Mala cincilka spolu s otcom???

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Dragy

Mala cincilka spolu s otcom???

Příspěvekod Dragy » So Zář 10, 2005 19:08

moja cinca caka babo... a chcem sa opytat, ci moze byt po narodeni mala cincilka spolu s maminou v jednej klietke s otcom... nemoze mu tato nejako uskodit??? uz som raz mlade mala...raz rano som ho nasla v klietke len tak lezat...sla som s nim k zverolekarovi a ten povedal ze nanho zautocil tatko...druhy veterinar povedal ze len nestastne spadlo....
tak co??? mozu byt cela rodinka pokope?????

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Zář 10, 2005 19:14

a měli domeček dole???? a jak velkou klec máš?

Dragy

Příspěvekod Dragy » So Zář 10, 2005 19:40

domcek vtedy este nemali....a klietka je velka asi .... 100 x 60 x 60...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Zář 10, 2005 19:53

Myslím, že názory v tomto případě nebudou úplně jednotné. Někdo říká, že činčilí táta je fakt starostlivý otec, že pomáhá samičce při porodu a i potom se o mláďátka pomáhá starat. A jiní mají zase špatnou zkušenost, třeba i takovou, že činčilí táta mláďátkům ublížil. Asi to chce vzít podle konkrétní situace, podle toho, zda v kleci panuje rodinná idylka.
Já osobně bych se přikláněla k tomu, aby byla rodinka pohromadě. Sameček by se mohl cítit odstrčený, mohlo by mu být smutno... Ale chce to řešit i trochu citem, aby činčilky samy ukázaly, zda takové soužití zvládnou.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Zář 10, 2005 21:56

S mladými zkušenosti nemám, ale rozum mi říká minimalizovat riziko, takže bych tatínka dala na pár dní pryč, aspoň, než mikrošek zesílí. Je to trochu zla pro velké dobro.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » So Zář 10, 2005 22:48

S tymto mam bohate skusenosti a poviem ti ze clovek nikdy nevie.Niekedy ho moze zabit otec( zriedka) alebo aj matka.To je castejse ako moznost ze bude zabite otcom.Moze sa stat ze ho pri pareni zasliapnu kedze sa paria hned po porode.Alebo ze zomrelo prorodzene.Ja niekedy otca presuniem do inej klietky na 2 dni a potom ho dam nazad ale tu hrozi riziko ze ho samica chciet nebude a budu sa bit, takto by mohlo dojst k zraneniu maleho.Tie zvierata ktore su kludne, tam nechavam otca po cely cas nech sa stara.Otcovia su to skutocne starostlivi, niekedy lepsi ako matky.

Dragy

Příspěvekod Dragy » Ne Zář 11, 2005 12:25

no...ja si tiez myslim ze by tam mal otec zostat....to ze som mlade nasla rano nebohe...tak to sa stalo az po 2 mesiacoch od narodenia... a ked sa mlade narodilo tak som dala na chvilu otca prec...ale robil strasny bordel...stale sa liepal na klietku aby bol co najblizsie ku svojej rodinke.... lenze ked kazdy okolo mna si mysli ze by mali byt oddelene....
a to ze ho zasliapnu hned po narodeni pri pareni som sa velmi bala lebo som videla jak tam hore dole pobehovali a toho maleho si chvilu ani nevsimali....

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Říj 04, 2005 12:14

Já jsem taky plánovala, že otce oddělím od celé rodinky, jenže jsem si ještě pořídila Amálku, kterou jsem byla nucena dát do klece, která byla připravena pro Charlieho (otce). V podstatě mladým táhne na 7. týden a otec je pořád s rodinou v jedné kleci už od začátku. A z mých zkušeností můžu říct, že agresivnější je Casy (tedy matka). občas ji přistihnu, jak po malejch vyjíždí a oni potom běží k Charliemu. Ale do budoucna, až bude hotová klec, která bude variabilní z hlediska kotců, budu samce oddělovat, aby si samice odpočinula. I kdyby by měla mít mladé jen jednou do roka.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Říj 04, 2005 17:26

ak je samica v dobrej forme moze mat mlade aj 2x do roka.
Ja som napriklad cakala rok na mladatka.Nejak sa k tomu nemali :D Takze ak otec zostane nie je to vzdy zaruka ze samicka bude znovu hned tehotna.

