Venčení

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Venčení

Příspěvekod Reňaaa » Po Srp 17, 2009 13:52

Ahoj všichni chtěla jsem se zeptat kdy a na jak dlouho pouštíte svoji činčilku, já pouštím vetšinou od 20 hod do 22 a nevím asi mu to stačí ... jsem tu nová tak že se omlouvám pokud toto téma už tu bylo

Disable adblock

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Po Srp 17, 2009 14:28

Když je to často, tak to stačí :wink:

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Srp 17, 2009 21:22

Já jsem vždycky pouštěla Čikitku od 16 do 22. Koukali jsme se spolu na TV, večeřeli jsme spolu a dali jsme si spolu dvacet v jedný posteli. Jenže už nebydlím sama, a tak mi to přítel zakazuje. Máme povolený jen 2 - 3 hodiny denně. Nevím jestli to holkám stačí. Šmudlince možná. Ta nezažila ty krásný podvečery.

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Stř Srp 19, 2009 8:01

mě teda přítel nic nezakazuje, naštěstí :-) ví, že jsou to mí mazlíci a já je pouštím tak kolem té páté šesté a zavírám podle toho kdy jdeme spát. většinou si k nim i chodím sednout, vezmu si knížku nebo učení a oni okolo mě hopkají a dovádí :-)

Disable adblock

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Stř Srp 19, 2009 15:07

tak to nechápu.. s tím přítelem. s mojí sme se nastěhovali do bytu a najednou smě měli doma nejen její činčilu ale i psa a já toužím už nějakej čas po rybičkách který už jsem doma nemohl mít. A navíc sem stále slyšel že by to chtělo samečka a tak sme vyhlídli krásnýho samečka beige a já si rekl že budu mít taky činčilu a máme páreček. Jinak pouštím každej den a to podle toho jak přijdu z práce a trochu uklidíme takže cca 20-22 někdy i dýl většinou pak zalezou do klece a žerou nebo odpočívají v rouře kterou mají ve výběhu to už je pak zavírám.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Srp 21, 2009 12:42

Já pouštím tak na 1,5 až 2 hoďky. Víc to u nás už nemá význam, pak už stejně jenom leží nebo dělají neplechu. Do klece sami nemůžou, je v jiné místnosti. A to ani neběhají denně, spíš obden (podle šichet v práci).

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Pá Srp 21, 2009 13:42

tak mi běháme každý den tu hodinku někdy hodinu a půl a to s nimi sedím ,ptž je klec jinde než mi kluci běhají ale jsou to moje zlatíčka tak že pohyb mají opravdu každý den a já se u nich krásně odreaguji po stresu z práce :D

Host

Příspěvekod Host » Pá Říj 23, 2009 23:49

tak já svýho bobíska pouštím tak na 2-3 hodiny a asi mu to přijde málo :( pořád pak lítá v kleci a chce se z ní dostat, až mám pocit, že ho v ní týrám...:( mám činčilku jen chvilku tak mi můžete, kdyžtak poradit jestli nevíte proč mě tak zlobí :)a taky když ho tam zavřu tak mě pak potvůrka kouše :)

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » So Říj 24, 2009 8:29

Casu na běhání má dost. Šmudlinka taky dřív vyváděla, když jsem ji zavřela. Je normální, že se jim to nelíbí. Dej do klece nějaký hračky a větvičky, aby se zvířátko mohlo zabavit a určitě si zvykne. Nedokážou mluvit a tohle je jedním ze způsobů jak naznačit, že se jim něco nelíbí. Šmudlinka se to taky odnaučila. Teď pro změnu rampluje se dvířky, když chce pustit na venčení. Je to takový kravál, že musím všecho hned nechat a potvůrky pustit.

Avatar uživatele
Beruska_z_Brna
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: Pá Říj 23, 2009 21:23
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Beruska_z_Brna » So Říj 24, 2009 19:03

To jo. taky kdyz obcas zavrem po venceni naseho cincilaka do klece, tak lita po kleci a hleda kudy ven.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 26, 2009 11:26

Jak je můžete nechat tak dlouho běhat aníž by vám něco neprovedli?My je necháváme každý den,ale tak hoďku,protože je uhlídat je umění.
Pořád jsou někde zalezlý a něco okusujou,nebo běhají jak splašený.
A aby s náma koukali na televizi,to nehrozí.Jsou hrozně hyperaktivní.

Avatar uživatele
elis2121
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Čt Říj 08, 2009 16:56
Místo/Bydliště: Brno, Černovice

Příspěvekod elis2121 » Po Říj 26, 2009 13:11

Já jim klec otevřu tak v těch 19hod ... běhají tak cca 2 hodiny a pak už jen hledají, co by mohli zničit a nebo si vlezou do klece

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Po Říj 26, 2009 14:58

já naopak nevenčím skoro vůbec, kluci mají obří klec a nikdy se jim nechtělo moc ven, musela jsem je skoro násilím "vykopat" ven, kde stejně běhali 5 minut, pak seděli a čučeli :lol: nebo hlodali zeď :roll:
tak jsem naznala, že něž stres z venčení, o které ani nestojí, tak zůstavájí i v otevřené kleci, kde mi "asistují" při úklidu klece (=berou mi smetáček, lezou mi na lopatku okouknout, co jim vymetám pryč atd. :lol: )
venčím jednou za čas, když je generální úklid klece

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Říj 26, 2009 16:17

Já jsem došla k závěru že čím dýl je náš Macík puštěný, tím větší dělá bordel... třeba když ho pustim na 1-1,5 hodky je v klidu běhá atd. jeli to přes 2 hodky začne všechno zhazovat okusovat a tím mi dáva (podle mě) najevo že by už chtěl zpátky do klece (klec mám v jiné místnosti než kde ho pouštím).

petuskad
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: Stř Pro 23, 2009 10:21

Příspěvekod petuskad » Stř Pro 23, 2009 13:38

ja ked som vcera moju cincilku pustila tak strasne bobkovala. ale vazne vela, vam ked beha volne po byte tak vam nenarobi vela bobiek ?

