smutnej zazitek

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

smutnej zazitek

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 18, 2011 19:02

Dneska jsem zazila mensi sok a nebylo me z toho dobre.Kdyz jsem sla z obeda kolem mistni veteriny, tak tam stalo auto se starsimi manzeli a pani stresne brecela a v kufru auta hladila ovcandu, spis vypadala, jako krizenka s husky.A rikala ji holcicko nase.Bylo mi uzko, ale porad jsem si myslela, ze je jen zranena, ci mrtvicka, ochrnuti a nemuze z toho kufru ven.Pak vysel vet se setrickou a sklaneli se do toho kufru.Za chvili jsem sla zpet, nedalo mi to a to jsem nemela delat.Fenka tam lezela na dece a uz spinkala na veky.Privezli ji na euthanasii, proto se s ni nejdrive tak loucili, nez dali vetovi souhlas.Bylo me z toho hrozne spatne a uzko a tekly mi slzy take a to jeste i ted, kdyz to pisu a vzpomnela jsem si nato.Na jedne strane lidi, kteri jsou soucitni a odchod zvirete je pro ne velmi belestiva zalezitost a na druhe strane lidske zrudy, ktere zviratum vedome ublizuji a zabijeji je casto pro poteseni, nudu a ja nevim, co jeste:-(.Bylo mi tech lidi lito, pani tam nebyla, asi se zhroutila, nedivim se ji.
Mozna me nekdo ukamenuje, ale pro me je pohled na mrtve zvire, v tomto konkretnim pripade domaciho mazlicka neciho horsi, nez pohled na odvazejici rakev s clovekem, pokud by to nebyl nekdo me blizky, koho znam a koho mam rada, jinak ne.Utrpeni zvirat me dokaze rozbrecet vic, nez utrpeni lidi.Ale za tohle si lidi muzou sami, jak se chovaji.
A utvrdila jsem se v tom dneska, kdyz jsem byla neco zarizovat a slysela jsem povidani jednech manzelu s pani a nebylo mi z toho dobre podruhe.Vypraveli a docela se u toho jeste bavili, ze meli krecka, ktery si v kolotoci zlomil nohu.Tak pry nebudou resit veterinare, kdyz stal jen par desitek korun, kdyz by za to, co by nechali u veta meli krecku desitky a pry rekli, ta ho da hadum.Zhrozila jsem se a dala to i najevo, ale pry to je normalka, vzdyt je to prirozene, nez by se trapil a diteti koupili noveho, stejne barvy a nic nepoznal.Pak se jeste bavili o hadech a morcatech, jak si je ddi u nekoho ocuchavaji teprve, nez jim zlamou zivim vsechny kosti v tele a ze kdyby to tusili, ze na ne prijde rada, tak neco a naramne se u toho ty lidi bavili a smali.bylo mi z nich spatne a smutno.
Jak muze nekdo, byt by to byl krecek, nebo mys, kdyz si zlomi nohu a uz to jednou byl mazlicek a clen rodiny takzvany ho nechat na veterine, at ho hodi hadovi, to proste nikdy nepochopim.Pochopila bych, kdyby ho nechali uspat, aby se netrapil, nechteli platit osetreni u zvirete za 30Kc,ale udelat tohle?Je to hnus, opravdu a bezcitnost lidi nezna mezi.

