asi zoubky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Ún 01, 2013 14:55

Ou, Ou, můj myšáček Žoli, doposud naprosto bezproblémový, začal mít menší bobky, vyhazuje z misky nebo nedojídá. Zítra jedeme na Hůrku, doufám, že dopadneme dobře. Mám ho do srpna 2007, nálada dobrá, včera jsem ho krmila Rodicarem z lžičky a připadal mi jako neposedné dítě. Kousek na jednom prkýnku, kousek na druhém, kousek na dně klece a znova. Mám "bobky" z toho jak ho chytím, je to hodně čilé zvířátko a jedeme autobusem tam a zpátky. Napíšu jak jsem dopadli, držte nám palečky [-o< . Jeho kamarádka taky jezdí po třech měsících na korekce, ale s ním jedeme poprvé do světa.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: asi zoubky

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 01, 2013 15:03

Tak to vám přeju hodně štěstí a máte můj obdiv, že jedete tak daleko, ale k dobrému doktorovi.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Ún 01, 2013 15:17

JJ, vzdálenost neřeším, finance taky rupnou, hlavně, že bude Dr. Lietavcová a snad i ty klimatické podmínky nejsou kritické. Bude v košíru, v tašce vyložené teplou dekou, pod sebou taky teplou deku, tady má být kolem 0, v Praze +5. Dík za podporu.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: asi zoubky

Příspěvekod Lenca » Pá Ún 01, 2013 15:37

Držíme palce, ať to neni vážné, třeba to zoubky nebudou a bude to v pořadku, dejte pak vědět jak jste dopadli.

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Ne Ún 03, 2013 14:18

Byly to zuby, korekce byla nutná, ale zase ne tak velká. Větší problém je, že Žoli je maximální poserka, takže když jsme se včera večer vrátili, měl dostat krmení, málem mi v ruce kolaboval. Nechala jsem to na přírodě, aby i odpočinul, pomalu zapoměl na stres že ho držely nějaké lidské ruce. Pod Lietavcová by měl do 24 hodin baštit sám, tak jsem mu nasypala dnes, dala lístečky a teď jsem vystresovaná já jetli si něco málo vezme. To Amy je plašan, ale krmení zvládáme v pohodě. On se zvrátil, zaklapával oči, no málem bylo po mě. Dnes jsem vstala o hoďku dřív, nechala jse proběhnout, krom toho, že se mi vyhýbá, byl jinak čilej a určitě něco z lístečků a granulek požužlal. #-o Asi mě šlehne :roll:, ale přijde mi to lepší než ho stresovat. Zažili jste taky něco takového?

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod mates » Po Ún 04, 2013 17:34

Tohle mi udělal Mates při posledním broušení zoubků. Taky nic nechtěl přiviral oči. Měla sem pocit , že na zákroku bylo něco jinak. Jakoby snad byla silnější narkoza. Jíst začal až po 4 dnech a nebavil se se mnou stejně dlouhou dobu. Na ruku mi nešel prostě se urazil. Určitě to bude vpořádku :) když si ráno poběhal. Dávala bych mu do misky mín jidla at vidíš kolik toho snědl a vážit ráno a večer a zapisovat. Prostě at víš jestli je minimálně na stejné váze. Co jsem vypozorovala, ale je to jen moje doměnka - když se mu stav začal zlepšovat rozšílřili se mu zorničky. Poznala sem to tak, že sem měla pocit jakoby neměl jiskru v oku tak sem na něj koukala hodně z blízka a měl uplně úzké zornice. Po těch 4 dnech i když sem svítila měl zornice krásně roztažené. Tak to jen moje zkušenost. Určitě je to lepší než ho stresovat.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod mates » Po Ún 04, 2013 17:39

Jo ještě bych ráda doporučila i jinou kaši než je Rodicare. Jmenuje se Recover - je výrazně mín aromatická po kyselosti než Rodicare, voní jak pravé seno. Kdo budete chtít zeptejte se veta nebo na netu je http://www.e-animalshop.cz/cs/klinicke- ... -20-g.html, mám s ní skvělé zkušenosti. Tak držím palce [-o<

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Ún 05, 2013 10:10

JJ, dívala jsem se, mají tam dva druhy,jeden 10 x 20 pytlíčků 908,-- nebo 681,--.
Já už jsem jednou investovala do granulí Rodicare a můžu se s nima jít vycpat, takže bych zkusila to menší balení, ale prosím poradit které.
Jinak je to fakt infarktové, snad i dnes něco baštil sám, je živý, oči dobré, ale zhubnul.
Rodicare, co jsme ukápli, zbaštila samička, ta má také zubní problémy, horší, ale ení taková "strašilka" jako on.
dík za radu

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: asi zoubky

Příspěvekod verýk » Út Ún 05, 2013 10:51

ahoj přeji hodně štěstí já to beru z veteriny po pytlíčkách vždy vezmu tak 2 ty 20g, já když dokrmuji tak to střídám s kaší Nomina, protože ta některým chutná víc a snadněji to přijímají ;)

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Ún 05, 2013 11:08

No, ale který - za 908,-- nebo 681,--. Oboje jsou 10 balíčků a protože stejně prognóza u druhé činčilky je odstraňovat háčky a dokrmovat, koupila bych těch 10, ale poraďte jaký je ještě jiný než cenový rozdíl.
Díky moc za rychlou zprávu

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod silva » Út Ún 05, 2013 21:16

U nás je v kurzu obilnonová Nomina super - směs, Zdravá výživa. V té dávám i kalcium nebo černé uhlí, když je potřeba,
Držím myšákovi palce, my to štěstí před 14 dny neměli :( (Odešla nám Sněhurka.)

