Psi s PP a bez PP

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod uhlice » So Lis 03, 2012 22:36

máš pravdu, pardon.Ale jen z části
"Nejčastější argumenty těch, kdo nabízejí štěňata bez PP

1. nadpočetná štěňata
Dříve skutečně existovala tzv. nadpočetná štěňata - bylo stanoveno, kolik štěňat může fena odchovat v jednom vrhu a ostatní měla být utracena. Jelikož se do toho samozřejmě většině chovatelů nechtělo, vznikala tak štěňata, která PP nedostala. Tato praxe byla už dávno opuštěna (až na ojedinělé výjimky, např. u některých loveckých plemen), přesto se dodnes mnozí zájemci o štěňata nechají podvést větou typu: "To víte, je to 6. štěně z vrhu a tak nedostalo PP..."

Bylo to tak dřív,nesleduji,nejsem chovatel.

Disable adblock

Avatar uživatele
koblížek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: Po Pro 01, 2008 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod koblížek » So Lis 03, 2012 22:46

Že to dřív platilo dobře vím. Nicméně už to tak hodně dlouho není. Z tvého příspěvku mi přišlo, že si (jako spousta dalších) myslíš, že je to tak i dnes. Díkybohu není...

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod uhlice » So Lis 03, 2012 23:00

ježiš ted jsem četla úplně brutus příspěvek jak ho sem mám dát nebo odkaz nebo něco.sem v šoku a otevřelo mi to oči z mé najivity :evil:

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod uhlice » So Lis 03, 2012 23:01

tohle jsem ted četla a je mi z toho na bli...
.Jedna známá má docela slušný nezdaněný příjem právě z prodeje štěňat bez PP. Má stálý odběr na štěňata u dvou firem,která štěňata vykupují. Protože tyto firmy vyžadují určitou kvalitu,známá nakoupila feny s velmi dobrým PP,které by mohla okamžitě uchovnit,pokud by o to stála.Také si koupila od renomované chovatelky již ověřeného chovného,výstavně úspěšného a plodného krycího psa . Štěně s PP u takovéhoto plemene stojí cca 12 tis.Kč,tato známá nakoupila 5 mladých fen s PP po 12tis. a zmiňovaného psa za 40tis.Kč. Feny kryje každé hárání, ale kryje denně, dokud má pes zájem, případně inseminuje.Každý porod je veden císařským řezem ještě před započetím spontánního porodu aby "chovatelka" nepřišla o žádné štěně,které by se mohlo případně narodit udušené při těžkém přirozeném porodu...a vznikla by finanční ztráta. Císaře jí provádí místní vet.-"obvoďák",kterého zaškolila, a který si řekne za tento "výkon" 1500-2000 Kč.Ve vrhu bývá 5-8 štěňat . Celková investice do pořízení chov.materiálu byla 100tis. Kč,výživa fen do doby prvního porodu-cca 50tis.Kč.Pokud všechny náklady zprůměruji,vychází mi ,že pokud má jedna fena průměrně 6štěňatat ,císařem (-2tis.Kč),při nákladech za krmení cca- 2tis.Kč.odčkování a odčervení za - 2tis.kč,vychází mi náklady na odchov vrhu asi 6 tis.Kč,což při výkupní ceně 6tis. (minim.) za štěně je čistý zisk na jednom vrhu 30tis.čistá ruka. Znamená to,že celková investice 150tis.Kč se plně vrátí při prvním vrhu u každé feny,tedy po pěti vrzích. Odchovaná štěňata vozí k benzínce u dálnice,kde se "odběr" odehrává. Peníze (cca 6tis.za kus) dostane v hotovosti na ruku,smlouva se napíše pokaždé na jméno jiného důchodce nebo úplně fiktivní jméno a adresu z tel.seznamu a je to! Tímto se vyhne placení daně z příjmu. A to by ste koukali,kolik aut se na sraz dostaví,jak tahají z aut různé přepravky a bedýnky se štěňaty rozmanitých plemen.Aby nedošlo k nějakému omylu-nezávidím mojí známé její výdělek,je to stejná řehole jako ta moje při tom mém chovu. Rozdíl je pouze v tom,že její feny mají co hárání,to vrh,co vrh to císařský řez,neznají co to je jít na procházku ap.protože prakticky neustále buď hárají,jsou kryty nebo březí či se starají o štěňata.Známá chová na kvalitních fenách s PP,ale naprosto eliminovala na co nejmenší míru náklady,takže drahé administrativě a kontrolám v případě chovu s PP se vyhnula . Tento "chlupatý" byznys je zdrojem příjmu mnohých paniček,množitelek, ale i Vietnamských ,Ruských a Ukrajinských mafií, které se výroby štěňat ujaly a co se děje s neprodaným "materiálem" asi nemusím líčit. Takže je to stále o tom,že kdo kupuje štěňata bez PP,podporuje utrpení zvířat. Ať už tak,že se chová na fenách nevhodných nebo nezpůsobilých k chovu nebo podporuje manufaktury na výrobu štěňat.

