činčilí dieta ?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Po Zář 12, 2011 12:37

Jinak Eli, pokud jsi je už spolu měla a třeba by už byla zabřezlá, neděs se těch špatných prognóz, zvládnout to může. Ale radši ji sleduj a kdyby se ti něco nezdálo, tak k veterináři... Jestli je březí poznáš podle přírůstků na váze, takže ji pravidelně važ a když ti bude hodně přibírat, tak je pravděpodobně březí.
Já než jsem objevila tohle fórum, měla jsem mimino taky od samičky, která byla moc drobná, pak jsem ji z chovu hned vyřadila a nechala si ji jen ve dvojce s druhou holkou. Ale já měla výhodu, že i samec který s ní byl je relativně drobnější (mívá těch 500g), teď ho mám s větší samicí...
A kdybys potřebovala veterináře, jak se tady všude dočteš, nejlíp jet do Prahy za dr. Lietavcovou na Hůrku, anebo do Brna na Palackého třídu za dr.Jeklem.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 12, 2011 13:25

Pokud zabrezla, tak do posledni chvile hlidat a byt domluvena s dobrym veterinarem, ktery je pres cincily a ma inhalacni narkosu isufloran, nebot by mohla mit obrovske problemy a umrit pri porodu, nevytlacila by je.
Rozhodne je mej oddelene, pokud Ti na te samici zalezi, je mozne, ze jeste nezabrezla a pockej, az bude mit spravnou vahu.Pokud ji nedosahne, snad nebudes smlouvat a nechas je oddelene

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Po Zář 12, 2011 20:31

dobre,pockám tedy jak to bude vypadat po case... dekuji

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Út Zář 13, 2011 11:16

Dobre, dekuji za odpovedi ..budu cekat dle oho jak pribre nebo ne , pokud ne tak si ji necham tedy jako samostatnyho mazlika

Disable adblock

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Út Zář 13, 2011 21:37

Oddelene je mám ... vytekala z ni byla hmota coz je pri znak ze muze mit miminka ,ale pak byla samicka nadrzená takovym stylem ze si hrala na samečka a probihalo to naopak takze si nemyslim ze by mohla byt tehotná ... takze ji tedy mam ted oddelene a cekam dokud nenabyde váhy ... pokud nenabyde bude mi to sice lito,ale miminka nebudu riskovat,nechci ohrozit jeji zivutek ...Ale chtela jsem aspon spatrit na chvilku pohled na krásný malinký miminka :-)

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Zář 13, 2011 21:44

Můžeš jí pořídit kamarádku a samečkovi jinou partnerku s lepší váhou :wink:

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Út Zář 13, 2011 22:14

to by me doma už roztrhli :D

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Zář 13, 2011 22:16

To chápu :lol: já už pak doma radši ani neoznamovala, že si přinesu další :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Zář 14, 2011 2:39

Ke mně se dostala samička, která zabřezla v nízké váze. Vypadala celou dobu dobře, odrodila v pořádku, ale po dvou týdnech zkolabovala a už jí nebylo pomoci, do třetího týdne zemřela. Bylo to strašné. A s tím velikým samcem, dá to rozum, představ si, že jsi drobná malá holčina a dají k tobě aspoň dvoumetrového pořádného chlapa, já bych se teda bála strašně.
Ale je zvláštní, že tě rodiče roztrhají za další činču a přitom mimča mít můžeš. Takže bych nevěšela hlavu, časem se mím třeba od jiného párečku dočkáš :wink:

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Zář 14, 2011 2:56

Stačí rodiče nadchnout pro činčiláky a pak už to jde :D .
Já se v chovu zpočátku dopustila snad všech chyb co existujou, že mi zabřezla samice, jejíž váha se pohybovala okolo 450g je jedna z nich :-/. Odrodila v pořádku, jen tedy jednou a jedno miminko, ale stejně bych to už znova neriskovala.

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Stř Zář 14, 2011 9:23

Nasi pocitaji s tím ze miminka rozdám,ale max ze si jedno nechám ... vsak oni nadseni pro cincilky jsou , tatka semnou pro tu samicku jel pres 90km od Brna, abyhc si ji vubec vyzvedla ... a pak mi zaridil i novou klec pro ne ... a mamka byla zase hotová kdyz si ji drzela v ruce ( to je do ted) ale nevim kam bych dalsi samicku dala, vazne na to misto nemam....
Ale mám tady ze vcerejsi noci problem : koupial jsem jim už 5tou napáječku a bud ji samicka prokouse tak ji dáme od klece dál, jen aby tam byla tycinka s kulickou ... a nebo napájecka proste kape i kdyz je dobre zavrená,utáhla a vsechno .... neni i jiny zpusob nez napáječka ?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Zář 14, 2011 9:27

