děsivé naříkání

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

děsivé naříkání

Příspěvekod saskie » Út Dub 05, 2011 21:44

Prosim vás, činčiláři, když se mamulce narodí mimi, ale i nějaký ten pátek před porodem, vydává vaše samička nějaké neobvyklé zvuky? Když měla Gadgetka první mímo, tak to trvalo skoro měsíc. Teď má týden druhé a to naříkání mě ničí. Nemám to nahrané a nikde jsem ten zvuk nenašla. Jsou to táhlé, hlasité, někdy opravdu hooodně hlasité, vysoké zvuky, jakoby kvílení, nebo mi to přijde, jako jak se řiká, když někdo tahá kočku za ocas, ale kočku jsem nikdy neměla a za ocas jsem pochopitelně žádnou netahala, tak nevim, jak by to tomu bylo podobný. Minule jsem samičku vzala za Chylíkovou a prohlídkou nic nenašla. Tak nevim, jestli ji vzít zas někam, třeba za Lietavcovou. To naříkání netrvá dýl než 10 sekund a naříká teď několikrát denně. Máte s tím někdo zkušenosti, nebo nevíte co dělat? Vždycky rychle někam zaleze a vydává to naříkání, pak je zas v pohodě.

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Dub 05, 2011 22:17

Není to hýkání, jako když se bojí? Zkus jí zkontrolovat bradavky, jestli nejsou nateklé, červené, moc teplé. Jediné co mě napadá, že by mohla mít zánět a když prcek od ní pije, že jí to bolí... žere jinak normálně?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Dub 05, 2011 22:27

Dlabe normálně, běhá, všechno ok (teda ještě pečlivě prohlédnu ty bradavky). Žádnou souvislost s tim, kdy začne naříkat, jsem nevypozorovala. Kluci se tim zvukem už vůbec nevzrušujou. A s tim zvukem, kdy se činči něčeho leknou, takové to pištění - krátké a několikrát za sebou, tomu se to vůbec nepodobá. Jinak minule jsem se právě dost bála a nechtěla jsem nechat nic náhodě, tak jsem ji vzala na tu veterinu a řekla všechno, co by mohlo trochu souviset, ale doktorka nic nenašla a nic moc jí k tomu nenapadlo. (Na zánět jsem se speciálně ptala, ale prostě nic nenašla.)

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Dub 05, 2011 22:34

Jeste me napadlo, mam doma jednu samicku a ta je desna hysterka, kdyz se chytne tak narika, jak kdyby se ji ublizovalo, jak pises vysoke piskani, nekolikrat po sobe, pisti takhle i mimina, kdyz jim mamca neco dela, ale u mimin to neni tak hlasite.
Pokud je jinak v poradku tak bych to asi neresila, muze byt po porodu citlivejsi na okolni zvuky atd.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Dub 05, 2011 22:51

No vidiš, k tomu miminovskýmu kvílení je to tak nejblíž. Ale je to takové táhlé a fakt jako kdyby ji na nože brali. Ale ode mě se nechá i pomazlit a to vůbec nekomentuje..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Dub 06, 2011 9:23

Tohle mi dělala Bublina, když jsme si jí vzala od Maxe a pak mi Bublina na svět přivedla 2 miminka. Podle mě ti samička volá samečka...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Dub 06, 2011 9:30

No já nevim, prostě si jen tak něco dělá, hopká, cokoli, a najednou zdrhne - schová se někam - a začne to mňoukání. Ještě u minulého mimi tomu tatík i prcek částečně věnovali pozornost, teď už to ignorují. Se samečkem jsou u sebe, tak nevim, proč by ho volala, ale to je její věc :) . Chylíková říkala, že činčily bolestí nenaříkají. Já nevim.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Dub 06, 2011 10:12

a co většinou děláš, když začne naříkat?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Dub 06, 2011 10:17

Cokoli, nenapadá mě souvislost s nějakým mým chováním, fakt :|

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Dub 06, 2011 10:26

hm, tak fakt nevím :?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Dub 09, 2011 10:46

Včera jsem ji vzala za Lietavcovou. Prohlídka dopadla velmi dobře. Říkala, že by to mohlo být opravdu psychického rázu, nebo že má nějaké záchvaty, které neovlivníme. Souvislost je tam jasná - kolem porodu a hlavně v první polovině kojení. Doufám, že to zase přestane, jako posledně. Teď už je to mimochodem lepší, méně často.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”