Noční osvětlení skříňoklece?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

gangland.cz
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Út Dub 27, 2010 18:48
Místo/Bydliště: Ano (Praha)

Noční osvětlení skříňoklece?

Příspěvekod gangland.cz » Po Kvě 10, 2010 20:13

Má tu někdo nějak podsvícenou skřínoklec?
Rád bych např. ležel a koukal co tam vyvádějí,vím že jsou to noční živočichové,ale např. studené světlo 7 000K bych jim mohlo napomínat ono měsíční světlo.
Vím že jsou to noční živočichové,ale např. moje kočka dokáže v noci narazit do otevřených :lol: prostě se rozeběhně a prásk,ale to spíš vyjímečně.
Bylo by pěkné to podsvítit např. zase 3 000K žlutým světlem.
Bylo by to např. krásné zkrášlení klece,takové noční podsvícení v obyváku s činčilama....
Obrázek


EDIT://
omlouvám se,neumím používat forum jsem slabomyslnej.Omluvte mě.Omlouvám se administratoru. :cry: :oops:
Naposledy upravil(a) gangland.cz dne Po Kvě 10, 2010 20:23, celkem upraveno 2 x.

Disable adblock

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Po Kvě 10, 2010 20:17

já bych činčilu nechala tak,jak jsou zvyklé :D
není to chameleon nebo jiné terarijní zvířátko a obyč.termolahev v zimě bude dostatečná :wink:

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Po Kvě 10, 2010 20:18

se ten text upravil sám???
že jsem odpovídala na zateplení?
tak se omlouvám překliklo mi to na toto téma:
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9157

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Kvě 10, 2010 20:35

Dříve jsem dávala Chipovi malinké světlo... :-) Moc se mu líbilo a hodně ho využíval tím,že skákal šíleně po kleci nebo na to koukal :D Ale jak se vybila baterka od té doby už jsem mu to zpátky nedala.. Co má u mně rád Chip je kožešinové věci :-) Na tom rád spinká,co je hrozně mně koučké :-)

Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Stř Kvě 12, 2010 20:25

Nad klecema máme světlo a spínač, světlo (pár W) se zapne samo od 20 h. do 24 h., a ráno v 6 - 6.30 (v tu dobu krmím). Když se zabydlují mláďata v kleci s poličkama, které neznají, nechávám svítit celou noc, aby se nepřerazila.

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Čt Kvě 13, 2010 8:19

pamatuji se, že kdysi měliv zoo ve Dvoře Králové pavilon nočních živočichů a měli tam i činčily, měli to dobře vymyšlené, aby se tam návštěvníci nezabili, udělané červené světlo a všechna zvířata, nejen činčily neměli problém :-) a vidět na ně bylo, co dělají a tak ...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 13, 2010 9:13

Jj, bývalo to tak. Podobný pavilon s netopýrama mají zase v Praze, je tam tma a modré světlo, netopýři lítají mezi návštěvníky :).

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Čt Kvě 13, 2010 10:09

Jo a já jsem to v tom voře jednou scháněla že to tam bylo a už bohužel opravdu není,škoda chodívali jsme tam pokaždý když jsme tam byly :-( pro dětska to bylo fajn a hlavně bylo vidět kdo je srab :-)
Já si to bohužel pamatuji také jako dítko akorát vím že tam byly netopíři a nějaký myši ,ale na činčilky si nepamatuju :-(

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 13, 2010 10:56

Činčilka to tam měla pěkný, takový přírodní, na zemi písek, nějaké kameny ... dřevěnou klec to nepřipomínalo ani omylem ;-).

gangland.cz
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Út Dub 27, 2010 18:48
Místo/Bydliště: Ano (Praha)

Příspěvekod gangland.cz » Čt Kvě 13, 2010 13:57

Právě proto jsou nahoře hodil tabulku s teplotou světla.Myslím že nějaká moc studená jim může připomínat měsíc...Červeným světlem se svítí u rybiček...Zajimavé v jakém spektru vidí činčilky...Na jakou univerzitu se mám obrátit na tu otázku? :D :lol: Nějaká s hrabošema

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Kvě 13, 2010 15:21

Snad jedině na veterinární fakultu v Brně Palackého :), jinak netuším.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Čt Kvě 13, 2010 17:01

Ivissek1985 napsal:Jo a já jsem to v tom voře jednou scháněla že to tam bylo a už bohužel opravdu není,škoda chodívali jsme tam pokaždý když jsme tam byly :-( pro dětska to bylo fajn a hlavně bylo vidět kdo je srab :-)
Já si to bohužel pamatuji také jako dítko akorát vím že tam byly netopíři a nějaký myši ,ale na činčilky si nepamatuju :-(


Taky jsme se tam minule vypravili. Strašně se nám to jako dětem líbilo. Hlavně jsme se mohli smát těm, co tam nešli. Škoda. Byl to jeden z těch lepších pavilonů.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”