Činčila po převozu

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 20:23

Ahoj činčilám :-)

Ráda bych Vás poprosila o radu a pomoc, co dělat s činčilkou afro violet, kterou jsem si koupila od jedné chovatelky, která mi ho doporučovala. Přála jsem si do chovu Violeta a podala jsem si inzerát na který se mi ozvala i tato chovatelka, že má na prodej Afro violet kluka, ale že je její kamarádky. Zaslala mi fotky a info. Dle fotek, které mi poslala, jsem souhlasila s prodejem a domluvili jsme se na ceně. Činčiláčka si u sebe ještě nějakou dobu nechali, protože nebyla přeprava a místo. Nakonec činčiláček přijel kurýrní službou. Naložen byl v neděli v 6 hod. večer mým švagrem a k němu domů dorazil v půl jedné ráno. Ten ho po příjezdu nechal proběhnout, dal mu napít a najíst. Hned ráno jak se vyspal mi činčiláka dovezl (okolo 8hod). Vybalila jsem ho. V prvé chvíli jsem byla nadšená, a chovatelce jsem psala, že dojel v pořádku a mám z něho radost. Ale připadal mi menší. Což jsem chovatelce říkala. Jelikož jsem měla rozbitou váhu, nemohla jsem činčiláka po příjezdu zvážit. Ale podle odhadu měl cca kolem 500g,ale tipuji méně.

Protože mi chovatelka řekla, že ho můžu seznámit i s jeho nastávající, že by s tím neměl být problém,a zkusila jsem je seznámit. Bohužel samička hned po něm šla a tak jsem ho ubytovala do jiné klece, kde je už týden sám a oddělen od činčil. V pátek jsem si šla pro opravenou váhu a ihned činčiláka zvážila. Měl 449g. Za těch pár dní toho moc nesnědl. Dostal granule Biostan (od chovatelky jsem granule na které byl zvyklý nedostala), vodu, seno a na doporučení i vitamínovou směsku, kterou dávám i jiným činčilkám. Činčilák velmi sklesl. Už po příjezdu jeho srst nevypadala zdravě, a dle fota na mých stránkách http://kraliccisokolov.websnadno.cz/img_7022.jpg , kdy je focený ihned po příjezdu, že již nepřijel v nejlepší kondici. Což konstatovala i jiná chovatelka. Ve středu při vážení činčilák už vážil jen 415g. Sem tam zobnul seno, dvě granulky ale vitamínovou směs zbaštil. Zejména ovesné vločky. Dostal zácpu, a na doporučení jiné chovatelky jsem mu dala jablíčko a trochu bílého jogurtu, protože jsem nic jiného po ruce neměla. Druhý den již činčilák dělal správné bobíky. Do napaječky dostal Optimin K (vitaminy rozpustné ve vodě), granulky jsem posypala trochou Roboranu H a sebrala mu vitaminovou směs. Fotky, které mi poslala chovatelka a které jsem udělala já, jsem poslala i jinému chovateli a ten konstatoval, že mu přijde, jak kdyby poslala jiného myšáka a kdyby nahodou ne, tak před transportem musel činčilák vypadat tak, jak přijel, protože činčilka po transportu může dojet pohubla, ale určitě se prý nezmění k nepoznání.

Dnes ráno při přebalování mého miminka na mě ukazoval kozí hrb, který jsem viděla úplně poprvé v životě. Cokoli jsem napsala chovatelce, která mi činčiláka doporučovala, bylo mi ujištěno, že má více jak 550g, což měl u ní, než ho dávala kamarádce, od které činčiláka mám. Ale přijel mi činčilák s váhou pod 500g a evidentně v úplně ne moc fajn kondici. Má rozjetou plíseň, chytil zácpu, je apatický. Dnes i kozí hrb.



Co mám v tomto případě dělat? Jak se o činčiláka postarat? A jak se ke všemu postavit? Chovatelka tvrdí, že je to přepravou, ale sama jsem přeprvní firmu měla a kolikrát jsme převáželi činčily mnohem déle. Každá činčilka je jiná a jinak stresová. Potřebuji z toho všeho činčiláka dostat. Tady není ani veterinář který by jim rozumněl - nerozumějí ani psům, kočkám a jiným. Co byste udělali Vy? A jak byste se o činčiláčka postarali? Abych neudělala nco špatně. Chovám činčilky třetím rokem, mám jich momentálně 6, ale neměla jsem nikdy žádný problém. Nevím kde se stala chyba. jestli již u chovatelky, nebo až u mě,či přepravou...Děkuji.

