Podávání pamlsků

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod katerina.kat » So Črv 16, 2012 15:39

tarja666 napsal:a jak si doma uděláš tu 1/10? :D

Podle mě nijak nebo to pisatel nezkoušel. Jsem potřebovala z odčervovací tablety 0,7mm 1/8. Tabletu jsem vzala keramickým ostrým nožem, na půlku šla, na třetiny jakžtakž ale už nebyli stejné díly a třetiny na půlku už se buď rozdrolili nebo byla jedna malá druhá velká :cry: jak se vůbec dělí proboha na 1/10? Hlavně ani u lidí se to na tak malé části nedělá asi kvůli tomu že t moc nejde dělit? A to jsou lidí větší a snáze snesou trochu vyší dávku.

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod genca » So Črv 16, 2012 15:47

No, já se asi další diskuze zdržím, už tu bylo řečeno dost, oba dva postupy je prostě možné použít a oba dva schválil veterinář, takže co tady ještě víc řešit... Desetinu prášku si doma nikdo nejspíš neudělá, ale když je někdo šikovný, tak žiletkou to na ty osminy už nejspíš opravdu jde (já to nezkoušela).

Samozřejmě, že má každý právo na svůj názor, ale jde taky o formu, jak ho prezentovat. Kdyby bylo napsáno jen, že jedna skupina lidí podává lék stříkačkou a druhá v pamlsku, tak by na to nikdo nereagoval takhle. Ale vkládáním antipatií do příspěvků se tohohle docílí.
Já nejsem a priori proti nikomu z vás, protože si myslím, že jde všem o činčily a každý má svoje zkušenosti. Ale všimněte si, že do těchto diskuzí, kdy to končí hádkou, se pouští jen pár lidí.

A pokud ještě platí, že má Jasmin ban, tak by ho buď mít neměla, anebo by ho mělo dostat víc lidí. Ona se nesnažila za každou cenu prosadit svůj názor, jenom ho bránila a to by nedělala, kdyby jste se do ní hned nepustily s tím, že je to blbost, co píše a že to tak není možné a nikdo to nemohl doporučit. Dobře, nenapsala jméno veterináře, který to doporučil jí, ale minimálně dvakrát tu padlo, že je to schváleno dalším a ten už jmenován byl. Všimněte si taky, že Jasmin nikde nenapadá vaši zkušenost s podáváním léků. Nikde nepíše, že její názor je jediný správný.
Zkuste se prosím na všechno podívat objektivně. Vždyť je to úplně zbytečné, co se tady děje - a věřím, že já nejsem jediná, kdo to, co se děje vidí... :(

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod tarja666 » So Črv 16, 2012 16:18

já tady také nikde neřekla, že můj názor je jediný správný, jak jsem i citovala, tak jsem to s pamlsky také zkoušela. Ohledně kustovnice mi šlo hlavně o to, že jasmin tady všude každému doporučuje určité dávkování, psala to tu už snad tisíckrát a najednou dvojnásobná i vícenásobná dávka nevadí. Když už každého o něčem poučuju, tak bych to snad měla sama dodržovat. Navíc pokud je braní léků doživotní, tak mi to nepřijde vhodné pro činčilí zažívání a člověk nemá jistotu, že činčila snědla celou dávku.
A pak se tady začít ohánět tím, že chovám tisíc let a ten, kdo méně, tak ví prd mi nepřijde zrovna vhodný způsob, jak obhajovat své názory...
Jinak myslím, že tato debata už je o ničem.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod mates » So Črv 16, 2012 21:47

Hezký večer,

nedalo mi to abych nenapsala znova. Ale tentokrát budu stručnější. Chodím s činčilkou na kontroly co 6 týdnů a vždy snad jen dvakrát sem to neudělala, sem se informovala zda podávání léků v pamlsku je vpořádku. Odpověď byla vždy stejná, ne neškodí, ale pouze v malém množství, kousek jablíčka sem popisovala i doktorům v Brně. Ano v Brně a kde jinde než u doktora Jekla a doktora Hauptmanna. Jasně, že mi neřekl joo do celé křížaly dvakrát denně nacpěte léky je to vpořádku, ale upozornil na omezení ostatních pamlsků a balit do kousku.

