Může být březí?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Může být březí?

Příspěvekod monka » Po Črc 25, 2011 13:16

Ahojte,mám samičku,co ji začlo trošku hrabat...na samečka útočí,počůrá ho...a pak zase spolu jsou jak by se nic nestalo :roll: Jestli je březí váhově to ještě nepoznám :cry: Chtěla jsem vědět,zda samička pokud zabřezne,změní se hned její chovaní?Díky :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 25, 2011 13:33

Ahoj,
někdy to na samičce vůbec nepoznáš a někdy změní chování hned. Měla jsem samičku, která jakmile zabřezla začala samečka honit a útočit na něj až jsem ho musela dát pryč a to se opakovalo i při druhé březosti.
Mám jednu rodinku kde v době březosti jsou občas hádky, ale nikdy nic hrozného a o miminka se pak starají hezky spolu.

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Po Črc 25, 2011 14:18

Díky za info,tak asi toho samečka dám na odpočinek...vypadá jak ,,trhací kalendář"přesně jak říkáš ty ...samice na něho útočí :cry: počkám,tak max. týden,kvůli váhy samičky,jestli je březí a oddělím je
Kolik přibere samička pokud je březí asi za týden?DÍKY

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 25, 2011 14:25

Pokud na něj opravdu takhle útočí a má vyškubané chlupy a trvá to, radši ho odstav. Některé samičky samce při březosti nemusí snášet. Je také možná že se jen rozhádali, což se může stát a nemusí být březí.
Pokud je ještě v růstu, těžko se to odhaduje. Pokud jí váha delší dobu stála a teď začne pomalu nabírat, můžeš se těšit. Přírůstek se nedá přesně říct, může nabrat málo když má jedno nebo hodně když je to vícečetný vrh. V průměru je to cca. 50g na mládě a 50g na placentu.

Disable adblock

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Po Črc 25, 2011 15:59

Díky,radši ho dám jinde,byli spolu půl roku v klidu...teď začala vyvádět..jestli bude březí,tak bude na mimča sama...nebudu riskovat,že mi sameček ze stresu zhubne

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 25, 2011 16:04

Radši ano, zkus ho vrátit po odstavu miminek. Pokud se to bude po zabřeznutí znovu opakovat, budeš je muset pokaždé oddělovat.

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Po Črc 25, 2011 16:07

Nojo,březí samičky jsou náladové,jak některé těhule :lol: ...co se dá dělat

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”