Prosím o pomoc - umíněná činčila nechce hobliny v rožku!

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Prosím o pomoc - umíněná činčila nechce hobliny v rožku!

Příspěvekod Ivanka » Po Srp 24, 2009 14:54

Prosím o radu, jak na svoji umíněnou činčilu.
Mám dva samečky, mladší je v pohodě, tomu je všehno jedno, ale ten starší žije celý život ve stejnékleci, a má v ní odjakživa na dně v pravém rožku hromádku hoblin na čůrání. Poctivě do ní chodí čůrat i bobkovat, nikdy nebyl problém, ale z ničeho nic si od minulého týdne umínil, že za žádnou cenu hobliny v rožku nechce a hned se je snaží packama odmetat k pletivu (tzn. hobliny a bobky lítají ven před klec)! Totéž s koupací nádobou - oba kluci se vykoupou a pak ten starší chytne zubama nádobu za ucha a odtahuje ji k pletivu!
PROČ mu to najednou vadí a jak ho přesvědčit, že někam na podestýlku chodit musí a že koupací nádobu tam taky musím aspoň na hodinku nechat??? :twisted: Navíc hobliny i písek jsou na dně klece, kde vůbec činčily nejsou, jsou skoro pořád nahoře, tak co mu to dole VADÍ ???

Disable adblock

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Po Srp 24, 2009 15:06

Možná ten stereotyp, že to vždycky bylo stejné. :) Tak mu ty piliny zkus dát do jiného rohu. Moje činčila, mívala misku a pití v jednom rohu na poličce a najednou to oboje začla zhazovat dolů z poličky. Takže já to tam znovu dala, ona zhodila, já dala atd.. Tak jsem jí to dala jinam a je klid. Nebo se třeba nudí a našel si novou zábavu.


Vrátit se na “Bydlení”