Ochrnutí činčily

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

JAZZ
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Led 10, 2012 21:24

Ochrnutí činčily

Příspěvekod JAZZ » Čt Ún 16, 2012 16:43

Dobrý den,
Koupil jsem si 14.1. 2012 na výstavě v Lysé n. Labem činčilu (standart) od p. Ajtika. Přivezl jsem ji domu a za tři týdny přestala běhat - spíše posedávala. Zašli jsme s ní proto k zvěrolékaři a zjistili, že má vrozenou vadu - jak roste obratle ji tlačí na míchu. Dali jí dvě injekce a říkali kamarádovi, že když bude konat základní děje - jíst, pít, ka..., ta že bude normálně žít, ale ochrne ji zadeček. Nevím co mám dělat potřebuji rady.
Díky Šolc
:(

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Ún 16, 2012 16:58

ježiš,to je mi moc líto :( uvidíš jak na tom bude, je to na tobě,jestli se na ní dokažeš potom dívat.Já bych na to asi neměla,ikdyž jsem měla ochrnuté morče a to jsem chtěla nechat dožít,ale po 2 měsísích samo zemřelo.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Ún 16, 2012 18:10

To je mi líto, to jsem ještě neslyšela :cry: . Nevím, aby se zbytečně netrápila.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Ún 16, 2012 18:24

Já osobě bych ji asi taky netrápila. Pokud nemůže chodit a není naděje na záchranu :-(

Disable adblock

Avatar uživatele
syringa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: Pá Led 02, 2009 11:38
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod syringa » Pá Ún 17, 2012 6:46

Ahoj, je mi to moc líto :-( Kde Ti to prosím zdiagnostikovali? Jinak neurologickým pacientům, pokud by jsi ji tu chtěl ještě chvíli mít, tak se přidává k terapii vitamín B (Vem B complex pulku a rozdrt ho do vody do pítka), pomáhá. Máš i analgetika (proti bolesti)? Já dodržuju vždy pravidlo, že pokud pacient má něco nevyléčitelného a přestal žrát, pít, pohybovat se a je bez jiskry, tak volím euthanasii. Pokud má ještě radost ze života, dopřeju mu ten čas s majiteli...

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

činčilka

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Ún 17, 2012 15:12

Ještě bych se objednala někam jinam, já nevím kde jste byli. Někdy se vet netrefí do diagnozy. Zkuste se domluvit na Hůrce v Praze, tam jsou odborníci. Držím palce :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Ún 17, 2012 23:51

abych vse nepsala do sz, ponevadz novi cincilari si toho ani nemusi vsimnout a muze tohle poslouzit i jinym, kteri budou mit s cincilkou podobny problem, tak to napisu sem.
Pokud jste nebyli s cincilkou u odborneho veterinare pres cincily v te Praze Lietavcova na Hurce, nebo Jekl v Brne, popripade dalsi doporucovani v tematu doporucenych veterinaru posledni doby, tak bych byt Tebou tak ucinila, aby se odbornym vysetrenim zjistila prava pricina.Muze mit epilepsii, z ktere se muze dostat, muzou to byt krece apod.nedostatek latek.
Kazdopadne ale bych nenechavala cincilku, ikdyby byla ochrnuta utracet, ponevadz jsem v zahranici tenkrat pri navsteve jedne chovatelky videla cincilku, kterou mi ukazovala, byla tez ochrnuta diky lidem, kteri ji brali ven bohuzel a ve 30stupnovem vedru ji nechali asi 15minut venku.Ochrnula trvale, mela neco, jako mrtvicku, tak ji ji prinesli a ona si ji nechala.Mela zvlast udelanou klec pro sebe, kde nebyly police a nic na skakani, jen domek, pohybovala se chudak tak, ze se jakoby tocila dokolecka pri chuzi.Ptala jsem se ji tenkrat, zda by pro ni nebylo lepsi ji nechat uspat, bylo mi ji moc lito.Rekla mi, ze ne, ze netrpi, ji a kdyby na ni videla, ze trpi, tak to necha udelat na veterine, ale ze u kazdeho zvirete a cincily zvlast se pozna, zda chce zit, nebo ne a ona chce, ponevadz bastila a nejevila znamky apatie.Uz tenkrat mi take rikala, ze kdyz se cincila, byt je uplne zdrava a nic ji neni rozhodne umrit, tak ji nic od toho rozhodnuti neodradi.Takze, pokud basti a chce zit, nech ji zit, ale predtim ji nech poradne vysetrit u nejakeho toho doporucovaneho veta, ponevadz bude potreba odebrat krev apod.a zrovna tohle musi delat opravdu zkuseny vet pres cincily, nebot jde o dost riskantni zakrok.Drzim palce.
a pokud jde o genetickou vadu, tak by se nemelo dal pokracovat v te linii i predku dal v odchovu mladat, coz by ale mel kazdy chovatel vedet.

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Příspěvekod lara » Út Ún 21, 2012 17:40

tak jak to s činčilkou vypadá? Byli jste s ní ještě u nějakého veta?
Moc držíme palečky aby to dopadlo co nejlépe!!!!!!!!

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrnutí činčily

Příspěvekod Dora » Pá Kvě 11, 2012 16:12

jak to dopadlo s činčilkou???

Avatar uživatele
Janetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: Út Srp 11, 2009 21:54
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrnutí činčily

Příspěvekod Janetka » Stř Bře 13, 2013 16:06

Ahoj všichni,
právě jsem přišla z práce a moje 4letá činčilka ležela apatická dole na zemi, dala jsem jí jablíčko, vzala si, ale nedojedla ho. Má potíže se zadníma nohama. Když jsem ji chtěla vyndat, dohopkala do domečku, v němž zatvrzele leží, ale nemůže ven, jen se šourá. Nestihla jsem ji prohmatat, nevím, jestli to je zlomenina, nebo ochrnutí. Nemáte někdo s tímto zkušenost? Neleze, plazí se. Nenaříká, jen mává předníma packama...

Avatar uživatele
kuchink
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Út Srp 03, 2010 8:19
Místo/Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrnutí činčily

Příspěvekod kuchink » Stř Bře 13, 2013 18:05

tohle mi dělala činčilka když měla epileptický zachvat (nebo aspon takhle to nazval veterinář), nemohl chodit a jen polehaval, ale asi za 2-3 hod. jsem se na něj podívala a byl v pohodě, ale vypadalo to děsivě, opravdu jako by ochrnul

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Ochrnutí činčily

Příspěvekod silva » Stř Bře 13, 2013 20:01

Naškrábej kousek jablíčka, do něj vmíchej 1/4 tbl B komplexu a dej jí to. (Dávku jsem konzultovala na veterině.) Sleduj ji do rána, pokud se to nezlepší, zajela bych na veterinu, mohla spadnout a poranit se, aniž to víš.
Dej pryč všechny poličky nebo ji dej do menší klece, aby neměla snahu skákat.

Avatar uživatele
Janetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: Út Srp 11, 2009 21:54
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrnutí činčily

Příspěvekod Janetka » Stř Bře 13, 2013 21:01

Nakonec jsme jeli na veterinu hned, samozřejmě že před doktorkou skákala, takže se mi smáli: "Takhle podle vás vypadá ochrnutá činčila?" - no, udělali ultrazvuk, rentgen, prohmatali... Máme zánět močáku, nasadili antibiotika a ještě mám nějaký dva sirupy - něco po 12, něco po 6 hodinách. Příští úterý kontrola. Po příjezdu domů si zase lehla a hra na obrnu pokračuje... Úmrtí prý nehrozí. Jablko nastrouhám - děkuju za všechny rady.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”