Disable adblock

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Stř Kvě 18, 2011 19:18

Já mívám u veterináře praxi ( nyní tam mám 3 týdny praxi ) bohužel takové to uspávání tam občas zažijeme. Veterinář je vždy z toho špatný a já často řvu i s majitelem, ale musím říct, že jsem moc ráda, že chodím k vetovi, který uspává opravdu, když není pomoci a zvíře by se trápilo. Ale je to vždy strašně smutné.....
to druhé raději nebudu komentovat!!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: smutnej zazitek

Příspěvekod Wulfina » Stř Kvě 18, 2011 20:18

Jojo, je to smutný.. uspávala jsem už několik psů, koček.. vždycky jsem z toho na prášky, ale holt je to život a radši zvířeti udělám službičku a pošlu ho na věčnost, než aby se trápil...
A s tím křečkem... to jsou jen úplně vypatlaní lidé, co čučí jen na peníze a život zvířete je nezajímá...
:roll:
Ps: zraněné zvíře, či mrtvé zvíře had nežere... :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Kvě 18, 2011 20:45

Až mi vyhrkly slzy do oči,jak to čtu :cry: to druhe...bez komentáře už fakt... :cry: vlastně mě to ani nepřekvapuje :evil: takové dva protiklady, na jedné straně lidé,kteří zvíře milují a na druhé lhostejné chladné bestie :evil:

Disable adblock

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Stř Kvě 18, 2011 20:55

mrtvé zvíře had sežere, jen na to musí být zvyklí. byla jsem na prx v ZOO Dvůr Králové a odborník na plazi, který má na starost všechny hadi v zoo. Prý krmí pouze mrtvými zvířaty, v ZOO se nesmí krmit živými kvůlu návštěvníkům....vím že to není do tohoto tématu, jen jsem si to dřív také myslela, ale když to říkal on tak tou už věřím :lol:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Kvě 18, 2011 21:19

To se zase někdo za lidskou rasu předvedl, s tím křečíkem.
A v zoo krměj hady mrtvejma zvířátkama? Tak to je zajímavý, taky jsem měla v hlavě, že hadi sněděj jen živé, ale asi když maj hlad..

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Stř Kvě 18, 2011 21:31

opravdu ano, měli jsme tam exkurzy, no měla jsem v ruce vzácnou nádhernou úžovku a opravdu krmí jen mrtvýma, jelikož by to nějací návštěvníci prý nerozdýchali a tím jak si hadi zvyknou od mala tak nemají problém.
...jsem mu říkala že bych hada chtěla ale nemohla ho krmit...bylo mi řečeno, že si mám koupit sto mražených myší a dát do mrazáku a tím postupně krmit :? :shock:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 18, 2011 22:14

Ja bych hada prave kvuli tomu nechtela, nemohla bych ho krmit.Nekde jsem cetla, ze nejrychleji to maji za sebou mysi, tem zlomi rychle vaz, ale morcata,potkani aj.vetsi zviratka to maji hodne bolestive, ponevadz jim nejdriv zaziva zlame vsechny kosti v tele a pak zive pojida:-(.
Ten komentar tech lidi a hlavne rodicu ditete me uplne dostal a strasne nastval.Pro ne to byl jen obycejnej krecek za par desitek korun, tak co s nim, ze?Pry je to prirozena vec, aspon se nejakej had naji a koupi decku jineho, stejne barvy a ani nic nepozna.Bylo mi z toho zle, kdybych mela naladu jinou, tak bych jim tam rekla sve, ale videli na me, ze se mi to absolutne nelibi a jejich nazor nesdilim.Odvezt zvire ke znamemu vetovi a nechat ho hodit hadovi, kdyz uz to byl domaci mazlicek je hnusna, bezcitna svinarna, byt to byl jen krecek.S cincilou a treba i psem, kockou by udelali jiste asi to same.Merit hodnotu ziveho tvora na penize, to je opravdu super moralka.Opravdu bych jeste pochopila a omluvila, kdyz by do lecby nechteli, ne nechteli, nemohli treba investovat vic penez a nechali ho uspat, ale pouzit ho jako krmivo pro hada a jeste to komentovat, ze prece nechteli, aby se trapil me fakt nas....A jak se pak bavili vzajemne a meli srandu z toho, jak hadi zerou morcata a zatim si je u nekoho znameho ten had jen ocuchava zatim, nez je zabije,ze ted zatim nema jeste chut, to me teda fakt dostalo.Aspon tu jednu osobu, ktera se teto hnusne diskuse zucastnila jsem do te doby mela za velmi fajn, ale timhle se na ni divam uz uplne jinak odted.
Ja fakt jen moc porads verim tomu, ze na vsechny takove lidi dojde take.
A s tou feneckou, to bylo fakt hrozny.Videla jsem ji nejdrive zivou, jak se s ni loucej a pani brecela a za chvili uz tam lezela mrtva.Fakt, ikdyz to nebyl muj pejsek mi tekly slzy celou cestu a jeste pak i doma.Proc nemuzou byt vsichni lidi takovi ke zviratum a vsechny zviratka se mit tak fajn.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Kvě 18, 2011 22:38

