Starší samička a mladej sameček - PROBLEM : -(

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Starší samička a mladej sameček - PROBLEM : -(

Příspěvekod PETE.cz » Čt Zář 29, 2005 19:28

ahoj. Jsem tu novej, moc se mi tady ta diskuze a stranky libi. Chovam cincily uz par let. Prvni jsem dostal od sestry, ale byla uz starsi a bohuzel po roce mi umrela : -(. Nedalo mi to a poridil jsem si dalsi. Byla skvela, krotka, kdyz jsem ji poustel, otevrel jsem klec. Sama si vylezla, problehla se po pokoji, po posteli a az ju to prestalo bavit, sama si vlezla zpet do klece.. Proste parada.. Ale po sesti letech mi umrela:-(
Ted mam treti(samicka), bude mit dva roky. Pred tydnem jsem ji poridil vetsi peknou klec a dnes kamarada( samecka). Dal jsem je k sobe a sledoval co se stane. No po chvilce mladej putoval do starsi mensi klece. Mam strach, ze ho "stara" sezere. Ne ze by ho honila po kleci, ale kdyz se snazili ocuhat, tak docela v pohode, ale kdyz k nemu dosla z boku, tak po nem startuje a jakoby se ho snazila kousnout. Jsem z toho tak trosku zklamanej a nevim co dal ....

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Zář 29, 2005 19:56

neboj se, nech je pár dní vedle sebe, ale každýho v jiný kleci, a ono se to srovná... taky je dobrý je měnit v těch klecích... znejistí tím a samička nebude tak bránit svoje území. Mě se taky ze začátku Kikina pokoušela Bonýska sežrat :D , ale teď už jsou nerozlučný a navíc maj krásný miminka, o který se staraj oba dva :)

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

:-)

Příspěvekod PETE.cz » Čt Zář 29, 2005 20:11

To doufam, jinak me to bude moc mrzet , a popravde, asi bych ho musel dat pryc..fakt nevim. Ted jsou vedle sebe, kazdej v jine kleci, cca 10 cm od sebe a uz se snazili ocuchavat ...nebo sezrat:-) Samicka ma novou klec jen tyden, tak doufam, ze ji nebude branit az tak moc... Prece jen , zatim si na ni taky urcite zvyka... No a nevadi, ze samacek je vlastne jeste pohlavne nevyspelej ? Je mu cca 2 mesice. Nechal jsem si je vyfotit, takze mozna vecer, ale spis zitra vecer sem hodim na podivani fotky obouch cincilek :-))))

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Zář 30, 2005 7:17

Starší samička a mladej sameček - PROBLEM : -( ano problem to zvykne byvat aj ked to ne je vzdy viditelne.Mladsi samcek ( neudavas vek) sa nema umiestnovat k dospelej samici.Ja sama som mala tento problem pred 2 mesiacmi. Starsia samicka ma tendencie sikanovat mladsieho samceka.Niekedy to vyzera milo ze sa k sebe tulia a pod ale napr.nepusti ho jest spolocne s nou alebo ho odtlaca od misky, od napajacky a pod. Nie vzdy sa to da dobre postrehnut ale problem tam je realny.Moze ho samozrejme aj napadnut lebo nema nervy na nejakeho mladeho sopliaka. Trauma z takehoto spojenia moze byt pomerne velka a moze sa stat ze budes cakat niekolko rokov kym samcek bude schopny reprodukcie. Nechaj ich oddelene a daj ich dokopy az bude samcek starsi.Tak sa bude aspon vediet branit.

Disable adblock

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Pá Zář 30, 2005 18:51

Ahoj Alice ... To jsi me teda moc nepotesila. Jestli to bude tak jak pises, tak nevim co budu delat .. Jinak prckovi sou 3 mesice.. Zatim sou vedle sebe.. Za chvilu sem hodim fotky starsich cincilek a taky tech dvouch "soucasnych".

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Pá Zář 30, 2005 20:22

Fotky sou umisteny.. Evžénka a Ferdy , ale i starších Evžénků :-)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 30, 2005 21:10

PETE.cz napsal:Fotky sou umisteny.. Evžénka a Ferdy , ale i starších Evžénků :-)


Jsou krásní :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Pá Zář 30, 2005 21:21

Iva napsal:
PETE.cz napsal:Fotky sou umisteny.. Evžénka a Ferdy , ale i starších Evžénků :-)


Jsou krásní :lol: :lol: :lol:


Díky .. a ještě víc by jim to slušelo spolu,že :-) Snad to nebude dlouho trvat a budu moct malýho Ferdu dát k Evženkovi (nebo spíš Evžence :-) ) do větší klece, kterou hlída. Jinak by asi musel jít z domu, není tu místo na dvě klece :cry: Ach jo :roll:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Zář 30, 2005 21:25

je jednoduchsie umiestnit samicku k samcekovi kedze samci nie su taki teritorialni. skratis si tak vojnovy stav v klietke.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Zář 30, 2005 21:56

