3 činčili samčekovia

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Barbara
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Pá Zář 23, 2011 18:05

3 činčili samčekovia

Příspěvekod Barbara » Pá Říj 07, 2011 15:49

Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať aký máte názor alebo skúsenosti s 3 činčilami, rozmýšľam o kúpe ešte jedného samčeka ale neviem či je to vhodné a či by sa zniesli 3 samčekovia a nič si neurobili alebo je lepšia kombinácia dvoch samčekov. Ďakujem pekne za odpoveď :) :D

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Říj 07, 2011 23:16

To Ti nikdo nezaruci.Ja osobne mam tu zkusenost, ze nejlepsi kombinace jsou jen dve cincilky, treti uz je navic.Je to stejne, jako u lidi, nebo hodne podobne.Pokud by vyrustali uz spolu a byli sourozneci, tak to je jina, ale nesmeji mit mezi sebou samici, to by se pozabijeli i brachove.Zkusit to ale muzes, pokud mas dalsi klec na karantenu a kdyztak pripadny odstav, kdyby si nesedli

Barbara
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Pá Zář 23, 2011 18:05

Příspěvekod Barbara » So Říj 08, 2011 10:27

Ďakujem za odpoveď :) no oni by to boli všetky 3 mláďatá ,ale neboli by to súrodenci. Samičku by som k nim každopádne nechcela a chcem ich na domácich miláčikov ,nie na chov. Takže samička neprichádza do úvahy :D ,neviem asi to teda radšej budú len dvaja.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Říj 08, 2011 10:38

Pokud jsou tvoji samečci malý a chceš k nim pořídit taky malého samečka, neviděla bych problém. Mladé činčilky se seznamují velmi dobře, s tím jsem nikdy problém neměla. Jen je potřeba dodržet postupy seznamování. Kolik jim je?

Disable adblock

Barbara
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Pá Zář 23, 2011 18:05

Příspěvekod Barbara » So Říj 08, 2011 13:33

Najstarší má momentálne 5,5 mesiaca :) a potom druhý 3 mesiace a mal by k nim ,ak teda s tým nie je problém pribudnúť ešte jeden ktorý bude mať tiež okolo 3 mesiacov :). :) Nie je potom problém s 3 v dospolesti? či keď už sú na seba od malička zvyknutý je to ok ? :) Naozaj si cením odpovede, ďakujem pekne,veľmi mi to pomôže pri rozhodovaní.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Říj 08, 2011 13:45

Aha, tak ja jsem myslela, ze jsou uz strasi a sourozneci.To by jeste mohli prijmout maleho, ale mela bys mit opravdu velkou klec, kde by meli kazdy, kdyz bude potreba sve soukromi a kde by se vesly radeji i dva domecky pro pripad.
Nejlepe se sziji samozrejme sourozenci, kteri spolu vyrustaji odmala,ale snad, pokud jsou jeste mladata a mladetem se cincila pocita do jednoho roku, tak by to snad jeste slo, ale ta karantena a pocatecni postupne sblizovani je nutne.
Osobne jsem mela tu zkusenost, ze kdyz jsem mezi stavajici zvykle dve dospele cincilky dala treti, tak byl problem, nevzali ji,zarlili na ni i na sebe a to same se stalo zname, ktera pres me brala do adopce 3 cincily postupne.Nejdrive 1rocni samici, pak k ni dve mladatka, samicky asi 3mesicni, prijala je bez problemu, jako sve, rok byl klid a po roce napadla tak osklive jednu z nich a poranila ji na hlave, ze malem umrela, museli ji sit a to jen proto, ze si oblibila jen jednu z nich asi.Tak uz ji nechali zvlast tu zranenou a po case napadla i tu zbylou, takze musela pryc ona, pak jsem ji hledala jiny domov.A tech pripadu bylo i tady vic, ze najednou zacali na sebe zarlit, pokud jich bylo vic, nez dve, tri je blba kombinace, to uz je lepsi ctyri, ale trojka je dost nestastna i u lidskych kamaradu, ten jeden si vzdy prijde odstrceny.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Říj 08, 2011 13:47

Jsou ještě dorostenci, v této době bývá seznamování snažší. Dobré je i že další dva jsou miminka, ty se snáze přizpůsobí a ustoupí.
Ale určitě musíš alespoň dočasně počítat s druhou klecí- pro karanténu a než se kluci seznámí, což nemusí vyjít hned na poprvé.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Říj 08, 2011 13:51

Hodně lidí má činčily po třech, i po čtyřech a problémy nemají. Je to na povaze činčil, opravdu ošklivě se můžou pohádat i dvě.

Barbara
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Pá Zář 23, 2011 18:05

Příspěvekod Barbara » So Říj 08, 2011 14:53

Mám dosť veľkú klietku si myslím - 1,60m vysokú má 4 poschodia a 90cm dlhá. Myslím teda,že by im to stačilo. Mám aj jednu klietku menšiu pre karanténu pre novú činčilu prípadne ak by sa nezniesli ale to by som nebola veľmi rada. Bývajú problémy so zoznamovaním samčekov? Ten najstarší anie ten druhý nie su agresívny skôr taký mazlíci ale veľmi šantivý.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Říj 08, 2011 18:32

Zkus to a uvidis:-), treba to vyjde.Pokud jsou mali jeste, tak si hierarchii udelaji.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Ne Říj 09, 2011 17:09

To je individualne. Su cincilky co cely zivot spolu vychadzaju a su take co si po case "vlezu" z nicoho nic do kozuchu. Poznam dvoch ludi co maju samcekov a u oboch sa stalo, ze ich museli oddelit. Ale ako pisem je to od pripadu k pripadu :wink:

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zrzka » Po Říj 10, 2011 15:46

já mám tři činčiláčky samečky spolu a jsou v pohodě - občas se poštěknou, ale za chvíli už spolu zase blbnou - a pořídila jsem čtvrtého a ten už si na ně taky začíná zvykat :-) já bych se toho nebála, jen by to chtělo víc domečků - mí kluci mají každý svůj, aby si mohli zalézt, ale většinou spinkají všichni spolu :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 10, 2011 22:38

No, urcite by to chtelo tri domky, aby v pripade krize mel kazdy moznost uniku do sveho:-).Pokud mas velkou klec, tak bych volila spis 4, takze vzit nekde sourozence, nebo tak.

Barbara
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Pá Zář 23, 2011 18:05

Příspěvekod Barbara » Út Říj 11, 2011 7:35

Ďakujem za rady ale neviem či by 1.60m klietka nebola na 4 činčily už malá :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”