Zde přikládám fotky od chovatelky a foto u mě:
http://chinchillas.rajce.idnes.cz/xxlen ... _chovatel/

http://chinchillas.rajce.idnes.cz/xxlenkakxx/

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 16, 2012 21:13

No když porovnám fotky u chovatelky a fotky u vás, tak bych spíše řekla, že problém je u vás. Činčilák vypadá hrozně pohuble a nevykoupaně a jak říkáte - má plíseň.
K váze bych chtěla říct, že u samců je po převozu celkem běžný větší pokles váhy - měla jsem také samce, co po převozu klesl 50g. Déle jim trvá, než se adaptují. Navíc byl na cestě poměrně dlouhou dobu, takže se nedivím, že tolik ubral. Sameček je navíc dospělý a ti snášejí přepravy z mé zkušenosti hůře než mladí.
Ještě k tomu byl u samičky, se kterou si nesedl, což zapřičinilo další úbytek váhy - z vlastní zkušenosti víc, že pokud si sameček se samičkou nesedne, může během velmi krátké doby zhubnout i 80g.
Ke granulkám - nemyslím, že je povinností chovatele dávat k činčilce granule, na které je zvyklý. Pokud jste o ně měla zájem, tak jsme o ně mohla požádat, určitě by Vám nějaké prodala. Pokud jste viděla, že sameček vaše granule odmítá, měla jste mu dát jiné a ne ho nechat hladovět.
Když sečtu vše, co jste vyjmenovala, tedy dlouhou přepravu + nové prostředí + seznámení se samicí, se kterou si nesedl a nevyhovující granule, tak se nedivím, že z toho chytl i zažívací potíže a plíseň, jelikož měl zcela jistě oslabený organismus.
Ke kozímu hrbu bych jen chtěla říct, že se nevytvoří ze dne na den - onen "hrb" byl patrný pouze kvůli velkému úbytku váhy a očividně zanedbané srsti.

Toť můj názor.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 16, 2012 21:24

a ještě bych chtěla dodat, že na některých fotografiích nevypadá zdaleka tak hrozně jako na těch tmavých. což mi přijde zavádějící.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Lenca » Pá Bře 16, 2012 21:46

já si také myslím,že to bylo moc stresu na něj, už jen to,že ho po převozu nechal ten švagr probehnout...v novem prostredi po cestě a pak ho čekala další cesta a zase další nové prostředí. k samičce měl jít až po karanténě takže to byl další stres v tak krátké době.změna stravy..se to sečetlo všechno se vším.Tot muj nazor...

Disable adblock

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 22:05

Moc děkuji. Uznávám i svou chybu. A máte nějaký dobrý receptík? už dva dny na váze stojí, tak už snad to bude ok. Ty fotky u chovatelky jsou u jiné, než od té, od které ho mám. Ale ta za nic opravdu nemůže, když ho té chovatelce dávala, dávala ho v tom stavu, na kterých je na fotkách,nevím jak dlouho byl u paní, ale už u ní měl pokles váhy a též ho seznamovala. A přijel ve stavu, kde je na té fotce. To že jsem ho seznamovala ale věděla i první majitelka,se kterou jsem byla v kontaktu od příjezdu. Byli spolu všeho všudy 5 minut,ale i tak. Nidky jsem rtu radu nepotřebovala, jen jsem se chtěla ujistit. Zaskočilo mě to, protože toto neznám. Mám jen malinký hobby chov a opravdu nemám s převozy dospělých samců žádnou zkušenost. Ale prý už shodil moc. Já opravdu nevím. Je to první dospělák kterého jsem kdy převážela. když jsem dělala přepravu, převáželi jsme i jedné paní činčilky březí, a říkala že dorazily zcela v pohodě a v pořádku. Byli ubytovaní, dostali jídlo, pití. To jídlo dostali sebou od majitelky. Každý je jinak stresový, na něho toho bylo opravdu moc, a děkuji za Vaše rady a názory.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 16, 2012 22:32

ke mě jel dospělý samec 6hodin a úbytek váhy byl asi 40g. Než se adaptoval, tak dalších 10g. Do teď mi stojí. U dospělých samců je to normální. Dále ale neklesá, neonemocněl, není skleslý.
Podle mě hodně udělalo seznámení se samičkou, se kterou si nesedli a hladovění. Proto zhubl tak moc. A to určitě není chyba chovatelky.
Jinak k těm granulkám - Já osobně jsem vzorek granulí dostala pouze u tří činčil. U ostatních jsem nedostala nic. Dostatečně jsem se však informovala, na jaké je činčila zvyklá, abych věděla. Doma mám několik druhů granulí a když se náhodou stane, že některé činčila nechce, mám k dispozici další, aby nedošlo k hladovění.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Pá Bře 16, 2012 22:39

