Činčilky a sladkosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jak dlouho chováte doma činčilku?

Hlasování skončilo v Po Lis 01, 2004 9:35

0-5 let
8
67%
5-10 let
3
25%
10-15 let
1
8%
15 a více
0
Žádné hlasy
 
Celkový počet hlasů: 12

Tereza

Příspěvekod Tereza » Pá Srp 06, 2004 18:20

Já mám se zwerimexi jen dobré zku�ensoti. Mají tam dvě činčilky ve velké kleci a dost jídla i pití, dřevo i písek a hlavně jsou na stinném místě. Kupovali jsme v tomto zwerimexu na�í bé�ovou činčilku a je hrozně přítulná a nevypadá �e by pro�ila velké stresy a to tam byla asi tři týdny.
Ale zále�í na obchodu... Pravda je, �e nikoho bohu�el nedonutíte aby něco změnil. Je jejich právo chovat činčily i kdy� vyvádí takovéhle věci. K petici se připojím, i kdy� se obávám �e nic moc nezmů�e a situaci nevyře�í...

Disable adblock

Honzík a Darina

Činčilky a sladkosti

Příspěvekod Honzík a Darina » Po Srp 09, 2004 13:07

Koupila jsem ten ostropestřec,plod.Činčilám to na�těstí chutná.Nevíte někdo jestli mů�u ostropestřec dát i osmákům?Mohou mít podobné problémy s játrama a cukrovkou.

Hanka

Příspěvekod Hanka » Po Srp 09, 2004 13:25

Ná� Chip dostal taky na uzdravěnou lody ostropeřce-ze začátku si jich ani nev�iml, to byl asi přejedený sladkostí. Teď si u� ale začíná zvykat, �e nedostane nic jiného, dokonce jsem u� na�la v mističce vyhlodaná semínka. :wink:

Hanka

Příspěvekod Hanka » Út Srp 10, 2004 11:37

Včera jsem se byla podívat ve zverimexu v Náchodě, kde jsem minule varovala personál před �patnou potravou a rizikovým pářením činčil - myslíte, �e se něco změnilo? Ptala jsem se po nejakých kvalitněj�ích granulích, ani jedny (i kdyby nekvalitní) tam NEVEDOU, hlavně �e tam prodávají činčily. Měli tam 3, v�echny ve skleněném terárku, zavřené za sklem, skoro mrtvé teplem a hlavně jsem se úplně vytočila poledem na mističky přecpané směsí sladkostí!!! Prodavač mi nabídl místo granulí tuhle směs, která je také pro činčily, nato jsme mu odpověděli, �e pro ni opravdu není vhodná. Je�tě měl drzost odporovat, �e občas kousek mů�ou. Uzemnili jsme ho tím, �e občas třeba i ano, ale jen 1x týdně a 1 kousíček. Jeho odpověď byla, �e toto on ví. Naskýtá se tedy otázka, proč jim ty plné misky dávají, kdy� sám prodavač ví,�e to pro ně není dobré, sakra!!! Nejraději by mě viděl kdesi, nebyli jsme v obchodě toti� sami, ale nemohla jsem si pomoci... Rýsuje se ji� někde petice? S NEPOPSATELNOU CHUTÍ SE K NÍ PŘIPOJÍM ! ! ! :!:

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: Činčilky a sladkosti

Příspěvekod Ina » Pá Srp 13, 2004 12:42

Honzík a Darina napsal:Koupila jsem ten ostropestřec,plod.Činčilám to na�těstí chutná.Nevíte někdo jestli mů�u ostropestřec dát i osmákům?Mohou mít podobné problémy s játrama a cukrovkou.

ja si myslim, ze jim neublizi a co jsem slysela, tak muzou mit podobne problemy, pokud jsou nevhodne krmeni, ale cincily jsou choulostivejsi vic.

