zachuudek pro cincilu jaaakk??

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
faník
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: Ne Kvě 17, 2009 12:13
Místo/Bydliště: Klatovy (blízko Plzně)

zachuudek pro cincilu jaaakk??

Příspěvekod faník » Po Zář 21, 2009 19:03

Jak ucite svou cincilku chodit na zachudek??? chtel bych to zkusit :D

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Zář 21, 2009 19:09

dej ji hobliny jen do záchudku a ona to během týdne pochopí sama :-)

Avatar uživatele
faník
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: Ne Kvě 17, 2009 12:13
Místo/Bydliště: Klatovy (blízko Plzně)

a

Příspěvekod faník » Po Zář 21, 2009 19:19

tkto jako stacejhobliny do zachudku nebo i jako na cele dno klece.a jako zachod hodila by se nejaka menci misticka?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Zář 21, 2009 20:39

záchudek by měl být trochu větší, aby se tam činčila vešla a stačí dát hobliny jen do záchudku

Disable adblock

Avatar uživatele
faník
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: Ne Kvě 17, 2009 12:13
Místo/Bydliště: Klatovy (blízko Plzně)

a

Příspěvekod faník » Po Zář 21, 2009 21:25

díky za pozornost ;) jinak promin za muj pravopis, chvatal jsem :D

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Út Zář 22, 2009 10:43

Já jí dala do plastové krabičky pelety a ona se tam za chvíli naučila chodit. Ale jen tam chodí čůrat, ale myslím, že to nevadí.

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Út Zář 22, 2009 15:25

no jak která.. :lol:
ten můj lotr se to nenauči a musím mít podestýlku na dně klece, stačí i do rohu, chodí tam, ale jak jsem dala mysku, bylo načůráno všude jen né v misce :lol:

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Út Zář 22, 2009 15:26

no nic, koukám že ani já neumim už psat.. :D

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Stř Zář 23, 2009 9:56

Včera jsem si objednala plastový záchůdek pro fretku, tak snad to bude stačit :)

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Stř Zář 23, 2009 20:17

Taky máme záchůdek. Čikitka tam chodí, ale (do té doby čistotnější) Šmudlinka tam nechce. Nevadí ji, že tam chodí Čikitka? Nechce taky svůj vlastní?

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Ne Říj 04, 2009 12:20

:lol: Kamarad ma pro kralika plastovej zachudek. Kdyz mu do nej da stelivo tak ho kralik vyhazi a spi v tom hajzliku :lol:

cincilaak
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Pá Črc 09, 2010 18:15

Příspěvekod cincilaak » Ne Říj 03, 2010 20:29

má někdo nějaký zaručený tip, jak přimět myšáky chodit na ten záchůdek? a jak by takovej záchůdek měl vůbec vypadat? :-) díky za postřehy!

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Ne Říj 03, 2010 20:56

cincilaak napsal:má někdo nějaký zaručený tip, jak přimět myšáky chodit na ten záchůdek? a jak by takovej záchůdek měl vůbec vypadat? :-) díky za postřehy!


Návod nemám jen to musí být z dobře omyvatelného materiálu plast, hladký plech.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Po Říj 04, 2010 11:04

Co se týče postupu, jak je to naučit, tak s tím ti asi moc neporadím. (Já jsem je to nijak neučila, dala jsem jim stelivo jen do záchodku a děti, snažte se. Dva samečci pochopili hned, samička na záchůdek odmítá. Jinak když si pročteš dřívější diskuse, myslím, že už tam pár tipů je napsaných.

Ohledně materiálu: Nedoporučuju plast, protože ten žerou rády snad všechny činčily. Já mám třeba záchůdky skleněné a nemůžu si je vynachválit. Dobře se čistí, myšáci je nepřemisťují, protože jsou těžké a dají se dobře udržovat.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Po Říj 04, 2010 11:12

Já mám zase ze skla strach dobré je to na koupelnu ale nastálo sklo se štípe tak aby se nepořezaly.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Po Říj 04, 2010 11:14

Já mám koupené takové velké zapékací misky, je to silné tvrdé sklo, je to stabilní, takže se to nikde nepřevrhává a zatím s tím mám jen tu nelepší zkušenost. Já bych se spíš bála plastu.