Jel mi 10-ti měsíční sameček u chovatelky 470g, po příjezdu 450g, do týdne 377g, pak začal nabírat pomalu zpět.
8 měsíční u chovatele nevím, po příjezdu 530g, po 14 dnech 458g, pak pomalu na 470g a stál 2 měsíce.
Roční u chovatele 666g, po příjezdu 660g, po týdnu 640g a tak zůstal stát.
Nedávno 4 měsíční sameček u chovatele nevím, po příjezdu 336g, po týdnu 340g a za celý měsíc nabral pouze na 350g a stojí. A chovatel nereaguje.
Teď co jel sameček u chovatele 600g, po příjezdu 550g, týden stál a teď už je na 560g. Jel přes 32h a vědět to, nenechám ho jet.
Co jsem pozorovala, samci snášejí převozy hůře, hlavně ti starší. Nejhorší je přesun z místnosti pouze pro činčilky do obydlené místnosti.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 22:41

Děkuji. Je to poučení. Nikdy jsem s tím žádnou zkušenost neměla. Každý nekrmí stejným krmením, to je jasné. Shodil hodně, je to na hranici. Já jsem s Biostanem byla spokojená. Já nemám tolik činčilek. Tak nemám více druhů krmení, když mi činčilky dobře přijímají toto krmení. Každý má na krmení svůj názor. Někdo krmí tim a někdo onim. Ale stejně tak nejsem vševěd :-) proto se tu ptám a popsala jsem i situaci. :-) Teď už dva dny stojí. Tak snad už bude vše ok.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 22:43

Děkuji Moni :-) Alespoň vidím, že nejsem sama. Opravdu mě to hodně vystrašilo a začala jsem panikařit. Proto píši ještě sem,aby to bylo nezaujaté. Všem Vám moc děkuji a držte nám palečky.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod AnnaVV » Pá Bře 16, 2012 22:50

určitě to bude v pohodě.někdy to oprvdu trvá než si zvyknou.já nedavno činčilky stěhovala jen do jiné místnosti ataky šli z váhou dolu

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 16, 2012 22:51

já také nemám hodně činčil - momentálně 8. Granulí mám víc druhů, protože to tak mým činčilkám vyhovuje a také se nestane to, že by hladověly kvůli toho, že by jeden druh nežraly. Každopádně si myslím, že by se kupec sám měl zajímat o výživu činčilky, jelikož zodpovědnost za činčilku už přechází na nového majitele a záleží jen na něm, jak bude o činčilku postaráno.
Proto já se vždy na granule doptávala, abych věděla co a jak.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 22:56

Dnes i včera už byl veselejší a pohopkával. Už ani ta srst není tak hrozně rozježená. Dnes jsem koupila i lepší písek. Brala jsem od Minlub,ale teď nemají. Je výborný. Ale ostatní činčilky se mi koupali v tom samém písku co o, a srst je pěkná. není teda úplně jak po sepioletu, to ne, ale on jí měl takovou rozježenou, jako pejsek. Dnes už vypadá o malinko lépe,ve středu to byla fakt krize, to jen seděl, a nic...nechal se i pohladit. No, nakonec jsme zjistili pidi bobečky, tak mi bylo porazeno to jablíčko, a dobrý. A čím krmíte Vy? Jestli se mohu zeptat?

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 16, 2012 23:12

krmím Ovatorem, Berkelem a Apetitem.
Jinak sameček byl předtím moc krásný, věřím, že pokud se mu dopřeje dostatek klidu, tak se brzy dá do kupy a bude zase takový jako předtím.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Pá Bře 16, 2012 23:15

Nechápu, jak se teď stalo velkou módou tu v ČR, svádět stav zvířete na převoz......?????
Nehledě na to, když se jedná o převoz v jedné malé zemi!! Přece cestují zvířata po celém světě a musí dorazit v perfektním stavu.
Já vezla zvíře (samce) z Holandska vlakem, celkem cesta cca 20 hodin a zvíře jak jsem v holandskou naložila, tak stejné jsem doma vytáhla z přepravky, aktivní, žravé..... prostě v pohodě.Tak v tom asi nebude problém ne???
Vezla jsem více zvířat, na různé vzdálenosti, podle mě když je zvíře zdravé, silné s dobrou imunitou, tak nevidím problém!!!

