3cincily ve zverimexu

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 19, 2011 11:01

tak super, že to zvládla. Je dobré zvážit i maminu a hlídat jestli papa a jak se chova. Placenta vychází po každém mláďěti - vždycky jde mládě, pak by měla do hodiny vyjít i placenta.:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Črc 19, 2011 11:09

gratuluju mamče i mimčům, že to tak pěkně zvládli :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 13:16

Jsem rada, ze to zvladla a prezila hlavne.Ted jen doufat, ze to slabsi mimi se chatne a ze dobudoucna nebudou mit vazne zdravotni problemy diky pribuzenskemu spojeni.
A ted sem napisu dnesni zazitek z onoho zverimexu.Sla jsem jim to tam rict, ze doslo na ma slova a varovani a co se stalo.A ze je sice hezke, ze je vykoupili a zachranili od tech lidi, ikdyz se priznam, ze tomu po dnesni debate uz moc ani neverim, ale ze to meli dotahnout do konce a oddelit samce.
No, to jste nevideli tu aroganci.Pani prodavacka se snazila toho mladeho prodavace, myslim si, ze to bude syn majitelky hajit a vite,co si dovolila rict na to vse, misto, aby projevili aspon litost a doufali, ze to dobre dopadne?Ma pry ponauceni pro priste, za dobrotu na zebrotu a ze kdyby tohle vedeli,co pak budou muset poslouchat, tak se nato vykaslali a rekli tem lidem, at je vyhodej klidne venku a at to priste radeji udela.A to se tato prodavacka prezentovala prede mnou minule, jak miluje zvirata.A klec dalsi proste nemohl nacnout, ponevadz by ji pak neprodal, jako novou.
Pokud je to opravdu syn majitelky, tak to nechapu uz vubec, ponevadz si klidne muze rozhodnout pouzit dalsi klec, kdyby to byl jen zamestnanec, tak bych to pochopila a odpovednost by sla v tom pripade na mejitele.
Fakt nechapu, jak lide s tykovymi pristupy ke zviratum je prodavaji.Asi jede opravdu jen o ten prodej a nic jineho, zdravi a zivoty, pohodli zvirat je jim u pr.....
Takze kazdopadne dle dnesni skvele diskuse urcite doporuci dalsim takovym "lidem", aby ty cincily vyhodili venku.Vazeni, tohle se stat v Nemecku, Americe, ci Svycarsku a takovy rozhovor natocit, tak zverimex ma proste takove sankce prinejmensim, ze by si propriste rozmysleli vypustit neco takoveho z huby.
Navic mi tvrdil, ze to se muselo stat uz u tech lidi, mozna, ja netvrdila, ze se to stalo zrovna u nich, ale ze to potencilani riziko prehlizeli a vykaslali se nato.Pry je prinesli a meli celou dobu v malinke drevene bedynce, tak maximalne dle toho, co mi ukazoval 40cm na dylku.
Ja osobne pochybuju, ze to bylo tak, jak mi tvrdil, ze ty lidi mu je tam prinesli s tim, ze kdyz je od nich nevykoupi za tu cenu za kterou je prodaval, ze je vyhodej jinak venku.Uz to si odporuje, nebot, kdyz by je vyhodili, nic by z nich nemeli uz vubec.Pak mi tvrdil,kdyz jsem jednala o sleve, ze tam je riziko toho nakryti a ze jsou v takovem stavu, ze vydaje za veterinu muzou byt nemale, tak pry uz je tam nejakou dobu zivi, pritom nemeli ani seno.To pry proto, ze delaji bordel a muselo by se to uklizet asi.Samozrejme, ze delali bordel, kdyz byli namackani vsichni tri v te pidiklicce.Z toho by asi hrablo kazdymu.
Takze pochyby i o tom, ze je musel zivit a krmeni neco stoji, kdyz nam k nim dal puvodni, co museli prinest ti lide a to ne zrovna levne, Vitacraft emotion beauty.Ponevadz, kdyz jsem si ho tam chtela koupit pred 14 dny, tak mi rekl, ze tohle krmivo vubec neberou, takze cemu a komu pak verit, ze.V tom pripade ho krmeni nestalo vubec nic, nebot pouzival to krmivo puvodni, co mu tam nechali s cincilama.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Črc 19, 2011 13:44

pokud tady nepomůže kontaktovat majitele obchodu, tak už nic

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 19, 2011 13:54

Škoda mluvit. Teď už nemá smysl se dál rozčilovat. Nekoupila bych si od nich ani rohlík, jak už někdo psal ve spojení s kožkařema.

Zatím se zdá všcheno v pořádku. Mimča se vyškrábaly z domečku ještě když byly vlhkoučký, tak jsem využila chvilky a zvážila je. Jak už jsem psala: 46 a 36g. Kéž to zvládnou. Před chvílí vyšla maminka, nechala se vzít, nekrvácí, má to pěkně stažené, váha 427g. Síla :( Ale jak píšu, zdá se dobrá. S maminkou - babičkou se snášejí výborně, takže na to není sama. Mimi se teď trošičku bitkují, ale to je asi normoš, kvůli cecíkům.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 14:28