Disable adblock

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod uhlice » So Lis 03, 2012 23:03

z toho by člověk řval vsteky :evil: :evil: :evil:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Ne Lis 04, 2012 9:34

No, a ikdyž se tohle děje, mnozí na to neslyší a vesele množí dál...

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Pacinka » Ne Lis 04, 2012 9:53

Bohužel, ani papíry nic moc nezaručují. Měla jsem dvě jorky (jedna ještě žije u mámy). Jedna z nich, ta první - měla PP. Krásné typové zvíře, nicméně se jí nikdy pořádně nepostavily uši, takže i kdybych chtěla vystavovat, tak to nepůjde. V pozdějším věku je postavila stopro akorát, když se rozrušila - pozitivně i negativně. Charakterově byla fajn, nicméně ji poznamenaly životní podmínky u chovatelky - mimochodem - poradkyně chovu jorkširského teriéra - takže jsem ji dávala dohromady léta. Druhou čubinu jsme měli bez PP - krásná, pohodová, žádný nervák. A ano, je to ta, která tu papíračku přežila už o tři roky. Rozhodně nebyla žádným křížencem.
Babička měla v osmdesátých letech labradora - tehdy dost nezvyk, nikdo plemeno neznal a co si pamatuju první Anitu, byla super. Vzhled klasickej, mohutná - moc pěkný labrador. I povahově byla zlatá a odpovídala všem charakteristikám. Po její smrti se rozhodli koupit Anitu č. 2 - s PP. Jenže i s PP dostali drobné, úzkostlivé a lehce agresivní zvíře. To už bohužel bylo v době, kdy byl labrador moderní, takže se "jede ve velkém". Nasazení ocasu, uši...vše je u ní špatně. Není to pohodářka, je to hysterický pes. Do laba jí prostě leccos chybí. Takže tolik o vychvalovaných papírech.....

Avatar uživatele
koblížek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: Po Pro 01, 2008 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod koblížek » Ne Lis 04, 2012 10:26

Jak už psala Wulfina, i chovatele PP psů je potřeba dobře vybírat. Ale podle mě je stále mnohem větší riziko u psů bez PP. Snad asi každý z nás už někdy viděl reportáž ze zavírané množírny, v jakých podmínkách tam psi žili....
Můj postoj je buď pes s PP po ověřených rodičích nebo nějaký pěkný mix z útulku.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod jasmin » Ne Lis 04, 2012 11:33