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 23:21

Ano, na fotkách je moc moc krásný - taky jsem neodolala :-) Ale opravdu jsem netušila co se stane. Byla jsem z toho vážně nešťastná, nikdy jsem se do takové situace nedostala. :o Ovatorem jsem krmila, ale ty moje malé potvůrky to nechtěli vůbec. Měla jsem i Apetit, tam jsem neuspěla vůbec. :-) Až Biostan. Jo, ještě Zbýšov dobře baštily. Minlub mi doporučila ještě vitaminovou směs, protože jsem měla problém loni se samičkou po porodu, a též se mi dobře osvědčila. Hlavně teď v březosti a kojení. Kluci mi šli teď také s váhou dolu, ale to mě tak nepřekvapilo. Vím že i před porodem samičky shodí, nebo stačí že jedna porodí nebo říjí a zase jdou s váhou dolu. Jsou jako na houpačce. Ale toto mě vážně překvapilo a hlavně vystrašilo. 415g už není zase taková sranda...

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 23:25

To Royal Persian: Fááákt až tak daleko??? jako vím, že můžou jet delší dobu, jak jsem již psala, tak jsme převáželi i březí činčilku spolu s dalšími myslím 5ti činčilkami a paní byla velice spokojená. Prý hned baštily, vykoupali se,ale asi je každý jiné povahy... nevím no...Každopádně vím, že velký úbytek váhy bylo i tím, že jsem ho by´t jen na chvilku seznámila se samičkou, která je zhruba v polovině březosti (odhadem). Ale to bylo co jsem si te´d s paní spala také nedorozumnění mezi námi...Takže tímto se tu paní chovatelce omlouvám až si to bude jednou číst. Omluvila jsem se i jí osobně.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod tarja666 » Pá Bře 16, 2012 23:32

dle mého u převozu záleží na činčile. Měla jsem činčily, které zvládly vše v pohodě a jiné to zvládly hůř. Žádné ale neměly zažívací potíže, nechytly plíseň a nebyly jinak nemocné, a váhu nabraly zpět poměrně rychle.
váha 415g, na kterou zhubl tento činčilák nebude kvůli převozu, ale kvůli tomu ostatnímu.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » Pá Bře 16, 2012 23:33

Dora napsal:Nechápu, jak se teď stalo velkou módou tu v ČR, svádět stav zvířete na převoz......?????

Možná proto, že to někdo má vypozorované????
Sice jsem nevezla jednoho samce z Holandska a věřím, že to mohl snášet dobře, taky mám v chovu takové, co bych řekla že to nerozhodí a adaptují se dobře. Ale převozů jak činčilek ke mě, tak ode mě k novým majitelům mám za sebou již hodně, takže mohu srovnávat.
Tady něco podobného píše i Žanda viewtopic.php?f=8&t=12333&p=151714#p151714
Hodně závisí na povaze, okolnostech a stres udělá hodně.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » Pá Bře 16, 2012 23:36

Takže podobný problém...

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Pá Bře 16, 2012 23:44

ano z Holandska přijel a vlakem, který drnčí, hučí, třepe...a byl to dospělý samec :-)
pokud je činčila v pořádku, tak jí jen tak něco nerozhodí!Hlavně ne cesta.To už spíš si myslím, že zhubne seznamováním.... nebo jiným stresem,ale ne převozem!! A 415g je moc málo!!!Zbaští už něco sám??????Kolik?

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod Dora » Pá Bře 16, 2012 23:59

minlub napsal:
Dora napsal:Nechápu, jak se teď stalo velkou módou tu v ČR, svádět stav zvířete na převoz......?????

Možná proto, že to někdo má vypozorované????
Sice jsem nevezla jednoho samce z Holandska a věřím, že to mohl snášet dobře, taky mám v chovu takové, co bych řekla že to nerozhodí a adaptují se dobře. Ale převozů jak činčilek ke mě, tak ode mě k novým majitelům mám za sebou již hodně, takže mohu srovnávat.
Tady něco podobného píše i Žanda viewtopic.php?f=8&t=12333&p=151714#p151714
Hodně závisí na povaze, okolnostech a stres udělá hodně.