Darina

Příspěvekod Darina » Pá Srp 13, 2004 20:05

No ostropestřec jsem jim dala a nic jim to neudělalo.Jinak já spí� sly�ela, �e na tu cukrovku jsou náchylněj�í osmáci,jsou tim známý.Na�těstí zatim �ádnej z na�ich my�áků cukrovku neměl,tak nevim.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Srp 13, 2004 20:41

Darina napsal:No ostropestřec jsem jim dala a nic jim to neudělalo.Jinak já spí� sly�ela, �e na tu cukrovku jsou náchylněj�í osmáci,jsou tim známý.Na�těstí zatim �ádnej z na�ich my�áků cukrovku neměl,tak nevim.

urcite je prospesnej a nejen lidem. Me zachranil jednu cincilku pred jistou smrti, i veterinari nad tim kroutili hlavou, protoze to zviratko bylo z jejich pohledu a laboratornich vysledku zrale na uspani, jak melo zdevastovana jatra od nevhodne stravy a pamlsku a ledviny byly take spatne. Od te doby jim ho davam preventivne jednou mesicne lzicku ke granulim a take neni obcas spatny i hermanek. A stacily k tomu pitome 3mesice ve zverimexu. Od te doby jsem se definitivne zarekla, ze zviratko ze zverimexu uz nikdy. Znama si zase poridila ve zveraku cincily, ktere byly spravne krmene, mely dostatek okusu a presto kdyz dala bobky na koprologii, tak se nestacila divit,byly samy vnitrni parazit, strongely. Ikdyz nemely zatim zadne problemy, tak kdyby se to vcas nelecilo, dopadlo by to spatne. Problem vyvstal zrejme tak, ze pred cincilama byly v tom terariu kralici a morcata a ty tim trpi bezne a ve zverimexech se zadna karantena nedodrzuje.

Darina

Příspěvekod Darina » Pá Srp 13, 2004 21:42

To mi máme snad �těstí,ná� Pikachu je ze zverimexu,máme ho u� rok a zatim je v pořádku,a� teda na ten jeden epileptickej záchvat,ale to byla spí� nějaká ta otrava,proto�e se to u� neopakovalo.V Liberci ve zverimexech ty podmínky nejsou tak �patný,hor�í je Jablonec.

Lucka

Příspěvekod Lucka » So Srp 14, 2004 19:26

s těma zverimexama máte naprostou pravdu....zase to mám z obou druhů, co doma chovám, ale vyjde to nastejno...nezachází tam s nima kór skvěle....třeba i to, �e tady u nás bydlí činčili přímo pod klecema s králíkama....tak�e se přes den asi moc nevyspí.....ale i kdy� vím, �e činčila od chovatele je lep�í, stejně bych pří�tě zase �la do zverimexu a vzala si jí tam, abych jí odtamtud zachránila.....

Darina

Příspěvekod Darina » Po Srp 16, 2004 15:40

V tropicu bydlej činčilky pod uřvanejma ptákama,to se pak nemů�em divit, �e jsou ve stresu.Pikachu je ze zverimexu a je uplně v pohodě,klidnej,mazlivej a samičku máme od chovatelky a ta se pořád stra�ně bojí.

LídaK

Co je jídlo a co mls?

Příspěvekod LídaK » Pá Zář 03, 2004 20:24

Ahoj, myslíte, �e su�ené sedmikrásky, su�ené listy jahodníku a su�ené jabloňové listy, které činči milují, jsou mls, nebo spí� něco jako seno? Má se mno�ství omezovat?
Pak u� dáváme jen asi 10 ovesných a �itných vloček denně, někdy vynecháme. Su�ené ovoce zatím ne.
Lída

Valkyrien

Příspěvekod Valkyrien » Po Zář 06, 2004 21:24

Uplne suhlasim s Inou ale ak si myslite ze len v Cechaj je problem s kvalitnou stravou tak ste na omyle.Ja uz roky zijem v zahranici a tiez mam problem s kupovanim vhodnej potravy.Vzdy ked kupim nove vrecko musim ho vytriedit a vyhodit vsetky hrozienka, mandle, susene banany, slnecnicu a kukuricu.Nasla som tam uz aj mysi trus. :evil:
Aky je latinsky nazov pre ostropestrec?

Vo vsetkych predajnach so zvieratami su tu kde zijem cincily umiestnene spolu s papagajmi a inou vrestiacou havedou.Nechapem ako je to mozne kedze sa nachadzam v krajine ktora ako prva zacala dovazat cincily z Juznej Ameriky a pouzivat ich ako domace zvieratka.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: Co je jídlo a co mls?

