Zoubky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Zoubky

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Říj 05, 2011 8:53

Mám takový problém,kterého jsem si nevšimla až dneska.V neděli mi porodila samička,přibrala normálně,ale všimla jsem si že nějak nechce jíst a vybírá si měkší věci,tak jsem se jí podivala na zoubky a spodní přední,má proti minulu obrovské,měla je vždy malinké a teď tohle,na okus mají pořád něco,před porodem měla 800g takže na to že porodila jedno mimi s váhou 57g,je v poho.V pátek jdeme na veterinu,tak bych jí přibrala sebou jen nevím jestli jí můžou dát inhalačku když kojí,aby neztratila mlíčko.Jsem už z toho zoufala,nějak se toho hodně semlelo najednou :(

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Říj 05, 2011 18:39

vem samičku i s miminkem a poraď se s veterinářem. Myslím, že by inhalační narkoza nemusela vadit, spít pak ty prášky proti bolesti.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Říj 05, 2011 20:15

Tak s vetem jsme domluvení na pátek a jen jí přispí inhalačkou a myslím,že od bolesti dostane ten sirupek metacam,co dostala samička co měla problém se zoubky,ale určitě se ještě poradíme na místě.Jinak krmím rozmělněnýma granulema,jinak nic nechce,ale spíš neporadí kousat.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » So Říj 08, 2011 9:05

Mám takový dotaz,jak často se může dávat vodička tantum verde,po broušení zoubků?Dávala jsem v noci,samička nemůže mít léky od bolesti jelikož kojí.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Říj 08, 2011 13:48

Tak to nevim, to ji tim vytiras?Porad se radeji s vetem, bud s Jeklem, nebo Lietavcovou, ti tomu rozumi nejlepe asi.U toho Tantum Verde by se mohla vytirat denne, nebo, jak ji to do te papulky dostavas?Ono je to i ve spray, ale to bych se bala, ze to muze ublizit pri vdechnuti apod.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » So Říj 08, 2011 15:21

Doktorka se radila telefonicky s Jeklem jelikož kojí tak si nebyla jistá.Dostala na 12 hodin injekci od bolesti co můžou kojící samičky a popradila mi tantum verde zředit 1:6 a špechtlí s vatou vytírat jemně tlamičku.Někde jsem se dočetla že by mohla i 3 krát denně,měla v noci ve tři a teď jsem ji taky dávala,jíst mi nechce,určitě jí to hodně bolí,dala jsem jí do klece písek tak se koupe a vypadá o poznání líp,aspoň jí to trochu uklidní.Něco málo jídla jsem do ní dostala,a má tam rozmělněné granulky tak zkouší.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Říj 08, 2011 18:30

A ona nechce rodicare?Ten by byl asi nejlepsi, ale jestli ji i rozmocene granulky.Ten tantum verde uz jsem slysela pred lety od jedne zname, ze tim vytira tlamicku svemu cincilackovi po zakroku a studovala veterinu u Jekla myslim.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”