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Ún 06, 2013 9:41

To je mi moc líto, člověk jako by s nimi ztratil kousek srdíčka. no já jsem objednala to dražší plus. Slíbili mi, že se pokusí o co nejdřívější dodání. Myšák začal včera baštit, není to jeho porce, ale už seno, tak snad se rozjede. Pytlíčky mi zůstanou pro stýčka příhodu, protože, jak jsem psala, u mladší tříleté to je vrozené a starší asi pracuje věk.
Děkuju za info

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod mates » Stř Ún 06, 2013 10:15

včera sem se nedostala k internetu jj mám ten plus :) takže dobrá koupě :) náš Mates se na tom stal závislej, uplně tancuje když mu s tím projedu okolo nosu :lol: Je k tomu velká stříkačka, přes malou to moc neprojde.

Sněhurka je teď v rozinkovým nebíčku a má se určitě dobře [-o< , užila si pěkný kus života, náš Mates je bojovník tak pevně věřím že tu s námi bude ještě dlouho.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Ún 08, 2013 13:08

Recover došel, 10 pytlíčků a 20 gr. trvanlivost do června 2013. Pokud by někdo chtěl, já osobně si myslím, že 10 pytlíčů je hodně, ráda jich 5 pošlu. Cena za 1 ks 80,--. úhradou na účet, pokud bude zájem, pište si, domluvíme se na podrobnostech.
Vycházím z faktu, že ač opravdu velmi příjemně voní, zas to není to pravé ořechové. Trochu jsem do něho dostala, trošku ještě ze lžičky, ale žádná sláva se nekonala.
Jinak je živý až moc, z misky taky něco mizí, takže se srovnává pomalu, ale jistě. Možná, že to mám za trest, že na něho sahaly ty cizí ruce. :roll:

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod mates » Pá Ún 08, 2013 14:28

:lol: za trest to ne, no to je tak vždycky. Ti naši bobánci si myslí, že je mučíme schválně. Mám doma 500g balení, ale kdo ví kolik toho budu ještě potřebovat. :) tak držíme palce. =D>

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Ún 08, 2013 14:53

No mě by spíš zajímalo, jak to je s tou expirací, když jsou pytlíky nenačnuté, podle mě by se nemělo nic stát, ale pokud by někdo měl nouzi, ráda se podělím :wink:

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod mates » Pá Ún 08, 2013 15:04

Řekla bych že po expiraci by se nemělo používat nic, ale v případě sušeného výrobku by se s pytlíčky určitě nemělo nic stát. Je to sušený výrobek, ale asi nikdo neodpoví, ano můžete to použít po expiraci. Nicméně můj osobní názor je, že s tím nic nebude a nebála bych se je použít. Resp. asi ne rok po konci ex. doby ale po krátké době se s tím nic určitě nestane a myslím, že to činčíkovi neublíží.

Mrknu se doma na obal do kdy je mám já. Ani jsem se nedívala. :) každopádně jsou pěkně mazaní že posílají pylíčky s takovou spotřebou.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod mates » Pá Ún 08, 2013 21:36

Tak musím to napsat hned jak sem to na krabičce viděla. Na mém 500g balení je napsáno best before 29. 6. 2012, no koupila jsem ho v září 2012 na veterině, takže se určitě nic nestane pokud je používaný po expiraci.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Ún 13, 2013 10:10

Tak to jsem v klidu. Po infarktových stavech s krmením Rodicarem jsme přešli na krmení
nové a úspěšné. Je fakt, že ho neznásilňuju, protože u Recovery je přiložena velká stříkačka, kterou dáváme jenom přes mříž v kleci, přesně vidím jak baští, kdy mám zase kousek vytlačit a jsme spokojení oba. Už jenom přikrmuju, protože začal i s granulema, takže jsme spotřebovali dva pytlíčiky, ale hned přiznám, že Amy taky pomohla. Lomcovala klecí až jsem jí nabídla. myslela jsem, že jí vypadnou oči z důlku :lol: :lol: Takže vypadáme slibně a doufám, že máme na chvíli pokoj. Rodicare doporučuju, a hlavně ta velká stříkačka a dobrovolné přijímání kašičky - to je k nezaplacení.
=D>

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: asi zoubky

Příspěvekod mates » Stř Ún 13, 2013 15:54

:lol: jé tak to je super. No takhle nějak to probíhá i u nás, vočiska vyvalený a cucá jak mimino, ale teď už mu dávám jen tak na chuť. Uplně tancuje když se blížím se stříkačkou :lol: Stříkačku je možné dokoupit samostatně, nevím jak vaši mazličci ale náš už tak centimetr pomalu odkousával, už sem mu to musela zabrušovat, aby se nepořezal. Mějte se >:*B

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: asi zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Ún 16, 2013 11:31

Musím potvrdit, že je to chutné. Já taky teď už jenom na chuť, zrovna včera, tancoval po kleci po výběhu, jindy odpočívá. Měla jsem rozdělaný pytlíček, který je je nejlepší zlikvidovat, tak jsem udělala kašičku a baštil jak pominutý. Ráno hromada bobků a spal jak dudek. Jindy žebrají o křížalku, ale teď bříška plná, tak havaj :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”