Pomozte začátečníkovi :-))

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Pomozte začátečníkovi :-))

Příspěvekod Radka » Čt Črv 09, 2011 18:58

Ted čt u na foru že chleba a je pro ně nevhodný a já jí ho dávala i rohlík...můžu jí ho tedy dávat?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črv 09, 2011 19:00

když sis přečetla že to není vhodné tak to je asi pravda ne?ne,nedávej.
nezakládej zbytečně plno témat o tom cos někde četla- pokračuj v načatém tématu i když je starší,posune ho to dopředu

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Črv 09, 2011 19:59

to jim urcite nedavej :wink:kdyztak mi napis a nezakladej nove tema na kazdou otazku

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » Čt Črv 09, 2011 20:01

luciex napsal:to jim urcite nedavej :wink:kdyztak mi napis a nezakladej nove tema na kazdou otazku
OK

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črv 09, 2011 20:49

Přejmenovala jsem ti toto téma na pomozte začátečníkovi a piš sem všechny dotazy co máš :))

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » Čt Črv 09, 2011 21:03

martej napsal:Přejmenovala jsem ti toto téma na pomozte začátečníkovi a piš sem všechny dotazy co máš :))
díky :D

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Čt Črv 09, 2011 22:07

martej dobry napad :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 09, 2011 23:10

Urcite bys mela nejdrive nacerpat co nejvice informaci o sprvne peci a chovu cincily.Parek rozhodne ne, zatim nevis o cincilkach vubec nic a jak jsem uz pslaa, je to zaprah i pro dosplele lidi.Chce to urcite minimalne dve klece, lepsi tri, hodne mista, casu, trpelivosti a take se pripravit na to, ze muzou prijit problemy a bude potreba veterinar, vydaje,samicka bude mit problem, mladata bude potreba kazde 2hodiny dokrmovat, kdyz je pak neprodas do dobrych rukou vcas, tak mit rozdelene zvlast kluky a holky tez, neni to sranda.
Az si o cincilkach zjistis co nejvice, tak pak bych byt Tebou zvolila spis dalsi samicku

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Črv 09, 2011 23:31

souhlasim s jasmin...

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » Pá Črv 10, 2011 9:26

jasmin napsal:Urcite bys mela nejdrive nacerpat co nejvice informaci o sprvne peci a chovu cincily.Parek rozhodne ne, zatim nevis o cincilkach vubec nic a jak jsem uz pslaa, je to zaprah i pro dosplele lidi.Chce to urcite minimalne dve klece, lepsi tri, hodne mista, casu, trpelivosti a take se pripravit na to, ze muzou prijit problemy a bude potreba veterinar, vydaje,samicka bude mit problem, mladata bude potreba kazde 2hodiny dokrmovat, kdyz je pak neprodas do dobrych rukou vcas, tak mit rozdelene zvlast kluky a holky tez, neni to sranda.
Az si o cincilkach zjistis co nejvice, tak pak bych byt Tebou zvolila spis dalsi samicku
já vím a jsem na to také připravená,už náám rodili kočky ,ale ted mám už jednu starší vykastrovanou a kocoura jejího synka,mám i dva pejsky a 2křečky a činčilku

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Črv 10, 2011 9:36

Parek Ti opravdu nedoporucuju jeste v tomhle veku, to neber ve zlem.Jak jsem psala, je to narocne pro dospeleho, natoz pro dospivajiciho.To bys musela mit jistotu, ze Ti vasi pomuzou a defakto veskere starosti s tim spojene pak vezmou prevazne na sebe, musela bys mit v nich velkou podporu a vedet, ze ty cincilky chteji moc sami take, ne jen na chvili a kdyz pak prijdou starosti, nebo decko jde na skolu, tak potom sup s nima pryc, to nejde.Nejlepsi varianta by urcite byla ta druha holka k ni.Samicka take nemuze porad rodit a samec ji je schopnej obskocit hned po porodu, takze po par porodech, ktere ji vycerpavaji to chce oddelit i samce a nechat samici odpocinout, jenze tohle vse vyzaduje opravdu zkusenosti a velke a hlavne cas.Staci udelat malou chybicku a muzes prijit bud o samicku, nebo mladata, dokonce i samce, kdyz se to rozdeleni udela blbe a samec stresem z odlouceni to nezvladne.

