umřelo mládě

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

tomas

umřelo mládě

Příspěvekod tomas » Čt Dub 20, 2006 16:56

zdravm, měl sem asi měsíc starý činčily 2, jedno bylo od narození větší a tlustý a druhý menší a pohyblivý. Dneska odpoledne sem našel to větší v domku ležet mrtvý, vůbec nevím co se mohlo stát. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nerad bych přišel i o to druhý. Děkuju

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Dub 20, 2006 17:01

Mesic stare mlade ma byt jeste u matky!!!!
Nechavaji se u matky do 8-10 tydnu myslim, jestli melo opravdu jen mesic vzal si ho od rodicu brzy!!! To muze byt pricina.

A bylo to z niceho nic? Nemelo predtim treba prujem, jedlo normalne???

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Dub 20, 2006 17:19

Ak som, to pochopila spravne, narodili sa ti 2 cincily a po mesiaci ta jedna zomrela. To sa zial stava.Aj mne zomreli pred nedavnom 2.To moze byt genetika tak isto ako u ludi.Zial stava sa.Je mi to luto. A mlada by som u mamky nechala 10-12 tyzdnou. 8 je podla mna malo kedze tie cincilky tam u vas dole byvaju mensie nezaskodi im 2 tyzdne extra u mamky :D

tomas

Příspěvekod tomas » Čt Dub 20, 2006 17:23

Ne neodebral sem ho od rodičů, bylo stejně jako jeho sourozenec s matkou, otec je od v jiné kleci protože matka se s ním prala. Průjmu sem si nevšiml, bobky od nich nejsou moc v kleci vidět a matka je dost často požírá..

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Dub 20, 2006 17:23

Aha, nepochopila jsem to :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Omlouvam se.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Dub 20, 2006 17:24

Alice napsal:Ak som, to pochopila spravne, narodili sa ti 2 cincily a po mesiaci ta jedna zomrela. To sa zial stava.Aj mne zomreli pred nedavnom 2.To moze byt genetika tak isto ako u ludi.Zial stava sa.Je mi to luto. A mlada by som u mamky nechala 10-12 tyzdnou. 8 je podla mna malo kedze tie cincilky tam u vas dole byvaju mensie nezaskodi im 2 tyzdne extra u mamky :D


To je mi lito ze ti umreli. Jak casto mivas mlade? Asi porad s tolika cincilkama co? :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » Čt Dub 20, 2006 18:02

Me se to taky stalo ale proste je to tim ze cincila ma hodne casto za sebou porody a je vysilena a to mlade uz nema takovy dobry podminky a casto umira ale me vetsinou umrelo hned 1 tyden.Davej pozor na caste porody aby se ti nestalo to co me!Ze ti umre samicka!

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Dub 21, 2006 7:15

Vlasticka napsal:
Alice napsal:Ak som, to pochopila spravne, narodili sa ti 2 cincily a po mesiaci ta jedna zomrela. To sa zial stava.Aj mne zomreli pred nedavnom 2.To moze byt genetika tak isto ako u ludi.Zial stava sa.Je mi to luto. A mlada by som u mamky nechala 10-12 tyzdnou. 8 je podla mna malo kedze tie cincilky tam u vas dole byvaju mensie nezaskodi im 2 tyzdne extra u mamky :D


To je mi lito ze ti umreli. Jak casto mivas mlade? Asi porad s tolika cincilkama co? :lol: :lol: :lol: :lol:


Hej skoro stale.Mavam tak 10-15 mladat do roka. teraz mi prvy krat zomreli ale samicku som kupila uz tehotnu. Jej mladata z predosleho vrhu zomreli vsetky 3 a z tych 3 co sa narodili u mna sa mi podarilo jedno zachranit. :? Takze stava sa.Niekedy bez viditelnej priciny.Zial. :?

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » Ne Dub 23, 2006 10:26

Tak tohle je znameni oddelat maminu od samecka jinak ti fakt umre,ja jsem mela to same a na posledy me potratila 3 potvurky a 4 zustalo v ni a byl konec!A i kdyby ne tak muze umrit vycerpanim,ze zacatku to nijak jsem nepozorovalal ale casem uvidis ze uz ma spatnou srst i kdyz se koupe a jedno k druhemu,davej na to fakt bacha!!!Raci ji odstav aspon na pul roku aby se mohla z toho zletyrovat a nabrala silu!

