Písek

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mia

Písek

Příspěvekod Mia » Ne Lis 27, 2005 11:41

Jak často měníte činčile písek??? a kolik jí ho dáváte na koupel??

Disable adblock

Angela

Příspěvekod Angela » Ne Lis 27, 2005 11:54

ja jeden takovy sacek ji davam do koule
a cistim podle potreby ! :wink:
kdyz je tam bobkuu million tak pisek presipu v sitku a kdyz tam nacoura -nezbeda!!!- tak odstranim ocourany pisek!!!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 27, 2005 13:44

Máme lahev od okurek. Ferdík dostává písek každou středu a v sobotu, kdy se mu čistí klec. De facto má písek pořád k dispozici. Až ho vykope všechen ven, v inkriminované dny dostane písek čistý. Neřeším nic jako přesívání bobků nebo čůrání do písku, on si v tom totiž Ferdík bydlí. Písku dáváme trochu, když mu pořád dosypáváme.

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Ne Lis 27, 2005 13:56

:lol: Já mám v kleci majinkatou keramickou misku a v té mám píseček asi milimetr na výšku,jen tak lehce pocukrováno a ten měníme ráno a večer :wink: Ale venku mám v kouli písku dost a i v průhledné přepravce a ten měníme,když si vzpomeneme,což nebývá často,protože do něj bobečky nedělám :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Lis 27, 2005 14:43

u nás to je různý - Amálka měla sklenici od okurek, ale protože to vždycky všechno vyhrabala ven, oželela jsem jednu nerez mísu, do které jí dávám jen trochu - měním písek 2x týdně. Sklenici jsem dala Casyně, tý to vydrží dlouho - a co má v písek ve sklenici, tak do něj ani nečůrá, zato bobků je tam dost. Písku dávám míň, radši ho častějc měním... 1x za měsíc přidám fungistop - preventivně

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Lis 28, 2005 8:30

Já písek měním tak 1x za měsíc někdy i déle. Honzík ho má k dispozici jen když běhá, takže ho tolik nezabobkuje a nepočůrá. No, ale když přeci jenom mu upadne nějaký ten bobeček, tak písek jen přeseju...

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Písek

Příspěvekod VeronikaL. » Po Lis 28, 2005 9:47

Gertruda a Muchly mají v kleci dvě plechové koupelny (součást vybavení klece), takže se můžou koupat kdykoli chtějí. Kromě koupání mají ty koupelny také jako domečky na spaní.
Ze začátku byly trošku problémy, protože si někdy do písku načůraly, ale pak je to přešlo, čůrají jenom do jednoho zadního rohu v obou klecích a do písku dělají akorát bobečky, které 1x týdně přesypu při úklidu klece. A písek vlastně neměním, akorát průběžně dosypávám (protože ho vyhrabují z koupelniček ven), takže se mění takhle průběžně.
Písek používám Whitte Molen, musím říci, že kvalita srsti se zlepšila asi o 50% a činčily se krásně "zakulatily".

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Lis 28, 2005 11:09

Vzdycky kdyz si tam Myska nabobkuje, tak to presiju, aby to mela zase ciste. Jeste jsem nemenila, mam Mysku jen tyden.

Host

Re: Písek

Příspěvekod Host » Ne Pro 18, 2005 18:46

VeronikaL. napsal:Gertruda a Muchly mají v kleci dvě plechové koupelny (součást vybavení klece), takže se můžou koupat kdykoli chtějí. Kromě koupání mají ty koupelny také jako domečky na spaní.
Ze začátku byly trošku problémy, protože si někdy do písku načůraly, ale pak je to přešlo, čůrají jenom do jednoho zadního rohu v obou klecích a do písku dělají akorát bobečky, které 1x týdně přesypu při úklidu klece. A písek vlastně neměním, akorát průběžně dosypávám (protože ho vyhrabují z koupelniček ven), takže se mění takhle průběžně.
Písek používám Whitte Molen, musím říci, že kvalita srsti se zlepšila asi o 50% a činčily se krásně "zakulatily".