Ja si myslim, ze tohle, co Uhlice napsala a vi o tom , kdo to dela je uz na ohlaseni a melo se davno resit i pres ochrance zvirat.Tyhle veci se resi, kazdou chvili v TV je neoc podobneho, takze, pokud tu hroznou osobu a mnozitelku znas, mela bys ji nahlasit, klidne i anonymne nejakemu spolku na ochranu zvirat, ale nenechat to byt.Je to prokazatelne taryni a podobne pripady se uz resily a resi stale, je toho hrozne moc.:-(
Nechci si radeji ani domyslet, jak konci ty uz opotrebovane feny, ktere pak maji problemy a nemuzou dal rodit a zvlast, pokud pises i o vietnamcich a jinych:-( a take neprodana stenata.:-(
Je to nejaky rok zpet, tak jsem cetla na nejakych strankach o zachranene fenecce nekde na Slovensku, kterou nasli vyhozenou, brutalne zranenou s vydloubanyma ocima.V podezreni silnem, jestli se mu to prokazalo nevim, byl mistni mnozitel, kteremu uz byla k nepotrebe, ponevadz byla ve strasne kondici, klouby a organismus z tech porodu zniceny, takze by mu uz nevydelavala.Takze ji vyhodil a jeste predtim pry vyriznul oci, aby nenasla cestu zpet.A tech fen, ktere nikdy nespatrily svetlo sveta, jsou jen zavrene v klickach, nebo nekde v chlivech a rodi, jak na bezicim pasu, dokud nedopadnou podobne je strasne moc.Tohle byla fenecka plemene schi-tzu
Proste tohle okamzite oznamit, nahlasit a oni uz si poradi,Budou se treba vydavat za fiktivniho zajemce o stene a pak to natocej apod.aby byly dukazy.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod uhlice » Ne Lis 04, 2012 13:24

já nevím kdo to dělá bože,to jsem četla na jiné diskuzi

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod jasmin » Ne Lis 04, 2012 13:57

Aha, ja myslela, jak jsi tam zminovala a psala, ze znama.
Muzes nejak zkusit zjistit z te diskuse, kdo a kde to dela?Jestli tam psala nekdo, ci je to znamy, tak by to slo zjistit a pak mi to pisni v sz kdyztak, soukroma zprava nahore.Nesmi se to ale nechat byt,Vzdy me muze priserne vytocit, kdyz nekdo nekde na ruznych webech, forech pise a hořekuje nad tyranim zvirat, jak je to strasne, ale neudela absolutne nic, ani tu malickost, ze by to nahlasil nekde, kdyz muze i anonymne.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod jasmin » Ne Lis 04, 2012 13:58

Dej sem kdyztak prosim odkaz, nebo mi pisni, na jake diskusi se o tom pise a kde?

Avatar uživatele
koblížek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: Po Pro 01, 2008 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod koblížek » Ne Lis 04, 2012 14:26

Stačí použít google, je to zhruba v polovině stránky : http://www.poradte.cz/zvirata/4281-poce ... -vrhu.html

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod uhlice » Ne Lis 04, 2012 18:35

jj tam sem to četla

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Ne Kvě 12, 2013 9:23

Hojky tak sme si dovezli včera štěnátko :D tak se chci zeptat jak takoví malí psidlo krmit,už sem dlouho štěně neměla.Jo a pořád knučí i celou noc ,vím že se mu stýská a potřebuje společnost,tak za jak dlouho si tak zvykne? :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 12, 2013 9:50

Jak je starý, co je to za rasu a čím krmila chovatelka?

Další věc, ano, potřebuje společnost, ale nesmí tě mít věčně za zadkem, jinak se na tebe upne a pak jen odejít do práce bude problém. :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Po Kvě 13, 2013 9:06

Je to kavkaz,a krmili granulkama ,to už máme vyřešený granule baští jak divý :D .Ale potřebuju poradit co s tím šíleným knučením je to mazec aby ještě nepřilít náky trouba že tu týráme psa.Co tedy s tím knučením,vytím a škrábáním ?Ve středu musím do města na pracák.Už je tu druhý den.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 13, 2013 17:54

Co s tím? Zabavit! Zabavit, utahat, zaměstnat :)
Výlet na půl dne s hraním, mazlením a prochajdou :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Kobylatko » Po Kvě 13, 2013 18:33

Už se natom pracuje,momentálně "trháme" petku :lol:,a lítačka a hraní po zahradě :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 13, 2013 21:05

Hele utahat nakrmit, krátce vyvenčit a spát :)

Laura
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Kvě 24, 2012 22:11

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Laura » Stř Črv 12, 2013 13:12

Názov plemena je "obchodná značka". Psi ktore sa predavaju bez rodokmenu by podla zakona nemali byť označovaný názvom daného plemena, maximálne označený ako kríženci daného plemena prípadne psy podobné danému plemenu. V zahraničí je toto už dlhú dobu bežná prax.

