Jakého samečka k třem starším samičkám

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Claire
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: So Srp 07, 2010 20:25
Místo/Bydliště: Turnov

Jakého samečka k třem starším samičkám

Příspěvekod Claire » So Srp 07, 2010 20:33

Zdravím a hledám někoho,kdo by mi poradil...Mám velkou voliéru,kde žijí 3 samičky.Jedna je White Wilson,druhá Black Velvet a třetí je standartka.Napadlo mě,že bych holkám pořídila samečka.Nevím,jestli by pak nezačaly šarvátky,ale pokud ne,existuje nějakej sameček,kterej by se k holkám hodil?Myslím v souvislosti s letálním faktorem?Napadnul mě snad jedině nějakej violet (nechci standarta)?Já nevím,se v těch mutacích nevyznám :?

Disable adblock

vykupcinci
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: Ne Zář 13, 2009 11:31

Příspěvekod vykupcinci » So Srp 07, 2010 20:38

violet vam bude k "nicemu" rodili by se vam pouze wilsni vc, bleci vc a standardi vc. kdyby jste dala beige muzou se vam rodit pinci, brown velveti, beži, standardi, wilsni, bleci

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » So Srp 07, 2010 20:47

Beige nebo nějakého ebonka... Ale já bych se asi bála šarvátek. A kolik je holkám? Aby pro ně mimča nebyla už nebezpečná.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » So Srp 07, 2010 20:49

Každopádně, kdyby se k nim dal sameček třeba čokolády, pak by bylo mnoho rozmanitých barevných miminek.

Disable adblock

Claire
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: So Srp 07, 2010 20:25
Místo/Bydliště: Turnov

Příspěvekod Claire » So Srp 07, 2010 20:50

vykupcinci napsal:violet vam bude k "nicemu" rodili by se vam pouze wilsni vc, bleci vc a standardi vc. kdyby jste dala beige muzou se vam rodit pinci, brown velveti, beži, standardi, wilsni, bleci

No to máte vlastně pravdu...a co třeba nějakej ebonek?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Srp 07, 2010 20:51

pokud samičky ještě neměli mladý a je jim více jak 1,5 roku,už bych jim samečka nepořizovala.Mohli by mít komplikace při porodu.Já nemám moc dobré zkušenosti s 2 samičkama a samečkem,nevím jak by to vypadalo se 3 samičkama.musíte počítat s možností že se pohádají a mít připravenou náhradní klec.
Jinak pokud nebude sameček bílý,je jedno jaká mutace.Hezká miminka by byli s Beige,Ebonkem nebo Tanem (Beige Ebony).

Claire
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: So Srp 07, 2010 20:25
Místo/Bydliště: Turnov

Příspěvekod Claire » So Srp 07, 2010 20:52

Dantha napsal:Beige nebo nějakého ebonka... Ale já bych se asi bála šarvátek. A kolik je holkám? Aby pro ně mimča nebyla už nebezpečná.

Holky už jsou starší.Od jednoho do tří let.Jsou na sebe zvyklý,ale taky si nejsem jistá tím jestli by se pak nezačly hádat

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » So Srp 07, 2010 20:53

Já bych volila extra dark ebony a čokoláda

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » So Srp 07, 2010 20:55

Jestli už jsou starší a ještě neměly mimča, asi bych to neriskovala. Jak psala minlub, mohly by být komplikace při porodu.

Claire
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: So Srp 07, 2010 20:25
Místo/Bydliště: Turnov

Příspěvekod Claire » So Srp 07, 2010 21:05

Dantha napsal:Jestli už jsou starší a ještě neměly mimča, asi bych to neriskovala. Jak psala minlub, mohly by být komplikace při porodu.

Wilsonka je 11 měsíců,Bleček asi rok a půl až 2.Nejstarší je standartka-už nějak kolem třech let.Dala mi ji kamarádka,pže už jí "lezla na nervy" (osobně nechápu,mě příjdou činčuchy strašně super-hlavně když mi likvidujou byt :-D ) Ta ale už jednou mláďata měla (ještě u kamarádky)....takže pořídit či nepořídit?

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » So Srp 07, 2010 21:07

Já myslím že můžou ale byla bych připravená na neschody.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » So Srp 07, 2010 21:10

Pak by to snad mohlo být v pořádku. Já osobně jsem dala samečka k samičce, které byly 4 roky a v pořádku (ale v té době jsem si myslela, že je to druhá samička a na mladé jsme neměla ani pomyšlení - jen aby si někdo nemyslel, že jsem nezodpovědná :o )

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Srp 07, 2010 21:17

Já bych taky řekla že můžou.Ale opatrně když budou zabřezlé nebo porodí-mohli by se pohádat nebo útočit na miminka.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Srp 07, 2010 21:20

já sem dala dvě tříleté samičky k samečkovi a jedna mi bohužel zemřela. Druhá odchováva v pohodě. Já osobně bych volila už staršiho samečka...například dvouletého. Určitě ne puberťáka a připravila se na to, že se nemuseji shodnout a tak mít nahradní klec a nebo předělat klec tak, aby se část klece šla oddělit.

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » So Srp 07, 2010 21:32

já bych se nebála věku samiček... měla jsem i tříleté i čtyřleté samičky prvorodičky a všechno proběhlo v pořádku.. já spíš nemám dobré zkušenosti ani s dvěma samičkama a jedním samcem... po porodu buď může samici přeskočit nebo některé tetě....a je problém... 4 činčily v jedné kleci s mláďaty je podle mě moc... samozřejmě to může vyjít, ale nevím... já nebyla schopná třeba ani k stávajícímu páru přidat další samici... vždycky jsem to raději popárovala.... mám jen dvě samice s jedním samcem a tam to klape....ale jinak mi to nikdy nevyšlo.... samec mi i zabil samici, jak ho nechtěla a kamarádce samice po porodu zabila samce.... ale třeba se tito snesou... to je činčila od činčily... dokud to člověk nezkusí, tak neví...

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”