Chov na činčilách pod 500 g

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 10:03

Mončo: holt nám nezbývá nic jiného, než věřit.. je to to samé, jako se psi... Taky NIKDO nemůže být 100% jistej, že pes vyřazenej z chovu (Byť je to jen špatné zbarvení) se neobjeví jako otec bez PP štěňat... Nikde to není 100% a člověk si nemůže bejt jistej...

chovcincil: Jojo je velmi snadné si něco přečíst a buzerovat, když člověk sám tu nemá odkaz na jeho stránky - a jestli si myslim, že vim, kdo jsi, tak to potěš koště


Tak a abych to uzavřela...

Lucko, velmi se ti omlouvám, že do tvého tématu se zas zatoulalo něco jiného než mělo býti. Ještě jednou promiň.

Dál... Prakticky v zato, nikdo z nás nemůže mít chovatelskou stanici. Protože základ chovatelské stanice jsou uchovnění jedinci. Kteří musejí odpovídat danému standardu.Tudíž ti z nás, co mají uchovněné jedince mohou mít chovatelskou stanici. Ostatní nee! Ostatní jsme jen když to řeknu blbě množitelé a své "chovy" si můžem pojmenovat jak chcem a můžýem si říkat, jak chcem... To je jako by si někdo založil chovatelskou stanici bez papírových bíglů, třeba. A jsou tři tábory buď množíme za účelem "zdokonalení činčily - ovšem pak bacha, aby z činčily nezbylo to, co z Německých ovčáků, za účelem zdokonalení povahy zvířete (mazlíček, přítel člověka) a za účelem kožešin (kožkaři).
Takže až všichni budemem mít chovateské stanice a uchovněné kvalitní jedince, tak pak se tu můžem hádat do morku kostí, která činčila je větší šampión do té doby hádky o váhách a podobně vnímám spíš jako hádků malých dětí o bábovičky The end

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Zář 25, 2011 11:18

překopírováno z špatného tématu

chovcincil napsal:Ano,každý má jiné zaměření,chápu.Tak ale neryjte do ostatních že se snaží upozorňovat nízké váhy,ohrožují se tím přeci zvířata a o ty jde předně.A že vy si je necháte,vaše věc ale nenuťte to jako jediné správné.

Ale mláďata odchováváte a prodáváte dále do chovů.Což je dost nezodpovědné,šíříte nízké váhy dál a pak se nelze divit že v čr je tolik zvířat co má váhu pod 500g,ne-li 400g v dospělosti.To že jste mazlíčkář a ne chovatel přeci neznamená že budete na sebe dávat co chcete a jak jen proto že to jsou mazlíčci a jsou tak spokojený.To by mohl říct i ten co má u sebe 2 bílé mutace- mají se nejraději

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Zář 25, 2011 11:29

Ja nemůžu jinak než souhlasit. Ty sama si dělej co chceš, ale nevnucuj to ostatním. To, že ty se nechceš řídit základními pravidly chovu je zarážející, ale jenom tvůj problém. Jsi začátečník a ještě nemáš tolik zkušeností, co se může stát. Opravdu tyto pravidla nejsou výmyslem pár lidí, ale je dlouholetá zkušenost chovatelů a ne jen v čechách, ale i v zahraničí. Fakt to není pro srandu králíkům a kvůli buzeraci :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 12:06

chovcincil napsal:Ano,každý má jiné zaměření,chápu.Tak ale neryjte do ostatních že se snaží upozorňovat nízké váhy,ohrožují se tím přeci zvířata a o ty jde předně.A že vy si je necháte,vaše věc ale nenuťte to jako jediné správné.

Ale mláďata odchováváte a prodáváte dále do chovů.Což je dost nezodpovědné,šíříte nízké váhy dál a pak se nelze divit že v čr je tolik zvířat co má váhu pod 500g,ne-li 400g v dospělosti.To že jste mazlíčkář a ne chovatel přeci neznamená že budete na sebe dávat co chcete a jak jen proto že to jsou mazlíčci a jsou tak spokojený.To by mohl říct i ten co má u sebe 2 bílé mutace- mají se nejraději


Mě by zajímalo, kde jste tohle vzaly??? Martino, ukaž mi jedinej můj inzerát, kde jsem prodávala svá mimina do chovu!!! No, žádnej! Vždy jsem prodala svá mrňata pouze na mazlíka Proč? protože jsem si pně vědoma, že mé činčily 700g mít v životě nebudou!!!! :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 12:08

martej napsal:Ja nemůžu jinak než souhlasit. Ty sama si dělej co chceš, ale nevnucuj to ostatním. To, že ty se nechceš řídit základními pravidly chovu je zarážející, ale jenom tvůj problém. Jsi začátečník a ještě nemáš tolik zkušeností, co se může stát. Opravdu tyto pravidla nejsou výmyslem pár lidí, ale je dlouholetá zkušenost chovatelů a ne jen v čechách, ale i v zahraničí. Fakt to není pro srandu králíkům a kvůli buzeraci :roll:


A jo, já radši budu dalším rokem začátečníkem a budu se dál učit (ostatně, jako každej se celý život učíme), než abych se tvářila, že jsem sežrala veškerou moudrost světa, tak jako to umíš Martino Ty =D>

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 25, 2011 13:28

Wulfino, kroť se trochu. Nemusíš přeci napadat hned každého kdo má jiný názor než ty.
Myslím, že dost lidí by nesouhlasilo s tím, že necháváš rodit činčily s nízkou váhou. Ale to je tvoje věc, tvůj chov a nikdo ti to nemůže zakazovat.
Ale jako ty můžeš vyjádřit svůj názor, tak i ostatní a začala jsi s tím ty. Neoháněj se 700g, to přeci nikdo nikde nepsal, ale mimum 500g samec a 550g samice není jen tak vymyšleno pro buzeraci- jde o zdraví činčily.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 14:53

Mončo promiň, ale tohle tu trvá už delší dobu, nemůžeš tu říct vlastní názor, protože jakmile ho řekneš, tak je okamžitě všechno špatně, tvůj chov je napadán včetně tvé osoby... Tady na tom fóru nejsou uznávané názory ostatních, není tu uznávaná praxe jiných, jsou tu uznávané názory pouze Martiny. Přijde mi to tu trochu, jako těžká katolická církev! Martina je bůh v všichni se z toho po... a kdo se vyjádří proti bohu (Martině) je poslán k satanovi a pomalu pranýřován... :D
Já se ani nedivím, že s těma lidma, co se bavím, tu přispívají velmi neutrálně nebo vůbec... Asi to začnu také praktikovat... protože tohle nemá smysl a dokud to tu nebude někdo řešit, tak pochybuju o další existenci tohoto fóra...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Zář 25, 2011 15:14

Wulfino proboha, to je základ chovu!!! Činčila prostě pod 550g nesmí být připuštěna a to prosím nevím od Martiny! Pokud se ti tu něco nelíbí, tak můžeš jít na jiné skvělé fórum (všichni víme jaké). Pokud odejdeš z tohoto fóra bude tu aspoň klid...

Jinak taky se mi nelíbí moc obměny chovu, prodávání těch, kteří se do chovu nehodí kvůli váze (dá se to přece udělat jinak), ale zase chápu, že chovatelé se snaží at jsou kvalitní činčily...promin, ale když si budu kupovat činčilu a jeden člověk mi bude nabízet mládě po rodičích, kteří mají sotva 500g a činčilu po velkých a zdravých rodičích, kde můžu očekávat krásnou váhu. Víš ono je taky rozdíl, když ti třeba onemocní 600g činčila nebo 500g. Přece pokud zhubne 600g činčila 100g (třeba kvůli zubům) tak je to ještě v klidu, ale u té 500g činčily už to není sranda (samozřejmě musí se dokrmovat). Přeber si to jak chceš.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 25, 2011 15:46

Wulfino, prosím tě, podívej se kolik je zde uživatelů, co bys chtěla? Aby každý každému vše odkýval? To je snad normální že jeden řekne názor, druhý svůj názor a když nejsou stejné snaží se dikutovat. A to, že s tebou někdo nesouhlasí a dá to najevo neznamená, že jsi "pranýřována". To bych mohla říct taky že ostatní pranýřuješ když mají jiný názor než ty a oponují ti. Taky občas nepíšeš zrovna taktně.

A snad pokud jde o váhy nejde o názor- to je fakt daný mnoholetými zkušenosti s chovem. Jak psala Renča, to je základ chovu a pokud své činčily máš ráda nebudeš za každou cenu připouštět s nízkou váhou jen kvůli tomu že si je chceš nechat, ale chceš mláďata.
Snad chov psů se také řídí určitými pravidly, které by jsi neporušila. Ale u činčil můžeš, protože nemáš chov a je to jen koníček???

Můj názor :!: , který jsem vyjádřila a nebudu to dál rozebírat protože se to akorát zvrtne v hádku. Je to tvůj chov, tvoje volba, tvoje zodpovědnost....

