Stěhování matky s mláďaty?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Stěhování matky s mláďaty?

Příspěvekod Salimar » Čt Kvě 13, 2010 22:07

Hoj,

potřebovala bych poradit. Začátkem června se musím na týden přestěhovat. Jenže jsem zjistila, že naše čeká mladé a porodí týden před stěhováním. Mohla bych si ji vzít sebou, ale do menší klece (po králíkovi, kterou bych si pujčila). Moje je příliš veliká a nedá se jen tak přestěhovat. O samečka by se postarali sousedi, ale malé jim na hlídání nechat nemůžu, vyžadují neustálou kontrolu. Myslím si, že se narodí 2 velké nebo trojčátka. Navíc je to druhý vrh za sebou (po porodu jsem je nestihla oddělit a ten náš samec ji opět oplodnil, před tím měla trojčátka.) Takže chápete, že mám strach. Je mladá a silná, ale stát se může cokoliv.

Moje otázka zní: Můžu maminku i s mláďaty na ten týden přestěhovat do menší klece?Nebude to pro ně příliš stresové?

Díky moc za odpovědi

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Kvě 14, 2010 11:25

Já osobně bych je nestěhovala....stejně první týden zjistiíš, jestli maminka mimina zvládá a pak se podle toho zařídíš. Ja pro stěhovaní rozhodně nejsem. Stěhováním můžeš maminu vystresovat tak, že bud ztratí mladé a nebo je může i zakousnout. Já nestěhuju ani samice z jiné klece do druhé.

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » Pá Kvě 14, 2010 12:42

Z toho mám právě strach. Minulý vrh jsem s nimi byla každý den a přesto, když jsem přišla ze školy domů, bylo jedno mrtvé. Stalo se to na dvou týdnech a neznám příčinu úmrtí. Zřejmě nešikovně spadlo, nevím. Hold budu muset každý den dojíždět x kilometrů. Problém je, že mám zkouškové, takže se musím hodně učit. Tak snad se najde nějaké schůdné řešení.

Děkuju moc za odpověď a přeju hezký den. Držte mi palečky, ať je všechno v pořádku:)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Kvě 14, 2010 15:50

i když s nima budeš každý den, tak to nezaručí, že ti jedno umře :-( rozhodně ji nestěhuj a poud máš možnost, tak spíš předem než porodí ji dej do klece , kde jdou sundat poličky..tím budeš mít jistotu, že si mimino neublíží.

Disable adblock

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » Pá Kvě 14, 2010 22:54

Mno už jsem provedla všechny možné opatření...ušila jsem i supervelkou houpačku na jejich zachytávání, protože odstranění poliček nepomůže...mohou lézt po pletivu. Posledním dvěma přeživším mláďátkům se moc líbila, dokonce v ní občas spinkali i s mamčou. Ještě jednou děkuju moc za radu...

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Kvě 16, 2010 21:48

Naše mimina jsem přistihla, jak visí na pletivu už druhý den po narození. Zabráníš tomu tak, že vezmeš prkýnko nebo karton o výšce cca 8 cm, délka je stejná, jako pletivo v kleci a zevnitř ho připevníš k pletivu. Mimino vyšplhá 2-3 cm, potom narazí tlapkama na prkýnko, kde se ale nemá za co chytit a lezení končí ve 3 cm nad zemí :D
Pokud je musíš nevyhnutelně stěhovat, tak je stěhuj už teď, co nejdéle před porodem, ať se mamča zabydlí v novém.

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » Po Kvě 17, 2010 9:49

:)) Já mám dole takovou vaničku dřevěnou, která je asi 15cm vysoká, ale zabere jen na chvíli:) Jinak je stěhovat nebudu, budu každý den jezdit a zaškolím sousedky na občasné kontroly. Jedná se jen o týden a rodiče mi benzín zaplatí. Stejně budu jezdit na zkoušky.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”