začínám s chovem

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

začínám s chovem

Příspěvekod Host » So Dub 21, 2007 16:15

:shock: ahojky všem uživatelům, mám problém. Včera jsem dostala k narozkám činčilku - samičku. je to mláďátko. Moc se mi líbí, ale je strašně plachá a do všeho kouše a nikoho k sobě nechce pustit. Je v kleci sama. Chci se zeptat, co mám dělat, aby neměla takový strašný strach. Má tam všechno co potřebuje , jen je tam sama. Dá se nějak ochočit, nebo uklidnit? Je mi ji líto. dneska z budky ani nevylezla. Nechci ji vytahovat ani chytat, protože se tak bojí, že kousne.Nechce se ani nechat pohladit. Co mám dělat? Prosím o radu. Děkuji předem !!!

Disable adblock

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » So Dub 21, 2007 16:44

tak v první řadě - činča je noční zvířátko, takže přes den spí. jinak se jí hodně věnuj, mluv na ní a nabízej jí papání z ruky, jsou to zvědavá zvířátka a určitě za nějaký čas překoná strach a nabízenou ňamku si vezme. chce to prostě hodně trpělivosti

Host

Příspěvekod Host » So Dub 21, 2007 16:49

jo jo trpělivost tu mám, budu se ji teda hodně věnovat a mluvit na ni. Prosím Vás, mám ještě jeden dotaz. Nevadí, že je v kleci sama? Asi jsou to společenská zvířátka, nestrádají bez jiné činčily?

Avatar uživatele
Janullka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: Út Ún 13, 2007 14:19
Místo/Bydliště: Bludov( Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janullka » So Dub 21, 2007 18:24

Já bych řekla, že to nevadí ,že je sama já mám taky činčilku samotnou.

Každá činča se ze začátku bojí musíš se jí věnovat a časem nebude tak plachá.

Disable adblock

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » So Dub 21, 2007 19:04

Hlavně kdyby si dala samečka k takhle mladý samičce, tak by pak mohla otěhotnět moc brzo a to by nebylo dobrý. :? Jinak gratuluju k holčičce. :wink: A k ochočování ti pomůžou různý dobroty: jablíčko (sušený i čerstvý), mrkvičku atd. :wink: :wink: A neboj za chvíli budou z vás moc dobrý kámoši. :wink: :wink: !!

Avatar uživatele
Janullka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: Út Ún 13, 2007 14:19
Místo/Bydliště: Bludov( Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janullka » So Dub 21, 2007 19:29

Hlavně na ni nespěchej. :D >:*B

sararela
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: Út Dub 10, 2007 21:38
Místo/Bydliště: Praha 17

Příspěvekod sararela » So Dub 21, 2007 23:57

Úplně tě chápu. Mám doma činčiláka teprve od středy, tak mám taky obavy z toho, abych všechno zvládla, jak mám. On je ale vážně senzační a hrozně mi to všechno zlehčuje, protože se nechává pohladit a furt někam šplhá, reaguje na můj hlas a všechno je fakt super, takže sem ho dneska pustila po koupelně, aby se taky mohl vyválet v písku a byl fakt skvělej..furt po mě lezl a vracel se i sám do klece, takže si nemůžu stěžovat. :D Tak ti držím palečky, ať si tvoje činča taky tak dobře zvyká. :)

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Ne Dub 22, 2007 11:56

cincila je spolecenske zviratko a vzdy se ji bude lepe darit ve spolecnosti kamaradky.pokud se ji vsak budes dostatecne venovat, muze byt i sama :wink:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Ne Dub 22, 2007 14:20

myslim,ze na to treba cas...musi si na teba zvyknut...na tvoje ruky...neboj bude to v poriadku..len trocha trpezlivosti... :)

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Ne Dub 22, 2007 15:12

Taky gratuluji k činče jsou to opravdu moc krásná zvířátka...
A s ím ochočováním na ní opravdu moc nepospíchej já mám dva brášky činčiláky pul roku a eště pořád se nenechaj vzít do ruky ataky hodně záleží na charakteristice činči občas je divočejší a prostě se chytit nedá... :lol: :lol: >:*B

čaky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: Ne Ún 25, 2007 15:02

Příspěvekod čaky » Ne Dub 22, 2007 20:23

:lol: ahojky myslim si ,ze kdyz se budes cincilce venovat bude to dobre.vim,ze se bojis kousnuti,ale kdyz ji budes pro zatim davat pamlsky jako treba rozinky nebo susena jablicka z ruky bude to brzy v pohode :wink: jen to s pamlskama neprehanej nesmi pamlsky kazdy den :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Dub 23, 2007 7:39

co já vím třeba od christiny z Německa, tak v Německu se činčila nesmí chovat samostatně... je to tam zakázané... minimálně 2 zvířata.. :shock:
hlavně nech činču přes den spát, jinak bude nervózní a může začít kousat.... Pomalinku ji zvykej na hlas přes klec, mňamky taky dávej nejdřív přes klec, pak zkoušej klec otevřít a dát jí je tak a uvidíš.. ven bych jí pouštěla až tehdy, až si zvykne na klec jako na své útočiště..