Dragy

Příspěvekod Dragy » Út Říj 18, 2005 13:08

tak nemalo by sa nic stat ked budu spolu mama, tato a male spolu stale... a samica....nemoze byt viac ako dva krat tehotna??? tie moje cince su spolu furt...takze aj deti si mozu robit ako na beziacom pase.....alebo nie???

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Út Říj 18, 2005 16:29

Dragy napsal:tak nemalo by sa nic stat ked budu spolu mama, tato a male spolu stale... a samica....nemoze byt viac ako dva krat tehotna??? tie moje cince su spolu furt...takze aj deti si mozu robit ako na beziacom pase.....alebo nie???


Nee ze bych rozumnela rozmnozovani cincil :shock: , ale chce to myslet trochu hlavou! Samice by si mela zrejme asi odpocnout mezi porody! Bezici pas bych z ni rozhodne nedelala! Nevim, koho by mohlo napadnout pripoustet ji stale dokola :roll:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Říj 18, 2005 17:08

Dragy napsal:tak nemalo by sa nic stat ked budu spolu mama, tato a male spolu stale... a samica....nemoze byt viac ako dva krat tehotna??? tie moje cince su spolu furt...takze aj deti si mozu robit ako na beziacom pase.....alebo nie???



Male musis po 10-12 tyzdnoch vybrat a umiestnit do inej klietky.Samica moze byt tehotna po sebe aj 10x ak nevyberies samca von.Ale viac ako 2 porody po sebe nedoporucujem. Cincila neni morca alebo zajac co rodi ako na beziacom pase.Samicka moze zomriet vycerpanim.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Říj 18, 2005 20:58

náš Charlie nemůže na Rozárku dopustit - bodejť, je celá po něm - pořád se schovává za větev (tak, že se o větev opře zády a nohy má hozené na druhé straně, tedy na kleci, nebo na pletivu, je pořád plachá a hlavně nenažraná). Prostě pořád spolu. Cipísek je zase po mamince - vyčůranej, užebranej a hrozně přítulnej. Škoda,že nás už zítra opouští. Je mu 9 týdnů a váží 205g (Rozárka 234g !!!). Noví páníčkové už se na něj moc a moc těší...

Dragy

Příspěvekod Dragy » Út Říj 18, 2005 21:15

no....pritulne su k sebe vsetky 3 cince....ale nebude tatko ziarlit potom na mlade, ked uz bude vacsie???? nebude citit ako samec voci nemu nejaku konkurenciu??? sak tam potom predsa len budu 2 samci a 1 samica....

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Říj 18, 2005 21:21

Dragy napsal:no....pritulne su k sebe vsetky 3 cince....ale nebude tatko ziarlit potom na mlade, ked uz bude vacsie???? nebude citit ako samec voci nemu nejaku konkurenciu??? sak tam potom predsa len budu 2 samci a 1 samica....


Len 2 samci? Ukaz mi v prirode zviera kde su schopni 2 samci zit vedla 1 samice a tolerovat sa. Samec nebude tolerovat ziadneho samca v okoli a je viac nez jasne ze sa budu bit.Uz to tu ktosi spominal pred par dnami ze ma 2 samcov a 1 samicu a biju sa.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Říj 18, 2005 21:52

to jsem byla já - byli všichni v pohodě. A jednoho dne to začalo a ještě ten den večer jsem je musela rozdělit, jelikož by se Chico nemusel dožít rána.... Byl v hrozném stavu...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Říj 19, 2005 7:01

presne tak.mlada akehokolvek pohlavia by nemalo byt s rodicmi viac ako 3 mesiace.ja osobne ich nechavam spolu 12 tyzdnov a potom ich oddelujem.je to prilis nebezpecne nechat ich spolu.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”