agresivita medzi 3 surodencami po odluceni - nemaju pamat???

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

mico
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Út Říj 14, 2008 11:11
Místo/Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

agresivita medzi 3 surodencami po odluceni - nemaju pamat???

Příspěvekod mico » So Kvě 23, 2009 14:32

ahojte!

som uz zufaly a prosim o pomoc. potreboval by som asi kontakt na skuseneho chovatela, ci odbornika na spravanie cincil. poradit sa...
mam 3 samcekov, su to bratia, maju 5 rokov. od pondelka do piatku bol jeden z nich mimo spolocnu klietku. ostatnym zjavne chybal, boli prelaknuty, ked zmizol. hladali ho a ostali smutny. no po navrate z osetrenia (bol u dr. jekla v brne) ho nechcel prijat jeden z nich naspat. z druhym vychadza hadam este lepsie ako pred tym. co je uplny paradox je to, ze agresivne a teritorialne sa sprava samcek, ktory bol vzdy najpokojnejsi, nikdy nebojoval, taky jedlik a spachtos. zmenilo sa mu totalne spravenie... ja uz fakt neviem co mam robit. dost co musim liecit choru cincilku, este toto. teraz su oddeleny. 2:1. marod je s brachom ktory mu nerobi zle. nerozumiem tomu.

rozmyslam uz aj nad tym, ze ich rozdelim nadobro, lebo som uz fakt z toho vsetkeho vycerpany... :( asi fakt plati, ze ked cincili, tak vzdy len po 2. ale ako je mozne ze 5 rokov im to nevadilo a vzdy boli len male potycky? moj amatersky typ je, ze medzi nimi vznika neustale cosi ako homosexualne partnerstva. neviem kto z nich je v akej ulohe. ale je to urcite spojene so ziarlivostou a mozno aj teritorialitou. vari maju cincili taku kratku pamat??? 5 noci vymaze 5 rokov??? som sklamany. ako je mozne, ze ten najmilsi sa stane tak agresivnym???

samicky som nikdy nemal, pretoze som nechcel cincilky mnozit. len sa o ne dobre postarat. ale prirodu asi neoklamem... poradte mi prosim. na fore som neuspesne hladal od rana. a nepoznam osobne nikoho kto by mi poradil.

uz sa mi take cosi raz stalo, ale nebol to surodenec. bol novy. bol to vzdy totalny masaker. skusal som ich aj uzavriet do malej prepravky. fakt uzasna rada. myslene ironicky... bol som rad ze vobec novacik prezil. nepomohlo ziadne trasenie. odvtedy bolo akekolvek zoznammovanie absolutne nemozne. nevrazivost a nenavist navzdy. nakoniec musel byvat sam, ak som chcel aby mu neublizili (najviac po nom isiel prave ten, ktory je teraz chory a odmietany svojim kedysi miluckym brachom).

po precitani nespocetnych prispevkou tu a pozorovani doma, to vyzera tak, ze cincily vedia byt na seba velmi hnusne. po vzhliadnuti istych krvavych fotiek tu na fore ma aj opusta chut ich vobec chovat. vzdy som si myslel, ze su to mile zvieratka, ked nie vsetky tak urcite aspon tie moje. ze sa maju radi, ze su velmi mile, hrave a spolocenske... velky omyl.

doplnim, len ze ich chovam od prvej chvile, ako sme ich zachranili z akvaria v zverimexe ako malinke mladatka. ze ma po 5 rokoch takto sokoju som necakal... zabudlive, agresivne. som fakt sklamany.

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: agresivita medzi 3 surodencami po odluceni - nemaju pama

Příspěvekod romana » So Kvě 23, 2009 23:40

mico napsal:ako je mozne, ze ten najmilsi sa stane tak agresivnym???


Činčily jsou teritoriální zvířata, vy jste udělal chybu v tom, že jste samce, který byl několik dní pryč v cizím prostředí, dal hned zpět. Činčily "rychle zapomínají" a hlavně samec na veterině nasákl jiným pachem, tím pádem je logické, že si zbytek směčky bránil své teritorium. Počkejte až se sameček uzdraví a pak teprve je zkuste znovu seznámit. Prvně necháte všechny vykoupat v písku s přidaným dětským pudrem = všichni budou mít stejný pach. Pak je dáte hned do malé přepravky a necháte je v ní pod dozorem minimálně 6 hodin, klidně déle. Důležité je, aby jste je do té přepravky umístil ráno, kdy jsou činčily v útlumu. Většinou tato metoda pomůže, ale může se stát, že si nesednou a pokud jsou na sebe agresívní, je lepší nedávat je už dohromady a dále je chovat zvlášť.

mico
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Út Říj 14, 2008 11:11
Místo/Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

dakujem

Příspěvekod mico » Po Kvě 25, 2009 6:33

skusim to. zabudaju skutocne rychlo... tazko tomu uverit. ale asi len niektore jedince. druhy samcek ho spoznal a robi mu spolocnost.
dufam len ze budem mat vobec tu moznost skusit to znovu. kasel (kychanie) sa mu totiz vracaju...

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”