Měli jsme stejný problém, pak jsme dali na všechny napáječky tyto pítka a bylo po problému: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=8494

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Stř Zář 14, 2011 10:29

za jak dlouho to prijde ?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Zář 14, 2011 10:30

Poslali mi to do 3 dnů jako obálku.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Stř Zář 14, 2011 10:50

Tak...s tím rozdáním miminek to není zase tak snadný, jak se zdá. O činčilky už není takovej zájem jako dřív a je docela fuška sehnat pro mimčo dobrou rodinu a činčilí společnost. Pokud by sis chtěla jedno nechat, musíš mít další klec - a zase samotnému bude smutno. Tzn. měla bys nakonec zase víc klecí a víc činčil. S rodinou prcek může zůstat jen do určitého věku a pak ho musíš odstavit. Pokud by to byl kluk, bude se snažit obskočit mámu a jeho otec ho pravděpodobně zmlátí nebo zabije. Pokud se narodí samička, její otec by se ji později snažil připustit - což taky nejde. Takže popřemýšlej...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 14, 2011 20:13

A pro rozdavani jakychkoliv zvirat uplne zdarma moc nejsem, spis naopak.Lehce nabyl, lehce pozbyl, muze s nimi ten clovek udelat cokoliv, na mnozeni, do vykupu, do zveraku, kde za ne dostane treba pitome dve stovky, nebo krmeni hadum apod.Nebo, kdyz ho prestane bavit, tak zvire vyhodi.Jsem aspon pro symbolicke ceny.A kdyz budes uvazovat o chovu, tak dve klece jsou kolikrat malo take.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Zář 15, 2011 0:11

Eliss napsal: koupial jsem jim už 5tou napáječku a bud ji samicka prokouse tak ji dáme od klece dál, jen aby tam byla tycinka s kulickou

Tak kluci mi zlikvidovali během dvou dnů 2 napáječky. Těď objednám (i do obchodu) skleněné a bude. Nebo mají ještě plastové s kovovým krytem, ty možná budou bezpečnější, co se mé šikovnosti týče.

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Čt Zář 15, 2011 17:51

to bylo mysleno obrazne .. jiste ze bych je jen tak nekoomu nedala a zadarmo ... neberte vsechno doslovne

Eliss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Pá Zář 02, 2011 16:50
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Eliss » Stř Zář 28, 2011 11:11

Samička po měsíci přibrala 5g , takže dnešním dnem má 455g .. je to dobré?? a sameček ma 748g.... Kdyz to takhle ůjde se samičkou dál a bude mít těch 500g takl je dát k sobě tedy můžu?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 28, 2011 11:26

Pockala bych radeji na tu doporucenou minimal.vahu 550.
Teoreticky bys i mohla, pokud je sameckek take mensi a nebude vazit vic, nez ona a pokud bude mit aspon 10mesicu samicka.Nic ale neuspechas, kdyz pockas.Hlavne se ji nesnaz vykrmit nezdravymi vecmi a pamlsky, ponevadz bys ji zabila postupne

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 28, 2011 11:28

Ted jsem si to precetla teprve poradne.Rozhodne, pokud samecek ma o tolik vic je dat k sobe nemuzes a svym zpusobem to bude urcite riziko, ikdyz dosahne tech 550g.Tudiz jsem moc dobre tu Tvou otazku nepochopila, kdyz se Ti tady snazime uz nejakou dobu vysvetlit, ze to nejde a ohrozila bys tim zivot samice

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Zář 28, 2011 11:34

Já si myslím, že 5g ještě neznamená, že činčilka začala přibírat. někdy jim váha o pár gramů kolísá - je to stejné jako u lidí, taky nevážíš stále stejně. Záleží na tom, ve kterou hodinu vážíš a jestli je činčilka napapaná nebo ne. Já třeba vážíš pokoždé v přibližně stejnou dobu, předtím, než dám činčilkám večeři. Jinak v tvém případě bych stejně raději počkala, dokud nebude samička mít alespoň 550g, jelikož sameček je opravdu veliký a pro samičku to pak bude bezpečnější ;)
A jak říká jasmin, rozhodně nevykrmovat.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Zář 28, 2011 13:56

Dle mého názoru to nebude bezpečné ani když bude mít samička 550g, sameček je opravdu velmi velký. Když se narodí velké mimi po něm, drobná samička ho nemusí vytlačit. I když samička nabere na 550g, pořád je to rozdíl 200g.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”