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Pro 23, 2009 14:05

U nás sa bobkuje nonstop. Toto je výsledok asi hodinového výbehu dvoch činčíl.

Obrázek

helenka35
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: Út Ún 03, 2009 15:00
Místo/Bydliště: BÍLINA

Příspěvekod helenka35 » Stř Pro 23, 2009 14:13

kdyby bobkovala 5 kč místo bobku jsem už asi pěkně za vodou :D hrůza co nasbírám bobků po mých klucích >:*B

Anika a Michal
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: Ne Led 10, 2010 17:35
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Anika a Michal » Ne Led 10, 2010 18:55

No tak my našeho Čipečka pouštíme třeba i na celej den. Prostě doté doby dokud ho nepodrazíme a nechytnem když se příjde pomazlit :o)

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Ne Led 10, 2010 18:59

Jo to já znám také..Takových bobků co najdu po cestičce :lol: :lol: :lol: :lol: Kort,když je pouštím od 17:00 do 00:00 hodin... :D

deni111
Nový uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: Po Lis 30, 2009 11:13

Příspěvekod deni111 » Po Led 11, 2010 11:34

minlub napsal:Jak je můžete nechat tak dlouho běhat aníž by vám něco neprovedli?My je necháváme každý den,ale tak hoďku,protože je uhlídat je umění.
Pořád jsou někde zalezlý a něco okusujou,nebo běhají jak splašený.
A aby s náma koukali na televizi,to nehrozí.Jsou hrozně hyperaktivní.

To poznám, ja ju nechávam ked prídem z práce, tak večer na pol hodinku, tiež je zvedavá, skáče aj tam odkiaľ je potom problém von, hoci káble neokúsa,ale priateľovi skáče pred počítačom, zvykla si rozbehnúť sa a vyskočiť na radiátor a potom na myš od PC.Najradšej skáče po perinách.. a ked ju pustím len takto krátko to preto lebo si myslím, že jej to stačí, má krásny výbeh vo voliere a aj hračiek dosť, ona si tam sama vojde,takže to nie je na silu

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Po Led 11, 2010 13:00

helenka35 napsal:kdyby bobkovala 5 kč místo bobku jsem už asi pěkně za vodou :D hrůza co nasbírám bobků po mých klucích >:*B


Já bych nepohrdl ani korunami :D :D

Host

Příspěvekod Host » Stř Led 13, 2010 14:17

Ahoj - právě jsem se zaregistrovala - hledala jsem nějakou stránku kde bych se něco víc dozvěděla o mých činčilkách.Pořád tu čtu jak je v šichni pouštíte - já když je pustím tak mi ale ohryžou kde co? vám ne?
Nejvíc jim chutnají dráty a kabely ale nabytek to jim taky jde ....co s tím??? :( dík za radu

deni111
Nový uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: Po Lis 30, 2009 11:13

Příspěvekod deni111 » Stř Led 13, 2010 15:12

Nič, musíš ju len odháňať...moja činča do nedávna ani vyliezť von nechcela, ale ako objavila že za stolíkom a televízorom a chladničkou je nejaká medzera, tak vyletí von a skáče si...najlepšie je,že vyskočí aj na stolík a tam máme monitor od pc, a moj drahý tam väčšinou jedáva, takže si viete predstaviť ako musíme dávať pozor, aby činčilka neskončila v jedle :P

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Stř Led 13, 2010 15:15

Monˇ napsal:Ahoj - právě jsem se zaregistrovala - hledala jsem nějakou stránku kde bych se něco víc dozvěděla o mých činčilkách.Pořád tu čtu jak je v šichni pouštíte - já když je pustím tak mi ale ohryžou kde co? vám ne?
Nejvíc jim chutnají dráty a kabely ale nabytek to jim taky jde ....co s tím??? :( dík za radu


Ano mně už zdemolovali můj pokoj,takže ani nový si ho dělat nemůžu už kvůli nim ne...Mám okousaný rohy u zdi,a kabely nejvíc..Kabely aby mi dál neničil,bud schovávám,a nebo je mám schovaný podkobercem nebo jsou na zdi :) Mám i okousaný skříně ze z dola,ale už je neokusujou moc,jak mají větve..

petuskad
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: Stř Pro 23, 2009 10:21

Příspěvekod petuskad » Stř Led 13, 2010 16:16

Monˇ napsal:Ahoj - právě jsem se zaregistrovala - hledala jsem nějakou stránku kde bych se něco víc dozvěděla o mých činčilkách.Pořád tu čtu jak je v šichni pouštíte - já když je pustím tak mi ale ohryžou kde co? vám ne?
Nejvíc jim chutnají dráty a kabely ale nabytek to jim taky jde ....co s tím??? :( dík za radu


ahoj :) ja pustam tu moju na nejake 2-3 hodky a okusuje vsetko, skus kable prikryt dekou alebo ich daj pod koberec, a po izbe rozmiestni vetvicky, hlavne pred nabytok kotry kuse najradsej, mozno to zaberie. ja mam zas taky problem ze sa vycika kde chce , a hlavne na mäkké, napriklad na postel alebo na vankus, to su nervy potom ;)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”