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Po Říj 04, 2010 11:25

Řekla bych,že je to hodně individuální.Čípa se třeba na záchod nenaučila nikdy.Když jsem přivezla Daisy a Danýsku,tak ty chodily na záchod hned a bez problémů.Jenomže pak se to něják zvrtlo a Dany čůrala všude kde ji napadlo.Klidně i když seděla na větvi.Takže teď mají v menším díle skříňoklece podestýlku po celém dně.A ve větším mají tři záchůdky (jeden v patře,protože jsou líný chodit dolů,když jsou rozespalý).Záchůdky ale čistím každý druhý den,protože když tam mají víc načůráno,tak do toho nejdou :roll: :roll:

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Út Říj 05, 2010 20:03

cincilaak napsal:má někdo nějaký zaručený tip, jak přimět myšáky chodit na ten záchůdek? a jak by takovej záchůdek měl vůbec vypadat? :-) díky za postřehy!


Máme keramickou polévanou misku pro psy. Dobře se uklízí. A na záchůdek chodí hlavně čikitka. Šmudlinka je děsná čunča. Když ji vydím, jak chce jinde, tak do ní mírně šťouchnu. Hned ví, kam má jít.

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Stř Říj 06, 2010 13:39

Něco pro příznivce Ikey- my taky máme ty jejich zapékací hranaté mističky. Jsou skleněné, takže údžba v pohodě a není co hlodat :wink: Jinak jsou poměrně bytelné, takže je ani nepřevrhnou, když na ně hópnou :) A naučit je to šlo kupodivu docela hladce-nejdří vrstvičku podestýlky všude plus záchůdek ovoněný starou podetýlkou a za pár dní už naostro jen se záchůdkem bez podestýlky- docela mě překvapilo, jak rychle jim to došlo :D Ovšem všude jsou výjimky-jedna samička mi taky čůrá, kde jí napadne.. :?

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Stř Říj 06, 2010 20:32

u nás je to jak kdy, samička teda že by chodila na jedno místo se říct nedá. Ta si udělala záchod z domečku, ale sameček chodí na jedno místo i když posledně se mu asi nechtělo slést dolů a pustil to z nejvyšší poličky :D

cincilaak
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Pá Črc 09, 2010 18:15

Příspěvekod cincilaak » Út Lis 09, 2010 11:36

Tak se mi to povedlo vcelku rychle, dal jsem do zapíkací misky čerstvý hobliny a trochu je okořenil už pročuranejma... a ujalo se to hned, takže spokojenost :) ale poslední dobou mi ten malej parchantek chodí do rohu klece, je to dřevěná klec,takže nic moc,když tam bude chodit furt. už jsem mu to i vystříkal a vydrhnul savem, aby tam nechodil,ale za pár dní je to tam zas...někdo nějakej tip, jak ho to odnaučit?

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Út Lis 09, 2010 14:07

Když byly holky malý,chodily na záchůdek úplně v pohodě.Jak vyrostly,tak je to přestalo asi bavit a čůraly kde je napadlo.Taky mám dřevěnou skříňoklec a vyřešila jsem to tak,že jsem položila na spodek igelitovolátkový ubrus (takový co se používá v závodkách nebo v putykách),na to jsem položila dlažbu a dala stelivo.Jednou týdně stelivo vyměním,jednou za měsíc sesbírám dlažbu a vydrbu ji.Je to v klidu i když se jim občas podaří přimáčkout prdelku na stěnu a trošku ji zaneřádí.Zrovna včera jsem to drhla.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Stř Lis 10, 2010 9:34

Já jsem se snažila naučit na záchod starčí páreček, sameček v poho, ale samička jak kdy.. tak jsem to vyřešila linem na dně a na dělících policích. Když to náhodou nestihnou na záchod, stačí vzít hadr a utřít.

Dadina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Stř Srp 11, 2010 17:09

Příspěvekod Dadina » Stř Lis 10, 2010 15:42

Ahoj, taky bych rada nase cinci na zachudek naucila,ale pri procitani diskuze jak na to me akorat napada kdyz tedy nejsou na dne piliny a ona se tam vycura nema se to kam vsaknout a ona vtom bude litat a valet se? :shock:

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Stř Lis 10, 2010 17:44

Dadina napsal:Ahoj, taky bych rada nase cinci na zachudek naucila,ale pri procitani diskuze jak na to me akorat napada kdyz tedy nejsou na dne piliny a ona se tam vycura nema se to kam vsaknout a ona vtom bude litat a valet se? :shock:


V podstatě správně :( Ale třeba se to naučí rychle!
Mě se osvědčilo u starší samičky, používat dřevěné pelety a dát je nejdřív po celém dně a pak postupně ubírat. Teď už je máme jenom v rožku a chodí na ně (většinou). Jinak pelety používám proto, že nejsou tak lehké jako piliny, takže se neroznosí po celém dně a dobře sajou, takže vybírám dle potřeby a nesmrdí.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”