Já jsem samozřejmě taky nevezla jednoho samce, ale převozu mám více a na velké vzdálenosti!!
Tohle byl jen příklad :-) A zrovna to není samec flegmatik, kterého nic nerozhodí :-D
Rozdíl je asi i v tom, že jsem pokaždé to zvíře měla pod dohledem, tak přesně vím, jak to které zvíře snášelo a jak ne.
Když dáte zvíře jen převozci, nebo přeberete tak to pak je jiná řeč o něčem jiném.
Když zvíře zhubne převozem 20g,které hned nabere zpět, tak to není z 550g na 415g ...že???

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod tarja666 » So Bře 17, 2012 0:03

však proto tu říkáme i to, že velkou roli hrálo seznamování a taky hladovění, jelikož nechtěl jíst.
Sama xxxlenkakxx psala, že po příjezdu těch 500g asi bylo.
Těch dalších 85g tedy muselo být vlivem dalších věcí.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod minlub » So Bře 17, 2012 0:09

To je pravda, je něco jiné zvíře převzít, dát od přepravky a doma jí vyndat než předat přepravci.
A tady i bylo řečeno, že hlavní podíl mají ostatní okolnosti, které se bohužel sečetli.

xxlenkakxx
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Út Bře 01, 2011 9:25
Místo/Bydliště: Kynšperk

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod xxlenkakxx » So Bře 17, 2012 0:29

Oni jsou tu i deti.3,5 lete a mimi.To je take dalsi faktor.Zbasti toho malo.Zitra letim pro ty junior kulicky a snad se umoudri nebo me z toho odvezou.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po převozu

Příspěvekod martej » So Bře 17, 2012 2:15

Převozem může zhubnout každá činčila. Jedna zhubne málo, druhá více. Mě spíš tady na tom případu trochu zaráží to, že přijela naprosto jiná činčila. činčilka může zhubnout, ale rozhodně za 12 hodin cesty nezhubne k nepoznání. Chápu, že u chovatele mohl činčilák zhubnout, změnit se, ale měl o tom paní lenku informat. Přece nejde někomu nabídnout hezkého činčiláka s váhou 550 g a poslat činčiláka, který nemá ani 500, má špatnou srst a je vychrtlý :roll:

A přepravou to opravdu být nemůže, ano činčilka zhubne, ale nezmění se její kvalita. Kurýrem jsem si nechala posílat činčilky z Německa i z Čech. Já sama posílám činčiláky do Německa a žádná na kvalitě neztratila a to jezdí mnohem déle než tady. A popravdě mi přijde docela nesolidní, když tohle někdo udělá, pokud činčilka již nevypadá jako na fotce, tak prodávající musí kupujícího informovat a ne počkat, jestli náhodou mu to neprojde :roll:
A jinak pokud je chovatel solidní a není mu jedno, co s činčilkou bude po převozu či po předání, tak se zajímá, informuje se a ptá se, jak a čím činčilka bude krmena a do jakého prostředí jde. Takže nechápu omluvu, že se má zajímat kupující, že to není na chovateli a tak je vlastně chyba paní Lenky, že nedostala k činčilákovi granule :roll:

Možná sem tu asi v čechách jediná, ale opravdu mi nepřijde jako fér a solidní chovaní chovatele to, že pošle jinou činčilku, která na tom zdravotně není nejlíp, neinformuje kupujícího a k činčilce nepřidá ani pytlík granulí. :roll:
--------------------------------------------------------------
A k problému s činčilákem. Jak jsem Vám psala, je teď důležité, aby byl v klidu a aby se mu srovnalo začíváni. Trochu jogurtu a jablička jako první pomoc pomohla a teď by chtělo dát probiotika, aby se mu urovnalo trávení. Rozhodně bych teď nedávala vitamínovou směs, z které vybírá vločky, tu bych začala dávat opět, až když se mu obnoví mikroflora. Do napáječky bych mu dala vitamin B a zkusila jiné granule a dala mu seno a vodu. Jestli už na váze stoji, tak to snad bude na dobré cestě a nespadne pod kritických 400 g. Bylo toho na něj moc a asi je vice stresovy.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”