Umřelo ve 2 dnech

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Míša Hůrková
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Čt Bře 03, 2011 9:40
Místo/Bydliště: Svoboda nad Úpou

Umřelo ve 2 dnech

Příspěvekod Míša Hůrková » Čt Bře 03, 2011 9:49

Dnes ráno jsem našla mrtvé dvoudenní mládě. Samice byla prvorodička a zdálo se, že se mláďátko má hned k světu. Ničím jsem nedokrmovala, tatínek se k němu také choval hezky a zahříval. Samice ho občas kvůli žrádlu opouštěla, ale pak šla zase zahřívat. Nevím, co bylo špatně, ale bylo to moje první mláďátko, tak jsem strašně smutná. Neumíte poradit, aby se mi příště nestalo to samé? Moc děkuji :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Bře 03, 2011 10:00

To neovlivníš,mohlo být něco špatně. Miminka by se po porodu měli zvážit a pár dní pak denně vážit abys věděla zda přibírají a je vše v pořádku. První 3 dny může jít váha lehce dolů ale pak by měla začít stoupat.
Miminka je mi líto,ale nemusí se to příště opakovat.tohle se občas stane že mládě umře. mohlo mít třeba nízkou váhu.

Míša Hůrková
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Čt Bře 03, 2011 9:40
Místo/Bydliště: Svoboda nad Úpou

Příspěvekod Míša Hůrková » Čt Bře 03, 2011 11:14

Ještě mě napadá..pokud mělo nízkou váhu a bylo slabé - neměla jsem začít hned dokrmovat? Maminkám se tvoří mléko až třetí den, jak tedy do té doby vydrží? Mají žloutkový vak nebo něco takového? Stačí pouze, aby je maminka zahřívala a od třetího dne kojila?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Bře 03, 2011 11:25

http://www.cincilkyzvetrni.eu/vseocincilkach/odchov/
Pokud nevíš váhu,můžeš se jen dohadovat.Nezačíná se hned automaticky dokrmovat,i s nízkou váhou můžou přežít a matka je kojí- jde o to jakou mají váhu a jestli hned začnou nabírat.Čeká se tak ty 3 dny,pokud hubnou pak se začíná dokrmovat.Mají zásoby z dělohy než se mamině spustí mlíko,ale i tak někdy první 2 dny jde váha o 1-3g dolů.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Čt Bře 10, 2011 22:30

i tohle se stává a určitě to zná každý chovatel...
příště to určitě tak nedopadne. mamince zkus dát vitamíny. myslíme na vás

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: odpověd

Příspěvekod Wulfina » Pá Bře 11, 2011 8:52

Tohle se bohužel stává :cry:

Avatar uživatele
syringa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: Pá Led 02, 2009 11:38
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod syringa » Pá Bře 11, 2011 10:31

Míša Hůrková napsal:Ještě mě napadá..pokud mělo nízkou váhu a bylo slabé - neměla jsem začít hned dokrmovat? Maminkám se tvoří mléko až třetí den, jak tedy do té doby vydrží? Mají žloutkový vak nebo něco takového? Stačí pouze, aby je maminka zahřívala a od třetího dne kojila?


maminkám se opravdu netvoří mléko až třetí den, díky oxytocinu, který se vyplaví při porodu (napomáhá také kontrakci dělohy), tak spouští i sekreci mléka, tzn. hned po porodu se mimi napije. Tři dny bez mléka by fakt nevydržel. A žloutkový vak nemá, není pták, je savec.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”