Naprosto rozumím těm slzám. Ohledně zvířátek jsem fakt strašně citlivá. To, jak to v přírodě chodí, že se holt navzájem zvířata požírají, taky mi z toho neni hej. Ale má to tam nějaký svůj řád a smysl. To, že lidé zavřou bezbrané zvířátko k někomu jako večeři, je naprosto strašné. Bych docela chtěla vidět, jak by se ti lidé zmínění výše bavili u toho, kdyby je někdo zavřel třeba k medvědovi, nebo obr hadovi a on si je chvíli očuchával nebo co.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 18, 2011 22:57

Tak to jsou presne me pocity a nazor.Proto je mi zvirat lito vic, nez lidi a zvirata budu mit vzdy uz radeji, nez lidi a jsou u me na prvnim miste.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Stř Kvě 18, 2011 23:06

Já nevím, krmení morčatama, myškama atd, ti hadi přece musí něco žrát... Neviděla bych to jako týrání. Kočka když loví myš si s ní ještě hraje. Křeček se zlomenou nohou... No, taky jsou lidi, který by s ním třískli o zem (nedělám si srandu, kdysi jsem chodila do chovatelskýho kroužku a vedoucí tam takto zprovodil ze světa morče, který se narodilo s defektem), což mi přijde horší. Takhle se aspoň had nažral. Samozřejmě, že já bych to neudělala a křečíka musela zlomená packa bolet. :cry: Jen to ještě není to nejhorší, co s ním mohli udělat. Hnusný to je. Ale primárně bych krmení plazů živou potravou neodsuzovala.
Eutanázie, nedávno jsem si tím prošla, takže vím, jak těžký to je a kolik síly to majitele stojí... A taky mě utrpení zvířat dostává mnohem víc, než u lidí... Pokud nejde o děti, teda...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 18, 2011 23:45

Kdyz ono je rozdil dat hadovi mys, ktera nebyla pojmenovana a nebyla domacim mazlikem.V tomto pripade je to uz hnusny a bezcitny jednani.Kdyby ho nechali uspat, prosim.A co se tyce krmeni hadu morcatama, kralikama, potkanama proste neuznavam a nemam rada.V prirode to je neco jineho, ale tady se jim naserviruji primo pod nos a ty zvirata nemaji moznost uniku, jako ve volne prirode tu sanci aspon maji.Chapu, ze had musi neco jist, ale prave proto bych si ho neporidila, nebo aspon teda ty zmrzle mysi, nebo male mysi, kterym, jak uz jsem psala hned zlomi vaz a maji to hned za sebou.Ale tem vetsim hlodavcum nejdrive zlame v tele vsechny kosti, coz je silena bolest a dobu jeste v tehcto bolestech jsou pri vedomi, nez je pomalu sni.A to uz tyrani je posvecene clovekem, ktery to hadovi na ukor utrpeni zvirat usnadni.
Nekde jsem to cetla, ze nekteri lide davaji prave kvuli tomuto hadum jen myle mysi, ponevadz u tech vetsich je to pro ty zvirata velmi bolestiva a pomala smrt.
No a cloveku, ktery mrskne mladetem morcete o zem a jeste to je vedouci nejakeho prirodovedneho krouzku bych rekla do oci, ze to je debil a nema na takovem miste co delat.Mohl to udelat daleko humanneji,zajit na veterinu ho uspat treba, ale tohle jeste udelat pred detma je hnus.
To jako s deckem, ktere se narodi s genetickou vadou by take mrsknul o zem?Vidim to naprosto stejne, bezcitnost a krutost, nic vic.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Kvě 19, 2011 11:13

