Zákon o ochraně osobních údajů

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod Lída » Čt Srp 01, 2013 9:13

Dobrý den,
chtěla bych poprosit administrátory a vedení fora o to, aby při sledovali diskuse bedlivě a při zveřejnění
údajů, které jsou citlivé - mail, číslo účtu, adresa a jiné - ihned tyto údaje blokovali!!!!!
jedná se o porušení zákona:

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/oou/

již dříve jsem viděla na foru, že zde mladší ročníky zveřejnily jméno chovatelky a její číslo účtu, aniž by to
někdo ihned ošetřil!!! kdyby se chovatelka odvolala, asi by byl velký problém.

vím, že moderátorky jsou poctivé a že tuto informaci zřejmě neví.

pokud někdo na sebe napíše tyto údaje, tímto dává souhlas, ale pokud napíše někdo (3.osoba) něco na někoho
a zveřejní jeho údaje bez souhlasu, je zle.
viděla jsem, že je zde v jednom tématu ke zneužití hodně. jedna paní tam má:
jméno, příjmení, mail i číslo účtu! už chybí jen heslo, ne?

proto pokud sem posílají lidi i třeba "doklady od veterináře" -
prosím požádejte admina o přelepení - zabělení osobních dat!!
na vyžádání ať si moderátor zkopíruje originál, ale není to zveřejněno.

píšu jen proto, že vím jak lehce by nás všechny mohl někdo opravdu poškodit anebo pokud by si někdo stěžoval,
je zle.

když jsme se hlásili na forum jménem, dávali jsme data, která chceme zveřejnit. prosím o dodržení a úpravu témat
zpětně.
nemyslím to špatně:

http://business.center.cz/business/prav ... st1h1.aspx

neznalost zákona neomlouvá. pokud chcete někdo něco přelepit (zamazat), pište prosím moderátorům nebo na Vaška.

nechci diskusi, jde mi o mě, o vás všechny i o to, aby se krylo forum v případě stížností a ta tu asi může hrozit.

děkuji Lída

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod Terezka » Čt Srp 01, 2013 10:00

Ahoj Lído, máš pravdu. Především by měl problém ten, kdo to zveřejnil. Co se týče mě, nestíhám číst do písmene inzeráty, protože jich je hodně, o těch má přehled zase minlub. Je dost možné, že toto nám prostě uteče. Takže určitě podněty uživatelů budeme vyřizovat, když někdo zveřejní osobní údaje bez souhlasu dotčeného.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod minlub » Čt Srp 01, 2013 10:46

V inzerátech zveřejňuje data osoba, která inzeruje, tudíž dává souhlas. Určitě pokud někdo něco uvidíte, stačí poslat odkaz do SZ a koukneme na to.
Liduš můžeš mi poslat pár odkazů, kde jsi to viděla zveřejnit jinou osobou? Kouknu na to, díky :)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod žanda » Čt Srp 01, 2013 10:57

Navrhuji Lídu jako moderátorku.

Osobně si myslím, že pokud já zveřejním svoji koprolobii, tak souhlasím i s tím že tam jsou vidět mé osobní údaje. Nepotkala jsem tu na fóru vystavenou koprologii třetí osobou (navíc v takových dokumentech je jen jméno majitele zvířete). Navíc moderátoři by někde museli shromažďovat tyto dokumenty (aby k nim mohly všichni moderátoři, tak někde na internetu?), pracovat s nimi a pokud je nezazálohují, mohou zmizet kdesi... Za své příspěvky si každý člen fóra zodpovídá a pokud uveřejní cizí osobní údaje, nese si za to sám zodpovědnost. Nemůžeme tu přece zasahovat ve všem. Já osobně jsem na fóru v poslední době hodně málo. Jsme jen lidé.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod Lída » Čt Srp 01, 2013 11:29

já to nemyslím špatně....
ano, problém by měl ten kdo to zveřejnil, ale je to na foru a zbytečně by mohl i jméno fora poškodit.
nechtěla jsem napadat vás holky.

ano, bylo zveřejněno číslo účtu paní chovatelky již dříve.

proto to sem píšu, že pokud si to někdo nepřeje ať vám napíše a myslím, že není problém to zamazat - jako-by přelepit
ty data. mě osobně by asi vadilo, kdyby mi někdo zveřejnil můj mail - osoba a byly tam mé údaje či bydliště.

jak Žany píšeš. pokud to zveřejním, je to dobré, ale pokud tady lítají kopie mailu bez souhlasu, tak ať lidi píšou a dá se to
určitě upravit.

téma o účtu můžu najít. jenže tohle právě zveřejňují lidi co si to neuvědomují.

jedná se i o vaší ochranu dat.

mě osobně nevadí, že vystupuji pod svým pravým jménem, mám zde pravé stránky a kontakt a uvedla jsem to.
ale pokud tady někdo kopíruje tyto údaje, měl by se zamyslet, že se to nehodí #-o

když to někdo na sebe pošle, je to jiné - dává tím souhlas. já osobně bych prosila o překrytí mých osobních údajů.
tohle není mířeno proti vám moderátorům, ale proti těm, kdo to sem vkládají bez souhlasu.
dá se to ošetřit v případě, že to dotyčný požádá či poprosí?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod minlub » Čt Srp 01, 2013 11:47

Pokud dotyčná osoba požádá, určitě není problém údaje odstranit. Stačí napsat SZ moderátorovi.
Např. i uvedené kopie emailů (osobní korespondence), to mě osobně přijde nevhodné zveřejňovat.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod Lída » Čt Srp 01, 2013 12:03

máš pravdu. zkuste se domluvit spolu a chránit tím forum a když to někdo poruší, dejte mu tam ten paragraf 101 a daná osoba by si měla uvědomit, že se vystavuje porušení!
třeba červeně

pokud někdo něco pošle a bude chtít se chránit a požádá o přemaz , dá se to udělat (něco jako zabělení)

tím pádem se jistíte hlavně vy - forum - jeho provozovatel a za tohle bych třeba dávala také - v případě opakování
nějaký postih

řešit tady všeobecně, ale ne tohle.
ten účet tu byl, byl od jedné velkochovatelky a dala ho jedna dívčina. nenašla jsem to teď. ale tohle je blbé - to si mají zaslat přes sz

tím pádem je to zodpovědnost toho co přispívá a ochrana postižených co se nebrání anebo neví, že tady visí jejich údaje bez souhlasu.........

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o ochraně osobních údajů

Příspěvekod Dora » Čt Srp 01, 2013 17:47

Také si myslím že osobní údaje sem nepatří, Lída má pravdu ....
a stejně tak osobní korespondence jak píše minlub!!!!!
to je taky hloupé...

Bohužel je doba, kdy se osobní údaje hodně zneužívají...

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”