Keď sa to vezme z obchodného hľadiska, kúpa psa bez PP je to isé ako kúpenie Abibasov, Nikee alebo iného "pravého" tovaru niedke u vietnamcov.

Takže pes bez PP je hnusne povedané "fejk".

Plemená boli šľachtené dlhé desaťročia, niektoré aj storočia za istým účelom, s istým exteriérom a povahou. Množitelia, ktorí produkujú psy bez rodokmeňa, túto dlhoročnú snahu chovateľov ničia.

Samozrejme aj medzi chovateľmi sa nájdu ľudia, množiaci len pre zisk, ale to nie su chovatelia, ale množitelia psov s rodokmeňom. Správny chovateľ sa snaži svojim chovom niečo dosiahnuť, má chovateľský cieľ a cíti ziodpovednosť za svoje odchovy.

Množiteľ ma jediný cieľ mať čo najnižšie náklady a najvyšší zisk.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod jasmin » Stř Črv 12, 2013 21:11

Jo, neco na tom asi bude.Zrovna nedavno byl v jednom zveraci inzerat na prodej stenat staforda bez PP za tisicovku a dalsich jinych stenat plemena.Kdo tohle asi muze delat, ze.:-(Pokud nekdo prodava a chova psy vicero plemen, asi to o lasce nebude.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Stř Črv 12, 2013 21:12

Laura: Vidim to naprosto stejně... :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Reňaaa » Út Črv 25, 2013 10:50

Dřív jsem neviděla to co je špatné na psech bez pp, ale čím víc jsem blíž těmhle věcem tím víc to člověka dostává. Je to strašné. Když jsem koukala na inzerci na jedno plemeno jen tak tak většina byla bez pp a sem tam se objevilo štěně s pp. Množitelů je spousta až to pěkné není :( Kámoška říkala, že její známá nechala nakrýt svou fenu jen proto, že chce po ní štěňata, fena prý předkus, špatný chrup - dědičné. Dívala jsem se za kolik prodává ty bez pp pejsky a už vím, že to byl kec, že si chce jen nahrabat.

Zachvilku to budou 3 měsíce, co mám doma feňuli JRT, která je zachráněná z množírny, kde rodila štěňata (metrová klec)...co říct, venku se všeho bála, což se nám podařilo odbourat a teď je milovník venku, akorát čeho se nikdy nezbavíme je velmi velká nedůvěřivost k cizím lidem. Ale nás zbožňuje, cvičím ji, bohužel je velmi velká milovnice pejsků a nedokáži ji od psa odvolat, takže máme teď speciální cvičák a chodíme na individuální hodiny a uvidíme. Máme za sebou línání, ale né postupné, ale všechno najednou ji odlínalo, měli jsme i demodex, ale včas jsme podchytili a snad je to za námi, ale prý se to může vrátit.

Jinak foto - Jde vidět, jak má klouby v... jako klasický bez pp má křivé nohy do stran, zatím je to v poho, ale kolikrát vidím jak se ji třepou, takže nasadíme Alavis na klouby nejspíš.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 5138_n.jpg

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Út Črv 25, 2013 17:48

Na klouby je nejlepší Canosan - je drahej, ale opravdu perfektní!

Jsem ráda, že víc a víc lidí začíná chápat vořechy bez PP (co nezkutečně danou rasu mrví) a papírové psi...
A také jsem ráda, že již většina lidí chápe, co a kdo je to množitel...

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”