silikon

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

silikon

Příspěvekod Ina » So Zář 30, 2006 11:31

nemate nekdo zkusenosti s tim, cim se da vysparovat suflik spodni ve voliere, myslim tim ty rohy, do kterych curaji? Ty rohy a spodek sufliku je z lamina a potrebuju je vysparovat silonem, jenze nevim jakym, aby kdyz ho nahodou pozrou jim neublizil. V te knizce se pise silikonovy kaucuk, ale kdyz ho zminim i ve specialnich prodejnach, tak nevedi, co by to mohlo byt a nabizeji mi normalni silikonovy tmely. Jaky tmel bych teda mela pouzit, nevite treba i presny nazev, aby jim to neskodilo?

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Zář 30, 2006 15:32

Pokud desky lícují, stačí sklížit duvilaxem. Pokud jsou tam škáry, stačí použít nějaký silikónový tmel, ale činčíly se k němu nesmějí vůbec dostat. Jestli to musí být tmeleno z prostoru činčil, třeba to pak oplechovat. Myslím že tmel, který by jim neškodil, neexistuje, a věřím tomu, že by ohlodávaly i epoxidovej, který úplně stvrdne.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Ne Říj 01, 2006 12:22

diky, ale me by stejne zajimalo, co je to ten zminenej silikonovej kaucuk o kterem se pise v te knizce od te nemecke veterinarky.
Ty rohy v tom supliku by to chtelo zasparovat a myslis, ze treba 100%silikon by mohl skodit? Jen bych to s timzamazla a stejne tam budou na tom ve spodku hobliny.
A co to je ten duvilax, ten je neskodny?

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Říj 02, 2006 2:26

Duvilax je takové to bílé lepidlo, stejné jako Herkules. Lepí papír, dřevo a pod. Ale nanáší se jen v tenké vrstvě, takže jako tmel vhodné není. Jen na lepení desek navzájem.
Něco o kaučuku: Silikonový kaučuk jsou dvousložkové kaučuky kondenzačního typu. Po vmíchání druhé složky – Katalyzátoru – dochází k vulkanizaci v celé hmotě a tvoří se silikonová pryž.
Používá se např. pro výrobu pružných forem na odlévání. Je to vlastně guma a to bych jim na dosah nedával. Podle mně by se dal použít normální silikónový tmel (sanitární) a dát na to kousek plechu. Myslím že Camilla má oplechovaný poličky, tak se na to múžeš podívat. Podle mých skušeností je guma super špica bomba mňamka, a kdyby k tomu měli přístup, nepřežilo by těsnění, ale asi ani činčily :cry:.

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Říj 06, 2006 19:24

Tak jsem to Styro vyresila jinak a myslim, ze dobre, poradil mi to jeden chovatel.Rohy jsem natrela Balakrylem a to dvakrat a perfektne ztvrdnul a svuj ucel to splnilo.Balakryl je pry neskodny, redi se vodou.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Říj 08, 2006 19:12

Neškodný asi nebude nic :lol:, ale pokud to nebudou cíleně ohlodávat, tak by to mělo být OK.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Ne Říj 08, 2006 19:16

dostat se k tomu muzou, kdyz rozhrabou hobliny, ale jsou to jen natrene rohy, takze snad vpoho. porad se mi to zdalo lepsi reseni, nez ten silikon, kdyby pozrely. preci jen je to guma a mohla by jim zpusobit ucpani strev.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Říj 08, 2006 19:49

Určitě je to takhle lepší.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

spárovací hmota

Příspěvekod cz_mara » Út Srp 11, 2009 9:39

nemáte někdo zkušenosti se spárováním spárovací hmotou... obložil sem spodní část obkladem. a silikonem to teda není vhodný ikdyž myslím e se mezi spáry nedostanou ale udělal bych to teda spárovací hmotou, ale nevím jestli by jim taky neškodila..

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Srp 11, 2009 16:09

Myslím že spárovací hmota bude v pohodě, určitě lepší než silikon.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Út Srp 11, 2009 21:38

no tak teď jsem na vážkách jestli se pokusit silikon vyšťourat nebo ho tam nechat a věřit ze to nedokažou vykousnout.. jako neobkládal sem na spáry ale na těsno. Jen mne jeětě napadlo že spárovačky teď dělají protiplísňové a takový aby v jim to nakonec neuškodilo..

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Srp 11, 2009 21:50

Pokud ho tam už máš, tak stačí jen sledovat jestli se ho snaží vykusovat. Pokud začnou, tak to můžeš řešit.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Út Srp 11, 2009 22:11

zatím nemám co sledovat skříň nemá dvířka takže ještě pořeším ty a bude...ještě to pořádně překontroluju jestli někde silikon nečouhá aby se na něj nedostaly a uvidím. za provozu to bude horší to řešit...sakra se těším až to dodělám a pustím je tam a hlavně jak se na to budou tvářit

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Stř Srp 12, 2009 1:59

Myslím, že je hloupost se tím zabývat, jsou to látky, které by vůči organismu měly být skoro netečné a projdou trávícím traktem bez větších problémů,..

Jinak už by bylo na čase nenavštěvovat OBI ap., kde prodávají německé zmetky ale koupit si třeba Lukopren 6410 z Kolína (který mimo jiné má certifikát na přímý styk s potrevinami, takže nezávadnost je ověřená).

Mimoto například sklenářské tmely ap taky nevadí, všechna moje zlatíčka tím mají slepený skleněný šuplík dole v kleci a osmáci i celé terárium, co sem nezačistil já, začistili oni a jsou ok,..

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Stř Srp 12, 2009 10:06

no OBI atd moc nenavštěvuji mám přístup do velkoobchodů a spíš mám hodně věcí doma(otec má firmu).. já mám spíš jen strach s toho silikonu ale jinak se nebráním ničemu. Jak říkám spáry tam skoro nejsou takže by něměla být šance to kousat..

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”