ketka

Re: Písek

Příspěvekod ketka » Ne Pro 18, 2005 18:58

mají v kleci dvě plechové koupelny (součást vybavení klece), takže se můžou koupat kdykoli chtějí. Kromě koupání mají ty koupelny také jako domečky na spaní veroniko vypadáto že máme stejné klece,ale mám činčilu jen 1 a tak víš jak je ta ulička nad koupelnami tak vedle poliček mi tatka prořezal otvory takže jakoby ze 2 klecí se stala 1 velká klec.ti 2 malí domečky má 1 koupelnu a druhej jako domeček :wink:

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Plechové koupelny

Příspěvekod VeronikaL. » Po Pro 19, 2005 18:03

Moje klec - dvojklec je standardní klec z velkochovů, mám ji vyfocenou v galerii.
Původně jsem taky chtěla udělat z jedné koupelny spací domek, ale pak jsem zjistila, že činčily vyházely seno ze spacího domku, a spí obě jedna přes druhou ve zbylé koupelně.
Tak jsem to nakonec vzdala, a ať si spí v písku, když chtějí.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Pro 20, 2005 10:42

Já dávám písek v plechové míse 2x týdně do výběhu, v kleci písek Miki nemá, dělal by s ním binec a není tam ani prostor na tak velkou mísu! Obvykle tam zanechá pár bobků, který odstraním. Kompletně písek měním tak 1x do měsíce.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Pro 21, 2005 12:53

Ivanka napsal:Já dávám písek v plechové míse 2x týdně do výběhu, v kleci písek Miki nemá, dělal by s ním binec a není tam ani prostor na tak velkou mísu! Obvykle tam zanechá pár bobků, který odstraním. Kompletně písek měním tak 1x do měsíce.


Neni to malo 2x tydne? Nebo ho jen 2x tydne poustis na vybeh? Ja poustim Mysanku kazdy den na nekolik hodin a pisek ma k dispozici venku a na chvili pak i v kleci.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Pro 21, 2005 13:00

Vlasticka napsal:
Ivanka napsal:Já dávám písek v plechové míse 2x týdně do výběhu, v kleci písek Miki nemá, dělal by s ním binec a není tam ani prostor na tak velkou mísu! Obvykle tam zanechá pár bobků, který odstraním. Kompletně písek měním tak 1x do měsíce.


Neni to malo 2x tydne? Nebo ho jen 2x tydne poustis na vybeh? Ja poustim Mysanku kazdy den na nekolik hodin a pisek ma k dispozici venku a na chvili pak i v kleci.


Ne ne, venku je denně, minimálně hodinu, někdy na něj zapomenu a je tam celý večer (jako včera, pustila jsem ho v 8 večer, v 10 jsem poslala přítele, at´Mikiho poklidí, dál jsem se nestarala a o půlnoci, když jsem šla přát Mikimu dobrou noc, tak jsem zjistila, že on ještě běhá v předsíni)! No, a dřív, když nám utíkal, tak si udělal výběh po pokoji celou noc a celý den, než ho zahnal druhý večer k misce hlad!

2x týdně mu jen přidávám do výběhu mísu s pískem. Prý to takhle úplně stačí. Na srsti nepozoruju žádné změny (krom drobné výměny srsti na podzim), jinak bych mu dopřála koupel častěji!

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Pro 21, 2005 13:10

Vim, taky jsem cetla ze to staci, ale cinci to milujou, tak jim to chci dopravat co nejcasteji protoze chteji :lol: Ja jsem taky Mysu v cera pustila asi v 15:00 a zavirala ji v 23:30 :lol: Aspon si zabeha :lol:

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Stř Pro 21, 2005 13:41

Já jsem nechala slepit ze skla takovou krychli s otvorem , takže ten písek tak moc nelítá všude. Měním ho jednou za čas, až uznám za vhodné. Dávám jim tak 3 - 4 cm. A tak 1x týdně přeseju a dosypu. Holky tam dělají bobky, sameček je čistotnější, ten téměř ne.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”