Divné chování

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Divné chování

Příspěvekod Maru » Pá Dub 01, 2005 9:32

Ahoj všichni, chci se jen zeptat na divné chování mé malé Šmudly. Včera jsem jí přistihla jak načůrala na tašku (bohužel kam nemá :? ) a začala po sobě tu moč lízat. Nevíte někdo jestli jí něco chybí nebo čím to může být? Dávám myškám calci fit od vitakraftu, minerální kámen a občas dostanou kapičku multibioweyxinu (mám ho od veterináře). Už jste to někdo u své činči spozoroval? Díky

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Dub 01, 2005 10:47

To bude asi normalka, me to delaji cinci taky, ze po sobe v kleci lizou moc. Dokonce si basti i bobky.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Lis 03, 2005 16:18

mně tohle moje extra čistotná činča nedělá (dokonce jsem ho viděla, že se probudil, slezl si dolů do rožku "na záchod", vylezl zpět a chrněl dál v čistém), ale morče, které jsem měla jako dítě žralo bobky ve velkém a dožilo se vysokého věku, takže nijak výrazně škodlivé to asi nebude...když se to vezmě do detailu, proč by bobky nežrali, vždyt´nesnědli nic špatného a tudíž z nich nic špatného ani nevylezlo...

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Lis 03, 2005 22:15

to žraní bobků je naprosto normální - obnovují si tak střevní breberky, který jinde neseženou :). dokonce když je činča na antibiotikách nebo když se jí jinak poškodila střevní mikroflóra tak se doporučuje dávat jí žrát bobky zdravé činčily.
to že by lízali moč jsem ještě neviděla, ale viděla jsem něco jinýho... ty moje by si taky nikdy nenačůrali nahoru na poličky, ale Bonýs se svojí leností nebyl ani kvůli tomu ochotnej slézt dolů.. zrovna jsem je sledovala, když najednou nacpal zadek do díry v poličce, co maj v rohu (je tam prostor asi 7 na 7 cm) a udělal si z toho latrinu... a načůral přímo na střechu domku, co maj na zemi :lol: nemohla jsem ze sebe vydat ani hlásku, jak jsem byla ohromená... koho by taky nepřekvapila činčila jak používá záchod :lol: asi jim tam k tomu vyrobím ještě malej toaleťáček :lol:

Disable adblock

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Pá Lis 04, 2005 8:13

Ivanka napsal:mně tohle moje extra čistotná činča nedělá (dokonce jsem ho viděla, že se probudil, slezl si dolů do rožku "na záchod", vylezl zpět a chrněl dál v čistém),


To moje činči si taky nečůraj do baráčku, ale občas načůrá kam nemá, ale bohužel vždycky mimo klec, ne u sebe v kleci :shock:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Lis 04, 2005 9:13

No, já jsem zažila, když byl Miki ještě dorostenec a byl u nás krátce a pořád nám utíkal do pokoje, že byl několikrát přes noc schovanej pod křeslem nebo někde za skříní. Jak byl zvyklej čůrat do savých hoblin, tak se mu nechtělo načůrat v pokoji jenom tak na linoleum, proto si vybral měkoučký savý ručník, světle modrý, aby byl ten flek pořádně vidět... :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Lis 04, 2005 9:35

Janča napsal:Bonýs se svojí leností nebyl ani kvůli tomu ochotnej slézt dolů.. zrovna jsem je sledovala, když najednou nacpal zadek do díry v poličce, co maj v rohu (je tam prostor asi 7 na 7 cm) a udělal si z toho latrinu... a načůral přímo na střechu domku, co maj na zemi :lol: nemohla jsem ze sebe vydat ani hlásku, jak jsem byla ohromená... koho by taky nepřekvapila činčila jak používá záchod :lol: asi jim tam k tomu vyrobím ještě malej toaleťáček :lol:

:lol: :lol: Tak to jsi mě pobavila, máš šikovnou činčilku....
To náš Honzík si ze začátku čůral i do domečku a pak v tom spokojeně spal, ale teď chodí do jednoho rohu v kleci. Když jsem ho ještě pouštěla v obýváku, tak si vždycky zalezl za kytku a pěkně to pustil do rohu na koberec. Teď se mu zalíbilo běhat po chodbě a tam nic... do obýváku nechce ani vkročit, no alespoň nan chodbě nemá co zničit....

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Lis 04, 2005 18:48

:lol: :lol: :lol:
Třeba měla zrovna žížeň a nic jiného neměla po ruce :oops: :lol:
Kdoví co se jí honí hlavičkou,také vy lidi děláte někdy věci z kterých nám činčilkám jde hlava kolem :lol: :lol: :P :D :lol: :lol: :lol: :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Lis 04, 2005 18:59

Burýska napsal::lol: :lol: :lol:
Třeba měla zrovna žížeň a nic jiného neměla po ruce :oops: :lol:
Kdoví co se jí honí hlavičkou,také vy lidi děláte někdy věci z kterých nám činčilkám jde hlava kolem :lol: :lol: :P :D :lol: :lol: :lol: :wink:

:lol: :lol: :lol: tak to je rozhodně pravda!!!!! :lol: :lol: :lol:

Renča

divné chování

Příspěvekod Renča » Čt Ún 09, 2006 12:34

náš myšák dělá hrozně divný přemety, mám pocit že chce spáchat sebevraždu. mám to natočený a potřebovala bych poradit co s ním je. kdo by byl ochoten moji otázku zodpovědět, napište mi prosím na macareena@seznam.cz já vám to video pošlu. předem moc děkuju
Renča

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: divné chování

Příspěvekod Vlasticka » Čt Ún 09, 2006 13:46

Renča napsal:náš myšák dělá hrozně divný přemety, mám pocit že chce spáchat sebevraždu. mám to natočený a potřebovala bych poradit co s ním je. kdo by byl ochoten moji otázku zodpovědět, napište mi prosím na macareena@seznam.cz já vám to video pošlu. předem moc děkuju
Renča


Ahoj, poslala jsem ti mail.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: divné chování

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 09, 2006 14:20

Renča napsal:náš myšák dělá hrozně divný přemety, mám pocit že chce spáchat sebevraždu. mám to natočený a potřebovala bych poradit co s ním je. kdo by byl ochoten moji otázku zodpovědět, napište mi prosím na macareena@seznam.cz já vám to video pošlu. předem moc děkuju
Renča

A neodráží se jen při běhu od předmětů?
Jinak činčilky občas dělají takové divné výskoky, kdy se z ničeho nic vymrští do vzduchu a vyskočí asi 40 cm nad zem a při tom udělají kočičí hřbet, de facto se sbalí do kuličky, zase se rozbalí a dopadnou na zem a utíkají dál pryč.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”