jasmin napsal:To jako s deckem, ktere se narodi s genetickou vadou by take mrsknul o zem?Vidim to naprosto stejne, bezcitnost a krutost, nic vic.


věř tomu, že kdyby to nebylo trestne, tak by to tak spousta lidí udělala :?
proto si myslím, že by tohle mělo být přísně trestáno i u zvířat, taky mají právo na život, případně, když není vyhnutí, tak na důstojnou smrt :!:

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Kvě 19, 2011 12:43

No, nám jako dětem se to taky nelíbilo, ale naše slovo nemělo váhu... Pak jsme ho šli pohřbít, jako my děcka... Taky jsme tam měli hroznýše a krmili je morčatama, jedna holka si jedno morče odtamtud vzala domů, aby se tomu vyhlo... Tenkrát jsem se na to nikdy nekoukala. Ale takhle velkej had asi jen myši žrát nemůže... Taky mi na tom vadí to, že to zvíře nemá možnost úniku :(.
Já když jsem ještě mívala křečky, tak mi jedna samička nějak onemocněla, šla jsem s ní na veterinu, píchli jí nějakou výživu... A do večera byla stejně mrtvá, akorát se trápila dýl. :-/ Tenkrát máma říkala, že třísknout s ní o zem by bylo lepší... No nevím. Co se týká léčby těhlech malejch zvířat, tak už jsem dost skeptická. U nás i činčila buĎ to zvládne, nebo to nezvládne, nosit ji k veterináři nemá vůbec cenu. :-( Když mi loni měla samice průjem i s hlenama, ani jí nevzali stěry, dokonce si ji doktorka (je blbá, nemám ji ráda, vždycky je na mě protivná, i když jsem tam šla s tím kocourem na utracení) ani nevzala do ruky. :-/ Taky za den umřela.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Kvě 19, 2011 12:47

No prave, presne tohle si myslim.A nedelam si iluze, jak pises, ze kdyby to nebylo trestne, ze by to spousta lidi neudelala i se zdravym ditetem jen proto, ze ho nechteji, nebo jine duvody.A ze dost deti bylo uz zabito a utyrano, nebo tyrano tez a ja tvrdim, ze ta bezohlednost, nadrazenost a bezcitnost zacina uz chovanim a pristupem ke zviratum.
Hodne me to pripomnelo nedavno ten pripad s cincilou, jak ji ta baba, kvuli ktere ta cincila vlastne umirala diky jeji blbosti, ze ji soupla po koupi ve zveraku v mrazech ven ke kralikum do kralikarny, jak ji prinesla jeste dychajici v pytli na odpadky ke zname, aby ji hodila psum na roztrhani.Nebo, kdyz mi rikal pred lety znamej s usmevem, jak hodil krecka do zachoda a splachnul svym deckam jen proto, ze mu rozkousal trosku dziny a dalsi pan se zase chlubil, jak svemu decku sebral zakrsleho kralika a dal ho nejake babe na maso jen proto, ze mu take neco rozkousal doma a predtim ho jeste radne nakopnul.Proste hnus a s takovymi debily ja okamzite koncim veskerou diskusi a jakykoliv kontakt.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Kvě 19, 2011 13:23

Taky podobný lidi nesnáším.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Kvě 19, 2011 14:11

