Pád činčily

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Denisa Janušová
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Čt Kvě 16, 2013 10:06

Pád činčily

Příspěvekod Denisa Janušová » Čt Kvě 16, 2013 10:08

Dobrý den,
Potřebovala bych od někoho poradit. Moje činčilka spadla předevčírem asi z necelého metru a zůstala ležet, nehýbala se, tak jsem ji vezla k veterináři. Ten ji prohlížel a říkal,že zlomené se mu nic nezdá, dostala tři injekce.Včera docela normálně poskakovala i jedla, celý večer i dnes odpočívá a když jde spát,tak položí zadek dolů a nebo si lehne na bok a natáhne nohy. Zdá se mi, že když dýchá, tak dostává trochu křeče,protože se jí zadní část těla třepe.Prosím poraďte mi někdo jestli to nemůže být něco vážného a nebo je to následek otřesu mozku po pádu. Předem děkuji za odpověď :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád činčily

Příspěvekod Wulfina » Čt Kvě 16, 2013 18:46

Ahojky, přikláněla bych se k menšímu šoku i otřesu mozku, možná i menší mrtvičce, to, že spí na boku je normální. Uvidíš, pozoruj jí, ale dej jí klídek :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Pád činčily

Příspěvekod jasmin » Čt Kvě 16, 2013 22:46

Urcite ji sleduj, ponevadz, pokud treba spadla hlavickou na nejakou hranu, muze mit vnitrni zraneni, krvaceni.Me se takhle zranila moje prvni cincilka v zahranici, nemela jsem zadne zkusenosti jeste a bohuzel nato doplatila.Nakonec se zjistilo, ze se musela pri padu seknout pod krkem, vznikla ji tam krevni srazenina, vnitrni krvaceni a chudacek Jumpinek se udusil vlastni krvi:-(, ponevadz mu pry praskla pak.Urcite bych cincilku sledovala a pokud by byla apatictejsi, nemela zajem o jidlo a piti, mela problemy s pitim vody a vydavala nejake zvuky divne, tak by to chtelo radeji ultrazvuk aspon, nebo rentgen a to v okoli hlavy, krk, aby se vyloucilo tohle zraneni neviditelne, ale fatalni.
Hlavne by to chtelo ale veterinare, ktery rozumi cincilama, nebo aspon malym zviratum, mrkni se do seznamu doporucovanych veterinaru

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Pád činčily

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Kvě 23, 2013 10:46

Pokud nepůjde všechno jak má, navrhuji nové vyšetření a třeba u nezávislého, ale podtrhuji ODBORNÍKA

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”