"štěkání" činčilky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

barry
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Po Zář 24, 2012 10:52

"štěkání" činčilky

Příspěvekod barry » Čt Led 17, 2013 9:16

Rád bych se zeptal co si mám myslet o našem činčilákovi. Je to poměrně mlaďoch, má 7 měsíců, a poslední dobou je čím dál tím přítulnější. Jedna z věcí co nás celkem dostala je ale jeho noční "štěkání". Je to vždy mezi půlnocí a 2. ranní a vypadá to jako něco mezi štěkánáním a pískotem. Nevíme co si máme o tom myslet. Myslel jsem si, jestli třeba nevyžaduje pozornost, ale když přijdu ke kleci, tak je zalezlý v trubce a ani neškemrá, že by chtěl jít ven. Chvilku na něho vždy mluvím a když jsem u něj tak je zticha. Jak zjistí, že je sám tak zas párkrát zaštěká a nakonec se vrhne na noční "úklid" klece. Nevím, nechybí mu něco?
Díky za odpověď.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod Wulfina » Čt Led 17, 2013 9:33

No, těžko říct, koukni tady:
http://www.cincilavdome.wz.cz/Zvuky.html :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod Lenca » Čt Led 17, 2013 15:06

to nám dělají pravidelně :) težko říct,proč začnou tak ječet v noci,přes den to dělají i ze spánku,asi se jim něco zdá. Muže něco slyšet,co nezná a bojí se. Třeba nemužem nechat návštěvu spát v obýváku, to je sbor pískání všech celou noc,že tam jsou prostě vetřelci :D A nic je neutiší,to je to nejhorší. U Miunky nám pomohla malá lampička ji rozsvitit u klece a byl na chvili klid.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod jasmin » Čt Led 17, 2013 22:40

Vetsinou tak reaguji timto na stres nejaky, ktery ani my nemusime zaznamenat.Maji vyvinuty dobre sluch, staci nejaky neobvykly, nahly, hlavne kdyz spi, nebo jakakoliv zmena doma.

Disable adblock

vittoz
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: So Led 19, 2013 19:30

Prosím o radu

Příspěvekod vittoz » So Led 19, 2013 20:00

Dobrý den, všechny srdečně zdravím. Právě sem se stal jedním z vás :wink: a zároveň vás prosím o radu. Máme s přítelkyní činčiláčka Jerryho, je 6 měsícu starý a zatím je vše v naprostém pořádku, párkrát (většinou když spinká) začne s ničeho nic vydávat takové pískání, nevím jak bych vám to přesňě popsal, tak se chci zeptat, jestli se s tím někdo z vás už setkal. Napadlo mně, jestli se mu třeba něco nezdá nebo tak.... :wink: díky za odpovědi Víťa Ondříšek

Avatar uživatele
KARBURAToR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Ne Led 13, 2013 22:30
Místo/Bydliště: Opava

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod KARBURAToR » Ne Led 20, 2013 16:04

Zdravím,
mám taky jeden dotaz ohledně zvuků... Když je v noci Pepé puštěný, tak někdy začne vydávat podobné zvuky, jako na tomto videu, ale mnohem kratší... http://www.youtube.com/watch?v=mK3O4H_P ... playnext=2
A pak dělá zvuky jako slepice.... takové "kvóóóókvokvok". Co to znamená???

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod Wulfina » Ne Led 20, 2013 16:26

To je zvuk přátelství a vábení :)
Pokud je sám, tak tě volá, volá na někoho, kdo mu odpoví, ujišťuje se, zda tam je sám nebo ne :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod Lenca » Ne Led 20, 2013 18:05

to nám dělají když si povídají a volají se :) to kvokani děla naš sameček když ma chuť na holky, že běha po místnosti jako pominutej a kvoka,že ho musim zastavit nohou,aby se z toho běhaní dokola nezblaznil :lol:

Avatar uživatele
KARBURAToR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Ne Led 13, 2013 22:30
Místo/Bydliště: Opava

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod KARBURAToR » Ne Led 20, 2013 18:36

Jestli mě tím volá, tak mu to vychází, protože skoro vždy za ním přijdu... třeba i ve tři ráno, jako dneska. Asi proto mě má radši, než přítelkyni, která spí jako zabitá a v noci si s ním nehraje :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod Lenca » Ne Led 20, 2013 18:46

:lol: :lol: :lol: ani mě nehne za nima vstavat v noci :lol: ještě by si na to zvykli.. Já za nima vstanu tak max. když už nemužu vydržet jejich lomcování o pletivo,tak je okřiknu,zakryju dekou a polštařema, nacpu jim do pusy křižalku a jdu si lehnout :lol: občas pomuže jen že zakřičim z ložnice ticho tam,nebo na vas vletim :D někdy to jsou strašny noci kdy furt pískaj nebo dělaj rámus.

Any
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Ne Led 20, 2013 19:16

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Any » Ne Led 20, 2013 19:25

Zdravím :) Moje činčilka to taky dělá (hlavně když spí), někdy činčila vydává takové zvuky, když jí něco bolí, ale když píšete že je vše v pořádku tak asi je :) Ta moje občas začne i když je vzhůru a asi se tím dožaduje pozornosti, protože jak si s ní začnu hrát je hned zticha :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu

Příspěvekod Wulfina » Ne Led 20, 2013 19:52

:lol: :lol: jojo, ale stačí se jim ozvat a je to v pohodě :)

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod Chuckova Veverka » Ne Led 20, 2013 20:10

Ahoj, u nás činče taky občas štěkají. Většinou když si prdnout , tak hned po tom začnou štěkat. Budto je to ze stresu a nebo ze sušených jablek, proto je dostávají občas.
A to kvokání dělají naše činče skoro každý den, Ťapka je zalezla pod klecí, tak Madla začne kvokat, protože ji nikde nevidí. Po chvilce kvokání Ťapka vyleze ven. :))

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: "štěkání" činčilky

Příspěvekod silva » Stř Led 23, 2013 19:29

"Kvokání" u nás znamená "jsem sám, kde jste kdo, nelíbí se mi to" , většinou se při tomto zvuku objeví další činča - rodič, sourozenec a je klid.
Štěkání - varování - ruce pryč, nedělej to, nebo rafnu (Carbo štěká, když mu sáhnem na záda, když je v kleci)
Houkání - když je něco ruší nebo se jim něco zdá nebo je nebezpečí (Klece máme v chodbě, blízko pokoj, kde doučuji, takže mluvím, když chtějí spát. Pravidelně mě Sněhurka nebo Kuba takto vynadají =) ). Stejné houkání vydával Carbo, když dceři utekl z klece králík a hopsal jim kolem klecí a Carbo se zřejmě bál. A stejně houkal Fousek, když přišel ke kleci někdo cizí a on se bál, protože věděl, že takto mu předtím odnesli mládě, které šlo do nového domova.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”