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Zář 25, 2011 16:02

Nemyslíš, že už trochu přeháníš? To, že tu nikdo nesouhlasíme s tvýma praktikama v chovu neznamená, že tu všichni poslouchají me. To že ti tu všichni říkáme, že samice pod 500 nesmí mít miminka není výmysl nějaké tejnilové, ale je to dlouholetá praxe chovatelů jak z čech, tak v zahraničí. A jak sama píšeš:

Wulfina napsal:Tady na tom fóru nejsou uznávané názory ostatních, není tu uznávaná praxe jiných


Tak proč ty sama neuznáváš praxi ostatních a furt tu píšeš, že ty máš jiné zkušenosti?? Sama chováš dva roky a sama snad usoudíš, že zkušenosti mít nemůžeš. To že ti napíšu, co se všechno může stát není jen můj výmysl, ale už se mi také v začátcích stalo, že sem přišla o samici, která měla jen 500 g a nedokázala porodit mládě. Potom sem se snažila najít více informací a spojila se i se zahraničníma chovatelama a spousta z nich sem chodí, tak jim můžeš napsat a zeptat se jich, když si myslíš, že jsme tak všichni blby a nic nevíme.

Jedinej, kdo tu neakceptuje názory druhých si ty. Opravdu by mě nenapadlo, že ještě někdo bude diskutovat o tom, že základní pravidla chovu jsou špatně. Ještě můžeš dávat svým činčilám směsku a začít je chovat v terárkách. Je to na stejné úrovni.

Wulfina napsal:Mě by zajímalo, kde jste tohle vzaly??? Martino, ukaž mi jedinej můj inzerát, kde jsem prodávala svá mimina do chovu!!! No, žádnej! Vždy jsem prodala svá mrňata pouze na mazlíka Proč? protože jsem si pně vědoma, že mé činčily 700g mít v životě nebudou!!!! :wink:

Nevím, nesleduji tvé inzeráty ;-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 16:17

Martino, pro tvou informaci, činčily chovám už od své základní školy (tj. v 5 třídě jsem začala) do 9. třídy pokračovala - tj.: 4 roky + r. 2009 jsem pokračovala, to jest 6 let... Jenž když jsem začala "chovat", byla činčila zvíře na kožich a né jako mazel, píši to tu už po několikátý, po několikátý píšu, že chov činčily, jako takové se dost změnil, opět píšu, že činčilu jsme krmili nějakou směskou pro králíky a opět píšu, že kvůli střední škole a jezdectví a též kynologii a hlavně kvůli odstěhování holek, co semnou do činčil šly jsem chov musela zrušit.. Jenž to bys ty příspěvky musela číst... :D Proto i na stránkách mám, že hobby chov byl (opět) založen r.2009. :wink:

A dál, nebavím se tu o chovu samotném a o těch pravidlech, které jste si stanovily, které snad nejsou nikde ofiko schválené (třeba pro kynologii spravuje ČMKU) standardy jsou uznané celosvětově - FCI, existuje snad nějaký celosvětový standard činčily určenou pro chov?? :-D , bavím se tu celou dobu o zacházení s činčilama.... Tj. Činčila, má 480g, šup, zbavíme se jí, protože je malá... :roll: to je to, co tu celou dobu řeším... :roll: nic víc... :D

Wulfina napsal:Mě by zajímalo, kde jste tohle vzaly??? Martino, ukaž mi jedinej můj inzerát, kde jsem prodávala svá mimina do chovu!!! No, žádnej! Vždy jsem prodala svá mrňata pouze na mazlíka Proč? protože jsem si pně vědoma, že mé činčily 700g mít v životě nebudou!!!! :wink:

martej napsal:Nevím, nesleduji tvé inzeráty ;-)


Tak pak nechápu, jak můžeš souhlasit s něčim, co jsem nikdy nenapsala :D

Reňaaa napsal:
Pokud se ti tu něco nelíbí, tak můžeš jít na jiné skvělé fórum (všichni víme jaké).

Nee, nevíš, na lanigeru nejdu

A ještě taková zajímavost, první činčila, kterou jsme si donesli byl Chico, vážil něco málo kolem 400g, a v té době to byla naprosto normální váha... A samice rodily úplně normálně..

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Zář 25, 2011 16:39

Wulfino souhlasím s tebou jen v jedné věci, příjde mi to taky hnusné zbavit se činčily, která nemá vhodnou váhu na chov, dá se přeci udělat nějaká klec kde budou činčily stejného pohlaví, které se ovšem na chov nehodí. Ale prostě je to tak...ale prostě malou činčilu nemůžeš dát do chovu, to je jako kdyby si tu začala psát, že směsky jsou vhodné pro činčily. Já nemám chov, protože bych asi neměla srdce na to prodat ty chlupaté kuličky někomu, já bych si je chtěla všechny nechat :D :D

Mám dva samečky František 690g a Macíka, ten je mnohem drobnější váha se mu pohybuje pod 500 (po zdravotní stránce je na tom až moc dobře), váhu má dost nestabilní a nikdy by mě nenapadlo ho dát k samičce. Mamce se líbí víc Macík, protože říká, že není takové prasátko jak Franc :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 25, 2011 16:54

