Problém s plastovým dnem

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Problém s plastovým dnem

Příspěvekod Albosak » Ne Kvě 01, 2011 13:00

Chtěla bych poprosit o radu ohledně mého neposlušného činčiláka. Mám klec s plastovým dnem, jelikož ve zverimexu žádnou jinou neměli, ale asi tak po roce se čičilák rozhodl, že se dostane ven. Začal nám před měsícem nehorázně prokousávat dno na ohybu mezi mřížemi a dnem a už má na každé straně díru, že tam skoro prostrčí hlavu. Snažili jsme se rohy natřít hořkým lakem, který se používá u lidí, když si okusují hnety, ale nic, spíš mu chutnal, pak jsme to natřeli pepřovým roztokem a taky nic, dno vesele okusuje dál a díry jsou čím dál větší. Přitom v kleci má houpačku, roličky od toaleťáku, větev, dřevěné schodky a patra, minerál na broušení zubů a ocelový řetízek na hraní a pouštíme ho ven. Ale asi mu to nestačí a já už nevím co s tím dělat? Chtěla bych sehnat kovové dno, ale nevím kde? Předem moc děkuji za rady. :)

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Kvě 01, 2011 13:33

Kovový dno si nech někde vyrobit, je to lepší. S lakama apod bych radši moc neexperimentovala, aby se ti ještě činčilák nepřiotrávil...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Kvě 01, 2011 14:05

Tak já jsem měla podobný problém jako ty. Měla jsem 2 činče v kleci s plastovým dnem a vrchními okraji. Na tom vrchním okraji prokousaly všude díry a pomalu 3x denně si chodily na procházku. Zadělávání dír příliš nepomáhalo. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsme činčám pořídili skříňoklec a je klid. A viditelně se jim tam líbí daleko více :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 01, 2011 22:09

Tak ten lak mu muze pekne uskodit na jatra a klidne se Ti muze i priotravit.Cincila ma velmi choulostive zazivani, tohle bych vubec nedelala,bude zazrak, kdyz nebude mit problemy.V tech jatrech se jim vse spatne usazuje a nemusi se projevit hned.
Bohuzel tohle se tezko odnauci, chtelo by to vetsi klec, jak tady pisi, nejlepsi je skrinoklec velka.

Disable adblock

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Po Kvě 02, 2011 8:30

Děkuji za rady. Asi nakonec dno vystužíme nerezí, pokud není škodlivá? A ten lak jsme jen na chvilku zkusili, jestli ho to odradí, tak snad mu to nějak neublíží. :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Kvě 02, 2011 8:55

My jsme měli podobný problém s osmákama.Nakonec levněji a schůdněji (vyztužíš ale nemáš kam přichytit,udělat dno na míru je drahé) nás vyšlo akvárko. V případě činčilek skříňoklec. Může být jakákoliv,dělaná na míru, ze staré akříně...bude to v interiéru vypadat líp a činčilce se tam bude víc líbit.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 02, 2011 10:57

Nerez neni nebezpecny, nebo pozinkovany plech.Ale rohy tak, aby se zase neporanila, nebyly ostre.Ja bych to videla na nejlepsi a daleko levnejsi reseni skrinoklec, tady na foru se muzes inspirovat.Mysani jsou v ni strasne spokojeni, kdyz je dost vysoka a siroka, tak se da vybavit policema, domecky, vetvema, ze ani nemusi mit denne vybeh, aspon Mysa o nej nestoji klidne i nekolik dni.Da se udelat i na koleckach, s vysuvnym suplikem na hobliny dole, ktery doporucuji pobit pozinkovanym plechem dno, kvuli vode v napajecce a ze dole curaji do hoblin, drevo by za chvili mohlo plesnivet.Navic je to i pekna soucast nabytku.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Kvě 03, 2011 11:22

Jo :lol: pískomilové měli stejnou zábavu :lol: Já zkoušela ocet, bez většího úspěchu. Zvenku jsem tam přidělala kusy dřeva, to celkem fungovalo. Pozinkovaný pletivo bude asi v poho. Ale ta skříňoklec je do budoucna nejspíš jediné pořádné řešení.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Kvě 03, 2011 12:11

Vyrob skříňoklec a budeš mít klid :)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Út Kvě 03, 2011 12:33

Přesně tak není nad skříně :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 03, 2011 22:57

A nemuze se z ni osmak prokousat?Nedavno se tady nekde psalo, ze osmaci se prokousou uplne odevsad:-)

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Út Kvě 03, 2011 23:00

U nás to bylo stejné, ale koupil jsem laťky, nařezal na míru a jen 2 šrouby vždy přidělal po okraji. Mají toho teď více na okus a za nějaký čas se dají otočit, okousaným dolů a pak když to bude pořádně okousané, tak se to vymění. Něco málo je vidět v mé galerii davidhr, tak se můžeš podívat, popřípadě mohu nafotit a poslat na ukázku.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Kvě 03, 2011 23:20

davidhr napsal:U nás to bylo stejné, ale koupil jsem laťky, nařezal na míru a jen 2 šrouby vždy přidělal po okraji. Mají toho teď více na okus a za nějaký čas se dají otočit, okousaným dolů a pak když to bude pořádně okousané, tak se to vymění. Něco málo je vidět v mé galerii davidhr, tak se můžeš podívat, popřípadě mohu nafotit a poslat na ukázku.

