Co mam sledovat pri kupe cincilky ?

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

NIKO

Co mam sledovat pri kupe cincilky ?

Příspěvekod NIKO » Út Led 24, 2006 17:37

Chystam sa kupit 2 samcekov cincilky. Jednoho cierneho ebony, druheho asi white. Rad by som poznas vas nazor na to, co si mam vsimat, ked si ich pojdem vybrat (trebars zuby a tak).

Disable adblock

NIKO

Doplnok

Příspěvekod NIKO » Út Led 24, 2006 17:49

Jo, este aby som nezabudol. riesim to cez zverimex, teda oni to spostredkuju a daco sa nabalia (jeden white stoji 1800,- SK). Cincilky budu za 2 - 3 tyzdne k odberu, ak budu mat potrebnu vahu. Klietku uz mam "zbuchanu", prasknem niekde fotky, ked bude viac casu a hotova flisova hojdacka :D

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Led 24, 2006 17:55

nejlíp poznáš zdravou činčilku asi podle chování - čím drzejší a zvědavější je, tim lepší :). Ale zase by neměl být agresivní, jak na lidi tak na činčilky - hlavně když chceš mít dva samečky, tak aby to nebyli mrzouti co se nesnesou. Taky by se neměli moc bát lidí - když k nim dáš ruku, měli by k ní přijít a očichat, co to je, ne před ní utíkat... prostě zdravá zvědavost :wink: . Co se týče vzhledu tak si všimni jestli nemá někde holá místa, to by znamenalo plíseň která se docela špatně léčí a je nakažlivá, a jestli nemá uslzené oči po zánětu spojivek. Občas maj činčilky trochu natržená ouška, ale to podle mě nic neznamená, menší šarvátky jsou mezi mladýma činčilkama běžný, a občas to schytá právě ouško. Nijak to ale podle mě nesvědčí o povaze a zdravotní problémy s tím taky nebývaj.. Měla jsem činčiláka s natrženým ouškem, byl úplně v pohodě a s tím uchem byl navíc hrozně roztomilej :lol: . No, víc mě toho nenapadá, už to nechám na ostatních :wink: . A ještě samozřejmě přeju hodně štěstí při výběru :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doplnok

Příspěvekod Janča » Út Led 24, 2006 17:58

NIKO napsal:Jo, este aby som nezabudol. riesim to cez zverimex, teda oni to spostredkuju a daco sa nabalia (jeden white stoji 1800,- SK). Cincilky budu za 2 - 3 tyzdne k odberu, ak budu mat potrebnu vahu. Klietku uz mam "zbuchanu", prasknem niekde fotky, ked bude viac casu a hotova flisova hojdacka :D



ježíši, neni to drahý?? :shock: Já mám black and white kluka kterýho budu prodávat maximálně za 500Kč, ještě ani není zadanej... Škoda že nebydlíš blíž, moh bys mít white a ebonka v jedný osobě :lol:

Disable adblock

NIKO

Janča

Příspěvekod NIKO » Út Led 24, 2006 19:15

U nas je to s chovatelmi troska horsie. Asi tu v Ruzomberku nema moc ludi cincily, lebo aj veterinari sa tomu moc nevenuju, najblizsie v Ziline (asi 60km). Na moju otazku vo fore - ci sa najde chovatel na strednom slovensku nik neodpovedal uz tyzden, ani ja som nikoho nezohnal. Standart u nas v zverimexe stoji 1000 SK (tam som kupoval aj moju Jessinku, ktora bohuzial tento mesiac uhynula na "vyhreznuti streva" - pisal som o tom v tomto fore). Mali iba standart, ale telefonicky sme zajednali 2 cincilky, tak na ne cakam. Black by mala vyst na 1300,- a white (nejaka so sivymi skvrnami) na 1800,-. Som rozhodnuty nevyberat podla ceny ale podla povahy a vzhladu (teda celkoveho dojmu). Bol by som rad keby boli uplne vzhladovo odlisne - preto cierna / biela (ale nie albin).

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Led 25, 2006 7:31

albin cincila neni :D
To je zvlastne, u nas stoji Black ebony ovela viac ako aka kolvek biela mutacia okrem white violet alebo white zafir. :D

NIKO

mutacie

Příspěvekod NIKO » Stř Led 25, 2006 8:49

Zatial som kukal co by sa mi tak pacilo, i ked neocakavam nejaky velky vyber.

http://bluemoonchinchillas.tripod.com/album/id8.html
http://www.huggablepets.com/huggablepets/photos.html
http://www.cincily.cz/mutace.asp#standard
http://www.chinchillas2home.co.uk/pricechart.htm
http://www.sewardbreeders.com/page11.html

wilson white a homo ebony by sa mi pacilo ako kombinacia (akoPuf a Muf, ak si pamatate na tu rozpravku :lol: )

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Led 25, 2006 8:52

Ta black velvetka z prvního odkazu je nádherná, moc se mi to černobílé líbí. Jinak homo ebony je supr čertík :)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Led 25, 2006 12:59

líbila se mi v tom jednom příspěvku ta čokoládová, ale řekla bych, že je to spíše dark beige (možná i dark tan) - ale i přesto je to hezká barvička... Ještě jsem jí neviděla.... Ale je fakt, že pojmenování albín, jsem v tom jednom odkazu viděla poprvý, jinde ne.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Led 25, 2006 15:16

já o albínovi slyšela jen to, že se snad nějaký už narodili ale byli tak neodolní, že se s chovem přestalo... taková činčilí "náhrada" albína je podle mě pink white, třeba myslí toho...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Led 25, 2006 17:39

http://bluemoonchinchillas.tripod.com/album/id8.html

To co tam ma oznacene ako Homo ebony vobec homo ebony neni.Homo mam ja 2x a mam ich aj v galerii.Homo nema to sive nad ocami. :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Led 25, 2006 17:42

Janča napsal:já o albínovi slyšela jen to, že se snad nějaký už narodili ale byli tak neodolní, že se s chovem přestalo... taková činčilí "náhrada" albína je podle mě pink white, třeba myslí toho...


Presne tak.albin sa objavil len v 60tych rokoch a bol to uplny mutant tak sa radsej nepokusali o jeho dalsi chov. :D

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Led 25, 2006 17:43

camilla napsal:líbila se mi v tom jednom příspěvku ta čokoládová, ale řekla bych, že je to spíše dark beige (možná i dark tan) - ale i přesto je to hezká barvička... Ještě jsem jí neviděla.... Ale je fakt, že pojmenování albín, jsem v tom jednom odkazu viděla poprvý, jinde ne.


Cokoladova je najtmavsi odtien Brown ebony: Pastel, Tan, Chocolate = Brown ebony

Ja mam Tan.Je v galerii. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”