Nutná rada ze stravou

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Nutná rada ze stravou

Příspěvekod Konci » So Črc 27, 2013 22:11

Zdravím, jsem úplně začínající chovatel nejenom v oboru činčil ale tak celkově. Činčilu jsem dostal jako dárek, o kterém jsem věděl předem takže jsem nahltal miliony informací v knížkách i na netu. Činčilu už mám doma 3. den, v domku má všechno potřebné, na ruku už mi skočí, používá jí jako ''mezipřistání'', je čilá nevykazuje žádně známky nemoci ale za žádnou cenu nechce nic jíst. Nakoupil jí klasické pelety-nežere, dokonce ani rozinku, sušený šípek nebo křížalu si nevezme. Poraďte mi prosím co dělat. Nebo se nemusím stresovat? přejde jí to?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod minlub » So Črc 27, 2013 22:30

Ahoj, v novém domově chvíli trvá, než si zvykne na nové prostředí, pachy a krmení. Proto hodně chovatelů dává s činčilkou do nového domova krmení, na které je zvyklá. To se ze začátku mixuje s novým, aby si lépe zvykla. Bohužel na změnu krmení jsou činčilky háklivé, pokud ho změníš ze dne na den, může se stát, že nebude pár dní žrát. Dej jí k dispozici hodně sena, vodu, sem tam pamlsek a do pár dní by měla normálně začít baštit. Hlídej bobečky, aby nebyli malé a neměla zácpu.
Čím byla krmená předtím? Několik dní odmítají vše při přechodu z nevhodné stravy (směsky) na chudší stravu, granulky.

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod Konci » So Črc 27, 2013 22:52

No právě že byla krmená takovou zvláštní směsí semínek, kukuřice, a podobných věcí. Já jsem jí koupil granule protože jsem se dočetl že ty semínka jí neudělaj dobře. Doufám že to bude v pořádku, bojim se jí i vypustit, protože bych jí už nenalákal na pamlsek zpátky.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod minlub » So Črc 27, 2013 23:07

Udělal jsi dobře. Zatím jí nech v klidu, nepouštěj, spíše zvykej na sebe. Uvidíš, že brzy začne žrát, při rychlém přechodu z dobrot na méně chutné je to normání.

Disable adblock

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod hyperzuzik » Ne Črc 28, 2013 9:21

ja som toto tiez riesila... treba dat cincilke den precistenia. ked nepapa, tak hadam bude papat aspon seno. ja som davala este ostropestrec - semienka z cajovne na precistenie. Hadam si drobec coskoro zvykne na novu stravu.

Konci
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: So Črc 27, 2013 21:58

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod Konci » Ne Črc 28, 2013 17:55

Joo přesně tak seno si dá, ten ostro cosi jsem dneska sháněl a nesehnal. Ale v noci si dala křížalu tak aspoň něco. Děkuju moc za rady

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod minlub » Ne Črc 28, 2013 18:20

Ostropestřec mariánský mají v každé lékárně, musí to být plod http://bylinne-caje.heureka.cz/leros-os ... plod-150g/

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod jasmin » Po Črc 29, 2013 10:57

Ostropestřec je výborná věc na pročištění a detoxikaci jater, u ni to bude zvlast vhodne a dokonce nutne, byla-li ta cincila krmena smeskou.bacha ale na mnozstvi, davej ji jen jedno seminko male obden dlouhodobe.Nejaky cas muzes i kazdy den, ale nedavej vic, ponevadz pri predavkovani a zvlast u tak maleho zvirete ma dost negativni nasledky pak.Pokud to bude ostropestrec ve forme seminek, ten je nejlepsi a rekni si o nej, bud v lekarne, nebo ve zdrave vyzive, tak jedno seminko denne,kdyz bude ve forme sypaneho caje, na spicinku noze obden.Jeste misto rozinky bych byt Tebou davala kustovnici cinskou-goji, je daleko zdravejsi a hlavne obsahuje becka, ktera jsou i proti stresu B12.Obden jednu muzes davat, ale hlavne dej pri koupi bacha, aby nebyla nicim konzervovana, nebo prislazena.Ja proto vse kupuji ve zdrave vyzive, ale i tam se radeji mrkni, i tam muzou byt nektere produkty sirene, nebo konzervovane, ci prislazene.Ja radeji vse ctu

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod martej » Ne Srp 04, 2013 10:18

Každý přechod na jinou stravu je pro činčilu velká změna - proto bych doporučovala nechat jídlo od chovatele, i když nezdravé a postupně ho nahrazovat jiným zdravějším žrádlem. Špatná směska se nejlépe nahrazuje ,, zdravou" směskou http://www.zravamrska.eu/?62,cz_vitakra ... ncila-600g a pro lepší zvykání na granule je dobré přimíchávat i kuličky od vitakraftu pro miminka: http://www.zravamrska.eu/?1,cz_vitakraf ... -kids-600g .... sledujte bobky, pokud Vám činčila špatně bobkuje, tak Vám nemusí žrát kvůli zažívacím potížím a na podpory chutě k jídlu jí můžete dát do napáječky b-komplex ( na jeden litr vody dáte 1 tabletu b-komplexu - seženete v lékarně pro lidi)

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nutná rada ze stravou

Příspěvekod Schecke » Čt Srp 08, 2013 13:06

Ahoj, činčile co byla zvyklá jíst směsku nemůžeš dát hned granule, ona to jíst nebude. Musíš smíchat granule s tou směskou co dostávala a postupně přidávat granulí a ubírat směsky. Tak si dobře zvykne a nebude mít problémy se zažíváním. Já to tak taky udělala s činčilkami ze zverimexu. Granule vůbec nechtěly a takhle si dobře zvykly. Kdybys jí sypal najednou jen granule, mohla by dostat zácpu. Jinak ostropestřec se dá najít i v přírodě. Já ho našla u nás na poli, usušila a činčilkám moc chutnal :)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”