Mláďata na Slovensko

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

albona

Mláďata na Slovensko

Příspěvekod albona » Pá Říj 20, 2006 19:32

Ahoj... Nemáte někdo zkušenosti s "chovateli" ze Slovenska, kteří si do Česka jezdí kupovat činčily? Mýho šmudlu z minulýho odchovu si koupil slovák, to mi nepřišlo divný, a povídal, jak jsou činčily na Slovensku hrozně drahý. Teď se mi ozval další "chovatel", který by si chtěl ode mě vzít další dva. Zdá se mi divný, že chce kluka a holku, kteří ale nemůžou zůstat spolu-letální faktor. Psala jsem mu to a vůbec mu to nevadí, tak mám strach, že je tu za levno koupí a potom prodá ve zverimexu... Nemáte s tímto někdo zkušenost? a co myslíte, mám je prodat nebo ne? nerada bych je poslala do zveráku, když vím jak to vypadá tady.........

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Říj 20, 2006 20:16

Mam pocit ze ich predavaju do obchodov.Na Slovensku stoji standardna cincila 1500Sk a farebne mutacie aj cez 2000.Podla toho ako sa vyjadril ze mu je to jedno v pripade letalneho faktora by som mu tu cincilu v ziadnom pripade nepredala.Neznie to ako seriozny zaujemca.
:!: :!:

Avatar uživatele
Giraph
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: Stř Kvě 03, 2006 7:47
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Giraph » Po Říj 23, 2006 8:35

ved aj v cr (praha) stoja 1100 a farebne aj viac, ak tych 1500-2000 bolo v Sk,- tak je to rovnako, nie? 8)

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Říj 23, 2006 12:08

Alice napsal:Mam pocit ze ich predavaju do obchodov.Na Slovensku stoji standardna cincila 1500Sk a farebne mutacie aj cez 2000.Podla toho ako sa vyjadril ze mu je to jedno v pripade letalneho faktora by som mu tu cincilu v ziadnom pripade nepredala.Neznie to ako seriozny zaujemca.
:!: :!:

Myslim si to same a pokud by se nejaky zajemce uz takto projevil, tak bych ho hnala svinskym krokem.
bohuzel se ted hodne mnozi pripady vykupaku za levno a prodej do tamnich obchodu, nebo pouze na chov, aby se ziskalo co nejvice mladat za jakoukoliv cenu.
ja bych do takove vzdalenosti zvire s vyjimkou Styra:-) nikdy neprodala, ponevadz se to ani neda zkontrolovat, jak to zvire dopadlo.
To prvni mlade, ktere jsi uz prodala mohlo dopadnout stejne.

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Říj 23, 2006 12:32

Ono to není lehké takhle posoudit na dálku člověka. Podle mně by to chtělo více komunikovat, pokud má skutečný zájem, tak to nebude problém. A když je chce jen na kšeft, tak to asi brzo vzdá. A odkud je?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Říj 23, 2006 12:47

nejspolehlivejsi je pripadneho zajemce poradne vyzpovidat a navrhnout kupni smlouvu, kde bude uvedeno, ze si muzu zvire kdykoli po predchozi domluve zkontrolovat a v pripade spatnych podminek moznost okamziteho odebrani, dale by tam melo byt osetreno, ze se zvire nestane v zadnem pripade predmetem dalsiho obchodu i do zverimexu a pokud by ho dotycny uz nechtel, ze si ho mam pravo prednostne okoupit zpet.
Slusny clovek, ktery zvirata miluje a ma je jako mazliky to pochopi, ostatni ne.
Delaji to i slusni chovatele psu a kocek, kterym zalezi na tom, kam se jejich stenata dostanou.
Jsem to Styro napsala blbe, jak to po sobe ctu, napsala jsem to predtim, ze jsi zvire, to ne:-)

albona

Příspěvekod albona » Po Říj 23, 2006 18:00

kdyby to ten předtím chtěl na kšeft, tak by si je vzal oba.... ale ten chtěl jenom jednoho.... s tím jsem si taky dost dlouho psala, chtěl poradit co s chovem a tak.... měl to pro dceru, nějakej podnikatel...
Giraph: ve zveráku jsou činčily drahý, ale z domácího chovu jsou barevný za 500 i míň... navíc bydlím kousek od hustopeč, kudy vede dálnice do Bratislavy....myslím že se jim to vyplatí, pokud po cestě koupí ne jenom jednu....

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Po Říj 23, 2006 22:30

Ina napsal:ja bych do takove vzdalenosti zvire s vyjimkou Styra:-) nikdy neprodala, ponevadz se to ani neda zkontrolovat, jak to zvire dopadlo.
To prvni mlade, ktere jsi uz prodala mohlo dopadnout stejne.


Ina akoze sorry, nahodou moja Jolie sa ma jak prasa v zite :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Říj 24, 2006 15:07

Ale ja jsem to myslela vseobecne, ze je lepsi, kdyz nemas moznost treba tady pres forum poznat zajemce bliz, abys zjistila, jake ma umysli, tak ze bych do takove dalky, kde si to nemuzu zkontrolovat cincilu nedavala, ze je pravdepodobnost, ze tim, ze jsou na Slovensku cincilky drazzsi, ze se stavaji predmetem obchodu. Oni se stavaji predmetem obchodu ale i u nas.
Psala mi zrovna jedna tady z fora uzivatelka, ze se s tim nekteri zajemci ani netajili a rovnou vybalili, ze mladata chteji na kseft, nebo rovnou na kozky:-(. Me se stalo pri umistovani, ze se mi nejaci vykupaci ozvali, jako zajemci o mazlika a uplnou nahodou se z nich vyklubyli bud zajemci na kozky, nebo vykupaci na mladata.
Nepochybuju, ze se u tebe ma cincilka suprove, stejne, jako u Styra a dalsich Slovaku:-).

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Stř Říj 25, 2006 21:51

Inka sak ja som to myslela ako srandu :lol:
Ja si velmi vazim tvoju snahu a pomoc tymto krasnym stvoreniam, chcela som len zavtipkovat :wink:
Je ale pravda, ze tu je chov len v plienkach tak za lacny peniaz kupia a za draho predaju, cize tvoj usudok je spravny a ja by som za ziadnu cenu nedala cincu niekomu kto mi pride nedoveryhodny

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Říj 26, 2006 18:45

Jenže někdy nedůvěryhodného člověka nepoznáte.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Říj 27, 2006 9:25

Ja som si Cyrilka kupila v chovprodukte...a urcite by som to uz riesila inac.Kedze nepoznam nijakeho chovatela zo Slovesnka urcite by som isla kupit cincilku k vam do Ciech.
Ale viem ta pochopit.Keby som mala ja mlade a nemuseli by to byt cincilky (stenata....) tazko by som sa s nimi lucila a urcite by som chcela byt v kontakte s ludmi co by si ich odo mna zobrali.Mala by som tazke srdce ich davat prec a hlavne strach ci su to fakt dobry ludia. :D

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”