Bodlinka-h napsal:pokud tady nepomůže kontaktovat majitele obchodu, tak už nic

Tak to by smysl nemelo, jak jsem psala, ten mladik je pravdepodobne syn majitelky.
Ted uz nato kaslu, ale kdyby byvaly byly komplikace se samickou, nebo byvala sla na to vyjmuti delohy, tak bych si doslapla i na tu majitelku, svedci tady jsou.Stat se to u nich opravdu nemuselo, ale jde tady o ten pristup, aroganci a velmi nevhodne a nemistne komentare.Oni se jeste povazuji za spasitele a tohle maji zvdek.Takovy pristup to byl.
A hlavne, jak jsem psala, neverim jim uz ani slovo, ze je museli vykoupit a nedalo jim to, ponevadz by je vyhodili ven.Kdyz si vzpomenu, tak puvodne za ne chtel jeste vic, tohle mi udelal, jako vyjimku, kdyz si vemem vsechny tri.Takze, kdyby ty chuderky cincilky nemeli stesti a dostali se do rukou komukoliv, kdo tomu take ani trochu nerozumi a jim by bylo jedno, komu to prodaji, tak nechci vubec domyslet.:-(.
Dokud tady nebudou zakony na tohle srovnatelne, jako v jinych zemich a hlavne zvireci policie a trvaly dohled nad podminkami zvirat, tak se nezmeni nic a zvirata budou muset trpet dal.
Kdyby aspon projevili nejakou litost,obavy a at to aspon dobre dopadne, ale ne, ze priste takovym lidem rovnou reknou, at je vyhodej.To je proste nehoraznost nevyslovna u lidi, kteri kdyz delaji se zviraty by k nim meli mit vztah, ne jen co se vydelku tyce.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Črc 19, 2011 14:30

pokud je majitelka rozumná a má jen "slepici" prodavačku, tak o tom ani nemusí vědět. taky jsme kdysi mívali takovou prodavačku a trvalo dlouho, než to prasklo..

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 14:39

To neni jen o prodavacce, ale byl tam s ni i ten mladik a jak jsem psala, to je s nejvetsi pravdepodobnosti syn te majitelky.
A myslim, ze te majitelce by to bylo jedno, ponevadz tam byly drive cincilky v malym akvarku.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Črc 19, 2011 14:43

:D rodinu si nevybíráš....
no, jak myslíš, já bych jí ale informovala, nic víc stejně nemůžeš a kdo ví, co tim můžeš rozjet, třeba taky nic, ale za blbej mejl to podle mě stojí

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 19, 2011 14:43

Trochu mě irituje, jak se ty mimina dohadují. Měli jsme zatim vždycky jenom jedno, tak na to nejsem zvyklá. Jednou za čas tam něco naštvaně říkají a někdy se u toho i trochu jakoby honí, jako že nezůstane jen u slov. A zdá se, že menší má navrch, nebo se jen víc bojí a proto má tendence útočit, nevim. Jako nic strašnýho, jen jak jsem psala, nejsem na to zvyklá a irituje mě to.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 14:52

Bodlinka-h napsal::D rodinu si nevybíráš....
no, jak myslíš, já bych jí ale informovala, nic víc stejně nemůžeš a kdo ví, co tim můžeš rozjet, třeba taky nic, ale za blbej mejl to podle mě stojí

Ja ji tam moc nevidam,ale myslim, ze o tom moc dobre vi.Ten zverak tam se mi ani moc nelibi, zviratka maji malo mista docela, nevim.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Črc 19, 2011 14:57

nevím, nemůžu soudit, nevím o který zverimex jde.
Jen si myslím, že pokud zvířatům škoděj prodavačky, měl by o tom vědět majitel. pokud jim škodí i majitel, pak to jde hnát vejš, ale tenhle případ už asi zpětně nikomu nedokážeš. pokud o tom ta paní opravdu neví, nemůže to řešit, pokud by chtěla. Pokud o tom ví a je jí to jedno, to je o něčem jiném. Ale jestli o tom fakt neví (a teď myslim i chování prodavačky) a zákazník jí to nepoví, pak je plat prtný, že to bude zákazník šířit všude jinde. Nevim, mě by asi jeden mejl fakt nezabil :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 19, 2011 18:41

Copak,
zkusit to muzu, ale kontakt ni nemam a otevrit to muze asi kdokoliv z te prodejny.
A ten mladik je asi jeji syn, zjistim to.Pokud by to byl jeji syn, tak si myslim, ze by ji to bylo fuk a mozna o tom i vi.Chodi tam a musela je videt v te pidikleci, jenze spousta jich nevi o cincilkach a vetsine zvirat vubec nic, nebo to neresej.
Prodavacka mela akorat ty blby kecy, at se nato priste vykasle uplne ten mladik a nic nebere.Jednal s nimi on s temi lidmi pry i on si urcoval tu cenu a jednal i s nama.
Svedci jsou, v jakych podminkach byli vsechny tri cincilky, ale ted uz zpetne nema cenu to resit, navic nikdo s jistotou nepotvrdi, kde ta samicka zabrezla, zda u tech majitelu jeste, nebo v prodejne.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Črc 20, 2011 9:50

Jak douho mám čekat, než začnu dokrmovat? Mimi se k mamince přisávají, maminka přibrala 10g, ale mimi šly o cca 3g dolu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Črc 20, 2011 11:17

Tak jsem mail na majitelku nikde nenasla, nemaji ho.
A jak jsem psala, ten mladik je zrejme jeji syn, takze se o tom moc dobre vi.
Ta prodavacka je do te klicky nedala, to vse si vyrizoval a prebiral je od puvodnich majitelu on.
A jelikoz tam maji jine hlodavce a kraliky za sklem,stisnene prostory docela, tak to majitelka resit asi nebude.
Prodavacka mela jen ty blby kecy, ze priste jsou pouceni za dobrotu na zebrotu, co maji delat, ze by bylo lepsi, kdyby je nebral a nechal ty lidi, at je vyhodej.
A to se mi predtim prezentovala, jako obrovska milovnice zvirat.
No nic,cincily tam zadne jinak nemaji dikybohu uz, drive je tam meli v akvarku tez:-(

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”