nálada činčil

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

nálada činčil

Příspěvekod Kobylatko » Po Pro 16, 2013 12:30

Je možné aby činčily měly taky "své" dny ?Zničehož nic se mi začali pošťuchovat dvě samičky ale jen když je pustím ven z klece pak když je zavřu zpátky jednou na sebe zavrčí a je klid v kleci si nic nedělají jen mimo klec.Může to být i tím že vedle jejich klece je ted nová klec s jinou činčilou která tam doted nebyla? Stává se vám to taky že se vám občas žerou?

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nálada činčil

Příspěvekod Dantha » Út Pro 17, 2013 12:46

Novou činčilou to určitě může být...
Nedávno jsme přidělali klec, postavila jsem ji k ostatním klecím jakoby do L. Mláďata v nové kleci v pohodě. Vedle v kleci mám starší samici se smcem. Do rána byl ze samce trhací kalendář (a to jsou jinak uplně v pohodě)... Naštěstí samec vše zvládl, jen mu musí dorůst kožíšek. Naštestí už si ta dospělá na mláďata ve vedlejší kleci zvykla a je klid a samce už netrhá.
Druhý příběh, když mi činčily prokousaly klec... Měla jsem v kleci 5 samiček (jedna dospělá a čtyři puberťáci), jednoho klidného večera rozkousaly společnýma silama klícku a vydaly se na útěk. Ráno jsem přišla do pokoje, v kleci jedna samička, zbytek nikde, postupně začaly vylízat z různých míst, ale v momentě jak se uviděly, tak se začaly rvát a nahánět. Nebyly schopné spolu být ani v kleci... (dostaly na den každá svoji přepravku bez jídla a vody, do večera se uklidnily a večer už zase putovaly do společné klece a od té doby bylo zase vše v pořádku.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nálada činčil

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 17, 2013 19:43

Děkují.Jo taky máme trošku oškubaný činčily no kožich doroste :) .Ony se se bijou jen venku,párkrát po sobě seknou zubama prožene jedna druhou a venují se lítaní po místnosti po zavření zpět do klece se spolu chvilku nebaví a pak spolu chrní blázni jedni.Za jak dlouho si zvyknou na novou klec vedle nich to asi záleží na nich že?No sem zvědavá co na to řeknou všecky příští rok až bude nová činčilárna a klece s činčilama budou v jedné řadě :D

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nálada činčil

Příspěvekod Dantha » Út Pro 17, 2013 20:21

No, mě přijde, že pokud jsou klece v jedné řadě a zvířata na sebe nevidí, tak je klid :-) Ale asi je to opravdu zvíře od zvířete. Chloupky určitě dorostou, bude to chvilku trvat, ale budou zase krásné! Každopdáně u nás jsou klece v pokoji do L a problém byl jen jednou s tou zmíněnou samicí. Jinak je všude klid i když na sebe vidí. Měla jsem jednu dobu i dva samce v jedné klícce a v pohodě, akorát jeden byl celkem dominantní, tak toho druhého nechtěl pustit ke žrádlu, ale rvačky nebyly.
Jen teda jak mám v pokoji těch zvířat víc, je sranda je sledovat, když se hromadně leknou, jak společně popadají z poliček.. to je pak rachot :-)

Jinak asi největší problém byl, když se zvíře při běhání prohánělo příliš blízko cizí klece. Párkát došlo přes pletivo na krev (prokouslý čumáček...) ale hlavě se pak ty zvířiska většinou začnou pošťuchovat i s tím kámošem se kterým bydlí. Takže ideální hlídat a nebo ještě líp zamezit přístup k dalším klecím.

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nálada činčil

Příspěvekod Kobylatko » Stř Pro 18, 2013 16:10

Tak já opravdu nevím co jim hrabe.Včera sem je pustila po celým pokoji a servali se opět jako koně,jen chlupy litali.Ted sem je zkusila pustit na 20 minut ani né na pulce pokoje předěleného tak aby nebylo vidět na klece s ostatnína činčilama a na obrovský pytel hoblin a kupodivu vklidu nic ani štěknutí ani vražedný pohled na druhou nic.No je mi pořád záhadou proč se perou jen mimo klec a to od doby co je v pokoji nová klec a obrovský pytel hoblin.Je to blbý nápad asi ale je možné aby se rvali kvuli tomu pytli?No neska už ven každopádně nepujdou až zas nachvilku zítra a čas procházky budu postupně prodlužovat a zvětšovat prostor,no uvidím jak dopadneme zítra :) .

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nálada činčil

Příspěvekod Dantha » Po Pro 23, 2013 8:38

Tak jak probíhá pouštění? Už se uklidňují?

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nálada činčil

Příspěvekod Kobylatko » Po Pro 23, 2013 11:05

Jj už sou zatím vklidu potvory jedny :D .Dneska už je chci zkusit pustit po celém pokoji a uvidíme,už sem to zkoušela na pár minut a vklidu :D .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nálada činčil

Příspěvekod Kobylatko » Po Pro 23, 2013 11:06

Osmáci ti se mi perou normálně u nich to je i normální :D ale u činč se mi tohle ještě nestalo :) .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nálada činčil

Příspěvekod Kobylatko » So Led 18, 2014 22:39

Tak jsem dnes nemohla pochopit počínání mých drahoušků.Nejdřív po sobě zas vyjeli (až ted zase po delší době) po chvilce ta jedna začala tu druhou obskakovat poté za sebou behali uplně vpohodě a kuňkali si na sebe lezli spolu pod a za skříně likvidovali kartóny atd .No uvidím zítra při pouštění co zase vymyslí jestli se opět ráčí připravit o pár chlupů :D .

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: nálada činčil

Příspěvekod Zrzka » Stř Ún 05, 2014 12:31

Já tedy mám jen kluky, ale taky se mi to u dvou dvojek stává - ostatní jsou v pohodě. Prostě když má Oskárek svůj den, tak honí Tadeáška po pokoji jak nadmutou kozu, dokud se Táda nenaštve a nepočůrá ho :wink: . Pak je klid - na chvíli. U té druhé dvojky je to spíš tím, že Fanda bydlel chvíli sám a sám běhal venku a najednou tam je ještě jeden šmudla, tak se ho pokouší honit. Tobiášek je ale vyčůranej a buď zapluje do klece, nebo ke mně :wink: . V kleci jsou obě dvě dvojky v pohodě. Je to jen při výběhu, a to jen někdy. :D

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: nálada činčil

Příspěvekod Lída » Ne Ún 16, 2014 0:17

i činčillky mají své dny :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”