Proč hnusné? Ono to není tak jednoduché. Když ti nevyroste 5-6 činčil nedáš je do jedné klece. Za prvé jsou rozdílného pohlaví, za druhé některé samičky u sebe nesnesou druhou a samce v jedné kleci když jsou v blízkosti samičky taky mít nemůžeš. Pak tu jsou jiné problémy jako třeba škubání srsti- nutno měnit klece a nemít u ní jiné činčily atd.
To by pak chovatel přestal chovat nebo měl pouze jeden pár- zbytek v klecích by byli nedorostlé činčilky. Někdo kdo má prostory to tak dělá ale proč ten, kdo ty prostory nemá by se měl vzdát chovu jen pro tohle?
To pak by se pak např. barvy nedali sehnat, protože ty chovají především takovýto chovatelé.
A proč neprodat když najdeš dobrý domov? Třeba i lepší s obr klecí, 5h výběhem.... když vím že se tam bude mít líp a bude středem pozornosti?

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Zář 25, 2011 17:02

Já to prostě beru jinak, protože s tím nemám zkušenosti, kdybych měla větší chov, tak bych to chápala jinak...samozřejmě máš pravdu lepší prodat někomu, kdo se bude činčilákovi plně věnovat, moc jsem to nepromyslela ;)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 25, 2011 17:03

já beru že máš svůj názor, jen to slovo hnusné se mi moc nelíbilo :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Zář 25, 2011 17:05

Jo, to jsem trochu ujela :oops:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 17:09

Reňaaa: Víš a to je právě to, že já nikoho do chovu nedávám... :wink:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Zář 25, 2011 17:10

nechtěla jsem se tu do toho moc míchat, ale přece jen se ozvu. Momentálně prodávám samičku, která mi nedorostla do chovu. Mám ji ráda, ale mám velmi omezené místo pro činčilky a chci mít chov. Pokud bych si ji nechala zabere mi celou klec a nemám kam dát činčilku, která by místo ní mohla jít k samečkovi než doroste atd. a v kleci na karanténu ji nechci nechávat, jelikož je malá a hodí se jen na dočasné umístění činčilky. Čili bych tím pádem neměla samičku ani pro samečka a měla bych v klecích činčilky jen po jedné a chov bych rovnou mohla ukončit. Navíc mám činčilek víc a samozřejmě už se jim nedostane tak individuální péče jako kdybych měla jednu nebo 2. Tak proč jí raději nesehnat domov, kde se s ní budou mazlit a věnovat se jí daleko více, než u mě?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 17:11

Tarja: se radši do toho nemíchej, nebo tě tu sněděj i s chlupama...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Zář 25, 2011 17:13

Tarjo, jak říkám nemám chov, tak tomu nemůžu pořádně rozumět a pochopit to :) Ale jak to tak čtu chápu tě.

Wulfino, tak to se omlouvám, vyznělo mi to tak...myslela jsem, že dáváš k sobě činčily s nevhodnou váhou pro chov. :oops:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Zář 25, 2011 17:16

a wulfino, dle mého názoru, pokud někdo odchovává mláďátka, tak má prostě chov a ke svým zvířátkům chová zodpovědnost. Proto by měl dbát na jejich zdraví a bezpečí a nevystavovat je zbytečnému riziku. Já jsem o váze vedla se spoustou chovatelů rozhovory a několik z nich na začátku udělalo tu chybu, že dali do chovu malou činčilku a pak jim třeba po porodu zemřela, jelikož ji malý vysáli atd. Takže si nemyslím, že to je správný dávat takový malý činče do párečku. Až ti nějaká umře na vysátí nebo nebude moci porodit, tak si to pak budeš vyčítat a brečet a říkat si, že se to vlastně nemuselo stát....

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 17:18

Réňo, ono je to tak, že mám činčily po párech (a to i Miko s Čikem - Míču jsem si brala jako mladou samičku těsně po porodu - dovezl mi jí pán, co dodával zvířata do petka, zachránil jí s čikem a tak jsem zas začla, Vet mi řekl, že Miko už nikdy nebude mít mimí, protože otěhotněla jako mladá - žádnej div, je od kožkaře. Dlouho trvao, než se dala do kupy a hle, má za sebou 4 mladé. Činčily si u nás žijou si svým životem, dělaj mi společnost a jestli se rozhodnou mít mladé, je to jejich věc. Kdyby příroda nechtěla, tak je mít nebudou...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 17:19

Tarja: v tom případě, kdo hlídá lidi??? :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Zář 25, 2011 17:19

nevím proč tu Wulfino musíš dělat rozbroje. Nikdo nikoho nesežere a to že s tebou nesouhlasíme, že se nesmějí dávat do chovu činčily menší 500 g ma jedinej důvod a to ten, že by si úmyslně ohrozila život samičky.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 25, 2011 17:20

Nicméně jsem jim vždy na blízku, kdyby se něco zvrtlo, tak mám veta za barákem...

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”