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » Pá Črv 10, 2011 10:10

jasmin napsal:Parek Ti opravdu nedoporucuju jeste v tomhle veku, to neber ve zlem.Jak jsem psala, je to narocne pro dospeleho, natoz pro dospivajiciho.To bys musela mit jistotu, ze Ti vasi pomuzou a defakto veskere starosti s tim spojene pak vezmou prevazne na sebe, musela bys mit v nich velkou podporu a vedet, ze ty cincilky chteji moc sami take, ne jen na chvili a kdyz pak prijdou starosti, nebo decko jde na skolu, tak potom sup s nima pryc, to nejde.Nejlepsi varianta by urcite byla ta druha holka k ni.Samicka take nemuze porad rodit a samec ji je schopnej obskocit hned po porodu, takze po par porodech, ktere ji vycerpavaji to chce oddelit i samce a nechat samici odpocinout, jenze tohle vse vyzaduje opravdu zkusenosti a velke a hlavne cas.Staci udelat malou chybicku a muzes prijit bud o samicku, nebo mladata, dokonce i samce, kdyz se to rozdeleni udela blbe a samec stresem z odlouceni to nezvladne.
podporuu mám

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črv 10, 2011 10:16

já osobně ti taky doporučuju pořidit druhou holku a když tě budou činčilky za rok bavit, můžeš jim pořídit samečka. Zatim vyčkej a neuspěchej to. zjisti si informace, poptej se po zkušenostech chovatelů a podívej se třeba i do některých chovů. ;-)

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » Pá Črv 10, 2011 10:21

martej napsal:já osobně ti taky doporučuju pořidit druhou holku a když tě budou činčilky za rok bavit, můžeš jim pořídit samečka. Zatim vyčkej a neuspěchej to. zjisti si informace, poptej se po zkušenostech chovatelů a podívej se třeba i do některých chovů. ;-)
díky

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Re: Pomozte začátečníkovi :-))

Příspěvekod Radka » So Črc 09, 2011 16:57

Radka napsal:Ted čt u na foru že chleba a je pro ně nevhodný a já jí ho dávala i rohlík...můžu jí ho tedy dávat?
Tak na konec bude kamarád ale budou zvlášt :)

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » So Črc 09, 2011 16:58

jasmin napsal:Urcite bys mela nejdrive nacerpat co nejvice informaci o sprvne peci a chovu cincily.Parek rozhodne ne, zatim nevis o cincilkach vubec nic a jak jsem uz pslaa, je to zaprah i pro dosplele lidi.Chce to urcite minimalne dve klece, lepsi tri, hodne mista, casu, trpelivosti a take se pripravit na to, ze muzou prijit problemy a bude potreba veterinar, vydaje,samicka bude mit problem, mladata bude potreba kazde 2hodiny dokrmovat, kdyz je pak neprodas do dobrych rukou vcas, tak mit rozdelene zvlast kluky a holky tez, neni to sranda.
Az si o cincilkach zjistis co nejvice, tak pak bych byt Tebou zvolila spis dalsi samicku
Ok souhlasím stím a vim určitě že to bude hodně práce

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » So Črc 09, 2011 19:13

No ja plne suhlasim s jasmin, inak sa ani neda, myslim si ze takyto unahleny chov bez skusenosti je zle riesenie. Potom sa presne z takychto pripadov rodia nechcene mladatka a tie koncia vo zverákoch a u ludi, ktorí ich krmia bananmi a chovaju v akvarkach :( Nič v zlom, ale myslim ze toto bude aj tvoj prípad. Aj ked verim ze nie :(
Verím ze si si to dobre rozmyslela, lebo ak bude niekto z akehokolvek dovodu trpiet, budu to bezbranne zvierata, na to NIKDY nezabudni... :|

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Pomozte začátečníkovi :-))

Příspěvekod jasmin » So Črc 09, 2011 23:28

Radka napsal:
Radka napsal:Ted čt u na foru že chleba a je pro ně nevhodný a já jí ho dávala i rohlík...můžu jí ho tedy dávat?
Tak na konec bude kamarád ale budou zvlášt :)