Příspěvekod Ina » Čt Zář 09, 2004 20:25

LídaK napsal:Ahoj, myslíte, �e su�ené sedmikrásky, su�ené listy jahodníku a su�ené jabloňové listy, které činči milují, jsou mls, nebo spí� něco jako seno? Má se mno�ství omezovat?
Pak u� dáváme jen asi 10 ovesných a �itných vloček denně, někdy vynecháme. Su�ené ovoce zatím ne.
Lída

Ja bych to brala spis, jako prilezitostny mls.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Zář 09, 2004 20:28

Valkyrien napsal:Uplne suhlasim s Inou ale ak si myslite ze len v Cechaj je problem s kvalitnou stravou tak ste na omyle.Ja uz roky zijem v zahranici a tiez mam problem s kupovanim vhodnej potravy.Vzdy ked kupim nove vrecko musim ho vytriedit a vyhodit vsetky hrozienka, mandle, susene banany, slnecnicu a kukuricu.Nasla som tam uz aj mysi trus. :evil:
Aky je latinsky nazov pre ostropestrec?

Vo vsetkych predajnach so zvieratami su tu kde zijem cincily umiestnene spolu s papagajmi a inou vrestiacou havedou.Nechapem ako je to mozne kedze sa nachadzam v krajine ktora ako prva zacala dovazat cincily z Juznej Ameriky a pouzivat ich ako domace zvieratka.

Tak jim to zkus rict, ja bych to teda udelala, i ohledne te spatne potravy. Chce to osvetu a co nejvetsi, protoze jinak na to bude bohuzel doplacet hodne zvirat, ponevadz ne kazdy si schani informace a spokoji se jen s tim, co mu nazvani v tech obchodech za blaboly.

XXX

Příspěvekod XXX » Čt Zář 09, 2004 20:48

Osveta tu je ale krmivo pochadza z inych krajin, to by sa malo napisat vyrobcovi.Inac kazdy obchod s zvieratami ponuka krmnu zmes pre cincily aj z vlastnej produkcie.Ta je vyrabana za pomoci najznamejsich tunajsich chovatelov a ta je v poriadku.aspon ze si je z coho vybrat. :D

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

krmivo

Příspěvekod Ina » Po Zář 13, 2004 19:37

Nojo, to je tezky, vubec nevim, proc takova krmiva vyrabeji, i presto, ze je na skodlivost upozornovano.
Zkratka si musi kazdy najit spolehlive informace jinde, nez v prodejnach.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Út Srp 08, 2006 19:59

SPAM! :cry:

Avatar uživatele
bobinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: Pá Črv 23, 2006 20:27
Místo/Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bobinka » Út Srp 08, 2006 20:05

Biffi napsal:SPAM! :cry:


tfuj teda. :? to je tady teď pořád :(

Avatar uživatele
Peťulka_Honzík
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Led 27, 2008 14:08
Místo/Bydliště: Třebíč

Příspěvekod Peťulka_Honzík » Pá Ún 01, 2008 12:15

předevčírem mi Čikouš olizoval cukr, pak jsem ho rychle odehnala, neuškodí mu to nějak? :?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Ún 01, 2008 12:17

Peťulka_Honzík napsal:předevčírem mi Čikouš olizoval cukr, pak jsem ho rychle odehnala, neuškodí mu to nějak? :?



neuškodi, ale raději ho schovej ;-)

Elis
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: Stř Bře 05, 2008 19:35
Místo/Bydliště: Praha

slunečnice a oříšky

Příspěvekod Elis » Stř Bře 05, 2008 20:51

Ahoj chtěla jsem se zeptat ve zverimexu se dá běžně koupit taková směs pro činčily ale má to sloužit jako doplněk stravy a také tam jsou jak slunečnicová semínka, burské oříšky, sušené banány, šípky a tak, to také nesmí dostávat? ani v menším množství ?

Avatar uživatele
Equiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Čt Pro 13, 2007 16:16
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: slunečnice a oříšky

Příspěvekod Equiska » Stř Bře 05, 2008 20:56

Elis napsal:Ahoj chtěla jsem se zeptat ve zverimexu se dá běžně koupit taková směs pro činčily ale má to sloužit jako doplněk stravy a také tam jsou jak slunečnicová semínka, burské oříšky, sušené banány, šípky a tak, to také nesmí dostávat? ani v menším množství ?


Vše, co jsi teď vyjmenovala je pro činči velice škodlivé.. až na šípek, ten je zdravý.. :wink: Rozhodně to nekupuj a pokud chceš činče občas dát nějaký ten pamlsek, tak se doporučuje Vitacraft Cocktail, jablíčko, rozinka...

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”