I vetsi had muze vpoho zrat male mysi.Prave, ze jsem to nekde cetla, ze jsou lidi, kteri uz kdyz hady maji, tak jsou aspon soucitni a premyslivy a davaji mu jen ty mysi, vylozene to tam nekdo psal, ze mys to ma okamzite za sebou, ze ji zlomi vaz stiskem, ale morce, kralik, potkan ne,ponevadz jim pouze stiskem a omotanim zlame vsechny kosti v tele a zaziva je pozira pak:-(.Na tohle bych nemela fakt zaludek a svedomi.A hadi patrej do prirody a ne teraria, prijde me to, jako nejaka snobarna spis, stejne, jako doma chova nekdo dravce a selmy:-(.
Hadi jsou krasni, ale pokud bych mu nemohla vytvorit super podminky a ne jen nejake terarko, kde je zdegenerovany a jen mu clovek pod nos primo serviruje zivou potravu, tak bych si ho neporizovala.
To jsou opravdu nazory nekterych rodicu, nestacim se divit, ted to neni Leni proti Tobe, ale vseobecne.Vim, ze nekteri za sve rodice nemuzou, ale je to desny, trisknout zviretem o zem:-(.Nastesti me tohle rodice nikdy nerekli, nebot jsme byli pres zvirata.
Chapu, ze lecba krecka se zlomenou nohou by asi v pripade jeho velikosti bylo trapeni, nevim, ale vzdy tady je moznost uspani.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Čt Kvě 19, 2011 15:52

No, a to moje máma ale zvířata taky miluje... Taky tahala domů všechno možný, včetně zatoulanejch psů a myši, kterou zachránila v zoo, když tam ještě pracovala, protože tím krmili krokodýla a ta jedna myš vyšplhala v jeho výběhu na nějakou větev nebo co, aby se zachránila... Tak si ji máma vzala. :D
Jinak jsem taky měla křečíka, kterej si skřípnul nohu v kleci. Nic jsme s ním nedělali, noha se mu nezahojila, ale odumřela, pak měl jen tři a žil spokojeně ještě asi dva roky. :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Kvě 19, 2011 16:33

Já měla morčátko a on seskočil z klece a nejspíš si udělal něco s páteří a ochrnul na zadní nohy,no a tady veterinární péče fakt na úrovni...i já toho vim vic než všichni dohromady...,dostaval injekce nejspíš s Béčkem na hojení a jak pořád ležel na té jedné noze,tak mu nějak odumřela,pak začal chodit po 3 a pak už najednou ochrnutej nebyl :D a ta noha se mu nějak prokrvila a začal zase chodit :) a za tyden umřel :( trošku sem to nepochopila.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Kvě 19, 2011 22:37

No, ja si taky myslim, ze kdyby chteli, mohli pockat, ono by se to s tou nohou nejak poresilo, treba by se mu zahojila a srostla.Ale, chteli se ho zbavit a jeste takovym hnusnym zpusobem, ze ho nechali nekomu pro hada:-(.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Kvě 20, 2011 8:03

Jasminkoo nebláázni,je to přece "JEN" křečeeek :wink: přeci si nepřidělají práci, vždyt je jedno,že to je taky živý tvor,který cítí :wink: :roll: :(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Kvě 20, 2011 10:14