radekm

Příspěvekod radekm » Stř Kvě 03, 2006 14:56

Mám problém :cry:
Dneska přijdu ze školy a na podlaze klece leží dvě mrtvá činčilí mláďátka, a to třetí se právě rodilo. Bohužel bylo jaksi nevyvinuté a taktéž se narodilo mrtvé. Nevím čím to je, předchozí 2 vrhy vyšly, narodilo se dohromady 5 činčil, ale zrovna v tomhle vrhu se všechny narodily mrtvé. Samice měla absolutní klid, nechávali jsme ji na pokoji, tak nevím proč k tomu došlo. Navíc bylo všude kolem moc krve, ale samice se z toho snad dostane. :idea:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Kvě 03, 2006 20:15

radekm napsal:Mám problém :cry:
Dneska přijdu ze školy a na podlaze klece leží dvě mrtvá činčilí mláďátka, a to třetí se právě rodilo. Bohužel bylo jaksi nevyvinuté a taktéž se narodilo mrtvé. Nevím čím to je, předchozí 2 vrhy vyšly, narodilo se dohromady 5 činčil, ale zrovna v tomhle vrhu se všechny narodily mrtvé. Samice měla absolutní klid, nechávali jsme ji na pokoji, tak nevím proč k tomu došlo. Navíc bylo všude kolem moc krve, ale samice se z toho snad dostane. :idea:


na důvod už asi nepřijdeš, mohla to být jen zdánlivá banalita... každopádně bych teď radši myšku dala pryč od samce,aby si odpočinula... jestli měla ty tři vrhy hned za sebou,tak to mohlo být tím, teď bych ji nenechávala nějaký čas zabřeznout... a jestli se chová jen trošku nenormálně, tak bych možná jela radši k veterináři... mohlo by se stát, že v ní nějaké mládě zůstalo, a na to by mohla umřít... mě taky jednou samice potratila, šla jsem s ní k veterináři jen pro jistotu, a on jí nahmatal další mládě, který vypudil injekcí... zachránilo jí to život..

matynka

porod a prujem

Příspěvekod matynka » Stř Zář 13, 2006 15:17

Dobrý den chtěla jsem se zeptat co to znamena kdyz ma cincila par hodin nebo dnu pred porodem prujem ...

Forty

Příspěvekod Forty » Čt Zář 14, 2006 9:00

Alice napsal:
Vlasticka napsal:
Alice napsal:Ak som, to pochopila spravne, narodili sa ti 2 cincily a po mesiaci ta jedna zomrela. To sa zial stava.Aj mne zomreli pred nedavnom 2.To moze byt genetika tak isto ako u ludi.Zial stava sa.Je mi to luto. A mlada by som u mamky nechala 10-12 tyzdnou. 8 je podla mna malo kedze tie cincilky tam u vas dole byvaju mensie nezaskodi im 2 tyzdne extra u mamky :D


To je mi lito ze ti umreli. Jak casto mivas mlade? Asi porad s tolika cincilkama co? :lol: :lol: :lol: :lol:


Hej skoro stale.Mavam tak 10-15 mladat do roka. teraz mi prvy krat zomreli ale samicku som kupila uz tehotnu. Jej mladata z predosleho vrhu zomreli vsetky 3 a z tych 3 co sa narodili u mna sa mi podarilo jedno zachranit. :? Takze stava sa.Niekedy bez viditelnej priciny.Zial. :?


je mi to také moc líto, ale jak píšeš stává se to, no holt příroda už si to tak zařídila. A když říkáš že si už ji tak koupila, může mít nějaké jiné problémy chudák malá

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Zář 30, 2006 10:18

nechtěla jsem zakládat nové téma....
Dneska se Casyně a Luckymu narodil malý sameček. Bohužel se ale narodil mrtvý. Ale zaplať pánbů, že šlo mládě ven a nezůstalo v samici.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Zář 30, 2006 10:48

Tak to je smutné, hlavně že samička je v pořádku. :cry:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Zář 30, 2006 10:50

Casynka teď spí. Když jsem mládě dala pryč, tak ho hledala, ale nakonec usnula.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » So Zář 30, 2006 11:22

camilla napsal:Casynka teď spí. Když jsem mládě dala pryč, tak ho hledala, ale nakonec usnula.







:cry: :cry:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » So Zář 30, 2006 11:46

To je mi líto, ještě, že je Casy v pořádku, :cry:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Říj 01, 2006 22:12

to je nám líto, držíme palce at se z toho Casy brzo dostane

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Říj 02, 2006 7:14

myslím, že už je v pohodě, už zase škemrá o pamlsky jako dřív...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Říj 02, 2006 12:52

Tak to je super Obrázek

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”