Další co jsem se informovala tento týden na klinice v Brně telefonicky a ted cituji: Mám dotaz jestli činčilka může goji ob den....ano může ale dávejte jí to pomalinku, po malých kouscích, kdyby nechtěla nenutit! (koupila sem goji :) až tak daleko sem došla :) přepůlila sem ji nožem a udělala dírku špičkou dovnitř a naše 2 léky se tam vešly, třetí ne. Takže jasmin klidně půlečku. Další dotaz byl na moruše... tak ten by nedávali. Další dotaz na šípek denně, tak ten ano a bio banánek by byl vpořádku tak 1krát za měsíc. Rozhodně to není myšleno dohromady a přežíračka [-X , prostě si vybrat co za pamlsek.. a každý považuje za pamlsek něco jiného, jak pan doktor sám napsal. Mluvila sem se sestrou nicméně odpovídal doktor :) už se k tématu nebudu vyjjadřovat, bylo tu řečené vše a jak sem psala jasmin, jistě to pomůže v rozhodování dalším. Tak se tu mějte...

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod Schecke » Ne Črv 17, 2012 18:11

Goji berry:
Obsahuje 18 druhů aminokyselin, až 21 stopových minerálů, karotenoidy včetně beta - karotenu, vitamín C, B, E.
Posiluje funkci plic, ledvin a jater. Pomáhá snižovat cholesterol a krevní tlak. Posiluje imunitní systém.
O Goji je také napsáno, že je to plod mládí, tedy když budete každý den užívát tři tyto plody, pak omládnete. No neomládnete, ale je to tak zdravé, že budete pomaleji stárnout :) Takže nevím co by na Goji bylo špatného.

Oproti tomu banán - z pouze sušeného banánu mají moje činčily průjem, ani si neumím představit, že by jedli čerstvý. Obsahuje skoro 15g cukru, což je pro činčily nevyhovující. Obsahuje sice vitamíny B1, B2 B6 a C, ale já bych ho činčile NIKDY nedala. Toť můj názor.

Jinak k podávání léků v pamlsku. Když jsem rozevřela kapsli Laktobacily baby pro obnovu mikroflóry ve střevech a pochvě, co jsem chtěla podat činčile na průjem a vysypala půl obsahu na rozkrojenou čerstvou borůvku, činčila tp v pohodě spapkala i s léčivema do dvou dnů průjem ustoupil. Použila jsem tento přípravek, protože mě osobně ten pro dospělé velice pomohl při zažívacích potížích a poševních mykózách. Jinak samozřejmě mi zabral i ostropestřec a probiotické granule. Ale jde o to, že nevidím problém dávat léčivo na pamlsky a ještě lépe podávat ho v něčem, co na to také zabírá, jako třeba tento případ (borůvka a půl kapsle)

Jinak pro ty co trápí mykózy bych chtěla ještě doporučit tablety Chlorella(stačí si o nich něco přečíst na internetu). Užívala jsem je v Anglii, kde mi to poradili v "lékárně" a už jsou i tady. Nemohu si je vynachválit.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod Wulfina » Ne Črv 17, 2012 18:15

Já banány miluju a nedá mi to dát i činčilkám. Některé moje činčily ho rády a některé nee. Ty, které ho můžou, dám párkrát kousnout. A nikdy jim po banánu nic nebylo. Mám na to stejnej názor - člověk má jíst zdravě, ale sem tam občas si dopřejeme fastfood a nebo bagetu Crocodile... :)
ps: jak můžou mít po banánu průjem, když banán staví? :shock:

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod verýk » Po Črv 18, 2012 8:12

mám stejný názor, copak my dodržujeme přesně co máme jíst??? Naše myšky zas mají rádi občas kousek chleba a naše nejstarší, která nám již bohužel zemřela 14let dostávala pravidelně klacky z třešně :wink: a nejdříve jsme jí krmili směskami ( granulky nebyli nikde k sehnání ) a za celý život nemusela kvůli ničemu k vetu ( až kvůli té nožičce- nádoru ) všechny miminka co se jí narodili odchovala bez pomoci a skvěle :) Copak lidi třeba psům striktně nedají nic sladkého??? což nesmějí :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 18, 2012 10:05

Tak tak :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod Reňaaa » Po Črv 18, 2012 10:08

Také souhlasím, ale nic se nemá přehánět :) Což já někdy u sebe přeháním, když vidím něco dobrého :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod Terezka » Po Črv 18, 2012 10:12

My jsme takoví sterilní, jíme jen granule a seno s velikou chutí, k tomu větve, případně teď momentálně občas sušený květ šípku. Výjimečně sušenou mrkev nebo jablíčko, ale to převážně nemáme.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání pamlsků

Příspěvekod minlub » Po Črv 18, 2012 11:36

Taky dávám občas kousek chleba, ten milujou :D Jinak spíš sušené bylinky a sem tam Křup nebo Vojtěškový blok. Jen mrkvičku dostávají pravidelně.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Podávání pamlsků