Fakt humáč, koukám.
Když jsem byla malá, měli jsme křečky. To mi mohlo bejt tak šest, když jsme měli prvního. Když (stářím) umřel, měli jsme dalšího. Když mi bylo tak 13, nebyl to už jeden, ale rodinka (nikam jsme mláďata nedali, takže jsme měli 6 klecí :lol: , protože křečci jsou samotáři). Jednou Elvísek měl něco s nožkou, nevěděli jsme vůbec co dělal, vypadalo to na zlomeninu. Hned jsme jeli na veterinu. Doktor mu ji prohmatal, něco pomačkal, a najednou to bylo všechno spravený. Žádná zlomenina. Takže brzy chodil zase normáně a prožil ještě dlouhý křečičí život. Mimochodem když jsme se ptali, co jsme dlužni, řekl, že se "jen" podíval na packu, že nic. Pak teda jinej křečík měl něco s kožíškem, začal mu dost vypadávat, tak jsme to léčili nějakým sprejem, co nám doktorka předepsala. Co si pamatuji, pomohlo mu to.
Někdy od patnácti jsem chovala dva pískomily. Jeden najednou začal krvácet. Letěla jsem s oběma na veterinu. Byl to nějaký nádor a prý ho měli oba. Oba hned operovala. Když jsem je přivezla domu, začali se probírat z narkozy, měla jsem je u sebe, aby neprochladli. Ten, co na tom už byl hůř se neprobral. Umřel mi v náručí. Ten druhý ještě žil dlouho vesele dál.
Chci tim jen říct, že i o maličká zvířátka se na dobrých veterinách umí postarat a postarají. Že jim zachrání život, pomohou od bolesti.
Ano, za operace jsem dala myslim litr. Ale nikdy bych to nevzala zpět, jen proto, že to je tolikanásobně víc, než za kolik se koupí v obchodě. (Mrzí mě,že jsem to nepodchytla dřív, to by možná přežili oba :cry:. ) Fakt logika úžasná, co někteří lidé vypustí z pusy. Člověk se nestačí divit.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Kvě 20, 2011 10:58

No, presne tohle pan vypustil.Prece nebudu platit nekolikanasobne vic za veterinu, kdyz stal jen par desitek korun a aspon se had nazere.Pry jsou k tomu stejne urceni a je to normalni.
No, me normalni prijde neco uplne jineho, ale tohle urcite ne.Nejhorsi je ale, ze tuhle bezcitnost a bezohlednost odkoukaji od takovych rodicu i jejich deti a pak budou stejni a ve finale na to muzou dojet i ty rodice, ze se o ne deti nepostaraji, az bude potreba, nebudou znat soucit a rodice muzou skoncit nekde v duchodaku v lepsim pripade, ponevadz je to prece normalni.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Kvě 20, 2011 11:03

Rikam, jeste bych chapala, ze dnes neni lehka doba a dost lidi musi pocitat kazdou korunu a pak opravdu muze byt problem platit nejak draze veterinu.
Pak jsou ale daleko humannejsi zpusoby, jako ta injekce a ta nestoji tolik a krecka pohrbit, jako mazlicka domaciho a ne tohle.To bychom za chvili mohli taky krmit selmy nemocnyma lidma, proc se dal starat a take to stoji penize.
Pro me je proste zvire, ktere bylo domaci mazlik a melo jmeno clen rodiny, at to je mys, nebo krokodyl.

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Pá Kvě 20, 2011 20:13

Já mám doma hady.... a sama si pro ně chovám myšky a pískomili... každý den se o ně starám ...podestýlám jim,krmím a pak ... hold musííííííí..... když to jsou moje zvířata je mi jich líto když je hadům dávám... než když koupím jiný ve zvěráku.... ale hold hadi se musí taky najíst... předem říkám.... starám se o ně ...ale jako člena rodiny je určitě nemám.... záleží na tom.... jak to ti lidé mají také... měla jsem i hroznýše které jsem taktéž krmila morčatama.... je to jen žrádlo když to tak člověk musí říct..... někdo chová pro radost a lítá k veterinářoj... já vidět že je myš chorá...jde k hadoj dřív než chcípne....
Doufám že se tu teď do mě nikdo nepustí :-)... je to koníček jako každý jiný a k němu patří i mrtví hlodavci.... taky jsem lidem popisovala jak mi bylo líto morčete...stálo v rohu terárka a had se okolo něj obtáčel a morče se ani nehlo...jen tupě zíralo....až.....

No ni c a teď jedno video... kdo neuroní slzu nemá srdce.... http://www.youtube.com/watch?v=snyZcDMiq40

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”