seznámení činčil

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Bibione
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: Ne Kvě 20, 2007 11:32
Místo/Bydliště: Praha 10

seznámení činčil

Příspěvekod Bibione » Ne Črv 10, 2007 22:17

prosím poraďte mi koupila jsem Elišce partnera :-)) No hezký je ale když sem ho dala k ní do klece prskají na sebe a honí se. A myslím že i sem tam nějaký chlup vylítne. Tak sem ho zase vyndala a dala zvlášť aby si trochu odpočal. Jemu jsou 2 měsíce Elišce budou za chvilku 3 jak mám teď postupoavt prosím? Lumpíka jsem dala zatím jen do přepravky ( na druhou klec čekám ) a ta je malá tak ho tam nechci nechávat moc dlouho jen aby se trochu orazil a co pak dál? Mám je nechat přes noic společně nebo je nechat rozdělené? Mají velkou klec ale Lumpis se pohybuje spíš jen dole když utíká mám ho první den. Moc díky za rady jak postupovat

Disable adblock

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Ne Črv 10, 2007 22:35

Pokud jsou Elisce teprve 3 mesice tak je nesmis nechat spolu!pockej az ji bude tak kolem roku a teprve potom je zkus seznamit.Doufam, ze jsem to nepochopila spatne :roll:

Avatar uživatele
Bibione
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: Ne Kvě 20, 2007 11:32
Místo/Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Bibione » Ne Črv 10, 2007 22:39

hani napsal:Pokud jsou Elisce teprve 3 mesice tak je nesmis nechat spolu!pockej az ji bude tak kolem roku a teprve potom je zkus seznamit.Doufam, ze jsem to nepochopila spatne :roll:

a proč? Že by mohli zkoušet miminka? mě jedna paní která chová činčily řekla že je můžu nechat u sebe až kolem 5tého měsíce je rozdělit a pak je dát k sobě až kolem 9tého

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Črv 11, 2007 7:40

Bibione napsal:
hani napsal:Pokud jsou Elisce teprve 3 mesice tak je nesmis nechat spolu!pockej az ji bude tak kolem roku a teprve potom je zkus seznamit.Doufam, ze jsem to nepochopila spatne :roll:

a proč? Že by mohli zkoušet miminka? mě jedna paní která chová činčily řekla že je můžu nechat u sebe až kolem 5tého měsíce je rozdělit a pak je dát k sobě až kolem 9tého


Presne tak.Samcek pohlavne dospieva okolo 3 mesiaca. A 9 mesiacov u samicky je prilis skoro.Doporucuje sa 1 rok.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Črv 11, 2007 8:39

toto téma tu je už milionkárát:-) http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=4004

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Po Črv 11, 2007 13:19

No jo ale já teď budu taky pořizovat samičku. Samečci jsou starý něco přes 2 měsíce a samičce je 10 týdnů, to ji zatim mužu dat k jednomu samečkovi ne? Mě zatim samečci skáčou sami po sobě, nejdřív na sebe začnou pískat a pak jeden hupsne na druhyho a naopak, je to u nich normální? Nemůžou bejt teplí? :lol:

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Po Črv 11, 2007 15:10

já bych samičku k samečkovi vůbec nedávala. Jednoho krásného dne by mohlo být pozdě a bylo by zaděláno na pěknej malér. A to že po sobě skáčou - u nás si takhle vyjasňovali vztahy mezi sebou - je to normální.

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Po Črv 11, 2007 18:55

Petra Baková napsal:No jo ale já teď budu taky pořizovat samičku. Samečci jsou starý něco přes 2 měsíce a samičce je 10 týdnů, to ji zatim mužu dat k jednomu samečkovi ne? Mě zatim samečci skáčou sami po sobě, nejdřív na sebe začnou pískat a pak jeden hupsne na druhyho a naopak, je to u nich normální? Nemůžou bejt teplí? :lol:


No ja bych to neriskovala a hlavne me to prijde docela zbytecny.Zase je za mesic oddelit, to se jim bude chudakum po sobe styskat. :roll:

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Stř Črv 13, 2007 23:04

No tak sem dneska přivezla samičku. dala sem ji do klece, a pustila sem kluky aby se proběhli.Nejdříve si samičky v kleci nevšímali ale pak Dale přiběh zvědavě ke kleci a začal si ji prohlížet a když si ho samička všimla tak začal kouusat mříže a prskat na ni? je to normální? přitom Chip kterymu sem ji koupila ji ignoruje a raději si trhá papíry z mých sešitu a na samičku se ani nepodívá.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Črv 13, 2007 23:22

Tak teď fakt nevím jestli si si přečetla předcházející příspěvky o seznamování :roll: . Tady není nic normální nebo nenormální, prostě to nějak probíhá a podle toho se to řeší :wink: .

Avatar uživatele
Bibione
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: Ne Kvě 20, 2007 11:32
Místo/Bydliště: Praha 10

Příspěvekod Bibione » Čt Črv 14, 2007 13:24

Alice napsal:
Bibione napsal:
hani napsal:Pokud jsou Elisce teprve 3 mesice tak je nesmis nechat spolu!pockej az ji bude tak kolem roku a teprve potom je zkus seznamit.Doufam, ze jsem to nepochopila spatne :roll:

a proč? Že by mohli zkoušet miminka? mě jedna paní která chová činčily řekla že je můžu nechat u sebe až kolem 5tého měsíce je rozdělit a pak je dát k sobě až kolem 9tého


Presne tak.Samcek pohlavne dospieva okolo 3 mesiaca. A 9 mesiacov u samicky je prilis skoro.Doporucuje sa 1 rok.

No ale když jsou Lumpíkovi ještě ani ne dva měsíce ( budou mu 20.6. ) tak je u sebe chvilku mít můžu ne? Jinak bych s pořizováním počkala až přijde objednaná klec ale od té chovatelky vzhledem k tomu že mi řekla že je k sobě dát na chvilku můžu tak sem ho vzala hned . Jinak prý dává činči na kůže :-( Takže dne sjdu vyzvednout klec z pošty a přemístím Lumpajze do ní i když už jsou spolu vpohodě spali na jedné poličce a už na sebe neprskají. Takže u nás seznamování probíhalo celkem vklidu sice pár chlupů lítalo ale fakt jen chvilku a hned první noc spinkali u sebe asi vzájemné sympatie :-)
Možná jim bude smutno až je teď rozdělím ale budou mít klece u sebe takže na sebe budou vidět i cítit se, ale zase aby věděli s kým mají tu čest tak sem je tak nějak představila a teď musí počkat holt až dospějou :-)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”