Příspěvekod katerina.kat » Po Črv 18, 2012 12:51

Chleba dávám také moc jim chutná, banán nedávám nezdá se mi moc vhodný, spíš suším všemožné rostlinky a bylinky, mrkev a jablíčka

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Podávání pamlsků

Příspěvekod Lenca » Po Črv 18, 2012 18:09

já nevydržím ani den jim nedát nějakou ňamku :( ale ňamkou myslím třeba jen jeden květ sedmikrásky,nebo jeden květ nebo list pampelišky, jitrocel a jiné lístečky, někdy mě ukecaj na dva a to teda každý den dostanou něco.Ted tu mám teda hafo mrkvičky,tak ob den dostávají kousek mrkvičky a tak nějak když me napadne,tak šípek, hrachovou vločku,goji,nebo kousilinek křižalky asi ve velikosti goji.A nebo jim jako ňamku dám mrkvový ovator peletku, všecko dostávají v malých kousíčcích,ale každý den něco.ale budu to chtít omezit, jsou moc rozmlsaní, vždy když je otevřena skřinka s ňamkama,tak si tam vlezou a začnou si vybírat a snažit se k tomu dostat.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Podávání pamlsků

Příspěvekod Schecke » Po Črv 18, 2012 23:08

já nemám nic prosti pamlskům, ale činčily na ně nejsou zvyklé od přírody, že. Utvořil se jim takový zažívací cyklus právě kvůli chudé stravě, jinak by na tom byly spíše jak králíci. Ano je to u nás s fastfoodem či alkoholem stejné jako u čnčil pamlsky, ale věc je taková, že čím více to my a činčily budeme jíst, tím hůř na tom budou naše vnitřnosti. Někteří si zvyknou a vnitřnosti budou mít zdravé i když žijí nezdravě. Někteří ovšem zemřou dříve než ostatní. Můj činčilák byl krmen ve zverimexu také směskou a trvalo to než se naučil na granule. Zemřel v nedožitých osmi letech. Je to málo? Ani ne. Některé mi zemřely na srdce či zuby po dvou letech :( Takže každý ať dává pamlsky jak uzná za vhodné :) Jinak lidi stejně jako zvířata mají průjem ze všeho na co nejsou zvyklí. Když si vegetarián dá hamburger, tak bude těžce průjmovat. Když si návštěvních fastfoodů dá zeleninový salát bude mít také průjem. Takže když moje činčily, co jí jen granule,seno, bylinky a občas nějaký pamlsek dají sladký banán, začnou prostě průjmovat. Proto mi nepřijde vhodný.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání pamlsků

Příspěvekod Wulfina » Út Črv 19, 2012 8:28

Od přírody? No, myslim, že naše činčily už moc s těma, co žijí v přírodě už nemaj moc co dočinění...
A vidíš, činčiláka si krmila směskou - což rozhodně není chudá strava. Směska se dá přirovnat k dennímu dávání pamlsků.
Vegetarián hamburger? :D Dost dobrá představa, nicméně špatný příklad. Zapřísáhlý vegetarián by do pusy nevzal nic, co pochází ze zvířete...
A teda nevim, nikdy jsme neslyšela o člověky, který by se po zelenině p****.
A s poslední větou taky moc nesouhlasim. Moje činčily jsou na seně, peletkách, občas bylinkách, pamlsek taky občas dostanou, ale nikdy mi po banánu, mangu, granátovym jabku, žlutym melounu, meruňce, hrušce, ananasu, litchi neprůjmovali :)
Řekla bych, že jde spíš o množství, vsadim boty, že kdybych jim třeba meruněk dala místo kousku celou půlku, tak se z toho zprůjmujou šíleně... takhle, když dáš kousek, tak je to oukej :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání pamlsků

Příspěvekod minlub » Út Črv 19, 2012 8:41

Děda je zapřísáhlý masožravec a když ho občas donutíme snít něco zeleninového, je mu těžko a i se párkrát p***, takže tomu bych věřila :D Když na něco organismus není zvyklý, může mu to způsobit zažívací problémy.
Já bych našim třeba nedala exotické ovoce, připadá mi to pro ně nepřirozené. Nejsou na to zvyklý a nerada bych zkoušela, co by to s nima udělalo :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Podávání pamlsků

Příspěvekod Wulfina » Út Črv 19, 2012 8:59

Tak vida :) Já to etě nezažila... ale dobře :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”