mulčovacia kôra

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

mulčovacia kôra

Příspěvekod vilverin » So Dub 22, 2006 18:26

Myslíte, že by sa mohla dať do klietky mulčovacia kôra? Naši to používajú do záhradky a tak krásne to vonia a sú to také veľké kusy kôry.

Disable adblock

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » So Dub 22, 2006 21:09

Já nevím co znamená "mulčovacia kora",to je slovensky?... :oops: :lol: .

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Re: mulčovacia kôra

Příspěvekod khelis » So Dub 22, 2006 21:18

vilverin napsal:Myslíte, že by sa mohla dať do klietky mulčovacia kôra? Naši to používajú do záhradky a tak krásne to vonia a sú to také veľké kusy kôry.

řekla bych, že je v tom plno chemikálii! tákže bych to nedávala

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Ne Dub 23, 2006 8:22

po česky to je "mulčovací kůra"

z čoho si hneď usúdila, že je v tom plno chemikálií? Neviem, pozriem sa na balenie a skúsim prečítať čo tam o tom píšu.

Na internete som našla toto:

# zabraňuje klíčení a růstu plevelů, tím umožňuje nahrazení užívání chemických herbicidů, které negativně působí na vlastnosti půdy
# udržuje půdní vlhkost zabraňováním odparu vody z půdy
# chrání před mrazivým počasím a naproti tomu i před extrémně vysokými teplotami v letním období
# v místech, kde byla užita, je zdrojem budoucího půdního humusu

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Ne Dub 23, 2006 11:13

Hmmm, tak tohle bych jim jako podestýlku nedávala, už jenom z důvodu, že udržuje vlhkost...
Činčilky mají mít sucho a podestýlku takovou, která vlhkost pohltí.
Jestli nahrazuje herbicidy, tak tam asi nějaká ta chemikálie bude a kdoví, co za chemickýproces se nastartuje, když kůru činča počůrá!
Já bych neexperimentovala a držela se osvědčených druhů podestýlek a materiálů k podestýlání určených!!!! Podestýlky pro hlodavce snad nejsou nedostatkové ani luxusní zboží, že by bylo třeba jim dávat neosvědčené náhražky!

Mia

Příspěvekod Mia » Ne Dub 23, 2006 11:38

Voní??? :lol: mě teda přijde že dost smrdí a do uzavřenýho prostoru bych to neriskovala,,,

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Ne Dub 23, 2006 15:01

no ja som nemyslela jej to dať celkom ako podstielku, iba zopár kusov na hranie a kúsanie. Ale asi nič z toho, na obale som sa dočítala, že síce neobsahuje žiadne toxické látky, ale píšu tam, že sa má držať osobitne od potravín a že po požití je potrebné vypláchnuť ústa a vypiť veľké množstvo vody. Škoda, lebo by to bolo pekné... Ale keď to je škodlivé, tak jasné, že nie.

Maki

Příspěvekod Maki » Stř Dub 26, 2006 11:39

Mulčovací kůra zabraňuje šíření plevelů, protože zakrývá celou plochu půdy pod pěstovanou rostlinou, měla by to být čistá kůra ze stromů a kdybych já snědla kůru, tak bych si asi taky vypláchla pusu. Chemikálie by to obsahovat nemělo, ale asi činčilkám záleží z jakého to je stromu.

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Čt Dub 27, 2006 17:23

Maki napsal:Mulčovací kůra zabraňuje šíření plevelů, protože zakrývá celou plochu půdy pod pěstovanou rostlinou, měla by to být čistá kůra ze stromů a kdybych já snědla kůru, tak bych si asi taky vypláchla pusu. Chemikálie by to obsahovat nemělo, ale asi činčilkám záleží z jakého to je stromu.


No musím povedať, že na tom niečo bude. Ak by to bolo škodlivé, tak by nenapísali, že je treba vypláchuť ústa, ale napr. že ak to požije dieťa, tak treba vyhľadať lekársku pomoc... Veď tieto veci píšu už pomaly snáď na všetkom.
A navyše dnes som si všimla obal od tej kôry spredu a bol tam taký obrovský nápis: 100% prírodný produkt.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Dub 27, 2006 18:54

já jsem si jak to tady čtu akorát vzpoměla na tu tragédii, která se přihodila Ině... Skrytá plíseň v kůře dřívka, které bylo přímo určené pro hlodavce... když se to nedá uhlídat ani když je to přímo pro ně, tak proč by to, jestli tam není nějaká plíseň, hlídali když se to dá jen pod stromy? Já bych to každopádně nezkoušela, ani kousíček, bůhví co skrytého v tom je, a to to tam může být přirozeně, nejen že by to tam lidi nacpali schválně...

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Dub 27, 2006 20:28

Kdyby tam byla plíseň, tak se to nedá ani pod ty stromy. Asi bych to Woodymu taky nedala, ale mělo by to být stejné, jako když činčilkám dáte větve, taky mají kůru

petra.sarrah

mulčovací kůra

Příspěvekod petra.sarrah » Út Kvě 02, 2006 22:27

hoj hoj hoj...já používám mulčovací kůru do kytek taky...párkrát jsem myšáky nachytala jak se v tom přehrabují ale nejedli to.Arči vyhrabal vždycky největší kus počkal až to uschne a sežrali to napůl se Sárou já myslím že jim kůra nemusí vadit???

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: mulčovací kůra

Příspěvekod vilverin » Stř Kvě 03, 2006 7:54

petra.sarrah napsal:hoj hoj hoj...já používám mulčovací kůru do kytek taky...párkrát jsem myšáky nachytala jak se v tom přehrabují ale nejedli to.Arči vyhrabal vždycky největší kus počkal až to uschne a sežrali to napůl se Sárou já myslím že jim kůra nemusí vadit???


No o tom sa tu bavíme či vadí alebo nie... Tak ja už neviem. Skúsim ešte na obale pozrieť z akých je to stromov, ale sa mi zdá, že z borovice. Tiež v diskusii o tom, aké stromy sa môžu dávať, niektorí hovorili, že borovica môže byť, iní, že nemôže...

Maki

Příspěvekod Maki » Stř Kvě 03, 2006 14:44

Většinou je z borovice. Cele větve z jehličnanu bych určitě nedala, protože obsahujou pryskyřice, ale kůra možná ne, nevím, zkoušet ale raději nebudu

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Pá Kvě 12, 2006 7:59

Takže mám tu definitívny záver: NIE. Akurát dnes mi mamka hovorila, že sme si s kôrou doniesli výtrusy jedovatých húb, ktoré nám teraz rastú po celej záhrade :!:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”