Díky .. a ještě víc by jim to slušelo spolu,že :-) Snad to nebude dlouho trvat a budu moct malýho Ferdu dát k Evženkovi (nebo spíš Evžence :-) ) do větší klece, kterou hlída. Jinak by asi musel jít z domu, není tu místo na dvě klece :cry: Ach jo :roll:


Oni to zvládnou, uvidíš :lol:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » So Říj 01, 2005 19:10

Tak, už to sou přesně dva dny, co mám malýho Ferdu doma. Sou těsně vedle sebe, čumákama na sebe dosáhnou a občas na sebe koukaj, třeba ted, když se malej Ferdík koupe ... nebo opačně .. škoda,že nevím co se jim honí hlavou ... jestli už nechcou k sobě... Trošku su naštvanej na Evžénka, že ho nechtěl a možná ještě nechce .. Asi ho proplesknu, aby se zpamatoval :-) :-) :-) Nevím, jestli je mám večer zkusit dát k sobě .. :roll:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Říj 01, 2005 19:23

...zkus to, společné běhání na neutrální půdě ;-).

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Říj 01, 2005 19:52

Ano, to se osvědčilo i u nás, když jsem Lumpíkovi přinesla Mrňouska.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » So Říj 01, 2005 21:13

Takže Ferda se usadil na pristupové cestě do druhého patra ( poličce ) a kdykoliv se přiblíží Evžének.. postaví se na zadní a brání se a vydává takové zvuky jak kačer : -)) Brání se a to je dobře, ne ??? uvidíme .. budu je hlídat a na noc pomaže prozměnu Evžének do menší klece.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Říj 01, 2005 22:06

Někdo to doporučoval občas je prohodit v kleci, aby v tom měli trochu chaos a nebránili si teritorium :wink:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » So Říj 01, 2005 22:39

Iva napsal:Někdo to doporučoval občas je prohodit v kleci, aby v tom měli trochu chaos a nebránili si teritorium :wink:

Jojo..už jsem je prohodil . Aspoň si Ferdík proleze novou klícku, rozkouká se v ní a uvidíme za pár dnů. Doufám,že to dobře dopadne. Sice mám Ferdíka jen dva dny, ale moc si nedokážu představit, že bych ho musel dát pryč .. Je roztomilej.. Jo a díky všem , že mi pomáháte, radíte :)

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Čt Říj 06, 2005 17:03

Tak jsme trošku pokročili ... Malej Ferda ted od soboty bydlí ve velké kleci a každý den tam k němu dám Evžénka. Vydrží to spolu večer pár hodin a na noc je zas dám od sebe... Už po sobě nejdou... ale bohužel doslova.. Každej je v jednom rohu a občas se přiblíží k sobě :-) O víkendu je nastěhuju k sobě natrvalo už od rána a uvidím ..

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Problém asi vyřešen :-)

Příspěvekod PETE.cz » Út Říj 11, 2005 22:42

takže budou to dva týdny, co mám Ferdu doma. Po prvním oťukání s Evžénkem, kdy ho málem sežral, mazal Evžének do malé klece, kde strávil týden, a pokaždé večer šel Ferdu navštívit. Ale nastálo jsem si netroufl. V sobotu v poledne jsem je dal k sobě nastálo. Zatím se nesežrali , Ferda po ní už aji skákal : -)) a když jsem došel dnes z práce domů, tak spinkali na domečku přitisknutí na sobě :-)) Jinak třeba sou vedle sebe, jeden je packama na druhým atd :-)) PARÁDA :-))

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Říj 12, 2005 7:51

gratuluju, mně to teprve čeká.... jenže já mám zase o 5 měsíců mladší samičku...

Zolty

Re: Problém asi vyřešen :-)

Příspěvekod Zolty » Stř Říj 12, 2005 14:28

PETE.cz napsal:takže budou to dva týdny, co mám Ferdu doma. Po prvním oťukání s Evžénkem, kdy ho málem sežral, mazal Evžének do malé klece, kde strávil týden, a pokaždé večer šel Ferdu navštívit. Ale nastálo jsem si netroufl. V sobotu v poledne jsem je dal k sobě nastálo. Zatím se nesežrali , Ferda po ní už aji skákal : -)) a když jsem došel dnes z práce domů, tak spinkali na domečku přitisknutí na sobě :-)) Jinak třeba sou vedle sebe, jeden je packama na druhým atd :-)) PARÁDA :-))

jsou prostě chytrý... ví že hádky a nenávist nemaj žádnej smysl.. narozdíl od lidí :roll:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Pá Říj 28, 2005 15:34

NOVÉ FOTEČKY PŘIDÁNY DO GALERIE :-) Ferdík tam konečně vypadá tak jak má.. Ty první fotky Ferdíka byly dost zkreslené díky špatnému světlu.
Jinak sou pořád spolu a maj se snad rádi :-) Spinkají na sobě atd :-) Je to hezký , snad se mi podaří vyfotit, když tak pěkně spinkají

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”