Jo, to je dobrý. Já měla nějakou poličku masiv vysokou akorát vejšky toho plastovýho dna, tak jsem to dala zvenku. Ale tohle vypadá fakt účelně a prima :wink:

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Stř Kvě 04, 2011 19:29

Tak opravdu asi nejlepší bude ta skříňoklec, ale než ji uděláme, musíme plastové dno vystužit a to dřevo vypadá dobře.;) A dokonce jsem se byla ptát i ve zverimexu a bylo mi řečeno, že se dá udělat skleněné dno u sklenáře, ale nevím, zda to jde.:D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Kvě 04, 2011 19:30

Jde, ale vyjde tě to dráž, než celá skříňoklec...
Skříňoklec máš sbouchanou za 2 dny :-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Kvě 05, 2011 0:43

Tý brďo, skeněné :shock: ? To bych se bála.. Na koupání maj sice čiči skleněnou nádobu (ze silného skla) a zatím supr, ale skleničky likviduju celkem s přehledem, takže udělat skleněné dno by mě ani ve snu nenapadlo, navíc musí bejt brutálně těžký, když to má bejt pořádný..

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Kvě 05, 2011 0:59

podle mě je opravdu daleko praktičtější skříňoklec a činčily je fakt milujou. A další velkou výhodou je, že to nedělá takový kravál. Moje činče se časem naučily různé kousky provádět tak, aby to dělalo co největší hluk a občas to bylo k zbláznění. Jinak k tomu skleněnému dnu...asi bych se taky bála. Možná ani ne tak že by s ním něco udělaly činče, ale spíš já. Jak se znám, tak bych ho hned nakřápla :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Kvě 05, 2011 2:08

přesně :lol:

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Čt Kvě 05, 2011 21:29

No, mě by ani nenapadlo dělat skleněné dno.:D Jen mě to pobavilo, když mi to řekli.:)

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Pá Kvě 06, 2011 9:26

Stejně si myslím, že je nejlepší to dno co máš. Skleněné, jak se tu už psalo, nebrat.
Klec máme přes 5 let, je pravda, že v začátku Cipísek pěkně okousal rohy, neměli jsme zkušenosti, ale jak jsem tam přidělal ty lajsky, už je to v pohodě alavě mají pořád co kousat. Když je potřeba, jednou za čas udělat pořádný úklid, tak lajsky odšroubuji, pořádně v koupelně dno vyčistím a opět je přišroubuji. Dno i když je docela velké, tak není těžké a je dobrá manipulace s ním.
Skříňoklec je taky asi v pohodě, jen udělat nějak dno, aby se dalo dobře vytírat. Jen si myslím, že zase nemají moc výhled, pouze směrem dvířek, proto jsem to udělal tak, jedna klec je ve skříňce, tlumí to hluk, je trochu krytá proti přímému světlu a druhá je volná, takže můžou koukat všude. Když večer přijdu z práce a otevřu dveře, tak oba jsou nahoře a koukají co se kde děje a hned mě vidí. Má to jen nevýhodu, více se z ní práší a sémo támo padá bordel(okousané klacky, granule co nechtějí, bobky jak se honí, o chlupech ani nemluvím).

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Problém s plastovým dnem

Příspěvekod AnnaVV » Pá Kvě 06, 2011 11:17

Albosak napsal:Chtěla bych poprosit o radu ohledně mého neposlušného činčiláka. Mám klec s plastovým dnem, jelikož ve zverimexu žádnou jinou neměli, ale asi tak po roce se čičilák rozhodl, že se dostane ven. Začal nám před měsícem nehorázně prokousávat dno na ohybu mezi mřížemi a dnem a už má na každé straně díru, že tam skoro prostrčí hlavu. Snažili jsme se rohy natřít hořkým lakem, který se používá u lidí, když si okusují hnety, ale nic, spíš mu chutnal, pak jsme to natřeli pepřovým roztokem a taky nic, dno vesele okusuje dál a díry jsou čím dál větší. Přitom v kleci má houpačku, roličky od toaleťáku, větev, dřevěné schodky a patra, minerál na broušení zubů a ocelový řetízek na hraní a pouštíme ho ven. Ale asi mu to nestačí a já už nevím co s tím dělat? Chtěla bych sehnat kovové dno, ale nevím kde? Předem moc děkuji za rady. :)


Měli jsme úplně stejný problém naše činčilky během 1 měsíce dno úplně rozkousaly.Nestačili jsme zadělávat díry.Nakonec jsme si udělali skříňoklec a máme klid a činčilkám se tam moc líbí.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s plastovým dnem

Příspěvekod tarja666 » Pá Kvě 06, 2011 12:50

AnnaVV napsal:Měli jsme úplně stejný problém naše činčilky během 1 měsíce dno úplně rozkousaly.Nestačili jsme zadělávat díry.Nakonec jsme si udělali skříňoklec a máme klid a činčilkám se tam moc líbí.


vidim, ze nejsem sama, kdo ma takove raubire, co dokazou za jeden mesic zlikvidovat klec :lol: :lol:

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Pá Kvě 06, 2011 13:01

ale jenom Amálka s Míšou jinak ty ostatní jsou hodný.V noci vykousali díru a pak mi běhali po posteli.Celá rodinka i s mladýma. :D :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Kvě 06, 2011 13:05

no nez my jsme koupily novou dalsi skrinoklec, tak ty nase nam utikaly uplne vsude :lol: uz jsme pomalu ani nemohli nikam jit, protoze bylo jasne, ze mezitim cince zdrhnou a budou provadet nepravosti :D

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Pá Kvě 06, 2011 13:12

činčilky jsou takový roztomilý ale přitom umí někdy dost zlobit :D :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”