?

Děkuji za odpovědi.

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Srp 03, 2010 20:01

1) mezi violet a afro violet rozdíl není, jedná se o tu samou mutaci. Dutsch violet je jiná mutace. DV poznáš podle tmavě fialovo- modré srsti, sněhově bílého břicha, tmavých očí a šedofialových uší.

Obrázek

2)Black ebony = ebony, je to jen jiné označení

3) Na tohle se názor různí, osobně bych neviděla problém dát k němu bílou samičku, letální faktor se vyskytuje pouze v homozygotním stavu (tedy bíla x bílá, velvet x velvet), ale jak říkám, názory se na zo různí.

4) Homo beige není pink white :)

Homo beige = blond

Blond činčila má světle béžovou či blonďatou srst, bílé břicho, světle růžové uši a oči červené. Pro tuto barvu je charakteristický modrý věnec v panence

Obrázek

Pink white

Má světle béžovou až bílou srst, světle růžové uši, oči červené.

Obrázek

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Út Srp 03, 2010 20:03

1) Violet je zkráceně a afro violet a deutsch violet je jiný druh je tmavší než normální violet. Pro srovnání mrkni http://cincilkyk2k.webnode.cz/products/barevne-mutace/
2) Každý ebonky nazývá jinak někteří používají anglické výrazy jiní německé ale vždy je to to samé
3) nesmíš dát žádnou činčilku která je bílá, nebo má bíle fleky nestačí jen wilson white ale nesmí aby white ebony pink white ani nic podobného
4)PInk white a homo beige je rozdíl. Pink white je čistě bílá činčila s růžovýma ušima, popřípadě je jemně béžově šrafovaná a homo beige je světle béžová, to homo znamená že je tato barva daná genově jako homozygotní tzn že má pouze jeden typ alel. Ono je to složitější

Právě tako homozygotnost u bílých a tovx velvetů způsobuje nepřežití mláďat, ale u jiných barev to jde, bez homozygota recesívního bychom neměli velvety nebo safíry. Je to složitější a pokud se o to chceš zajímat více je lepší si nejdřív něco přečíst ;-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Srp 03, 2010 20:25

Děkuji mě hodně zajímal ten violet:-) no přečetla jsem o tom cosik ale furt ten letální faktor mi vrtá hlavou jak to tam je:D

btw: děkuji Romčo za super příspěvek:-)

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”