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Po Dub 23, 2007 7:59

camilla napsal:co já vím třeba od christiny z Německa, tak v Německu se činčila nesmí chovat samostatně... je to tam zakázané... minimálně 2 zvířata.. :shock:


To je zajimavé. Mužeš od ní zjistit víc? Na základě čeho to platí, či jak zjišťuji, zda máš doma jednu či dvě činčily.

kovbojicek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: So Lis 04, 2006 17:45

Příspěvekod kovbojicek » Po Dub 23, 2007 8:20

Sepp napsal:
camilla napsal:co já vím třeba od christiny z Německa, tak v Německu se činčila nesmí chovat samostatně... je to tam zakázané... minimálně 2 zvířata.. :shock:


To je zajimavé. Mužeš od ní zjistit víc? Na základě čeho to platí, či jak zjišťuji, zda máš doma jednu či dvě činčily.


a hlavne, co kdyz si tedy koupis dve, ale ta jedna umre? druha uz k sobe zadnou jinou neprijme?? to ji mas nasilim donutit? tohle nechapu

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Dub 23, 2007 8:34

kovbojicek napsal:
Sepp napsal:
camilla napsal:co já vím třeba od christiny z Německa, tak v Německu se činčila nesmí chovat samostatně... je to tam zakázané... minimálně 2 zvířata.. :shock:


To je zajimavé. Mužeš od ní zjistit víc? Na základě čeho to platí, či jak zjišťuji, zda máš doma jednu či dvě činčily.


a hlavne, co kdyz si tedy koupis dve, ale ta jedna umre? druha uz k sobe zadnou jinou neprijme?? to ji mas nasilim donutit? tohle nechapu


Každé činčile to trvá jinak dlouho, než si zvykne na novou kamarádku. Například já jsem si teď přivezla novou činčilku Sunny a dala jsem ji k Báře a hned se k sobě tulily. :D

kovbojicek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: So Lis 04, 2006 17:45

Příspěvekod kovbojicek » Po Dub 23, 2007 8:39

žanda napsal:
Každé činčile to trvá jinak dlouho, než si zvykne na novou kamarádku. Například já jsem si teď přivezla novou činčilku Sunny a dala jsem ji k Báře a hned se k sobě tulily. :D


to chapu, ale dokazu si predstavit, ze si koupim dve cincilky (pdle zakona) po sesti letech jedna umre a ta druha uz se nebude chtit kamaradit s jinou...

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Dub 23, 2007 9:03

kovbojicek napsal:
žanda napsal:Každé činčile to trvá jinak dlouho, než si zvykne na novou kamarádku. Například já jsem si teď přivezla novou činčilku Sunny a dala jsem ji k Báře a hned se k sobě tulily. :D


to chapu, ale dokazu si predstavit, ze si koupim dve cincilky (pdle zakona) po sesti letech jedna umre a ta druha uz se nebude chtit kamaradit s jinou...

Myslim, že když jí bude smutno, tak ji přijme rychle. Otázka je jestli ta druhá bude chtít přijmout ji. A když ne, tak by si na sebe zvykali asi delší dobu. Byla by s tim práce, ale do měsíce by mohly být v pohodě.
Ale ten zákon je docela hloupej pro lidi, kteří na tohle nemaj čas a chuť .....

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Po Dub 23, 2007 9:40

kovbojicek napsal:
Sepp napsal:
camilla napsal:co já vím třeba od christiny z Německa, tak v Německu se činčila nesmí chovat samostatně... je to tam zakázané... minimálně 2 zvířata.. :shock:


To je zajimavé. Mužeš od ní zjistit víc? Na základě čeho to platí, či jak zjišťuji, zda máš doma jednu či dvě činčily.


a hlavne, co kdyz si tedy koupis dve, ale ta jedna umre? druha uz k sobe zadnou jinou neprijme?? to ji mas nasilim donutit? tohle nechapu


Případně budeš muset nahlasit, že ti jedna umřela a tak musíš druhou někomu prodat a ještě hlásit, kam si ji prodala,ne? :roll:

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Po Dub 23, 2007 14:49

Ještě že bydlim v Česku. :wink: [-o< \:D/

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Po Dub 23, 2007 16:19

To jo... :lol: :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”