Tak tomu opravdu nerozumim uz.:-(
Proc kamarad, kdyz budou stejne zvlast, to nedava smysl a pokud jsi se rozhodla pro chov paru, ikdyz zatim o cincilkach nevis vpodstate vubec nic, to se neuraz, ale je to tak, tak si vubec neumim predstavit, jak by jsi zvladala zvlast ve svem veku chovat cincily.Radili jsme Ti vsichni,ze si mas nejdrive zjistit zakladni info, ponevadz zatim nevis ani ty zakladni informace o jedne cincilce a pak, at ji poridis kamaradku stejneho pohlavi a ne parek, ale Ty samozrejme udelas vse zase jinak a pravy opak.Jen doufam, ze mas aspon plnou podporu v rodicich pomoc potrebnou a ze si rodice zjisti potrebne informace o chovu a ze hlavne o tato zvirata maji zajem a budou se chtit o ne starat take.Ze pocitaji s pripadnymi komplikacemi pri porodu, po porodu, s dokrmovanim, veterinarem, dostatkem mista, vice kleci apod.Ponevadz pokud ne a byl to pouze jen Tvuj rozmar, tak si uvedom, jak napsala Karolina, ze na to bohuzel doplati pouze to zvire, zvirata, mladata, ktera si to nevybrala.

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Re: Pomozte začátečníkovi :-))

Příspěvekod Radka » Po Črc 11, 2011 10:00

jasmin napsal:
Radka napsal:
Radka napsal:Ted čt u na foru že chleba a je pro ně nevhodný a já jí ho dávala i rohlík...můžu jí ho tedy dávat?
Tak na konec bude kamarád ale budou zvlášt :)

Tak tomu opravdu nerozumim uz.:-(
Proc kamarad, kdyz budou stejne zvlast, to nedava smysl a pokud jsi se rozhodla pro chov paru, ikdyz zatim o cincilkach nevis vpodstate vubec nic, to se neuraz, ale je to tak, tak si vubec neumim predstavit, jak by jsi zvladala zvlast ve svem veku chovat cincily.Radili jsme Ti vsichni,ze si mas nejdrive zjistit zakladni info, ponevadz zatim nevis ani ty zakladni informace o jedne cincilce a pak, at ji poridis kamaradku stejneho pohlavi a ne parek, ale Ty samozrejme udelas vse zase jinak a pravy opak.Jen doufam, ze mas aspon plnou podporu v rodicich pomoc potrebnou a ze si rodice zjisti potrebne informace o chovu a ze hlavne o tato zvirata maji zajem a budou se chtit o ne starat take.Ze pocitaji s pripadnymi komplikacemi pri porodu, po porodu, s dokrmovanim, veterinarem, dostatkem mista, vice kleci apod.Ponevadz pokud ne a byl to pouze jen Tvuj rozmar, tak si uvedom, jak napsala Karolina, ze na to bohuzel doplati pouze to zvire, zvirata, mladata, ktera si to nevybrala.
každý se jednou učí n e vy jste na tom byli tak jak já taky jste jednou začínali ....jo a ještě má 3měsíce tak asi zvlášt musí být ne!

Radka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 19:48

Příspěvekod Radka » Po Črc 11, 2011 10:01

Karolína Kapitánová napsal:No ja plne suhlasim s jasmin, inak sa ani neda, myslim si ze takyto unahleny chov bez skusenosti je zle riesenie. Potom sa presne z takychto pripadov rodia nechcene mladatka a tie koncia vo zverákoch a u ludi, ktorí ich krmia bananmi a chovaju v akvarkach :( Nič v zlom, ale myslim ze toto bude aj tvoj prípad. Aj ked verim ze nie :(
Verím ze si si to dobre rozmyslela, lebo ak bude niekto z akehokolvek dovodu trpiet, budu to bezbranne zvierata, na to NIKDY nezabudni... :|
Moje rodina souhlůasí s mládatkama :) a knížku a onich apon mám

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Črc 11, 2011 11:35

reagovala jsem na to,co jsi napsala, ze budou zvlast.Nenapsala jsi, ze zatim budou kazdy zvlast:-).
Pokud s tim Tva rodina souhlasi a mas v nich plnou podporu ve vsem a hlavne schanite co nejvice vhodnych informaci ohledne spravneho chovu, tak potom ano.V knizkach toho ale moc neni, chce se informovat spis tady,ponevadz sem chodi hodne lidi, kteri cincilky chovaji a zkusenosti maji dost.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Črc 11, 2011 11:38

Jo, jinak kazdy jsme nekdy zacinali, to mas pravdu.Vetsina ale nejdrive posbirala co nejvice informaci a nezacala okamzite s chovem paru, kdyz jeste nevedela, jak se o jednu cincilku spravne starat.To neber ve zlem, ale dle Tvych dotazu to tak je, takze porizovat si hned parek mi prijde dost unahlene.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”